Jump to content

Zazdrość w przyjaźni ?


etg

Recommended Posts

Posted

Cześć, szukam jakiś rad może wskazówek...Po dwóch latach znajomosci nawet nie wiem kiedy staliśmy się przyjaciółmi jest dla mnie jak rodzina. Spędzamy razem czasu i trochę się  od siebie uzależniamy, różne zajęcia, czas wolny, wyjazdy. To najbliższa mi osoba, nigdy nie doceniałam słowa przyjaciel, dopiero teraz wiem jaką ,, ma moc „ Od dawna albo i nie, jestem co raz bardziej zazdrosna. Rozmawialiśmy o tym, ale zaczynam być zazdrosna o osoby, o które nigdy wcześniej nie byłam. Zdaje sobie sprawę ze poza mną są inne osoby, które lubi. I nie wyobrażam sobie wykluczać tych osób z jego życia. Ale są takie dni, wieczory, gdy chciałabym żeby był ze mną i spędził super ten czas a może z kimś się bawi lepiej. Może to wynikać z mojej niskiej samooceny, a przy nim czuje się swobodna, jak przy nikim nigdy wcześniej. Jak sobie poukładać to w głowie ? Zająć się czymś ? 

Link to comment
Posted

@etg, osobiście myślę, że powinnaś zacząć od starannego rozważenia czy to aby na pewno wciąż tylko przyjaźń czy może jednak właśnie zaczyna się z niej coś więcej wykluwać... =)

Link to comment
Posted

@Kerosine Dziękuję za odpowiedź! =D kurcze szczerze mówiąc nie sądzę, on  jest innej orientacji, wiec chcąc nie chcąc wszystko zamyka się w przyjaźni. Mam 18 lat, a sama czuje się zupełnie nowa w temacie tak głębokiej przyjaźni i nie do końca umiem się odnaleźć, może za bardzo mi zależy, boje się ze znajdzie kogoś lepszego, mimo jego zapewnień. Może przez to ze on jest jakby u mnie na top 1 ja oczekuje tego samego od niego idk.

Link to comment
Posted

Byłam kiedyś w podobnej sytuacji - pomogło poznanie kilku osób i zajęcie się swoimi zainteresowaniami. Oczywiście łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić, ale człowiek jest mniej podatny na zazdrość, gdy jest pewny swojej wartości i może zająć sobie czas tak, że nie myśli o drugiej osobie. Albo chociażby robi to mniej.

A tak poza tym on jest właśnie Twoim przyjacielem. Tych trudno tak po prostu wymienić. ^^

Link to comment
Posted

Zgadzam się z @Sibethesto - chyba rzeczywiście jedynym sposobem na osłabienie zazdrości będzie w tym przypadku swoista dywersyfikacja uczuć i zaprzestanie przelewania ich w całości tylko na jedną osobę oraz znalezienie alternatywy dla czasu spędzanego jedynie z nią. 

21 godzin temu, etg napisał:

kurcze szczerze mówiąc nie sądzę, on  jest innej orientacji, wiec chcąc nie chcąc wszystko zamyka się w przyjaźni.

Od strony "technicznej" rzeczywiście, jednak serce nie sługa i niekoniecznie musi się nią jakkolwiek przejmować ;) 

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up