Jump to content

10 tematów - konkurs!


yiliyane

Recommended Posts

yiliyane

Cześć! Postanowiliśmy wraz z ekipą przygotować dla Was konkurs, coś pośredniego między 99 tematów w których musisz się wypowiedzieć. i Wzywam Cię do odpowiedzi!. Zasady są następujące:

 1. Zabawa polega na wyczerpującym odpowiedzeniu na podane 10 tematów. Czas na wykonanie zadania wynosi 1 tydzień [od 18.10] od momentu opublikowania listy tematów. Po upływie wyznaczonego czasu publikujemy punktację oraz podajemy następne tematy do dalszej zabawy.
 2. Przez wyczerpującą odpowiedź rozumie się:
  - wypowiedź zawierającą minimum kilka zdań, napisaną na temat
  - wypowiedź zawierającą opinię użytkownika, popartą argumentami (przykład: "Uważam, że..., ponieważ..."),
  - wypowiedź zawierającą odpowiedzi na wszystkie zadane pytania/poruszone zagadnienia przez autora tematu w pierwszym poście.
 3. Za każdą wyczerpującą odpowiedź użytkownik dostaje 1 punkt, co oznacza, że w każdej turze konkursu do zdobycia jest 10 punktów.
 4. Nie ma obowiązku odpowiadania na każdy temat, jednakże brak odpowiedzi skutkuje mniejszą ilością zebranych punktów. Chociaż staramy się, by tematy były w miarę neutralne, by każdy miał równe szanse, może zdarzyć się, że uczestnik konkursu nie ma zdania na dany temat - wówczas nie warto pisać na siłę.
 5. Jeżeli zdarzyło się, że użytkownik wcześniej wypowiedział się w danym temacie (choć staramy się wybierać mało popularne i stare tematy, by tak nie było ;)), wówczas pula punktów do zdobycia jest odpowiednio mniejsza. Nie ma to jednak wpływu na wynik konkursu, ponieważ wynik będzie podawany w procentach. Przykładowo: osoba, której jeden temat odpadł, ma do zdobycia 9 punktów zamiast 10, więc jeśli odpowie na wszystkie 9 tematów, otrzyma wynik 100% - tak samo jak osoba, której nie odpadł żaden temat, i która odpowiedziała na 10 z 10 możliwych tematów.
 6. Po odpowiedzeniu w danym temacie należy zameldować w wątku konkursowym, że opublikowało się post konkursowy [od 11.10]. Meldunek może przybrać krótką formę, tj. "Odpowiedziałem/-łam w temacie [nr]". 
 7. Po upływie 4 tur konkursu (czyli 4 tygodni) zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu, który otrzyma nagrodę w postaci kolorowego nicku na okres miesiąca. Jeżeli będzie dalsze zainteresowanie zabawą, następny zwycięzca zostanie wyłoniony po kolejnych 8 tygodniach.
 8. W przypadku remisu nastąpi dogrywka. Osobom, które uzyskają najwyższy wynik, zostanie podesłane 10 tematów, na które będą miały tydzień, by odpowiedzieć. Jeżeli dogrywka nie wyłoni jednego zwycięzcy, wszyscy z jednakowym wynikiem procentowym otrzymają nagrodę.
 9. W zabawie mogą brać udział wszyscy użytkownicy, łącznie ze wszystkimi użytkownikami tzw. kolorowymi [od 11.10].


I TURA

TEMATY:

 1. Sprawy lokalne
 2. Czego nie żałujesz w swoim życiu?
 3. Czy możemy ufać dzisiejszej medycynie?
 4. Superżywność
 5. Determinizm
 6. Godność osoby ludzkiej
 7. Polak czy nie Polak?
 8. Rola piękna / potrzeba estetyki w naszym życiu
 9. Diastema (szpara między przednimi zębami)
 10. Pamiątki z wakacji

CZAS: do 18.10 (niedziela), godz. 17:00

 

Zachęcam do zabawy! :) 

Link to post
yiliyane

UWAGA! Zostają wprowadzone pewne poprawki do regulaminu konkursu.

 1. Czas na odpowiadanie zostanie skrócony do tygodnia przy tej samej liczbie podawanych tematów. Ma to na celu zwiększenie dynamiki konkursu. Zmiana wchodzi w życie wraz z II turą, czyli od 18.10.
 2. Obowiązkowe będzie meldowanie w wątku konkursowym odpowiedzenia w temacie konkursowym. Wystarczy napisać krótki post: "Odpowiedziałem/-łam w temacie [nr]". Podobnie jak punkt 1, zmiana ma na celu zwiększenie dynamiki konkursu i zachęcenie innych użytkowników do udziału w nim. Zmiana wchodzi w życie z dniem jutrzejszym, czyli od 11.10. Nie ma obowiązku zameldowania, w których tematach odpowiedziało się w dniach 4-10.10, choć nie jest to niemile widziane ;) 
 3. Moderatorzy i administratorzy mogą brać udział w konkursie. Postanowiliśmy, że zostanę jedyną organizatorką konkursu, zatem pozostali członkowie zespołu moderacyjno-administracyjnego mogą brać udział w zabawie. Zmiana wchodzi w życie z dniem jutrzejszym, czyli od 11.10.
Link to post
Kerosine

Temat numer cztery zaliczony :happy:

Link to post
WszyscyZginiemy

Niby nie muszę podawać ale jeśli miałoby to pomóc, to na chwilę obecną wypowiedziałam się w tematach 1, 2, 4, 6, 7, 8 i 10.

Link to post
yiliyane

I TURA

WYNIKI:

 1. @WszyscyZginiemy - 7/10
 2. @Martusiaaaaaa92 - 4/10
 3. @michaelowax3 - 3/10
 4. @Kerosine, @Markiz, @mastna - 1/10

II TURA

TEMATY:

 1. Eugenika
 2. Remake/rebooty
 3. Podróż na księżyc
 4. Wielokulturowość
 5. Związek z kobietą, która ma już dziecko (wersja dla panów) / Kawaler z dzieckiem (wersja dla pań)
 6. Dwudziestolecie międzywojenne
 7. Czemu dziewczyny mogą się do siebie tulić a chłopcy nie?
 8. Kawały o Żydach
 9. W jakim stopniu wszechogarniający erotyzm i przemoc dzisiejszego świata wpływają na kształtowanie się młodych ludzi?
 10. Gdyby wasza druga połowa okazała się rodziną?

CZAS: do 25.10 (niedziela), godz. 17:00


Dotychczasowym uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję wyników, natomiast wszystkich forumowiczów zachęcam gorąco do dalszej zabawy :) Przypominam też o meldowaniu o dodanych odpowiedziach w tym temacie.

Link to post
WszyscyZginiemy

Pewnie wystarczyłoby gdybym na koniec wypisała wszystkie tematy, w których się wypowiedziałam ale po ostatnim wiem, że potem nie pamiętam po dłuższym czasie i muszę wchodzić w temat i sprawdzać. Więc melduję, póki pamiętam, że na razie wypowiedziałam w tematach nr

3, 5, 7, 8, 10...

a jeśli jeszcze się w czymś wypowiem zrobię update.

 

Link to post
michaelowax3

Czemu tak mało ludzi się bawi! 

Ludzie, bawić się w pisanie :D jak na razie :

2, 5, 7, 

Link to post
Kerosine

Temat numer 3. na początek, dla mnie osobiście zdecydowanie najpiękniejszy z obecnego zestawu ♥

Link to post
WszyscyZginiemy
O 18.10.2020 at 20:11, WszyscyZginiemy napisał:

3, 5, 7, 8, 10...

+ 1, 2

Link to post
Kerosine

Temat numer 7. również zaliczony (;

Link to post
Kerosine

Czwóreczka także odhaczona :happy:

Link to post
WszyscyZginiemy
O 20.10.2020 at 20:42, WszyscyZginiemy napisał:
O 18.10.2020 at 20:11, WszyscyZginiemy napisał:

3, 5, 7, 8, 10...

+ 1, 2

+ 4, 9

Link to post
Kerosine

Temat numer 1. zaliczony i to będzie z mojej strony w tym tygodniu koniec (;

Link to post
yiliyane

I + II TURA

WYNIKI:

 1. @WszyscyZginiemy - 16/20
 2. @michaelowax3 - 13/20
 3. @Martusiaaaaaa92 - 12/20
 4. @Markiz - 7/20
 5. @Kerosine - 5/20
 6. @mastna - 1/20

III TURA

TEMATY:

 1. Lwów polskim miastem?
 2. Ulubieni bohaterowie literaccy
 3. Prawo przyciągania
 4. Oddawanie pieniędzy na fundacje
 5. Zmiana czasu (czas letni i zimowy)
 6. Damy do towarzystwa
 7. Czym jest dla was normalność/naturalność?
 8. Nielubiani Polacy
 9. Co myślicie o zagadaniu do nieznajomej osoby?
 10. Otwartość wśród ludzi

CZAS: do 1.11 (niedziela), godz. 17:00


Gratuluję wyników (szczególne gratulacje idą do @michaelowax3 za uzyskanie 10/10 punktów za II etap) i zachęcam do dalszej zabawy :) 

Link to post
WszyscyZginiemy
O 27.10.2020 at 11:22, WszyscyZginiemy napisał:

4, 5, 6 i 9

+ 3, 7, 10

Link to post
Markiz

Jeśli coś mi nie umknęło, to chyba na wszystkie napisałem.

Link to post
WszyscyZginiemy

Wszystko oprócz 1 zrobione. 1 sobie odpuszczam bo nie mam, co dodać do dyskusji. :smile:

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • holdem
  • Shady-Lane90
  • michaelowax3
  • Markiz
  • NYC
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Martusiaaaaaa92
   Zgadzam się w 100% z Shady. GDYBYM musiała wybierać między dobrem dzieci a swoim i partnera, wybrałabym dobro dziecka. Mam to szczęście, że nie muszę wybierać, bo mój chłopak synka traktuje na równi z naszą biologiczną córeczką, obydwoje to są jego dzieci. Biologicznie i w papierach tylko córeczka, ale liczy się miłość, a nie geny i papiery. Z moją córką nie jest aż tak blisko, bo nie mieszka ona z nami, ale w 100% akceptuje moją więź z nią, moje kontakty z jej ojcem i nigdy nie dał mi odczuć, że muszę wybierać. Mam to szczęście, że u mnie w rodzinie wszystko to da się pogodzić bez szkody dla kogokolwiek. U Was brakuje odpowiedniego podejścia i stąd takie trudne wybory musicie podejmować.
  • całuśna
   No moim zdaniem jest to przesada. Zabija się magię świąt. Nikt nie chce już kupować z wielkim zapałem prezentów, kupować nowych ozdób itd. Każde święto ma swój czas, wg mnie. Takie nakładanie się świąt jest bardzo szkodliwe dla społeczeństwa. Nie umiemy celebrować poszczególnych świąt.  
  • Shady-Lane90
   Zapędziłaś się i to bardzo. Dziecko jest dla rodzica zawsze na pierwszym miejscu. Zarówno dla partnerów, którzy są w związku formalnym, jak i nieformalnym. Także w aspekcie prawnym dobro dziecka jest najważniejsze. Tak więc - Twoje rozumowanie jest naprawdę bardzo płytkie i nie na miejscu.   
  • całuśna
   Słuchaj. Musisz z nią porozmawiać na poważnie. Wywal to z siebie. możesz nawet zrobić awanturę, choć na początek najlepiej pogadaj na spokojnie. Jeżeli jej na Tobie zależy to na pewno uwzględni to, co jej powiesz. Jeśli nie- no to przykro mi, ale uwolnij się od niej. Taki toksyczny związek tylko Cię zniszczy, zniechęci. Jeśli chodzi o dziecko- zależy ile ma lat. Ale jedno jest pewne. Dziecko powinno być na równi z Tobą. To Ty tutaj na co dzień pełnisz rolę ojca. Nie tatusiek, który zjawia się ni z gruszki ni z pietruszki i miesza w związku no i w relacjach z dzieckiem. Kobieta Cię traktuje jak pompę pieniędzy? Coś tu nie halo. Że się tak wyrażę- wytknij to. Dziadkom również Partner to nie pompa, która daje kasę, tylko PARTNER- czyli osoba, która uczestniczy w życiu, pomaga, wspiera, JEST RÓWNA DRUGIEJ STRONIE. No sorry bardzo ale coś jest nie tak. Jest zgrzyt już na pierwszy rzut oka. Kobieta zachwyca się, że ojciec rzekomo się zmienił? No ciekawe dlaczego do niego nie wróci. Skąd ta wiara, że jest zmiana? Dziadkowie się za bardzo wtrącają? NO sorki, ale córka jest już dorosła i decyduje sama o sobie i swoim życiu, no i o życiu dziecka też. Jeśli nic się nie poprawi po rozmowie to po prostu zerwij, uwolnij się. Szkoda Twoich nerwów. Powodzenia  
  • Shady-Lane90
   Temat dotyczy piosenki na dziś, a nie rodzaju słuchanej muzyki. Podajemy konkretny tytuł. Proszę więc trzymać się tematyki. 
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Sis, dziś na Discovery Chanell o 21 będzie film dokumentalny o wypadku PKSu pod Gdańskiem w 1994 roku. Jedną z ocalałych osób z tego wypadku i uczestniczką tego programu będzie sąsiadka mojej ciotki, pani Sabina. W 2008 roku ją poznałem osobiście.
   Polecam ten odcinek jak i całą serię "Największe polskie katastrofy".
   · 4 replies
  • Kerosine
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Zapewne znasz sprawę zbiorowego samobójstwa w Jonestown (chociaż ja nazwałabym to zaplanowanym masowym zabójstwem). Nie wiem czy miałeś okazję słuchać taśmy z ostatnich minut sprzed całej tej katastrofy, więc podsyłam. Mrozi krew w żyłach, ale wiem, że jako fan spraw kryminalnych, powinieneś to przesłuchać. 
    
   · 13 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Pacz co dla Ciebie mam  
   https://www.youtube.com/channel/UCynFZm_tin-9SgtaupR6TIA
   https://www.youtube.com/channel/UC3FBrY3U9fQslzrGxq1jqhQ
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   ...
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Shady-Lane90
   Shady-Lane90
   21
  2. 2
   Aśika
   Aśika
   15
  3. 3
   WszyscyZginiemy
   WszyscyZginiemy
   13
  4. 4
   Markiz
   Markiz
   8
  5. 5
   NYC
   NYC
   8
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  74 posts
  holdem
  holdem
  51 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  45 posts
  NYC
  NYC
  37 posts
  Kerosine
  Kerosine
  37 posts
  Markiz
  Markiz
  36 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  25 posts
  Aśika
  Aśika
  24 posts
  Vertigos
  Vertigos
  18 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  231 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  217 posts
  Kerosine
  Kerosine
  136 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1013 posts
  yiliyane
  yiliyane
  845 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  783 posts
×
×
 • Create New...