Jak przekonać rodziców do kupna nowego laptopa?

Recommended Posts

OverHubert
Posted

Witam, mam taki problem, mam 5 letniego laptopa, który w grach radzi sobie dobrze, ale w nowszych już nie do końca i miałem taki pomysł, że przyda mi się lepszy sprzęt, ale moi rodzice mówią, że ten jest jeszcze dobry. Kiedy ich proszę o nowy laptop to niestety mówią nie, mimo że mają pieniądze. W szkole radzę sobie dobrze, gdyż mój kolega ma słabsze oceny ode mnie a dostał laptopa. Przepraszam, że tyle napisałem, ale bez rozpisania nie ma za bardzo sensu. 

Link to comment
Posted
29 minut temu, OverHubert napisał:

(...) moi rodzice mówią, że ten jest jeszcze dobry.

A nie mają racji? Co innego, gdyby Twój obecny laptop się psuł albo gdybyś potrzebował lepszego sprzętu do pracy, a co innego, gdy chcesz nowy komputer, bo chcesz grać w gry. To nie jest potrzeba, tylko zachcianka ;) 

31 minut temu, OverHubert napisał:

Kiedy ich proszę o nowy laptop to niestety mówią nie, mimo że mają pieniądze.

Ich prawo. Poza tym skąd wiesz ile mają pieniędzy, czy nie mają jakichś naprawdę ważnych, dużych wydatków w planach, czy nie stracą nagle pracy z powodu kryzysu? Ile Twój wymarzony laptop kosztuje? Może jest zwyczajnie za drogi.

33 minut temu, OverHubert napisał:

W szkole radzę sobie dobrze, gdyż mój kolega ma słabsze oceny ode mnie a dostał laptopa. 

To jest żaden argument. Co robi kolega i jego rodzice, to ich sprawa. Może są bogatsi, może kolega częściowo sam ufundował sobie laptopa... nie ma znaczenia, argumentem "na kolegę" rodziców nie przekonasz.

Co powinieneś w tej sytuacji zrobić? Zaproponować rodzicom, że pokryjesz np. połowę kosztów zakupu nowego laptopa. Może na taki układ się zgodzą. Jeżeli nie, ufundować go sobie w całości. Jeżeli nie masz tylu pieniędzy, zacznij oszczędzać, poszukaj dorywczej pracy na wakacje. A jeżeli i to nie wchodzi w grę, to pogódź się z tym, że nowego sprzętu nie będzie.

Link to comment
OverHubert
Posted

Ale ja muszę przed wakacjami tego laptopa i laptop kosztuje 4k ale dziękuję za pomysly 

Link to comment
Posted

Jak to musisz? Chcesz, ale nie musisz. Chyba że ktoś przystawia Ci pistolet do głowy i mówi, że strzeli, jeśli nie kupisz sobie laptopa :rolleyes:

4 tysiące złotych to dużo. Tym bardziej, że ma być to sprzęt do rozrywki, a nie do pracy. Nie dziwię się, że rodzice nie chcą wydać tylu pieniędzy. Będziesz musiał sam sobie ufundować tego laptopa, jeżeli go tak bardzo pragniesz.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online

  • There are no registered users currently online
 • Tematy

 • Recent Status Updates

  • Borowy

   Borowy  »  mw2

   Ej, robimy coś?
   · 1 reply
  • Gerda

   Gerda  »  Martusiaaaaaa92

   Masz rangę "cichy pierdobójca" hahahaha sikam
   · 2 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92  »  Gerda

   O, nowy nick!
   · 1 reply
  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   sgt.manson
   sgt.manson
   1
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up