Jump to content

Pierwsza komunia a prezenty

Martusiaaaaaa92

Recommended Posts

Martusiaaaaaa92
Posted

Zastanawiam się nad prezentem komunijnym dla córki (ma pierwszą komunię za trzy tygodnie). Banały typu rower czy zegarek odpadają, bo to już córka ma. Pamiętam, że ja na komunię dostałam tyle zegarków, że nie wiedziałam co z nimi zrobić (dlatego chyba skonsultuję się z resztą rodziny, żeby jakoś to uzgodnić, coby się nie powtarzały prezenty). :biggrin: Ktoś z Was może podpowie? To pierwsza komunia wśród moich dzieci, więc nie mam za dużego doświadczenia i w ogóle dawno na niczyjej komunii nie byłam. Co tam się teraz daje?

Posted

Typowymi prezentami komunijnymi są w ostatnim czasie różne elektroniczne gadżety. Dzieciaki dostają smartfony, tablety, laptopy, konsole do gier, smartwatche i co tam jeszcze na rynku jest dostępne. Pieniądze też się daje, choć jest to dość bezosobowy prezent. Jako mama, myślę, że powinnaś raczej zainwestować w jakiś droższy prezent powiązany z hobby córki, coś, co jej się od dawna marzyło, ale na prezent urodzinowy czy świąteczny było za drogie.

Posted

W zeszłym roku byłem na 3 komuniach - na każdej pojawiała się konsola (1x PS4 i 2x Switch). 

Jak dla mnie fajnym prezentem byłby jakiś instrument, ale to musiałabyś sama ocenić czy twoja córka w ogóle byłaby czymś takim zainteresowana.

Martusiaaaaaa92
Posted
Godzinę temu, yiliyane napisał:

Typowymi prezentami komunijnymi są w ostatnim czasie różne elektroniczne gadżety. Dzieciaki dostają smartfony, tablety, laptopy, konsole do gier, smartwatche i co tam jeszcze na rynku jest dostępne. Pieniądze też się daje, choć jest to dość bezosobowy prezent. Jako mama, myślę, że powinnaś raczej zainwestować w jakiś droższy prezent powiązany z hobby córki, coś, co jej się od dawna marzyło, ale na prezent urodzinowy czy świąteczny było za drogie.

No wiadomo, że nie kupię jej prezentu jak jakaś ciotka czy kuzynka, tylko jako mama zainwestuję w coś droższego :biggrin:

34 minut temu, Vertigos napisał:

W zeszłym roku byłem na 3 komuniach - na każdej pojawiała się konsola (1x PS4 i 2x Switch). 

Jak dla mnie fajnym prezentem byłby jakiś instrument, ale to musiałabyś sama ocenić czy twoja córka w ogóle byłaby czymś takim zainteresowana.

To byłby fajny prezent, bo córka jest muzycznie uzdolniona. Ale do śpiewu. Gra na instrumentach jej nie interesuje. Ale pomysł, że coś z hobby, jest dobry. Poza śpiewaniem córka bardzo lubi się uczyć angielskiego i zna ten język lepiej dużo niż typowa polska 9-latka, więc myślałam o czymś w tym kierunku: jakąś literaturą lub filmami w oryginale, tylko taką naprawdę pokaźną kolekcją. :) I, z zainteresowań, to jeszcze jest bardzo religijna, śpiewa w scholi, należy do Żywego Różańca, pełna jest takiej słodkiej, dziecięcej pobożności. Tylko że świętych obrazków, różańców i takich tam, to ona dostanie na pewno pełno od całej rodziny.

Posted (edited)
18 godzin temu, Martusiaaaaaa92 napisał:

I, z zainteresowań, to jeszcze jest bardzo religijna, śpiewa w scholi, należy do Żywego Różańca, pełna jest takiej słodkiej, dziecięcej pobożności. Tylko że świętych obrazków, różańców i takich tam, to ona dostanie na pewno pełno od całej rodziny.

Może więc coś droższego / nietypowego, a wciąż związanego z dewocjonaliami? Na przykład biżuteria z prawdziwego złota, różaniec w formie bransoletki zamiast tradycyjnej [oraz z kamieniami półszlachetnymi jako tworzywem], taki notesik, komplet zakładek do książek z motywem religijnym, ciuszek ze stosownym - nie kiczowatym zarazem, ma się rozumieć - nadrukiem itp. [te ostatnie drobiazgi (być może w ogóle pod postacią indywidualnie skomponowanego zestawu) oczywiście jedynie jako dodatek do głównego prezentu] :) 

20 godzin temu, Martusiaaaaaa92 napisał:

Pamiętam, że ja na komunię dostałam tyle zegarków, że nie wiedziałam co z nimi zrobić (dlatego chyba skonsultuję się z resztą rodziny, żeby jakoś to uzgodnić, coby się nie powtarzały prezenty). :biggrin:

Jak najbardziej warto to zrobić =) Podobnie jak po prostu spytać samej córki, czym tak naprawdę najbardziej chciałaby zostać obdarowana [jako osoba autentycznie religijna być może nie będzie przywiązywać (aż takiej) wagi do materialnej wartości prezentów i ucieszy się przede wszystkim z tych wzbogacających duchowo bądź umożliwiających poszerzanie wiedzy / rozwój kreatywności czy stanowiących okazję do przeżycia przygody / doświadczenia czegoś niezwykłego i zyskania jedynych w swoim rodzaju wspomnień (może jakaś wycieczka?)].

Dla mnie osobiście idealnym prezentem na Pierwszą Komunię byłby teleskop albo mikroskop ^^

Edited by Kerosine (see edit history)
Kalafior_Grozy
Posted
4 godziny temu, Kerosine napisał:

Dla mnie osobiście idealnym prezentem na Pierwszą Komunię byłby teleskop albo mikroskop ^^

Dobry pomysł, ale pod warunkiem, że dzieciak "połknie bakcyla" i obserwacja gwiazd bądź różnych rzeczy pod mikroskopem go/ją zainteresuje. Świetnie gdyby tak było :)

Martusiaaaaaa92
Posted

Może więc coś droższego / nietypowego, a wciąż związanego z dewocjonaliami? Na przykład biżuteria z prawdziwego złota, różaniec w formie bransoletki zamiast tradycyjnej [oraz z kamieniami półszlachetnymi jako tworzywem], taki notesik, komplet zakładek do książek z motywem religijnym, ciuszek ze stosownym - nie kiczowatym zarazem, ma się rozumieć - nadrukiem itp. [te ostatnie drobiazgi (być może w ogóle pod postacią indywidualnie skomponowanego zestawu) oczywiście jedynie jako dodatek do głównego prezentu] :)

Jak najbardziej warto to zrobić =) Podobnie jak po prostu spytać samej córki, czym tak naprawdę najbardziej chciałaby zostać obdarowana [jako osoba autentycznie religijna być może nie będzie przywiązywać (aż takiej) wagi do materialnej wartości prezentów i ucieszy się przede wszystkim z tych wzbogacających duchowo bądź umożliwiających poszerzanie wiedzy / rozwój kreatywności czy stanowiących okazję do przeżycia przygody / doświadczenia czegoś niezwykłego i zyskania jedynych w swoim rodzaju wspomnień (może jakaś wycieczka?)].

Dzięki za dobry pomysł :) Zdecydowanie jest to coś, co warto rozważyć.

Chciałbym, żeby to było coś mocno spersonalizowanego, coś co sprawi, że patrząc na to, będzie zawsze pamiętała, że to prezent od mommy (tak na mnie mówi :biggrin:). Dlatego pieniądze odpadają, bo nawet wydane na coś pożytecznego, nie są prezentem trwałym. Tak samo elektronika - kiedyś się popsuje. A biżuteria to jest coś trwałego, coś co może jej służyć nawet przez całe życie. Wiem, bo sama mam komunijny medalik od babci i choć już go nie noszę odkąd przestałam wierzyć w Boga, to mam go w szufladzie z ważnymi dla mnie przedmiotami i jest on dla mnie ważną pamiątką rodzinną po ważnej w moim życiu, a niestety już od dawna nieżyjącej osobie. Jako że córka nie mieszka na stałe ze mną, tylko ze swoim ojcem, to taki prezent ode mnie tym bardziej byłby dla niej ważnym symbolem.

Wiem, że jest parę rzeczy, które córka chciałaby mieć (i wiem to z rozmów z nią, bo wprawdzie ostatnio spędzamy dużo czasu razem jak w każde wakacje), wiem jakie to są rzeczy i właśnie dlatego będę rozmawiała z resztą rodziny. Jak z tej listy coś zostanie i nikt inny nie ma planów jej tego kupić, to ja kupię. :)

Co do ceny prezentów, to oczywiście nie żałuję córce, ale też nie będę na siłę kupowała jej czegoś drogiego. Ona wie, że dobra materialne nie biorą się znikąd i jest wychowywana w szacunku do pracy, ale i w świadomości, że nie pieniądze są najważniejsze, tylko miłość, Bóg, rodzina, przyjaciele - krótko mówiąc dobra niematerialne. Dlatego wolę, by prezent był dla niej pamiątką, niż jakimś fajnym, ale zużywającym się bajerem.

Ryzykowne, bo dotąd córka nie przejawiała takich zainteresowań i boję się, że to by były pieniądze wyrzucone w błoto na prezent, który jej nie sprawi ani pożytku, ani przyjemności.

• 4 weeks later...
Martusiaaaaaa92
Posted

@Kerosine, dzięki za pomysł z biżuterią, córka była zachwycona złotym naszyjnikiem z różańcem. :) Prócz tego kupiłam jej też anglojęzyczną książkę (Quo Vadis Sienkiewicza, może jeszcze trochę za trudna dla niej, ale tym bardziej będzie miała motywację do dalszej nauki angielskiego), oczywiście z moją odręczną dedykacją. :)

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• grzechu98
      Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
    • Kerosine
      ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
    • Olcia15273
      Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
    • yiliyane
      Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
    • Kerosine
      ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      3
    2. 2
      wolnaczeczenia