yiliyane

Święta zwyczajowe

Recommended Posts

Co sądzicie o świętach zwyczajowych? Obchodzicie je? W jaki sposób? A jeśli obchodzicie nie wszystkie, to które i dlaczego?

Święta zwyczajowe, czyli...

• dzień babci
  • dzień dziadka
  • walentynki
  • tłusty czwartek
  • dzień kobiet
  • dzień mężczyzn
  • prima aprilis
  • dzień matki
  • dzień dziecka
  • dzień ojca
  • dzień chłopaka
  • dzień nauczyciela
  • halloween
  • andrzejki
  • mikołajki
  • sylwester

Osobiście obchodzę dzień matki, ojca i babci - każda z tych osób dostaje ode mnie życzenia i prezenty z okazji swojego święta, dzień dziecka i mikołajki - wtedy ja dostaję prezenty :D, i sylwester. Do tłustego czwartku i prima aprilis mam luźne podejście, tłusty czwartek to jedynie okazja do zjedzenia pączka i nic więcej, a na prima aprilis czasem robię jakiś żart, a czasem nie. Halloween zdarzało mi się obchodzić jako nastolatka, ale teraz nie mam już z kim chodzić po cukierki. Walentynek i dnia kobiet jako singielka nie mam jak celebrować, dzień nauczyciela obchodziłam z przymusu, kiedy chodziłam do szkoły, a andrzejek i dnia chłopaka/mężczyzny nigdy się w moim domu nie obchodziło. Dnia dziadka też nigdy nie świętowałam, dziadkowie mieli mnie całe życie gdzieś, a teraz obaj nie żyją, więc to święto zawsze było dla mnie "martwe".

Chociaż nie przywiązuję zbytniej wagi do żadnych świąt, to te wymienione uważam za dobry pretekst do zrobienia czegoś ciekawego lub sprawienia radości bliskim, czyli generalnie na plus. Staram się zawsze poskładać życzenia grupie, która akurat ma swój dzień, czasem też daję prezenty, chociaż zwykle nie mam do tego głowy i zapominam je wcześniej ogarnąć. :unsure:

Kiedyś trochę intensywniej obchodziłam Halloween, łażąc z koleżankami po domach po słodycze. Teraz już za bardzo nie mam z kim, no i jednak to nie do końca to samo, co za dzieciaka. Andrzejek i mikołajek nie obchodzę z przyzwyczajenia, prima aprilis też nie, bo zwyczajnie za nim nie przepadam. A walentynki są po prostu nieco niezręczne, kojarzą mi się głównie ze szkolną pocztą walentynkową i wysypem serduszkowych rzeczy. Oraz memami o samotnych, sfustrowanych singlach. :D

Generalnie tłusty czwartek to chyba mój faworyt, bo całą rodziną się zapychamy tłustymi słodkościami bez specjalnych wyrzutów sumienia. Miły dzień.