Jump to content

Czy łatwo zauważyć Wasze zawstydzenie?


WszyscyZginiemy

Recommended Posts

WszyscyZginiemy
Posted

Każdy z nas trochę inaczej okazuje zawstydzenie, jak to u Was wygląda? Robicie się czerwoni jak burak na twarzy? Zaczynacie się jąkać, plątać? Czy może potraficie na tyle maskować swoje zawstydzenie, że w ogóle go po Was nie widać? Łatwo czy trudno Was zawstydzić? Czy zmieniło się to w czasie? 

Zapraszam do wypowiedzi :biggrin:

Ja mogę po sobie powiedzieć, że rumienie się ale jest to raczej coś co, nie rzuca się w oczy ostatnimi czasy bo od dwóch lat nieodłącznym elementem mojego makijażu jest róż na policzkach. Więc wydaje się, że taka moja natura. Z natury też mówię szybko ale zestresowana lub zawstydzona potrafię mówić jeszcze szybciej. W ekstremalnie zawstydzających sytuacjach, rumienią też mi się uszy, które na szczęście zwykle są ukryte pod włosami, i szyja/dekolt. Ale to rzadko, coraz rzadziej się zdarza, bo ogólnie coraz starsza się robię, coraz ciężej mnie zawstydzić.

Link to comment
Posted

Najlepiej byłoby spytać o to kogoś z zewnątrz, bo sama nie widzę swojej twarzy w takich sytuacjach. Nie wydaje mi się jednak, żebym robiła się czerwona, nie mam też problemów z jąkaniem ani nie plącze mi się język. Raczej staram się bronić siebie, kiedy ktoś mnie zawstydza albo po prostu rezygnuję z rozmowy i kontaktów z daną osobą, jeżeli stosuje ciosy poniżej pasa.

Link to comment
Posted

Jest to coś, co bardzo chciałabym wiedzieć, bo emocje tego typu zwykle staram się jak najlepiej ukrywać i przywiązuję dużą wagę do tego, by nie były one nigdy widoczne na mojej twarzy ani w zachowaniu - nie mam jednak informacji zwrotnych z otoczenia i stąd nie wiem w jakim stopniu moje wysiłki odnoszą skutek :D Wydaje mi się, że w sporym, jednak adekwatność tego odczucia musiałby zweryfikować ktoś z zewnątrz.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted
O 8.09.2020 at 15:28, WszyscyZginiemy napisał:

Zaczynacie się jąkać, plątać?

Dokładnie tak to się u mnie objawia.

Link to comment
 • 4 months later...
Martusiaaaaaa92
Posted

Tak, zaczyna mi się wtedy plątać mowa i pocę się. Podobno też (podobno, bo przeglądanie się w lustrze to ostatnia rzecz o jakiej wtedy myślę) robię się czerwona na twarzy.

Link to comment
 • 2 weeks later...
Posted

Kiedyś było łatwiej innym zobaczyć moje zawstydzenie, jednak dzięki temu, że od kilku lat muszę czasami występować publicznie, to pomaga mi to w tym, aby panować nad sobą. Nie robię się już czerwona jak burak na twarzy. Staram się podchodzić do każdej rozmowy na luzie, uczę się przyjmować komplementy i pewne opinie, które niekoniecznie zawsze są dobre. W końcu jestem tylko człowiekiem i każdemu zdarzy się popełnić błąd, trzeba to zrozumieć , uśmiechnąć się i iść dalej ;) 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up