Kerosine

Wybory prezydenckie 2020

Recommended Posts

... czyli o drugim - zaraz po pandemii koronawirusa - najbardziej gorącym temacie polskiego życia publicznego ostatnimi czasy [bezpośrednio jednak z ową pandemią związanym] ;) 

Co sądzicie o przeprowadzeniu wyborów w obecnych warunkach [nie tylko samego ogłoszonego stanu epidemii, ale przede wszystkim jej prognozowanego szczytu]? Jak oceniacie już wprowadzone / w błyskawicznym tempie forsowane zmiany w polskim prawie mające umożliwić je nawet w tak mało sprzyjającym mogłoby się wydawać okresie? Weźmiecie w nich udział [jeśli tak - na kogo oddacie swój głos] czy zbojkotujecie je? Jaki ewentualny inny termin wyborów byłby Waszym zdaniem optymalny?

Jako smaczek...

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25850535,wybory-prezydenckie-2020-wybory-korespondencyjne-beda-obowiazkowe.html

;3

Share this post


Link to post

Osobiście nie akceptuję tego oślego uporu władzy na przeprowadzenie wyborów teraz, choć w pełni rozumiem ich interes. Chcą reelekcji obecnego prezydenta aby do końca swojej kadencji i przez pewien czas przyszłej mieć w garści "długopis", bez którego nie przejdzie niemal żadna ustawa. Ich upór może się na nich paskudnie zemścić. Ciekaw jestem opinii wyborców PiSu. Sam do nich nigdy nie należałem i o ile jeszcze kilka lat temu byli mi obojętni o tyle teraz czuję do nich niechęć niemal tak mocną jak do PO

Co prawda Gowin niby się postawił, ale "jego" posłowie głosowali za tymi zmianami, więc to jego tupnięcie nogą miało co najwyżej wymiar symboliczny.

Podobnie jak każdy trzeźwo myślący obywatel nie będę chciał brać w tym udziału.

Co do wyników, jakie przewiduję to Endrju niestety nie ma za bardzo z kim przegrać. I to jest najgorsze.

Bardzo żałuję, że mamy tak niedorozwiniętą opozycję. Wybór między PiSem a PO i ich czerwonymi kamratami to wybór czy mają Ci uciąć lewą czy prawą nogę. Naszej klasie politycznej do "klasy" jest bardzo daleko.

 • + 1

Share this post


Link to post

Nie wyobrażam sobie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w obecnych warunkach. Tak samo nie mogę pojąć uporu partii rządzącej do przeforsowania wyborów w jakiejkolwiek formie za wszelką cenę. Wtóruje temu wszystkiemu telewizja publiczna, która zachwala wszystkie proponowane rozwiązania - w szczególności wybory korespondencyjne, powołując się m.in. na pomyślne wybory w Bawarii (Niemcy). Dla mnie są to podwójne standardy, bo z jednej strony telewizja publiczna negatywnie odnosi się do Niemiec, natomiast w niektórych przypadkach zachwala Niemcy za rozwiązania, które mają być wprowadzane w Polsce.

Share this post


Link to post

Proponuję zmianę tematu (za jednym z konstytucjonalistów) zamiast Wybory 2020 na Usługa pocztowa 2020, bo tym w gruncie rzeczy będą.

Generalnie PiS łamie kilka konstytucyjnych zasad dotyczących wyborów:

 1. Tajność głosowania - Przychodzi do mnie listonosz z kartą, ja muszę się podpisać imię, nazwisko, pesel, zaznaczam x, oddaję listonoszowi. Brzmi mało tajnie
 2. Bezpośredniość - Nie mam pojęcia czy ów listonosz mój głos doniesie czy nie. Jak mam to sprawdzić? A znając możliwości organów obecnej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej spodziewam się że głosów zagubionych w akcji będzie dużo (chyba że są to głosy zgodne z wolą Partii Suwerena)
 3. Powszechność - w gruncie rzeczy wystarczy, że jeden wyborca nie dostanie karty do głosowania, taki z małej Zawadki Rymanowskiej albo innego ja wiem Białegostoku by mówić o braku powszechności. Każdy powinien mieć możliwość zagłosowania i nie, awizo się nie liczy Poczto Polsko

Ja rozumiem, że memy z Dupdą są / były śmiesznie i w ogóle, ale kto w 2020r nawet przy słabych kontrkandydatach nadal chce głosować na niego, to nie wiem. Serio nie wiem co jeszcze może takimi ludźmi kierować. 

 

Dramat.

Edited by Vertigos
 • + 1

Share this post


Link to post
7 minut temu, Gloria napisał:

telewizja publiczna

Nie wiem, czy się ze mną zgodzisz, ale ostatnimi czasy funkcję publicznej telewizji informacyjnej przejął Polsat News. Nie mam interesu w robieniu im reklamy, ponieważ towarzysz Solorz mi za to nie płaci, ale zauważyłem jakiś czas temu, że jest to kanał najbardziej "wypośrodkowany" i bezstronny.

O ile w mojej opinii TVN24 jest stronniczy o tyle TVP wręcz mnie obrzyguje propagandą.

Co do wyborów w Bawarii to pojawiają się głosy, że po tamtejszych wyborach wzrosła liczba zakażeń wirusem.

3 minuty temu, Vertigos napisał:

ale kto w 2020r nawet przy słabych kontrkandydatach nadal chce głosować na niego, to nie wiem

Na pewno nie ja ;)

Share this post


Link to post
O 7.04.2020 at 18:40, Kerosine napisał:

Co sądzicie o przeprowadzeniu wyborów w obecnych warunkach [nie tylko samego ogłoszonego stanu epidemii, ale przede wszystkim jej prognozowanego szczytu]? Jak oceniacie już wprowadzone / w błyskawicznym tempie forsowane zmiany w polskim prawie mające umożliwić je nawet w tak mało sprzyjającym mogłoby się wydawać okresie?

Wybory w obecnej sytuacji to bardzo zły pomysł. Niepotrzebne narażanie zdrowia i życia obywateli. Od strony prawnej to już nawet nie chce mi się tego komentować. @Shady-Lane90 powiedziała właściwie wszystko, co było do powiedzenia w tym temacie. Widać jak na talerzu, gdzie nasi rządzący mają życie ludzkie. Idą po trupach (dosłownie!) do władzy. A inspiracja popłynęła chyba z Węgier, gdzie Viktor Orbán "z okazji" koronawirusa dostał bezterminowo nadzwyczajne uprawnienia - możliwość rządzenia za pomocą dekretów. Naszym też się to zamarzyło i teraz do tego dążą. 

O 7.04.2020 at 18:40, Kerosine napisał:

Weźmiecie w nich udział [jeśli tak - na kogo oddacie swój głos] czy zbojkotujecie je?

Jeszcze nie wiem. To zależy od sytuacji, jaka będzie panowała 10 maja. I od formy wyborów. Do głosowania korespondencyjnego nie mam zaufania.

O 7.04.2020 at 18:40, Kerosine napisał:

Jaki ewentualny inny termin wyborów byłby Waszym zdaniem optymalny?

Padł gdzieś pomysł, żeby wybory przeprowadzić 90 dni po ustaniu epidemii. To byłoby najlepsze. Wybory w maju ani przedłużenie kadencji obecnego prezydenta o 2 lata nie są dobrymi pomysłami.

O 7.04.2020 at 18:40, Kerosine napisał:

Już na szczęście nie. Wycofali się z tego pomysłu.

 • + 2

Share this post


Link to post

Najpierw Bielsko-Biała a teraz Tarnobrzeg.

Zwiększa się liczba miast, które nie chcą Poczcie Polskiej przekazać danych wyborców. Ciekawe co na to miłościwie Nas opodatkowujący przywódcy.

Wielu ludzi przeciwnych wyborom porusza wątek zdrowotny. Jest jednak coś równie groźnego, czyli potencjalny wyciek danych. Ostatnio wyciekły dane ludzi przebywających na kwarantannie bodaj ze Słupska? Chyba ze Słupska.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale ci kretyni wymyślili, że nasze dane osobowe (m.in. PESEL) mają być przekazywane poczcie w formie niezabezpieczonych plików .txt.

Mama bliskiej mi Osoby kiedyś zgubiła dowód osobisty. Co ciekawe był to dowód już nieważny. Mimo wszystko osoba, która ten dowód znalazła była w stanie na nieważny dowód osobisty wziąć chwilówkę. Na szczęście babka siedzi, ale pomyślmy jak wielkie pole do przekrętów i brania na nas chwilówek mają hakerzy, którzy być może jakimś cudem przejmą te dokumenty.

Poza tym jak dla mnie te wybory śmierdzą ustawką. I o ile rząd mamy bezczelny o tyle opozycja to banda imbecyli. "Grupowe kaszlenie" pod domem Kaczyńskiego tylko utwierdza mnie w przekonaniu że ludzka głupota na serio jest nieskończona.

 

NEWS UPDATE:

Burmistrz Wadowic też tych danych Poczcie nie udostępni. Co ciekawe on jest z PiS'u

Share this post


Link to post
2 minuty temu, Kalafior_Grozy napisał:

"Grupowe kaszlenie" pod domem Kaczyńskiego

To akurat jedna z zabaw, którą wymyślili normalni użytkownicy fb, niemający niczego wspólnego z polityką. Jest wiele takich irracjonalnych wydarzeń i osobiście nie widzę w tym niczego złego. Bardziej niepokoi mnie wspomniany przez Ciebie wyciek danych. Sytuacja taka - w ciągu ostatnich 2 tygodni - ma miejsce nie pierwszy raz. Początkowo wyciekły dane osób pracujących w wymiarze sprawiedliwości - adresy, dane osobowe, PESELe sędziów, adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, a także pracowników sądów.  Teraz kolejna taka farsa - jeśli chodzi o dane osób, przebywających na kwarantannie. 

 • + 1

Share this post


Link to post
1 minutę temu, Shady-Lane90 napisał:

Jest wiele takich irracjonalnych wydarzeń i osobiście nie widzę w tym niczego złego.

Jeśli to tylko taki "event dla jajec" i nikt fizycznie nie weźmie w tym udziału - spoko. Takie heheszkowe inicjatywy sam bym "polajkował".

Ale jeśli serio w jednym miejscu zbiorą się ludzie aby kaszleć to ktoś w ten sposób może się na serio zarazić tym świństwem podczas gdy Kaczor będzie sobie bezpiecznie siedzieć w oknie i się śmiać do rozpuku.

Share this post


Link to post
2 minuty temu, Kalafior_Grozy napisał:

Jeśli to tylko taki "event dla jajec" i nikt fizycznie nie weźmie w tym udziału - spoko. Takie heheszkowe inicjatywy sam bym "polajkował".

Tak, to tylko facebookowe wygłupy. Nikt  raczej nie wybierze się pod dom wodza, by na niego kaszlnąć. A szkoda ;D Tak samo jest np. z corocznym wydarzeniem "sylwester u Dudy" itp. 

 

 • + 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • Hector16
  • Angelika123
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

 • Posts

  • Vertigos
   Wybory Użytkownika Miesiąca
   @mw2 aka Most Waluable 2layer 
  • Vertigos
   Co byście zmienili w Polsce?
   W Polsce nie ma to już chyba żadnego znaczenia *laugh but sad* I tak i nie do końca, bo ten bełkot wynikać może np. z tego, że jakieś określenie potocznie ma kilka znaczeń, więc trzeba dookreślić o co konkretnie chodzi, lub jakieś określenia stosowane są jako potocznie jako synonimy a w prawie mają różne znaczenie bo taka jest potrzeba. Np. albo i lub - potocznie to to samo, ale w umowie zmienić może sens zapisu.  Nie mniej zgadzam się, że tam gdzie można powinno się upraszczać przep
  • Kerosine
   Wybory Użytkownika Miesiąca
   @Sibethesto, obecnie można głosować także na osoby z rangami Znieśliśmy to ograniczenie.
  • Sibethesto
   Wybory Użytkownika Miesiąca
   O matko, nie spodziewałam się, dzięki A sama nawet nie wiem, na kogo głosować, bo osoby najbardziej rzucające się w oczy już z rangami...
  • Hector16
   Krótka znajomość, jedyne wsparcie i gigantyczny dylemat.
   Sześć miesięcy temu poznałem dziewczynę. W prawdzie znaliśmy się od ponad roku, ale tylko przez grupkę na Messengerze, na której byliśmy z kilkoma wspólnymi znajomymi. Sześć miesięcy temu w końcu poznaliśmy się osobiście. Normalna znajomość, typowe dogryzanie nic poza tym. Jakis czas później na grupie napisała, że poszłaby do klubu, ale nie ma z kim. Zaproponowałem swoje towarzystwo, zaznaczając przy okazji, jaki ze mnie marny tancerz. Bawilismy się świetnie, ale do niczego nie doszło. Wcią