Jump to content

Jak często i o czym przede wszystkim zapominasz?


Kerosine

Recommended Posts

Posted (edited)

... z powodu natłoku obowiązków, braku wystarczającej ilości składników odżywczych w diecie, nadmiernego stosowania używek lub po prostu... wieku? :D Czy możesz powiedzieć o sobie, że ogólnie jesteś zapominalską osobą czy wpadki związane z przegapianiem różnych rzeczy mimo wszystko rzadko Ci się zdarzają? W jaki sposób starasz się walczyć z tą ewentualną skłonnością [i czy przynosi to wymierne rezultaty]? Jaka była Twoja największa wpadka związana z zapomnieniem o czymś?

Jeśli o mnie chodzi niestety od dłuższego już czasu mam spore problemy z pamięcią [jak również koncentracją], przy czym ostatnio zdecydowanie najczęściej wypada mi z głowy spryskanie jej mgiełką ochronną przed wyjściem na ostre słońce* - co gorsza, dzieje się tak pomimo przechowywania wspomnianego kosmetyku na półeczce znajdującej się bezpośrednio pod wiszącym w przedpokoju lustrem [a więc teoretycznie zawsze pod ręką i na widoku] oraz notorycznego powtarzania sobie w myślach, że mam to zrobić. Natomiast jednym z moich największych faili związanych z zapominaniem [jak również faili ogólnie] było ubiegłoroczne wydalenie z PUP-y spowodowane przeoczeniem terminu obowiązkowej wizyty, o którym przypomniałam sobie dopiero gdy znalazłam w skrzynce pocztowej stosowne pismo - baaardzo skomplikowało mi to później różne sprawy [w tym finansowe].

A jak wygląda to u Was?

* powinnam zaś o to szczególnie dbać, bo moje włosy mają nadzwyczajną skłonność do przesuszania

Edited by Kerosine
Poprawa nazwy tematu (see edit history)
Link to comment
Posted

Nie pamiętam : D

Raczej mam dobrą pamięć, w pracy muszę pamiętać o 4637462 rzeczy i pilnowaniu terminów, bo inaczej firma płaciłaby kary i by mnie wywalili ;d

Najczęściej zapominam o codziennych błahostkach, jak:

 • Idę pod prysznic
 • widzę że kończy mi się żel
 • ja do mojego mózgu: pamiętaj kupić żel pod prysznic 
 • Mózg: spokoloko
 • jestem w sklepie: coś miałem kupić, hmm chyba nic ważnego
 • ja znowu pod prysznicem: Aaaaa, mózgu czemu?
 • Mózg: ¯\_(ツ)_/¯

I tym podobne akcje

Link to comment
Posted

O tak, zakupowe zapominalstwo niestety również jest u mnie na porządku dziennym :rolleyes: Gdy sporządzę uprzednio stosowną listę jeszcze jakoś ogarniam temat, problem jednak w tym, że nie zawsze znajduję na to siły bądź... po prostu zapominam zabrać ją ze sobą / skorzystać z niej w sklepie.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

O sobie.

Link to comment
WszyscyZginiemy
Posted

Mam bardzo dobrą pamięć... ale krótką. :wink: Prawie co dzień biegam jak głupia po domu mrużąc oczy, w próbie dostrzeżenia choćby czegokolwiek, w poszukiwaniu moich nieszczęsnych okularów.

Link to comment
Posted

Wewnętrzne rozmycie to istotny element wnętrza mojej głowy, więc jestem w stanie zapomnieć w zasadzie o wszystkim. Potrafię gdzieś coś bezmyślnie położyć i dwie minuty później rozpaczliwie tego szukać. Dosyć łatwo też ulatują mi wspomnienia i wydarzenia, co jest akurat dosyć upierdliwe, a czasem nawet trochę przykre. Wyrobiłam sobie przez to nawyk sortowania i powtarzania w wewnętrznym monologu wielu rzeczy, które mi się przytrafiają, żeby potem przy jakiejś ewentualnej rozmowie mieć wszystko ogarnięte.

Link to comment
Posted

Zwykle zapominam po sekundzie o co mama mnie prosiła, tak "słucham". I nawet jak naprawdę chcę zapamiętać co powinnam przynieść, idąc na dół/na górę (w zależności od tego, gdzie aktualnie się znajduję xD), to i tak zapomnę. Zdarza mi się to w 99% przypadków.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up