Kerosine

WszyscyZginiemy (II)

Ogólna ocena użytkownika  

4 members have voted

1. 1. Ogólna ocena użytkownika

• 10
      4
    • 9
      0
    • 8
      0
    • 7
      0
    • 6
      0
    • 5
      0
    • 4
      0
    • 3
      0
    • 2
      0
    • 1
      0
    • Nie mam zdania
      0

Recommended Posts

Ej, ja mogę ocenić sama siebie w tym temacie! Nie żeby coś... ale aż żal by było nie skorzystać z tej możliwości :lol:

1. Kto jest u Ciebie na avatarze?
2. W jakiej branży pracujesz?
3. Jaką herbatę ostatnio piłaś? :D
4. Planujesz ślub kościelny czy cywilny?
5. Od jak dawna działasz jako wolontariuszka?

1. Jak się odżywiasz?

2. Idealne miejsce do życia? 

3. Chciałabyś być sławna? 

4. Dlaczego uważasz, że wszyscy zginiemy? :D

1. Jaka cecha albo co Ci się najbardziej podoba u mężczyzny, na co zwracasz uwagę, a co odrzuca od facetów?

2. Jesteś introwertykiem?

3. Jaki styl muzyki lubisz?

4. Wierzysz w przeznaczenie?

1. Jakie było najbardziej satysfakcjonujące doświadczenie w Twojej dotychczasowej pracy z dziećmi, jakie najzabawniejsze, a jakie najtrudniejsze? Ogółem czego wyjątkowego nauczyłaś się od swoich podopiecznych?

2. Jak duże znaczenie przywiązujesz do rytuału / ceremonii parzenia herbaty [niekoniecznie na co dzień, ale przy wyjątkowych okazjach lub kiedy masz więcej czasu]? Posiadasz akcesoria typu artystyczne kubki czy przezroczyste dzbanki z podgrzewaczem, nawiedzasz herbaciarnię w poszukiwaniu wyjątkowych gatunków / mieszanek sprzedawanych na wagę?

Ok, dużo tego, no ale cóż jedziemy po kolei.

@yiliyane

20 godzin temu, yiliyane napisał:

1. Kto jest u Ciebie na avatarze?

Adepta Sororita z Warhammera 40k. Mój narzeczony jest wielkim fanem, a ja chcąc nie chcąc mam jakąś wiedzę na temat, bo jako o jego hobby obecnie numer jeden słucham prawie codziennie od miesięcy.

2. W jakiej branży pracujesz?

Po tym weekendzie chyba w żadnej. :lol: Z powodu zaczęcia studiów dziennych musiałam zrezygnować z pracy na pełen etat w żłobku i poszukać czegoś na pół etatu. Udało mi się mieć zaledwie tydzień/półtorej przerwy od pracy bo załapałam w sklepie (prawie monopolowym :lol:) i... praca jak praca ale bywało lepiej. Znacznie lepiej.

3. Jaką herbatę ostatnio piłaś? :D

Właśnie piję czarną z sokiem z wiśni i paroma wisienkami z alkoholu, mniam.

4. Planujesz ślub kościelny czy cywilny?

Cywilny. Jesteśmy niewierzący.

5. Od jak dawna działasz jako wolontariuszka?

W tym miejscu, gdzie obecnie jestem wolontariuszką (stowarzyszenie pomocy osobom niepełnosprawnym intelektualnie), od początku tego miesiąca. Ale periodykalnie tu i ówdzie od połowy/końca gimnazjum o ile się nie mylę. Wcześniej jednak pracowałam jako wolontariuszka jedynie z dziećmi, to mój pierwszy raz z osobami dorosłymi.

Next! @Martusiaaaaaa92

20 godzin temu, Martusiaaaaaa92 napisał:

Uczysz się albo zamierzasz uczyć walijskiego?

Czas przeszły: uczyłam się. Był to obowiązkowy element mojego kursu i właśnie pomagałam wolontaryjnie w podstawówkowym klubie językowym, gdzie dzieciaki próbowały mnie nauczyć tego języka a ja je odrobiny polskiego i niemieckiego. Na chwilę obecną pamiętam jedynie przywitanie, typowo grzecznościową rozmowę w stylu "co u Ciebie", parę kolorów i wiem jak z mapy poprawnie przeczytać niektóre koszmarki bez samogłosek. Umiałam więcej, jednak ten język nie był moją mocną stroną.

@Kalafior_Grozy

20 godzin temu, Kalafior_Grozy napisał:

Skąd pomysł na nick? Bo fajny, dlatego pytam :)

A dzięki. A z Atlandy.

Jakość jest jaka jest, nie chce mi się szukać lepszego, ale tekst ten padł przynajmniej kilka razy z ust tej pani.

@michaelowax3

4 godziny temu, michaelowax3 napisał:

1. Jak się odżywiasz?

Zależy. Obecnie zajadam sporo stresu, więc moja dieta nie wygląda tak jakbym chciała. Mimo wszystko raczej są to domowe i dość zdrowe posiłki, nie używamy wielu gotowych rozwiązań nawet jeśli o fixy czy sosy chodzi w domu. Nawet jeśli o zajadanie się obecnie, to często jest to domowymi ciastami lub dogadzanie sobie potrawami, na jakie mam ochotę, fast foody są w mojej diecie obecne może raz na rok, kupne słodycze i przekąski zdarzą się dwa-trzy razy w miesiącu.

Piję stanowczo za mało wody, a czasem w ogóle. Jestem uzależniona od herbaty. 

2. Idealne miejsce do życia?

Nie ma takowego.

3. Chciałabyś być sławna? 

Nie. Ale chciałabym mieć wpływ. Chciałabym potrafić być przykładem, wsparciem i motywacją - mentorem(?). Nie chcę aby jakaś sława za tym szła, chcę aby szła za tym pomoc, realna zmiana dla jednostek.

4. Dlaczego uważasz, że wszyscy zginiemy?

Takie życie, że się kończy.

@Markiz

2 godziny temu, Markiz napisał:

1. Jaka cecha albo co Ci się najbardziej podoba u mężczyzny, na co zwracasz uwagę, a co odrzuca od facetów?

Dobroć. Dobroć podoba mi się u wszystkich ludzi. To dobroć zaważyła o moim doborze pierw przyjaciół w liceum, potem partnera życiowego.

Pewnie przeciwieństwo owej. Czyli gdy ktoś jest złym człowiekiem, nie szanującym innych ludzi, krzywdzącym ich i wywyższającym się ponad ich. A niestety spotkałam więcej takich mężczyzn niż kobiet.

2. Jesteś introwertykiem?

W pewnym stopniu. Jak gdzieś tu pisałam, u mnie rozbija się to mniej więcej 50/50.

3. Jaki styl muzyki lubisz?

Większość. Łatwiej byłoby wymienić czego nie lubię ale ok... wśród wykonawców, których słucham przeważają różne wariackie rockowe, new wave, blues, jazz i pop, trochę już mniej słucham metalu niż gdy po raz pierwszy pojawiłam się na tym forum. Obecnie po cięższe brzmienia sięgam głównie, gdy jestem zdenerwowana a to zdarza się stosunkowo rzadko. 

4. Wierzysz w przeznaczenie?

Do pewnego stopnia tak, wierzę że spotkanie pewnych ludzi czy pewne zdarzenia były, są nieuniknione, co można odczytać jako że były, są nam przeznaczone.

Last but not least. @Kerosine

1 godzinę temu, Kerosine napisał:

1. Jakie było najbardziej satysfakcjonujące doświadczenie w Twojej dotychczasowej pracy z dziećmi, jakie najzabawniejsze, a jakie najtrudniejsze? Ogółem czego wyjątkowego nauczyłaś się od swoich podopiecznych?

Ojeju, chyba nie potrafię wybrać jednego najbardziej satysfakcjonującego zdarzenia, praca z dziećmi jest pełna takich. Często są to może sytuacje które dla wielu uznane byłyby za błahe, jak nauczenie dziecka korzystania z nocnika i pierwsza kupka na nim, czy ululanie dziecka, które ma problemy ze snem, nauczenie grupy nowego tańca lub piosenki i każde wydarzenie, gdy widzisz że maluszek w jakiś sposób dojrzewa, czegoś się uczy, zdobywa jakąś nową umiejętność, jak i każdy raz gdy dziecko Ci za coś dziękuje.

Najzabawniejsza "wymiana" zdań między mną a niewiele ponad półtorarocznym chłopcem (który wówczas jeszcze ledwo mówił parę słów) podczas/przed drzemką, który notorycznie uciekał z łóżeczka:

Ja: M, słuchaj, jak wstaniesz teraz z łóżeczka zabiorę Ci dyda, ale jak będziesz grzecznie i cichutko siedział pozwolę Ci go mieć, dobra?

M: (spogląda na mnie przez parę sekund, przetwarzając co właśnie powiedziałam, wyjmuje smoczek z buzi rzuca na leżaczek i "odbiega" kaczym krokiem)

Ja: (bez słów, wewnętrznie :lol:)

Najtrudniejsze, gdy dowiedziałam się że w domu jednego rodzeństwa jest przemoc i w tej konkretnej sytuacji nie mogłam, ani ja ani nikt inny, nic zrobić.

Nauczyłam się cierpliwości, jeszcze więcej wyrozumiałości i empatii niż miałam, radości cieszenia się z małych rzeczy... i pewnie jeszcze paru innych rzeczy. Myślę, że wolontariat a potem praca z dziećmi sprawiła, że jestem obecnie takim człowiekiem. Dzieci pomogły mi wyrosnąć na takiego dorosłego jakim jestem obecnie.

1 godzinę temu, Kerosine napisał:

2. Jak duże znaczenie przywiązujesz do rytuału / ceremonii parzenia herbaty [niekoniecznie na co dzień, ale przy wyjątkowych okazjach lub kiedy masz więcej czasu]? Posiadasz akcesoria typu artystyczne kubki czy przezroczyste dzbanki z podgrzewaczem, nawiedzasz herbaciarnię w poszukiwaniu wyjątkowych gatunków / mieszanek sprzedawanych na wagę?

Gdy mam czas siadam i sączę herbatę prawie wrzątek, nie daję jej ostygnąć jak to często się dzieje, gdy zabiegana robię paręnaście rzeczy między jednym a drugim łykiem. 

Jeśli chodzi o kubki, moje do herbaty są omalże dwa razy większe niż standardowy. Dostałam w spadku od babci samowar jeśli, jak w końcu wezmę się za szukanie i gdzieś dostanę, taki kabel do niego, jaki potrzebuję i odpali chętnie dokupię sobie resztę gadżetów i będę działać. 

Kupię albo wyłudzę też coś w spadku od babci... 

Herbatę kupiłam raz na targu za granicą na wagę, bardzo się zawiodłam. A tak to jestem tania i bardzo basic, moją ulubioną herbatą jest miętowa, ostatnio też jaśminowa, bardziej fancy herbaty kupuję na przecenach albo narzeczony kupuje mi zamiast kwiatów. :biggrin:

26 minut temu, Kerosine napisał:

3. Przybliżysz nieco temat swoich zaburzeń odżywiania?

A to ja mam/miałam jakieś zaburzenia odżywiania? :huh:

2 godziny temu, WszyscyZginiemy napisał:

A to ja mam/miałam jakieś zaburzenia odżywiania? :huh:

Wybacz, zasugerowałam się fragmentem tego wpisu [gdzie wspominasz m. in. o ekstremalnym odchudzaniu] oraz ogólnymi wzmiankami o diecie / sposobie odżywiania rozsianymi tu i ówdzie, ale jak teraz widzę trochę pochopnie.

No dobra, zatem pora na standardowy zestaw pytań ode mnie :D 

4. Co Ci się najbardziej podoba obecnie na forum, a co przeszkadza? Jakie zmiany warto byłoby u nas wprowadzić?

5. Jak wypada według Ciebie porównanie między forum z pierwszego okresu Twojej intensywnej aktywności na nim sprzed kilku lat a obecnym oraz co w Tobie samej zmieniło się od tamtego czasu [forumowo, ale także ogólnie w osobie]?

1. Kiedy wybieramy się na wspólne pałaszowanie naleśników w "gagarińskim" Manekinie?

2. Team Psy, czy team koty?

3. Czy sytuacja polityczna w naszym kraju napawa Cię lękiem, optymizmem, czy może to wszystko jest Ci raczej obojętne?

58 minut temu, Kerosine napisał:

Wybacz, zasugerowałam się fragmentem tego wpisu [gdzie wspominasz o ekstremalnym odchudzaniu] oraz ogólnymi wzmiankami o diecie / sposobie odżywiania rozsianymi tu i ówdzie, ale jak teraz widzę trochę pochopnie.

Nic nie szkodzi, faktycznie po tym fragmencie można by założyć, że to mogło być lub rozwinąć się w jakieś zaburzenie. Jednak na szczęście dość szybko poszłam po rozum do głowy i tak się nie stało. Miałam szczerze mówiąc skłonności do tego typu zachowań ale pod koniec gimnazjum moja wówczas dobra przyjaciółka wpadła w anoreksję i to dało mi taki insight w do czego mogą takie skłonności doprowadzić.

58 minut temu, Kerosine napisał:

4. Co Ci się najbardziej podoba obecnie na forum, a co przeszkadza? Jakie zmiany warto byłoby u nas wprowadzić?

To o czym wspominał @Markiz, że mu się nie podoba - istnienie subforum(?) czy jakoś tak. Lubię istnienie poddziałów w różnych działach. Gdyby to ode mnie zależało byłoby jeszcze więcej ich. :lol:

A jeśli chodzi o zmiany to jest opcja reagowania na posty, która jest super, tyle że widzą kto konkretnie zareagował na dany post jedynie kolorowi a nie wszyscy użytkownicy. Uważam, że powinno być to widoczne dla wszystkich. Czasem prowadząc z kimś dyskusje i już nie mam nic więcej do dodania i jest tak doszliśmy do jakiegoś porozumienia albo nie ale rozumiemy się, chcę zostawić "like'a" żeby dać znać, że ok, przeczytałam i nie musieć pisać postu "ok, rozumiem, i zgadzam się/ale nie zgadzam się" nie wnoszącego niewiele lub nic do dyskusji. Tak samo z negatywną reakcją, gdzie nie ma co sobie języka strzępić bo ktoś już powiedział osobie z którą się nie zgadzamy, ale chcemy pokazać że my też uważamy, że coś co powiedzieliśmy jest nie ok.

Pewnie są jakieś powody dlaczego to nie jest widoczne dla wszystkich ale... jakoś nie wiem czy by do mnie przemówiły.

Godzinę temu, Kerosine napisał:

5. Jak wypada według Ciebie porównanie między forum z pierwszego okresu Twojej intensywnej aktywności w tym miejscu sprzed kilku lat a obecnym oraz co w Tobie samej zmieniło się od tamtego czasu [forumowo, ale także ogólnie w osobie]?

Wiele się nie zmieniło, nawet sporo znajomych "twarzy" tutaj nadal pozostało.

Jedyną zmianą jaka mi się nasuwa to klimat się trochę zmienił. Dyskutujemy znacznie uprzejmiej i rzadziej tworzą się długie dyskusje, wymiana zdań zwykle zamyka się w 2-4 postach, a kiedyś potrafiły tyle się ciągnąć, że moderatorzy je ucinali albo przerzucaliśmy się do prywatnych wiadomości, żeby nie robić offtopa. Dobre czasy :lol:

Moja droga @Shady-Lane90 ostatnio trochę mnie pochłonęły studia a i czytałam, że Ty się nie najlepiej czujesz(?) ale wbiję Ci na pw dziś po zdalnych wykładach i możemy spróbować coś ogarnąć w przyszłym tygodniu. :wink:

10 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

2. Team Psy, czy team koty?

O nieeee... ciężki wybór. Chyba minimalnie bardziej koty.

11 minut temu, Shady-Lane90 napisał:

3. Czy sytuacja polityczna w naszym kraju napawa Cię lękiem, optymizmem, czy może to wszystko jest Ci raczej obojętne?

Chciałabym potrafić być względem tego wszystkiego obojętna, jednak nie jest to takie proste. Szczególnie, że bardziej niż bym chciała wiele rzeczy i decyzji tych z góry ma wpływ na moje życie. Więc oczywiście martwi mnie, gdy słyszę o kolejnych idiotycznych i nieodpowiedzialnych akcjach i decyzjach naszego rządu. 

2 minuty temu, WszyscyZginiemy napisał:

A jeśli chodzi o zmiany to jest opcja reagowania na posty, która jest super, tyle że widzą kto konkretnie zareagował na dany post jedynie kolorowi a nie wszyscy użytkownicy

Kiedy wejdziesz na swój profil, lub klikniesz w powiadomienie dotyczące reakcji, to w przypadku plusa zobaczysz kto i za co Ci go dał. Nie ma tejże opcji przy minusach - to widzą tylko moderatorzy i administracja. Wybaczcie za dygresję, ale chciałam wyjaśnić :)

Teraz, Shady-Lane90 napisał:

Kiedy wejdziesz na swój profil, lub klikniesz w powiadomienie dotyczące reakcji, to w przypadku plusa zobaczysz kto i za co Ci go dał. Nie ma tejże opcji przy minusach - to widzą tylko moderatorzy i administracja. Wybaczcie za dygresję, ale chciałam wyjaśnić

Mhm, ja to widzę ale wydaje mi się, że jak nie byłam kolorowa to tego nie widziałam... może po prostu nie wiedziałam gdzie patrzeć w takim razie albo coś się zmieniło?

1 minutę temu, WszyscyZginiemy napisał:

Mhm, ja to widzę ale wydaje mi się, że jak nie byłam kolorowa to tego nie widziałam... może po prostu nie wiedziałam gdzie patrzeć w takim razie albo coś się zmieniło?

Nie kochana, zawsze była taka możliwość dla zwykłych użytkowników. :) 

2 godziny temu, Shady-Lane90 napisał:

Nie kochana, zawsze była taka możliwość dla zwykłych użytkowników. :) 

Nie miałam pojęcia, jak mogłaś zauważyć, no ale cóż komu jak komu Tobie wierzę na słowo. :wink: