WszyscyZginiemy

Jakie kanały oglądacie na YouTubie?

Recommended Posts

Tak jak w tytule. Jakie kanały na YouTubie obecnie oglądacie najczęściej? Macie swoich faworytów? Kanały o jakiej tematyce dominują w Waszych subskrybowanych? Czy oglądacie jakiś szczególny kanał lub typ filmików, gdy np. macie doła lub nie możecie zasnąć? Może ktoś z Was ma własny kanał na YouTubie?

Zapraszam do dyskusji :biggrin: 

A z mojej strony moimi ostatnimi faworytami wśród kanałów, które obserwuję są: Brew - nietypowe ciekawostki naukowe, Linfamy - historia krajów Azjatyckich, TREY the Explainer - nowe odkrycie, również kanał z ciekawostkami historycznymi, z dłuższymi (20-30min) filmikami i kolejne nowe odkrycie ReligionForBreakfast, gdzie zaspakajam swoją ciekawość na temat nurtów gnostycyzmu.

Gdy mam dołka, oglądam różne kanały, które podkładają głos pod memy z Jojo's Bizzare Adventure, albo urocze zwierzaki np. na tym kanale - The Dodo.

• + 1

Przede wszystkim nie spędzam na YT aż tak wiele czasu w porównaniu z innymi osobami - mam pewne problemy z odbiorem / przetwarzaniem / rozumieniem treści zaprezentowanych w ruchomo-mówionej formie [dotyczy to również "pełnowymiarowych" produkcji telewizyjnych czy dzieł kinowych] i przeważnie - z naciskiem na to słowo - wolę o czymś po prostu poczytać. Obecnie [czyli w kolejnej fazie odnawiającego się cyklicznie wzmożonego zainteresowania gwiaździstym niebem, ale także naturą i sensem Wszechświata] zdecydowanie dominuje u mnie tematyka astronomiczna i astrofizyczna, a najczęściej oglądanym kanałem jest bezapelacyjnie Astronarium. Od minionej soboty zasłuchuję się także w wykładach naukowych [fizycznych] Wszechnicy FWW, a zwłaszcza tych wygłaszanych bądź zaszczycanych udziałem przez profesora Meissnera [tutaj pierwsza część jednego z nich poświęconego kosmicznemu czasowi] ^^

Bardzo lubię także kanał Bushcraftowy - mimo że nie biwakuję ani nie wyprawiam się na aż tak długie wędrówki, oglądam go często dla czystego relaksu [oraz zachwytu nad profesjonalizmem realizacji i dyskretną charyzmą autora]. Swego czasu miałam również fazę - którą na dobrą sprawę mogłabym w każdej chwili przywołać - m. in. na Fabryki w Polsce oraz Jak to jest zrobione?, skorpiony, a nawet na katastrofy lotnicze.

Dla wyciszenia i ukojenia nerwów zapuszczam sobie także często rozmaite pojedyncze filmiki z chilloutem / ambientem jako podkładem muzycznym - gdy towarzyszą im przepiękne ujęcia / wizualizacje Słońca lub obiektów głębokiego kosmosu to już w ogóle... kosmos.

• + 1

2 godziny temu, Kerosine napisał:

Dla wyciszenia i ukojenia nerwów zapuszczam sobie także często rozmaite pojedyncze filmiki z chilloutem / ambientem jako podkładem muzycznym

o tak! :wub: Chilloutowe jak i jazzowe długie składanki świetnie sprawdzają się jako muzyczne tło tak i do odpoczynku, jak i do pracy. 

2 godziny temu, Kerosine napisał:

mam pewne problemy z odbiorem / przetwarzaniem / rozumieniem treści zaprezentowanych w ruchomo-mówionej formie [dotyczy to również "pełnowymiarowych" produkcji telewizyjnych czy dzieł kinowych] i przeważnie - z naciskiem na to słowo - wolę o czymś po prostu poczytać

Tak z ciekawości. A w przypadku gdy jest tylko ten jeden bodziec, czyli dźwięk? Zdarza Ci się "oglądać" nie oglądając, a jedynie słuchając, niektóre filmiki na YouTubie? 

2 godziny temu, WszyscyZginiemy napisał:

o tak! :wub: Chilloutowe jak i jazzowe długie składanki świetnie sprawdzają się jako muzyczne tło tak i do odpoczynku, jak i do pracy.

U mnie w grę wchodzą jedynie te pierwsze, nienawidzę jazzu :laugh:

2 godziny temu, WszyscyZginiemy napisał:

Tak z ciekawości. A w przypadku gdy jest tylko ten jeden bodziec, czyli dźwięk? Zdarza Ci się "oglądać" nie oglądając, a jedynie słuchając, niektóre filmiki na YouTubie?

Raczej nie - po pierwsze spora / większa ilość informacji w oglądanych przeze mnie filmikach mimo wszystko zwykle jest zawarta również w warstwie wizualnej, po drugie zwyczajnie nie lubię sama dobrowolnie pozbawiać się jakiejkolwiek części przekazu [a przykładowo wspomnianego profesora Meissnera nie tylko nader przyjemnie się słucha, ale również na niego patrzy i nie mam tu na myśli jedynie faktu bycia przezeń przystojnym mężczyzną]. Gdybym chciała jedynie czegoś  posłuchać wybrałabym audiobook [skądinąd nigdy tego nie robię], a i w jego przypadku prawdopodobnie często wciskałabym przycisk "Stop" żeby nadążyć za czytanym tekstem =)

Najczęściej oglądam trzy kanały - Kurzgesagt – In a Nutshell (popularnonaukowy), I_am_puma (rosyjska udomowiona puma) i CatPusic (białoruski kot). Poza tym patrzę co mi youtube proponuje i przez proponowane trafiam na filmiki różnych autorów o różnej tematyce. Zwykle oglądam filmiki popularnonaukowe (z naciskiem na tematykę astronomiczną) i koty, czasem obejrzę coś o Gwiezdnych wojnach albo posłucham muzyki. Nie subskrybuję niczego, nie posiadam też własnego kanału, wolę pomykać po cichu po krainie internetu :P 

A tak na marginesie, to...

4 godziny temu, Kerosine napisał:

(...) wolę o czymś po prostu poczytać. 

Ogólnie to szlag mnie trafia jak widzę jakieś tutoriale czy wielkie wywody dotyczące jakiegoś interesującego mnie tematu w postaci filmiku. Filmik ma 20 minut, a przeczytanie tekstu zajęłoby mi 2-3 minuty. Po co tak marnować czas? Analfabetą nie jestem, czytać umiem. Zawsze jeżeli mam do wyboru tekst czy filmik, wybiorę tekst.

2 godziny temu, yiliyane napisał:

Ogólnie to szlag mnie trafia jak widzę jakieś tutoriale czy wielkie wywody dotyczące jakiegoś interesującego mnie tematu w postaci filmiku. Filmik ma 20 minut, a przeczytanie tekstu zajęłoby mi 2-3 minuty. Po co tak marnować czas?

Lanie wody spowodowane parciem wielu [domorosłych] youtuberów na sławę, niestety.

Jeszcze odnośnie wartych uwagi kanałów o tematyce astronomicznej - polecam ten ze względu na bardzo ciekawe i przemawiające do wyobraźni wizualizacje [np. gwiazd bądź planet umieszczonych na ziemskim niebie w miejscu Słońca] =)

Edited by Kerosine

O 8.09.2020 at 18:20, yiliyane napisał:

I_am_puma (rosyjska udomowiona puma)

W takich chwilach zaczynam ufać, że jednak nie jestem jakimś ostatnim dziwakiem xD

Regularnie, to co jakiś czas muszę obejrzeć Dzikiego Trenera, bo muszę.

Jako typowy kryminolog lubuję się we wszelakich podcastach kryminalnych a także serialach dokumentalnych. Do swoich ulubionych kanałów podcastowych zaliczyć mogę zdecydowanie:

Stanowo.com

Justyna Mazur

Prawdziwe Zbrodnie Podcast

Kryminatorium

Niediegetyczne

Karolina Anna

Nie Nie Gadaj - Podcast

Zabójcze Opowieści

Krymiland

Zbrodnie Zapomniane

Kryminalne Historie

Aga Rojek

Historie na faktach

Seriali dokumentalnych szukam na różnych stronach. W tym także na YT. Nieczęsto jednak oglądam je na tym samym kanale, dlatego nie będę polecać tu konkretnych "twórców". Odniosę się jednak do kilku odmóżdżaczy, którzy potrafią umilić mi czas np. w niedzielny wieczór, kiedy chcę się pośmiać z typowych bzdur, albo nacieszyć się widokiem pięknych ptaszników ♥

Ptaszniki Zająca

Mietczynski

Klocuch

Świat Gosi

Mam także w ulubionych wiele profili producentów muzycznych i raperów, ale stale dodaję w kategorii muzycznej utwory, jakich słucham, więc także nie widzę sensu dzielenia się tym tutaj.

Najczęściej oglądam Weronikę Truczyńską, juszes oraz Po Cudzemu, natomiast ostatnio skusiłem się na The Amerykankę oraz Dave z Ameryki, choć momentami irytujące są jego wypowiedzi 

Coraz rzadziej oglądam coś na yt, nie śledzę skrzętnie konkretnych kanałów, ale zaglądam od czasu do czasu na takie kanały jak:

Gry / technologie:

• Arhn.eu - jeden z nielicznych polskich kanałów, które śledzę. Pamiętam gdy trafiłem na to gdy dopiero zaczynali w 2010r. fajnie być świadkiem dojrzewania takich projektów.
  • TVGry - tematy mają czasem z dupy, ale większość materiałów jest całkiem ciekawa
  • LGR - kanał o sprzęcie / grach retro. 
  • LTT, 91 Tech, TechAltar - technologie, rzadko, ale jak mi jakiś ciekawy materiał wyskoczy na głównej to obejrzę. Kiedyś dodałbym tu The Verge ale po ich niesławnym składaniu PC raczej tam nie zaglądam
  • MrMobile - jak nazwa wskazuje, głównie o telefonach. Oglądam przede wszystkim ze względu na serię When Phones Were Fun, o dziwnych / oryginalnych telefonach z lat 2000s
  • Klawiter - chyba jedyny polski kanał o technologiach, który śledzę

Filmowe:

• Nerdwriter1 - nie tylko o filmach, ale o nich jest najczęściej
  • Skazany na film - jedne z najciekawszych materiałów o filmach na polskim yt. Minus jest taki, że wrzuca rzadko nowe filmy. Plus jest taki, że warto na nie czekać.
  • Entertain the Elk - lubię głownie serię The Day [jakiś serial] Died
  • CineFix - w sumie nie oglądałem od baaardzo dawna. Ceniłem za cykl TOP10, ale nie był on w wydaniu watchmojo gdzie w 5 min. przedstawili 10 najbardziej oczywistych filmów. Nie, zwykle wyciągali mniej znane filmy, dodawali różne kryteria i voila, ciekawa topka z kilkoma filmami o których nie słyszałem / słyszałem ale przekonali mnie to obejrzenia.
  • The Film Theorists - niektóre teorie są naprawdę z dupy, niektóre sprawiają, że zaczynam inaczej patrzeć na dany film. Zdecydowanie polecam teorię o Blair Witch Project. Film od razu staje się ciekawszy.
  • The Beauty of - ot zlepek wielu ładnych scen i jakiś utwór w tle. Najlepsze jak dotąd jest dla mnie montaż z The Irishman.
  • Chris Stuckmann / Oliver Harper / Patrick H Williams / Georg Rockall-Schmidt - różne recenzje filmowe
  • Every Frame a Painting - wciąż łudzę się, że wróci z nowym filmem. Ostatnio dodany: 4 lata temu.

Inne:

• Geography Now - opowiadają o różnych krajach w kolejności alfabetycznej. Zacząłem oglądać gdy mówili o Białorusi parę lat temu. Obecnie są na Sierra Leone.
  • Epic History TV - kanał historyczny, oglądałem głównie materiały o Napoleonie
  • Half as Interesting - o rzeczach przeróżnych, było nawet o naszej niedawnej "inwazji" na Czechy w maju tego roku.
  • Złomnik / Motobieda - czasem sobie zobaczę jak gnoją jakieś stare auta, często hity prlu
  • Life of Boris - The Slav Superstar.