Jump to content

Najlepsze uczucie


Kerosine

Recommended Posts

Posted (edited)

Mamy już temat poświęcony najgorszym uczuciom, jakich może doświadczyć człowiek, o dziwo znalezienie [sensownego] wątku stanowiącego jego przeciwwagę przysporzyło mi jednak pewien problem. Uznając zaś, że warto, aby takowy również istniał na forum - niniejszym zakładam (;

Co najbardziej lubicie [bądź pragniecie] odczuwać i dlaczego?

W mojej ścisłej czołówce najlepszych - choć mimo wyraźnych postępów niestety nadal o wiele zbyt rzadko doświadczanych - uczuć zdecydowanie znajduje się ów jedyny w swoim rodzaju, nieziemski spokój osiągany dzięki praktykowaniu głębokiej autorefleksji i pracy z nadrzeczywistością / podświadomością [także otaczaniu się odpowiednimi treściami chociażby na Instagramie]: to cudowne wrażenie pozytywnej wyj*bki i pozwolenie wreszcie, by opinie innych zaledwie po mnie spływały zamiast wlewać się do umysłu parzącym strumieniem oraz przekonanie świadomość, że nie muszę nikomu niczego udowadniać. Z drugiej strony, w dni takie jak miniony czwartek [gdy bardzo możliwe, iż pobiłam swój życiowy rekord pod względem ilości zjedzonych tabletek przeciwbólowych], najpiękniejszym uczuciem wydaje mi się po prostu ulga spowodowana przeminięciem w końcu kur*wskiego bólu :D 

A jak wygląda to u Was?

Edited by Kerosine (see edit history)
Link to comment
WszyscyZginiemy
Posted

Moje TOP 3

1) Możliwość bycia w stu procentach sobą przed osobą, z którą łączy Cię szczególna więź. Czy to gdy rozmawiacie i nie musicie bać się, że cokolwiek powiecie może być jakoś źle odebrane i ocenione, czy gdy po prostu siedzicie razem, a każdy zajmuje się czymś co lubi i po prostu czerpiecie radość z przebywania ze sobą i brak rozmowy nie jest niezręczny.

2) Gdy dziecko, które usypiasz w końcu zasypia. Efekt jest wzmocniony gdy zasypia trzymając Cię za rękę swoją małą rączką albo na kolanach wtulone w Ciebie i nagle zapominasz jakim małym diabełkiem potrafi być. A i przy okazji czeka Cię chwila spokoju i oddechu...

3) Gdy na czyjejś twarzy gości wyraz szczerej radości z jakiegoś zupełnie błahego powodu.

Link to comment
Posted

Lubię odczuwać spokój, zgranie z naturą (np. podczas spaceru w lesie), a także myślę, że miłe jest uczucie związane z satysfakcją, gdy osiągnę to, co sobie zaplanowałem. Również miło jest, gdy mam poczucie panowania nad własnym życiem, tj. robię to, na co mam ochotę i nie jestem przez nikogo ograniczany. 

Link to comment
Posted

Najlepszym uczuciem jest, według mnie, ulga. Wszystko inne blednie w obliczu poczucia, że udało się uniknąć najgorszego bądź wybrnąć ze złej sytuacji.

Link to comment
Posted
O 27.07.2020 at 07:43, Gloria napisał:

zgranie z naturą (np. podczas spaceru w lesie)

O tak, całą gamę uczuć związaną z przebywaniem na łonie natury również bardzo sobie cenię =) Najlepsze z nich nie są jednak dla mnie związane z cieszeniem oczu zielenią ani w ogóle z niczym, co kiedykolwiek wyrosło z powierzchni czy głębin ziemi, ale uniesieniem wzroku wysoko ponad horyzont i posłaniem spojrzenia daleko w bezkresny, czysty błękit nieba. Z tym poczuciem wolności i oderwania się przynajmniej na chwilę od wszelkich przyziemnych spraw i problemów [świadomością, że niezależnie od liczby i (często mylnie ocenianej) wagi tych ostatnich zawsze istnieje coś ponad i że to coś może stanowić wręcz pewien specyficzny punkt odniesienia] nie może się równać nawet najsilniejszy, "zwykły" zachwyt choćby najwspanialszym krajobrazem czy pomnikiem przyrody. Lubię także ów nieziemski spokój* wywołany kontemplacją dla odmiany nocnego, rozgwieżdżonego firmamentu oraz wsłuchiwaniem się w odgłosy nocy.

22 godzin temu, yiliyane napisał:

Najlepszym uczuciem jest, według mnie, ulga. Wszystko inne blednie w obliczu poczucia, że udało się uniknąć najgorszego bądź wybrnąć ze złej sytuacji.

Także wysoko w moim rankingu :happy:

* określany w języku angielskim bardzo ładnym, choć nie do końca dającym się w pełni przetłumaczyć na polski słowem serenity

Link to comment
Posted

Jak ci się odetka dziurka w nosie i można normalnie oddychać

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • Gloria
  • grzechu98
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
  • grzechu98
   Startowałem do różnych dziewczyn, tych co mi podobały się. Realnie, oraz na aplikacjach typu Tinder. Nie, nie byłem znajomym żadnych z tych poznanych; od czasów gimnazjum nie mam koleżanek żadnych, o ile tamte można nazwać koleżankami, bardziej pseudo. Mam parę zaintesowań, lecz rozwijam je sam - biologia, historia, piłka nożna, trochę robię zdjęć amatorskich. Mam znajomych paru, wszyscy płci męskiej. Oni mnie akceptują, gdyż jestem osobą nie paląca, nie pijącą. Przez co w wieku 24 lat byłem pierwszy raz na domówce, wcześniej nikt mnie z tych powodów nie zapraszał. Rozmawiać umiem, wydaje mi się że na wszystko. Jak trafi się temat, to nie umiem się zamknąć. Kontakt z kobietami (dziwnie brzmi wyrażenie, wiem) mam w pracy, gdzie jedynym facetem jestem obecnie na dziale. Z niektórymi mam lepszy, niektórymi gorszy.  Jestem typem słuchacza, lubię słuchać drugiej osoby, wysłuchiwać. Lubię doradza, pomagać. Paru znajomych powiedziało, że to zła cecha u faceta, gdyż łatwo wejdę w friendzone tzw. Szufladka aseksualnegi przyjaciela, nie szufladka partner. Co do prostytutek, to szedłem tam na sam seks, nie szukałem szczęścia tam. Aseksualny nie jestem. Patrzeby mam, jak każdy człowiek. Nie mam "normalnie" seksu, to namiastkę mam jego. Każdy urolog powie Ci, że "wstrzymywanie" źle wpływa na organizm.  
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  grzechu98
  grzechu98
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  25 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up