Jump to content

10 tematów - konkurs!

yiliyane

Recommended Posts

yiliyane

Cześć! Postanowiliśmy wraz z ekipą przygotować dla Was konkurs, coś pośredniego między 99 tematów w których musisz się wypowiedzieć. i Wzywam Cię do odpowiedzi!. Zasady są następujące:

1. Zabawa polega na wyczerpującym odpowiedzeniu na podane 10 tematów. Czas na wykonanie zadania wynosi 1 tydzień [od 18.10] od momentu opublikowania listy tematów. Po upływie wyznaczonego czasu publikujemy punktację oraz podajemy następne tematy do dalszej zabawy.
  2. Przez wyczerpującą odpowiedź rozumie się:
    - wypowiedź zawierającą minimum kilka zdań, napisaną na temat
    - wypowiedź zawierającą opinię użytkownika, popartą argumentami (przykład: "Uważam, że..., ponieważ..."),
    - wypowiedź zawierającą odpowiedzi na wszystkie zadane pytania/poruszone zagadnienia przez autora tematu w pierwszym poście.
  3. Za każdą wyczerpującą odpowiedź użytkownik dostaje 1 punkt, co oznacza, że w każdej turze konkursu do zdobycia jest 10 punktów.
  4. Nie ma obowiązku odpowiadania na każdy temat, jednakże brak odpowiedzi skutkuje mniejszą ilością zebranych punktów. Chociaż staramy się, by tematy były w miarę neutralne, by każdy miał równe szanse, może zdarzyć się, że uczestnik konkursu nie ma zdania na dany temat - wówczas nie warto pisać na siłę.
  5. Jeżeli zdarzyło się, że użytkownik wcześniej wypowiedział się w danym temacie (choć staramy się wybierać mało popularne i stare tematy, by tak nie było ;)), wówczas pula punktów do zdobycia jest odpowiednio mniejsza. Nie ma to jednak wpływu na wynik konkursu, ponieważ wynik będzie podawany w procentach. Przykładowo: osoba, której jeden temat odpadł, ma do zdobycia 9 punktów zamiast 10, więc jeśli odpowie na wszystkie 9 tematów, otrzyma wynik 100% - tak samo jak osoba, której nie odpadł żaden temat, i która odpowiedziała na 10 z 10 możliwych tematów.
  6. Po odpowiedzeniu w danym temacie należy zameldować w wątku konkursowym, że opublikowało się post konkursowy [od 11.10]. Meldunek może przybrać krótką formę, tj. "Odpowiedziałem/-łam w temacie [nr]". 
  7. Po upływie 4 tur konkursu (czyli 4 tygodni) zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu, który otrzyma nagrodę w postaci kolorowego nicku na okres miesiąca. Jeżeli będzie dalsze zainteresowanie zabawą, następny zwycięzca zostanie wyłoniony po kolejnych 8 tygodniach.
  8. W przypadku remisu nastąpi dogrywka. Osobom, które uzyskają najwyższy wynik, zostanie podesłane 10 tematów, na które będą miały tydzień, by odpowiedzieć. Jeżeli dogrywka nie wyłoni jednego zwycięzcy, wszyscy z jednakowym wynikiem procentowym otrzymają nagrodę.
  9. W zabawie mogą brać udział wszyscy użytkownicy, łącznie ze wszystkimi użytkownikami tzw. kolorowymi [od 11.10].

I TURA

TEMATY:

1. Sprawy lokalne
  2. Czego nie żałujesz w swoim życiu?
  3. Czy możemy ufać dzisiejszej medycynie?
  4. Superżywność
  5. Determinizm
  6. Godność osoby ludzkiej
  7. Polak czy nie Polak?
  8. Rola piękna / potrzeba estetyki w naszym życiu
  9. Diastema (szpara między przednimi zębami)
  10. Pamiątki z wakacji

CZAS: do 18.10 (niedziela), godz. 17:00

Zachęcam do zabawy! :) 

yiliyane

UWAGA! Zostają wprowadzone pewne poprawki do regulaminu konkursu.

1. Czas na odpowiadanie zostanie skrócony do tygodnia przy tej samej liczbie podawanych tematów. Ma to na celu zwiększenie dynamiki konkursu. Zmiana wchodzi w życie wraz z II turą, czyli od 18.10.
  2. Obowiązkowe będzie meldowanie w wątku konkursowym odpowiedzenia w temacie konkursowym. Wystarczy napisać krótki post: "Odpowiedziałem/-łam w temacie [nr]". Podobnie jak punkt 1, zmiana ma na celu zwiększenie dynamiki konkursu i zachęcenie innych użytkowników do udziału w nim. Zmiana wchodzi w życie z dniem jutrzejszym, czyli od 11.10. Nie ma obowiązku zameldowania, w których tematach odpowiedziało się w dniach 4-10.10, choć nie jest to niemile widziane ;) 
  3. Moderatorzy i administratorzy mogą brać udział w konkursie. Postanowiliśmy, że zostanę jedyną organizatorką konkursu, zatem pozostali członkowie zespołu moderacyjno-administracyjnego mogą brać udział w zabawie. Zmiana wchodzi w życie z dniem jutrzejszym, czyli od 11.10.
Kerosine

Temat numer cztery zaliczony :happy:

WszyscyZginiemy

Niby nie muszę podawać ale jeśli miałoby to pomóc, to na chwilę obecną wypowiedziałam się w tematach 1, 2, 4, 6, 7, 8 i 10.

yiliyane

I TURA

WYNIKI:

1. @WszyscyZginiemy - 7/10
  2. @Martusiaaaaaa92 - 4/10
  3. @michaelowax3 - 3/10
  4. @Kerosine, @Markiz, @mastna - 1/10

II TURA

TEMATY:

1. Eugenika
  2. Remake/rebooty
  3. Podróż na księżyc
  4. Wielokulturowość
  5. Związek z kobietą, która ma już dziecko (wersja dla panów) / Kawaler z dzieckiem (wersja dla pań)
  6. Dwudziestolecie międzywojenne
  7. Czemu dziewczyny mogą się do siebie tulić a chłopcy nie?
  8. Kawały o Żydach
  9. W jakim stopniu wszechogarniający erotyzm i przemoc dzisiejszego świata wpływają na kształtowanie się młodych ludzi?
  10. Gdyby wasza druga połowa okazała się rodziną?

CZAS: do 25.10 (niedziela), godz. 17:00

Dotychczasowym uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję wyników, natomiast wszystkich forumowiczów zachęcam gorąco do dalszej zabawy :) Przypominam też o meldowaniu o dodanych odpowiedziach w tym temacie.

WszyscyZginiemy

Pewnie wystarczyłoby gdybym na koniec wypisała wszystkie tematy, w których się wypowiedziałam ale po ostatnim wiem, że potem nie pamiętam po dłuższym czasie i muszę wchodzić w temat i sprawdzać. Więc melduję, póki pamiętam, że na razie wypowiedziałam w tematach nr

3, 5, 7, 8, 10...

a jeśli jeszcze się w czymś wypowiem zrobię update.

michaelowax3

Czemu tak mało ludzi się bawi! 

Ludzie, bawić się w pisanie :D jak na razie :

2, 5, 7, 

Kerosine

Temat numer 3. na początek, dla mnie osobiście zdecydowanie najpiękniejszy z obecnego zestawu ♥

WszyscyZginiemy
O 18.10.2020 at 20:11, WszyscyZginiemy napisał:

3, 5, 7, 8, 10...

+ 1, 2

Kerosine

Temat numer 7. również zaliczony (;

Kerosine

Czwóreczka także odhaczona :happy:

WszyscyZginiemy
O 20.10.2020 at 20:42, WszyscyZginiemy napisał:
O 18.10.2020 at 20:11, WszyscyZginiemy napisał:

3, 5, 7, 8, 10...

+ 1, 2

+ 4, 9

Kerosine

Temat numer 1. zaliczony i to będzie z mojej strony w tym tygodniu koniec (;

yiliyane

I + II TURA

WYNIKI:

1. @WszyscyZginiemy - 16/20
  2. @michaelowax3 - 13/20
  3. @Martusiaaaaaa92 - 12/20
  4. @Markiz - 7/20
  5. @Kerosine - 5/20
  6. @mastna - 1/20

III TURA

TEMATY:

1. Lwów polskim miastem?
  2. Ulubieni bohaterowie literaccy
  3. Prawo przyciągania
  4. Oddawanie pieniędzy na fundacje
  5. Zmiana czasu (czas letni i zimowy)
  6. Damy do towarzystwa
  7. Czym jest dla was normalność/naturalność?
  8. Nielubiani Polacy
  9. Co myślicie o zagadaniu do nieznajomej osoby?
  10. Otwartość wśród ludzi

CZAS: do 1.11 (niedziela), godz. 17:00

Gratuluję wyników (szczególne gratulacje idą do @michaelowax3 za uzyskanie 10/10 punktów za II etap) i zachęcam do dalszej zabawy :) 

WszyscyZginiemy
O 27.10.2020 at 11:22, WszyscyZginiemy napisał:

4, 5, 6 i 9

+ 3, 7, 10

Markiz

Jeśli coś mi nie umknęło, to chyba na wszystkie napisałem.

WszyscyZginiemy

Wszystko oprócz 1 zrobione. 1 sobie odpuszczam bo nie mam, co dodać do dyskusji. :smile: