Jump to content

Niezwykły kompleks

Justincase

Recommended Posts

Posted

Hej,

mam pytanie, potrzebuje opinii osób trzecich. 
Wyobraźcie sobie, ze zmagacie się z dużym mankamentem swojej urody, przez który sytuacje intymne są dla was wręcz paraliżujące i raczej niemożliwe a jeśli już to w ograniczony sposób do tego stopnia, ze nie będzie to sprawiać wam tak naprawdę żadnej przyjemności a jedynie przysporzy dodatkowych problemów na tle psychicznym - bolesna świadomość ze nie mogliście drugiej osobie dać tego czego ona oczekiwała bo macie aż takie kompleksy. Jedynym rozwiązaniem tego jest operacja plastyczna, ale do tego jeszcze minimum pol roku a może i dłużej. Pojawia się jednak w waszym życiu osoba, do której zaczynacie coś czuć i w sumie to nawet mógłby być z tego związek, No ale macie ten mankament urody który sprawia ze sytuacje intymne są baaaardzo zaburzone. Ona nie ma tego świadomości w sensie domyśla się bo zaczyna się kombinowanie jak do czegoś dochodzi jak to tu ukryć... Proszę o nie pisanie ze zaakceptuj siebie, ze jak kocha to zrozumie - to jedt problem który już jest głęboko zakorzeniony w mojej osobie ze nie ma szans na akceptację stad tez tak radykalna decyzja jak operacja. 

brnąc w te relacje ale z dystansem czy może odstawić to, dokonać operacji i wtedy albo wrócić do tematu jeśli będzie jeszcze do czego czy szukać szczęścia gdzie indziej?

Dzieki i pozdrawiam!

Posted

Myślę, że przede wszystkim powinnaś powiedzieć tej drugiej osobie z czym się zmagasz. Jeśli rzeczywiście jest to ktoś, z kim warto stworzyć coś trwalszego zrozumie i poczeka oraz będzie Cię wspierać na Twojej drodze do uzdrowienia. "Sytuacje intymne" to poza tym szerokie pojęcie, jeśli Twój kompleks dotyczy - przykładowo - piersi moglibyście po prostu pomijać je w pieszczotach i koncentrować się na innych obszarach ciała. Niesławny seks po ciemku również mógłby tu być jakimś wyjściem :P 

3 godziny temu, Justincase napisał:

brnąc w te relacje ale z dystansem

Nie sądzę, aby było to dobre rozwiązanie [jeśli zdecydujesz się zachować swój sekret dla siebie] - w miarę upływu czasu druga strona będzie coraz bardziej skonfundowana i sfrustrowana nie tylko owym dystansem, ale i brakiem wiedzy, co właściwie stanowi jego źródło, a to w konsekwencji oddali Was od siebie i wprowadzi napiętą atmosferę [mogąc nawet zakończyć się zerwaniem relacji]. Poza tym sądzę, że tego typu problemów nie powinno się ukrywać przed partnerem, komunikacja w związku to ogólnie zresztą podstawa.

3 godziny temu, Justincase napisał:

czy może odstawić to, dokonać operacji i wtedy albo wrócić do tematu jeśli będzie jeszcze do czego czy szukać szczęścia gdzie indziej?

Możesz postąpić i w ten sposób... nie byłoby Ci jednak trochę szkoda zdusić w zarodku coś, co tak dobrze się zapowiada oraz jest tuż obok? Najpierw przynajmniej spróbuj.

Posted

@Kerosine dziękuje za te odpowiedz :) 

wlasnie on jakby poniekąd zna ten problem, ale nie wie ze jest on dla mnie aż tak olbrzymi, do Tej pory udawało mi się to jakoś ukryć, ale ileż można ... A ja tez nie chce wyjść na jakaś cnotkę bo po prostu nie jest to w moim stylu. Seks po ciemku i jakieś właśnie omijanie okolicy jasne jest rozwiązaniem ale No jest to mega niezręczne i wprowadza dziwna atmosferę i nie czuje się z tym dobrze . Później mam rozkminy ze to było ultra dziwne niezręczne i nie chce żeby rak to wyglądało bo nie jestem tego typu dziewczyna, a jednak mnie moj kompleks ogranicza i sprawia ze nie mogę być w 100% sobą. 

Jedynie operacja jest rozwiązaniem ale wtedy moje życie a raczej TA jego cześć, intymna właśnie , jest jakby spauzowana. 
ta relacja niekoniecznie idzie w kierunku jiz takim związkowym ale jest powiedzmy na romantycznym etapie. Rozważam skończenie tego do momentu kiedy nie będę gotowa fizycznie na podjęcie się czegoś na poważnie... Czuje ze to by niszczyło wszystko w sumie to jestem pewna tego. Może właśnie warto na razie się wstrzymać i cisnąć skupianie się na swoim celu bo do operacji muszę zrzucić trochę a póki co to rośnie mi ciężar obciążenia psychicznego a wraz z tym oddałam się od celu l.

sorry za pisanie jak potłuczona, ale nie chce nazywać póki co wszystkiego po imieniu dla własnego komfortu :)

Posted

Spoko =) Skoro czujesz, że na razie zdecydowanym priorytetem jest mimo wszystko operacja i przygotowania do niej to idź właśnie tą drogą. W gruncie rzeczy świetnie Cię rozumiem, cierpię m. in. na dysmorfofobię i gdybym tylko miała taką możliwość [głównie rozchodzi się o kwestie finansowe] również bez wahania wykorzystałabym skalpel do poprawy swojego dobrostanu :happy:

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Najnowsze posty

• Celt
      Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
    • Celt
      Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
    • Celt
      Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
    • Doradca
      Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
    • Tatiana876
      Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      Martusiaaaaaa92
      Martusiaaaaaa92
      2
    2. 2
      Gloria