Miłosz GZ

Pozdrowienia z Wieliczki.

Recommended Posts

Witam,

Mam na imię Miłosz, 13 lat. Jestem nerdem:lol:( nie bójmy się tego słowa). Jestem klasycznym Leonardem z serialu "The Big Bang Theory".

Mam problem z nawiązaniem kontaktu z rówieśnikami z klasy, ponieważ są głośni, wulgarni, nie mogę nawiązać z nimi nici porozumienia niezależnie od tematu.

Mam nadzieję znaleźć tutaj kogoś  kto podziela moje zainteresowania. :smile:

Moje zainteresowania:smile::

-Biologia (m.in. tajemnice ludzkiego ciała)

-Gry na Play station typu Wiedźmin, Uncharted.

-Trochę astrofizyki:tongue:

-Harry Potter (pozycje filmowe i książkowe)

-Serial  " The Big Bang Theory"                                                                                                                                                                            

Pozdrawiam Wszystkich:smile:

Miłosz                                                                                                    

Cześć, Miłosz =)

Godzinę temu, Miłosz GZ napisał:

-Trochę astrofizyki:tongue:

Które zagadnienia najbardziej Cię interesują?

Rozgość się na forum ;) 

• + 1

Najbardziej interesują mnie teorie o moście Einsteina-Rosena. Równie ciekawy jest  horyzont zdarzeń:smile:.

U mnie w temacie astrofizyki "na tapecie" są CZARNE DZIURY:lol:

A u ciebie?:smile:

Metawszechświat i zasada antropiczna to zagadnienia, które mają dla mnie szczególnie osobisty [wręcz filozoficzny / magiczny] wymiar ;) Także jednak to, o czym piszesz, czyli

3 godziny temu, Miłosz GZ napisał:

Najbardziej interesują mnie teorie o moście Einsteina-Rosena. Równie ciekawy jest  horyzont zdarzeń:smile:.

U mnie w temacie astrofizyki "na tapecie" są CZARNE DZIURY:lol:

oraz wszelkiego rodzaju mniej znane, a równie fascynujące kosmiczne osobliwości w rodzaju np. gwiazd kontaktowych [ciekawy artykuł na temat których można przeczytać w Uranii 3 / 2019 - dostępna bezpłatnie w Książkach Google] czy Wielkiej Pustki / Wielkiego Atraktora. Ewolucja gwiazd, Układ Słoneczny, ruch gwiazd i planet na sferze niebieskiej wraz z towarzyszącymi mu zjawiskami w rodzaju koniunkcji czy zaćmień...

Generalnie swoje - dosyć wszechstronne, jak widać - zainteresowanie Wszechświatem opisuję jednak raczej bardziej ogólnym słowem "astronomia" niż "astrofizyka" z uwagi na to, że uwzględnia również m. in. samą morfologię powierzchni ciał niebieskich [np. Księżyca].

Właśnie wpadłem na pomysł, że wielka pustka może być skupiskiem masywnych czarnych dziur, które przez swoje "działanie" pochłonęły wszelkie światło ( np. gwiazdy) w ich okolicy.

Co o tym sądzisz?:smile:

Hahah, raczej nie :D Astronomowie dość jednoznacznie stwierdzili, że Wielka Pustka jest po prostu... pustką [względną, dodajmy, ściśle bowiem rzecz ujmując termin ten oznacza "zaledwie" wyraźnie mniejsze zagęszczenie galaktyk w porównaniu z otaczającym obszarem]. To wielkoskalowa i tak naprawdę typowa struktura Wszechświata, oczko [a właściwie oko] kosmicznej pajęczyny - fascynujący jest natomiast jego rozmiar i ewentualny wpływ, jaki na nią wywiera. Możliwość stanowienia dowodu na istnienie ciemnej energii... no i fakt, że Wszechświat w skali makro tak bardzo przypomina ten w skali mikro [a raczej na odwrót] =)

Poza tym sam pomysł istnienia skupiska czarnych dziur wydaje mi się dosyć egzotyczny - te twory, o ile mi wiadomo, występują pojedynczo, a jeśli już dochodzi do ich spotkania [np. w zderzeniach galaktyk] po pewnym okresie wirowania wokół wspólnego środka masy ostatecznie i tak zlewają się w jeden obiekt.

Edited by Kerosine

Czy to prawda, że tam w Wieliczce ludzie zawsze odgrażają się: jeszcze za to słono zapłacisz! ?