Jump to content

Burza wokół ostatniej działalności aktywistów LGBT i reakcji władz


Kerosine

Recommended Posts

Kerosine

Jak zapewne wiecie, od kilkunastu dni jednym z głównych tematów w polskich mediach są działania kolektywu Stop Bzdurom, Gangu Samzamęt i Poetki oraz ostre reakcje, jakie wywołały one ze strony władzy i podlegających jej służb bezpieczeństwa oraz sądu. Mająca swój początek [?] w happeningu podczas którego nocą 27 / 28 lipca na kilku warszawskich pomnikach zawieszono tęczowe flagi oraz umieszczono manifesty, w których członkowie wyżej wymienionych grup reprezentujących środowisko LGBT wyjaśniają motywy swojej akcji i wzywają do działania innych członków społeczności, polityczno-społeczno-medialna burza rozpętała się z jeszcze większą mocą wczoraj podczas głośnego protestu przeciwko dwumiesięcznemu nakazowi aresztowania wydanemu przez warszawski sąd okręgowy w stosunku do niejakiej Margot [oficjalnie Michała Sz.] - podejrzanej o "dokonanie czynu chuligańskiego polegającego na udziale w zbiegowisku, brutalnym zaatakowaniu działacza fundacji pro-life [Fundacja Pro - Prawo do Życia (przyp. wł.)] oraz niszczeniu mienia [ataku na antyaborcyjną furgonetkę (przyp. wł.)]" 27 czerwca. Rezultatem wynikłych w jego trakcie przepychanek z policją jest 48 aresztowanych osób oraz coraz szybsza i zataczająca szersze kręgi eskalacja konfliktu.

Jakie jest Wasze zdanie na temat całego tego zamieszania? Czy rzeczywiście z jednej strony tak radykalne [?] i wzbudzające kontrowersje działania przedstawicieli środowiska LGBT są dobrym pomysłem na zmianę mentalności polskiego społeczeństwa i położenie tamy wzbierającej fali hejtu, a z drugiej równie zdecydowana i wykorzystująca siłę odpowiedź władzy potrzebna i adekwatna? Czy nakręcanie spirali nienawiści przez obóz rządzący nie stanowi aby zasłony dymnej dla innych, poważniejszych problemów i czy nie jest działaniem mającym na celu zwiększenie już i tak przeważającego poparcia obywateli dla władzy [poprzez przyzwolenie tej ostatniej na danie upustu przez wielu z nas swym najniższym instynktom]? A może tzw. nagonka na LGBT to w ogóle mit? Co stanowiłoby w obecnej sytuacji najlepsze rozwiązanie?

Zapraszam do dyskusji ;) 

Link to post
Sibethesto

Stop Bzdurom wzbudza sporo skrajnych emocji nawet wśród samych osób LGBT, w końcu łączy nas bycie nie-cis lub nie-hetero, a nie poglądy (chociaż niechęć do bycia traktowanymi jak śmiecie jest dosyć powszechna, oczywiście). Osobiście nie nazwałabym ich działań przesadzonymi, może poza bójką z tym kierowcą. Pomnikom nic się nie stało, tęcza też nie jest czymś, co miałoby je obrazić. Furgonetek mi nie żal i w nikim nie powinny wzbudzać takich odczuć. Publiczne głoszenie idiotyzmów w stylu "LGBT chce uczyć dzieci masturbacji" jest złośliwym, nienawistnym fałszem, którego wielokrotne zgłaszanie nic nie dawało. A gdy prawo zawodzi, cóż, niektórzy biorą sprawy we własne ręce. I nie dziwi ani specjalnie nie oburza mnie fakt, że zostały z tego wyciągnięte konsekwencje, ale raczej w jaki sposób się to stało.

Nie wiem, czy takie działania to najlepsza droga do wywołania zmiany w polskim społeczeństwie, ale też z drugiej strony, siedzenie cicho również nic nie dało. Nie można tak po prostu zgadzać się na prześladowanie. Szczególnie w świetle tego, że ludzie LGBT dostali wątpliwy zaszczyt zostania straszakiem politycznym. To cholernie trudne, być teraz w miarę ogarniętą politycznie i społecznie osobą z tego środowiska. Przy kolejnych obrazach, porównaniach do zarazy czy nazizmu, historiach o samobójstwach i szykanach człowiek ciągle czuje gdzieś z boku głowy stłumiony, męczący ból i frustrację. W przypadku osób z mało przyjaznych środowisk nasila się też strach oraz realne niebezpieczeństwo, szczególnie gdy bycie queer jest w jakiś sposób widoczne. I cóż, domyślam się, że coś w stylu tego bólu pchnęło ludzi ze Stop Bzdurom do akcji. Być może to ten moment, w którym odczucia reszty społeczeństwa przestają się wydawać aż tak ważne. First pride was a riot.

Jeszcze odnośnie reakcji policji na demonstracje, to jest ona ewidentnym przegięciem. Czytałam chociażby opis jednej z posłanek, która siłą musiała spychać dwójkę policjantów z powalonej dziewczyny i potem osłonić ją własnym ciałem. Inna dziewczyna doświadczyła molestowania ze strony dwójki funkcjonariuszy, którzy pod pretekstem rewizji wsadzali jej ręce w majtki. Dwukrotnie. To cholernie obleśne i niedopuszczalne. Poza tym te nieszczęsne areszty... Wywożono losowych ludzi bez uprzedzenia, nie wiadomo gdzie. Moja kuzynka była na protestach, też ją zgarnęli - ciocia zamartwiała się całą noc. Gdy się znalazła, nie pozwolono nawet dostarczyć jej leków. Na szczęścia już ją wypuszczono i jakoś przeżyła, ale to tak czy siak masakra.

Link to post

Nigdy mnie w sumie jakoś sprawy LGBT nie interesowały, ba czasem jak patrzyłem na kierunek w jakim poszedł Netflix czy idzie Hollywood często na te równościowe postulaty przewracałem oczami. 

Natomiast jak teraz patrzę na to co dzieje się w Polszy, jak władzę bardzo boli kolorowa flaga, całym sobą wspieram akcje wieszania tęczowych flag na różnych pomnikach, podświetleniu PKiN na tęczowo, czy przyjście posłanek na zaprzysiężenie el presidente w kolorowych ubraniach. Nie wiedziałem, że tak łatwo jest wywołać (heh) ból dupy u ekipy rządzącej. A im bardziej próbują ludziom obrzydzić tę "ideologię el gie be te" tym bardziej ludzie popierają drugą stronę. 

O 10.08.2020 at 20:13, yiliyane napisał:

Każdy temat dobry, byle tylko nie wyszła na jaw niekompetencja czy wręcz łamanie prawa przez rządzących. Tematem-zasłoną byli już uchodźcy, Tusk, Trzaskowski, a teraz także LGBT.

Jeszcze Dżender, Niemcy, Rosjanie, Unia Zła, Komuna, Postkomuna i tak w kółko

Link to post

Stosowanie tak ostrych i niewspółmiernych do przewin i sytuacji środków wobec aktywistów LGBT jest niczym innym, jak elementem walczenia o większą władzę i wpływy przez Zbigniewa Ziobrę, który rywalizuje z Morawieckim, będącym z kolei mniej niż on stanowczym w piętnowaniu LGBT. Zgadzam się z @Sibethesto i @yiliyane, że przez cynizm rządzących Polską polityków osoby LGBT spotkał wątpliwy zaszczyt zostania politycznymi straszakami i kozłami ofiarnymi (jak przedtem imigranci, sędziowie, lekarze rezydenci, nauczyciele, dziennikarze TVN, ludzie "gorszego sortu" i "totalna opozycja" powiązana oczywiście z Tuskiem kreowanym na wroga publicznego numer jeden).

Do 2018 roku temat LGBT mnie nie interesował - jednak gdy czołowi politycy PiS-u (np. minister Błaszczak) zaczęli w obraźliwy sposób wypowiadać się o tych ludziach, to zacząłem się z nimi solidaryzować. A jeszcze bardziej po tym, gdy do pisowców i narodowo-konserwatywnych i klerykalnych publicystów w nagonce na LGBT przyłączyli się hierarchowie polskiego KK.

O 15.08.2020 at 11:55, Vertigos napisał:

podświetleniu PKiN na tęczowo

A to czasem nie były tylko dwa kolory - fioletowy i niebieski? Bo tylko te dwa zauważyłem na zdjęciu podświetlonego PKiN-u. I pomyślałem, że w sumie to równie dobrze mogły być kolory Kamienia Rzeczywistości i Kamienia Przestrzeni. :)

O 15.08.2020 at 11:55, Vertigos napisał:

czasem jak patrzyłem na kierunek w jakim poszedł Netflix czy idzie Hollywood często na te równościowe postulaty przewracałem oczami. 

W Netfliksie razi mnie głównie skłonność do "cenzurowania" niektórych klasycznych filmów (np. "Powrotu do przyszłości") i skłonność do zmieniania na siłę koloru skóry niektórym postaciom, np. Achillesowi - to faktycznie jest żenujące i stanowi groteskową i karykaturalną formę politycznej poprawności i walki z "rasizmem" i "białą supremacją". Natomiast nie zauważyłem (choć nie siedzę zbyt głęboko w temacie, więc może po prostu coś przeoczyłem), żeby Netflix robił coś podobnego w temacie LGBT.

A tak ogólnie to polecam obejrzeć ten filmik:

Ogólnie, polecam ten kanał. Człowiek mówi wiele wartościowych rzeczy na różne tematy.

Link to post
22 godzin temu, Celt napisał:

nie zauważyłem (choć nie siedzę zbyt głęboko w temacie, więc może po prostu coś przeoczyłem), żeby Netflix robił coś podobnego w temacie LGBT.

Prawie w każdym serialu produkowanym przez Netflixa musi być homoseksualista. I nie mam problemu z tym, że taka osoba jest, tylko z tym że jest to nieraz wciskane na siłę, nie służy w żaden sposób fabule, czy samej postaci. Takie trochę:

Postać 1: Szybko musimy wymyślić plan bo inaczej wszyscy zginiemy

Postać 2: Racja! Ja pójdę przewodem wentylacyjnym a ty...

Postać Gej: JESTEM GEJEM!

Ogólnie nie lubię, kiedy dostajemy od scenarzystów wątki / postacie, które niczemu nie służą

Link to post
O 8.08.2020 at 18:45, Kerosine napisał:

Jakie jest Wasze zdanie na temat całego tego zamieszania? Czy rzeczywiście z jednej strony tak radykalne [?] i wzbudzające kontrowersje działania przedstawicieli środowiska LGBT są dobrym pomysłem na zmianę mentalności polskiego społeczeństwa i położenie tamy wzbierającej fali hejtu, a z drugiej równie zdecydowana i wykorzystująca siłę odpowiedź władzy potrzebna i adekwatna? 

Zdanie mniej więcej to samo co zwykle: państwo z kartonu. 
Takie busy były już przedmiotami postępowań sądowych, nawet wyroków, i nic z tego nie wynikało. Ewidentnie pozwala się w biały dzień lżyć pewne grupy, i państwo na to nie reaguje. Podobnie jak po jakimś marszu 11 listopada, pobito jakieś dziewczyny, to jeszcze je oskarżono. Zapewne więc gdyby państwo wcześniej reagowało to pewnie nie byłoby całej tej sytuacji. 
Jednocześnie grupowa napaść kolektywu na kierowcę owej ciężarówki, choć do pewnego stopnia zrozumiała, to jednak bandycka. Zresztą bardzo wątpię by środowiska LGBT chciały przenosić ową walkę na to pole. Tu zresztą policja trochę skopała sprawę, bo mieli okazję zrobić szybkie aresztowanie bez całej tej dramy. 
 

O 8.08.2020 at 18:45, Kerosine napisał:

Czy nakręcanie spirali nienawiści przez obóz rządzący nie stanowi aby zasłony dymnej dla innych, poważniejszych problemów i czy nie jest działaniem mającym na celu zwiększenie już i tak przeważającego poparcia obywateli dla władzy [poprzez przyzwolenie tej ostatniej na danie upustu przez wielu z nas swym najniższym instynktom]?

Obstawiałbym przede wszystkim walkę wewnętrzną w obozie Zjednoczonej prawicy. 
Nadchodząca rekonstrukcja rządu, nagłe odejścia ministrów związanych z Morawieckim,  wycinanie posłów SP z TVP (na chwilę nawet Kurskiego), ogólnie widać tarcia. Na dodatek coraz częściej mówi się o tym, że Solidarna Polska w 2023 ma znów startować osobno.
Tym ostrzej grają o prawą stronę elektoratu. 
 

Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Najnowsze posty

  • Kerosine
   ... czyli z jednej strony wywołujący - całkiem zrozumiałe - ciarki na plecach, a z drugiej dziwnie kojący i w pewnym sensie... pogodny [!] utwór kończący czwarty odcinek drugiej serii. Jeden z lepszych instrumentali, jakie słyszałam, chociaż długością nie powala.
  • Kerosine
   Miewam epizody alergiczne o różnym nasileniu w poszczególnych latach - nie tylko wiosną, ale także w innych porach roku - choć nie jestem do końca pewna, co właściwie mnie uczula [jednym z najbardziej prawdopodobnych wiosennych kandydatów wydaje mi się topolowy puch]. Kiedyś było to znacznie bardziej dokuczliwe, od jakiegoś czasu mam większy spokój. Bardzo możliwe zresztą, że przyczyna objawów tkwi tak naprawdę przynajmniej częściowo w umyśle zamiast w ciele. Masz już pierwszą letnią opaleniznę?
  • Kerosine
   @dannonka nie podjęła niestety wyzwania, wobec tego wyznaczam w jej miejsce @Gloria =) Tematy pozostają bez zmian.
  • Martusiaaaaaa92
   Tak, wybieram się, bo mam wesele w rodzinie  OPM ma dziś dzień wolny od pracy.
  • yiliyane
   Nie, nie miałam czasu. Oglądałam za to i nawet udokumentowałam zaćmienia z 2011r. i 2015r. Osoba pode mną wybiera się w tym roku za granicę (służbowo lub prywatnie - obojętnie ) .     
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 1 reply
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Kerosine

   Po co Kubusiowi Puchatkowi koszulka skoro i tak latał bez gaci?
   · 1 reply
 • Popular Contributors

  1. 1
   beatrycze
   beatrycze
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
  yiliyane
  yiliyane
  2 posts
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  33 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  6 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  954 posts
  yiliyane
  yiliyane
  787 posts
  WszyscyZginiemy
  WszyscyZginiemy
  734 posts
×
×
 • Create New...