Jump to content

Gry karciane


WszyscyZginiemy

Recommended Posts

WszyscyZginiemy

Mamy już temat o grach planszowych, więc dorzucę jeszcze o karciankach. Czy lubicie grać w karty? W jakie gry karciane potraficie grać? Jakie są Wasze ulubione? Czy macie szczęście do kart i zazwyczaj dobrą rękę, czy wręcz przeciwnie?

Zapraszam do dyskusji :biggrin:

Ja lubię większość gier, więc i karciane. Kiedyś potrafiłam grać w pokera, jednak teraz już zapomniałam w większości co i jak, więc pamiętam tylko jak grać w Pana. W UNO! I w Yu-Gi-Oh! :wub: Z czego dwie ostanie są stanowczo moimi ulubionymi. Jeśli chodzi o moje szczęście do kart... bywa z tym różnie. W UNO zwykle mam najgorszą rękę z grających, w Yu-Gi-Oh moja talia daje radę ale jeszcze kiedyś muszę podokupowywać parę kart do niej, żeby ją ulepszyć.

Link to post

W dzieciństwie jednym z moich ulubionych sposobów spędzania czasu z dziadkiem była właśnie gra w karty [ku wyraźnej i często okazywanej dezaprobacie babci oraz z okazjonalnym udziałem mamy, która jednak była w te klocki po prostu beznadziejna]. Graliśmy w oczko, wojnę, 66 i kierki. W późniejszym czasie lubiłam też przez pewien okres sama układać pasjanse.

Z karciankami niestety nigdy nie miałam do czynienia, a szkoda, bo bardzo chciałabym spróbować w nich swych sił - szczególnie tych związanych z moimi ulubionymi seriami [np. wspomnianym przez Ciebie Yu-Gi-Oh!].

Link to post
 • 3 weeks later...
WszyscyZginiemy
O 10.09.2020 at 18:55, Kerosine napisał:

Z karciankami niestety nigdy nie miałam do czynienia, a szkoda, bo bardzo chciałabym spróbować w nich swych sił - szczególnie tych związanych z moimi ulubionymi seriami [np. wspomnianym przez Ciebie Yu-Gi-Oh!].

Jeśli masz dużo wolnego miejsca w pamięci telefonu, jest darmowa apka Yu-Gi-Oh! Duel Links. Polecam, jest całkiem spoko, nie licząc faktu, że zabiera naprawdę dużo pamięci. Możesz się z niej jako tako nauczyć zasad i daje Ci okazje pogrania starymi klasykami, które już ciężko dostać w formie "papierowej" lub nie aż tak ciężko ale za niezbyt przyjemne dla portfela ceny. Fakt faktem tam, o ile nie zmienili tego w którymś z updateów (a pewnie jakieś były, bo ja pykałam sobie w karty na tej apce około rok temu, póki nie zaczęło mnie wkurzać ile mi miejsca zajmuje na telefonie), zamiast 8000LP było chyba 4000LP, przez co rozgrywki były krótsze, no i chyba nie było też obowiązku tworzenia tali z 40 kart. Są lepsze opcje gier wideo z Yu-Gi-Oh! ale jeśli nigdy jeszcze nie próbowałaś swoich sił w tej karciance, apka byłaby wystarczająca abyś sobie zobaczyła z czym to się je. :biggrin:

PS. A jeślibyś złapała bakcyla i chciałabyś zrobić własną talie w realu, zastrzegam że nie jestem specem, ale zawsze służę pomocą. 

Edited by WszyscyZginiemy (see edit history)
Link to post
Kerosine
O 30.09.2020 at 16:22, WszyscyZginiemy napisał:

Jeśli masz dużo wolnego miejsca w pamięci telefonu, jest darmowa apka Yu-Gi-Oh! Duel Links. Polecam, jest całkiem spoko, nie licząc faktu, że zabiera naprawdę dużo pamięci.

No właśnie mój telefon nie pozwoli mi już chyba nie tylko komfortowo zagrać w tę grę, ale nawet w ogóle jej zainstalować... :lol: Powiadomienie o "niebezpiecznie małej ilości miejsca" jest stale aktywne, a nie chcę przesiadać się na nowy sprzęt [który leży i się kurzy] dopóki ten całkiem nie zdechnie ;3 Zresztą nigdy nie grałam w żadną grę na telefonie i nie sądzę, bym tak czy siak oceniła to doświadczenie pozytywnie.

Mam jednak jeszcze znacznie dla mnie wygodniejszy tablet [i tam domyślnej pamięci pozostało wciąż 8,7 GB], więc może na tablecie da radę ją uruchomić i przetestować.

Link to post
 • 3 weeks later...
Shady-Lane90

Jestem debilem, jeśli chodzi o gry karciane. Za dzieciaka dużo grałam z wujkiem w "wojnę". I przez wiele lat była to jedyna gra karciana, w jaką potrafiłam grać (poza układaniem pasjansa oczywiście) ;D   Z biegiem lat nauczyłam się także grać w makao. I to byłoby na tyle, jeśli chodzi o moje zdolności w gry karciane. Chętnie nauczyłabym się jeszcze czegoś, ale myślę, że mogłabym mieć problem z tym, że przegrywam, więc wolę nie ryzykować ;D 

Link to post
 • 1 month later...

Makao.... i po makale

Najlepsze uczucie ever

O 8.09.2020 at 12:22, WszyscyZginiemy napisał:

W UNO zwykle mam najgorszą rękę z grających

Same here

Ogólnie nie jestem karcianym mistrzem, gdybym miał grać na jakieś konkretne sumy szybko musiałbym wziąć pożyczkę w lichwiarskim parabanku

Link to post
 • 3 months later...
JanekOdRazu

UNO spoko gierka, kojarzę jeszcze wojnę, makao, piotrusia i oczywiście pokera w różnych wydaniach. Ostatni świetny na piniondze (ale bez przesady, tylko tyle, żeby ambicja na wygraną była ;p)

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   Nie mam i prawie na pewno nie będę mieć w dającej się przewidzieć przyszłości. Zdobycie przeze mnie prawa jazdy nigdy* nie wydawało mi się autentycznie możliwe [umiejętność prowadzenia samochodu zawsze postrzegałam jako arcytrudną i wymagającą zbyt dużej uwagi / koordynacji na moje możliwości... jak również stresującą]; nie sądziłam także, iż kiedykolwiek będzie mnie stać na zakup i utrzymanie auta. Obecnie wydaje mi się, że mimo wszystko nie tylko dałabym radę ogarnąć temat przynajmniej samej jazdy, ale wręcz bycie kierowcą sprawiałoby mi dużą przyjemność - niestety dla odmiany nieco bardziej trafnie oceniany stan własnej głowy sprawia, że w tym momencie byłoby to przedsięwzięcie z góry skazane na porażkę. * a właściwie głównie za tak zwanego młodu, czyli w okresie życia najlepszym na podejmowanie tego typu decyzji
  • Martusiaaaaaa92
   Od ponad 6 lat nie mam. Osoba pode mną ma teraz słoneczny widok za oknem.
  • Kerosine
   Niczym Clementine Pennyfeather w znakomitym finale drugiej serii Westworld [i jednej z najlepszych srebrnoekranowych scen jakie kiedykolwiek widziałam]... a przynajmniej właśnie takie porównanie jako pierwsze przychodzi mi do głowy, bo oczywiście faktyczny stan umysłu Clem podczas pamiętnej przejażdżki jest jedną wielką zagadką.
  • Kerosine
   Niestety [2]. OPM wciąż ma w domu telefon stacjonarny.
  • yiliyane
   Przyznaję, że się nigdy w to nie angażowałam, z tego co wiem nie angażowali się też nigdy moi rodzice. Myślę jednak, że warto byłoby to zmienić. Może kiedy zostaną ogłoszone nowe propozycje, to którąś wybiorę. Z tego co sprawdziłam u mnie w mieście głosowanie jest w tym roku od maja do lipca. Tylko najpierw muszę się upewnić czy mogę zagłosować, bo nie wiem czy przez mieszkańca należy rozumieć osobę mieszkającą w danym mieście czy w nim zameldowaną.
 • Recent Status Updates

  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
   · 1 reply
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

   Od 3 dni masz AWIZO do odbioru na poczcie!! :[ 
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Gloria
   Gloria
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  7 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  michaelowax3
  michaelowax3
  5 posts
  Marko
  Marko
  4 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  4 posts
  dannonka
  dannonka
  4 posts
  NYC
  NYC
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  yiliyane
  yiliyane
  37 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  1025 posts
  yiliyane
  yiliyane
  862 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  767 posts
×
×
 • Create New...