Damiano_13

PS5 czy Xbox?

Recommended Posts

Witam,spodziewamy sie pod koniec roku premier nowych konsol,jaką uważacie za lepszą opcje kupna ,kupić ps5 czy xboxa??

Edited by Kerosine
Poprawa nazwy tematu

Spytany jeszcze jakiś rok temu bez wachania odpowiedziałbym: Only Plejstejszyn Fajw.

Ogólnie mam PC, PS4 kupiłem w sumie dla tych legendarnych exów i wygody grania na konsoli (kanapa + duży telewizor), plus wielu moich znajomych miało więc mogliśmy w końcu pograć razem w jakieś multi.

Exy i społeczność sprawiła, że nawet nie brałem pod uwagę Xboxa One. 
Bo po co, wszystko co jest na XO mogę ograć na (wciąż dobrym) piecu. Nie ma cross-playa XO-PS4 więc granie z kumplami też odpada. 

Trzeba przyznać, że Microsoft odrobił lekcję przed nową generacją i zacząłem się zastanawiać.
Zainwestowali w nowe studia, które będą tworzyć dla nich gry na wyłączność (będą dostępne zarówno na XSX jak i PC, ale nie na konsoli Sony więc still wyłączność). Jestem ciekaw choćby Senui II.

I tak jeszcze jakiś czas będę mógł grać w nie na swoim kompie, ale nie wiem jak długo moja GTX1080 będzie radzić sobie komfortowo z grami z next-genów. A tu XSX cyk - instaluję i działa.

Zauważyłem też, że w ostatnim czasie rzadko sięgam po multiplayer więc argument grania z kolegami słabnie.
Xbox to też Game Pass- osobiście korzystam z wersji na PC i muszę przyznać, że za te 19zł/mc ograłem dużo dobrych gier (choćby takie Metro Exodus, Outer Worlds, cały czas wracam choćby do Forzy4, czy wypróbowuję całą masę indyków których wcześniej nigdy bym nie kupił - a tu niespodzianka, potrafią wciągnąć na długie godziny - patrzę na ciebie The Messenger).

No i ostatnio daje się zauważyć, że niektóre exclusivy PS trafiają na PC - wpierw gry od Quantic Dream, w lipcu Horizon Zero Dawn a są plotki że z czasem może być tego więcej. Jestem sobie w stanie wyobrazić wersję The Last of Us 1 na PC (choćby żeby podbić zainteresowanie powstającym serialem HBO) 

Generalnie czekam aż w końcu obie konsole zostaną zaprezentowane w pełnej krasie - gameplaye, kalendarz premier nowych tytułów, cena.

Póki co 65% na PS5, 35% na Xbox Series X