Adam2409

Czy to jest wstyd?

Recommended Posts

Mam 16 lat, jestem niepełnosprawny, jeżdżę na wózku, trochę chodzę o kulach i nie umiem założyć sobie skarpet. Czy to jest wstyd, że siostra mi je zakłada? Czy jakby ktoś bliski was o to poprosił, to byście to zrobili?

Share this post


Link to post

Absolutnie nie, to żaden wstyd, aby dać sobie pomóc. I tak, sama bym zapewne pomagała bratu, gdyby wymagał takiego wsparcia. W końcu musimy trzymać się razem jako ludzie. ^^

Hmm, jeśli czujesz się przy tym niekomfortowo, to może zapytaj czasem siostry, czy nie potrzebuje przy czymś pomocy, wtedy wyszlibyście "na równo". 

Share this post


Link to post

Pomagam siostrze np w przygotowaniu obiadu, potrafię ogarnąć swój pokój, tylko z tymi skarpetami mam problem, bo to mi się wydaje głupie, że nie umiem takiej czynności.

Share this post


Link to post

Adamie, to żaden wstyd ;) 

Też mam niepełnosprawnego brata i opiekuję się nim, bo na tym polega miłość do rodzeństwa. Zapewne Twoja siostra również mocno Cię kocha i to dla niej nie problem, że Ci w czymś może pomóc. I świetnie, że Ty też jej pomagasz ;) Głowa do góry! 

Share this post


Link to post

Zgadzam się z przedmówczyniami. To nie jest wstyd, kiedy prosisz kogoś o pomoc, bo czegoś sam nie jesteś w stanie zrobić, nawet mimo najlepszych chęci. Tym bardziej, że, mimo swojej trudnej sytuacji, starasz się pomagać siostrze w innych zadaniach. Zdaję sobie sprawę, że proszenie siostry o pomoc w sprawie, wydawałoby się, trywialnej, jest dla Ciebie krępujące (zresztą chyba dla każdego by było), ale ponieważ nie robisz tego z lenistwa, a z braku możliwości, to nie jest to nic złego. Rodzina powinna sobie pomagać i tu czapki z głów zarówno dla Twojej młodej siostry za podjęcie się opieki nad Tobą, jak i dla Ciebie za to, że robisz wszystko co możesz, by odciążyć swoją siostrę i odwdzięczyć się jej za pomoc. Trzymajcie się ciepło oboje :) 

Share this post


Link to post
14 godzin temu, yiliyane napisał:

Tym bardziej, że, mimo swojej trudnej sytuacji, starasz się pomagać siostrze w innych zadaniach.

Nie mógłbym np cały dzień leżeć na kanapie i nic nie robić. A pomaganie sprawia mi przyjemność.

15 godzin temu, yiliyane napisał:

tu czapki z głów zarówno dla Twojej młodej siostry za podjęcie się opieki nad Tobą

Będę jej za to wdzięczny do końca życia. Z najbliższych osób mam tylko ją, bo zarówno rodzina mamy, jak i rodzina ojca się na nas wypięły. Za to pojawiły się sugestie, żeby mnie oddać do jakiegoś ośrodka.

15 godzin temu, yiliyane napisał:

Trzymajcie się ciepło oboje :) 

Trzymamy się i pozdrawiamy :) .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now