Jump to content

Przemoc psychiczna i fizyczna ze strony matki oraz faworyzowanie młodszej siostry


anonim.2007

Recommended Posts

anonim.2007
Posted (edited)

Cześć mam 13 lat czuje się dziwnie pisząc to ponieważ  nikomu nigdy nie opowiadałam o mojej sytuacji rodzinnej. Z góry przepraszam za to że nie ma przecinków i mogą być błędy ortograficzne. W mojej rodzinie od dłuższego czasu czuje się jak gówno miałam myśli samobójcze zacznijmy od tego że moja własna matka nazywa mnie szmatą, suką itp ale nigdy nie dałam jej powodu żeby mnie tak nazywała przypominam mam tylko 13 lat! Zawsze coś robie źle. Kilka razy mnie uderzyła w twarz chodzisz mogę to nazwać kilkanaście. I potem się na mnie drze że niby ja ją uderzylam (w samoobronie) ją przykład odepchnełam. Meble w moim pokoju wyglądają jak takie z 2005 mamy 2020 rok ale bardziej chodzi tu o moja siostra dajmy jej na imie Ola od zawsze oczko w głowie moich rodziców w szczególności mamy Ola  jest w pierwszej  klasie ja w 7 ale rzecz jasna to ja jestem głupia i mam źle oceny A Ola ma same 6 tylko że ja jestem w 7-mej klasie A ona w 1!!! Pomijając fakt że różne prace robi za nią moja mama. Ola ma białe meble nowoczesne. Ostatnio jak chciałam wyjść z koleżankami o 21 na plac zabaw który jest 1 min od mojego domu to powiedziała że nie mogę bo jest już późno A moja siostra była w tym samym momencie na placu sama wróciła około 22 A ja musiałam zostać .Była u mnie koleżanka  Wspomnę o tym że moja mama jak mówi to robi to głośno i oczywiście jak z kimś rozmawia to bluźni czuje wtedy taki wstyd i dziwi się że całe dnie chce siedzieć na dowrzu lub u mojej przyjaciółki Amelii u Amelii jest super jej rodzice są bardzo mili  często jem u nich obiad lub kolację i są wspaniali i wspomne o tym że się jej rodzice się kochają calują się normalnie rozmawiają A moi rodzice jak już co koliwek razem robią to się na siebie drą i jak zawsze to ja i mój tata jesteśmy nie normalni itp A ona i Ola są najlepsze i to z nami jest coś nie tak mi się wydaje że z moją mamą jest coś nie tak może ma jakieś problemy pschichiczne czy coś takiego. Nie mam z kim o tym porozmawiać bo nie chce rozmawiać z Amelką(moja przyj) bo ona nie zrozumie ona ma super rodziców piękny dom ale ja w domu mam grzyba i ciągle brudno ona ma wstanialaych rodziców A z pedagodniem nie chce bo się boję bo i tak moja mama cos wykreci nie mam żadnych śladów czasem mam tylko na nogach od pasa. Moja mama  zupełnie inaczej zachowuje się w towarzystwie mojej cioci lub innej rodziny nie mam przyjaciół w klasie i na przerwach siedzę sama .Mam nadzieję że ktoś z was mi pomoże i nie przechodzi czegoś takiego 

Edited by Kerosine
Sprecyzowanie nazwy tematu (see edit history)
Link to comment
WszyscyZginiemy
Posted

Nie wiem jakie relacje masz z tatą, ale jeśli one są na tyle dobre, że mogłabyś spróbować z nim porozmawiać o tym, co czujesz i ogólnie o Waszej sytuacji - porozmawiaj. Poukładaj sobie wcześniej, co chciałabyś powiedzieć, tak aby zrobić to możliwie jak najspokojniej. Może wówczas on byłby w stanie jakoś zainterweniować i porozmawiać z nią o tym (bo ciężko mi stwierdzić z Twojego opisu czy jest on w ogóle świadom zachowania żony/partnerki wobec Ciebie) albo poczynić jakieś inne kroki jeżeli to nie zadziała.

Czy ze strony mamy są tylko ataki i agresja, czy są też chwile gdy zachowuje się względem Ciebie ok? W którym momencie one się zaczęły?

Jeżeli nie możesz z tatą znaleźć wspólnego frontu to rozmowa z jakimś innym dorosłym jak np. pedagog byłaby dobrym pomysłem. Jeśli uważasz, że potrzebowałabyś dowodów na poparcie swoich słów, jak sądzę masz własny telefon komórkowy z aparatem? Możesz po prostu zrobić zdjęcia czerwonych śladów przemocy fizycznej jeszcze zanim znikną, ale z tym byłabym ostrożna, bo jeśli Twoja mama mogłaby zobaczyć i ma skłonności do agresji to... sama wiesz.

Na chwilę obecną więcej poradzić nie mogę bo nie znam całej sytuacji w jej złożoności jak i nie mam takich kompetencji jakie ma np. pedagog szkolny czy inny specjalista. Więc na razie próbuj przede wszystkim porozmawiać z jakimś kompetentnym dorosłym i w miarę możliwości unikaj ataków ze strony mamy. Nie wdawaj się w kłótnie lub dyskusje, nie prowokuj. Twoje bezpieczeństwo i dobrobyt są najważniejsze!

Link to comment
Posted

Jak reaguje ojciec jak mama się tak zachowuje (krzyczy, obraża itp.)?

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up