Jump to content

Wybory prezydenckie 2020


Kerosine

Recommended Posts

Posted

... czyli o drugim - zaraz po pandemii koronawirusa - najbardziej gorącym temacie polskiego życia publicznego ostatnimi czasy [bezpośrednio jednak z ową pandemią związanym] ;) 

Co sądzicie o przeprowadzeniu wyborów w obecnych warunkach [nie tylko samego ogłoszonego stanu epidemii, ale przede wszystkim jej prognozowanego szczytu]? Jak oceniacie już wprowadzone / w błyskawicznym tempie forsowane zmiany w polskim prawie mające umożliwić je nawet w tak mało sprzyjającym mogłoby się wydawać okresie? Weźmiecie w nich udział [jeśli tak - na kogo oddacie swój głos] czy zbojkotujecie je? Jaki ewentualny inny termin wyborów byłby Waszym zdaniem optymalny?

Jako smaczek...

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25850535,wybory-prezydenckie-2020-wybory-korespondencyjne-beda-obowiazkowe.html

;3

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted

Osobiście nie akceptuję tego oślego uporu władzy na przeprowadzenie wyborów teraz, choć w pełni rozumiem ich interes. Chcą reelekcji obecnego prezydenta aby do końca swojej kadencji i przez pewien czas przyszłej mieć w garści "długopis", bez którego nie przejdzie niemal żadna ustawa. Ich upór może się na nich paskudnie zemścić. Ciekaw jestem opinii wyborców PiSu. Sam do nich nigdy nie należałem i o ile jeszcze kilka lat temu byli mi obojętni o tyle teraz czuję do nich niechęć niemal tak mocną jak do PO

Co prawda Gowin niby się postawił, ale "jego" posłowie głosowali za tymi zmianami, więc to jego tupnięcie nogą miało co najwyżej wymiar symboliczny.

Podobnie jak każdy trzeźwo myślący obywatel nie będę chciał brać w tym udziału.

Co do wyników, jakie przewiduję to Endrju niestety nie ma za bardzo z kim przegrać. I to jest najgorsze.

Bardzo żałuję, że mamy tak niedorozwiniętą opozycję. Wybór między PiSem a PO i ich czerwonymi kamratami to wybór czy mają Ci uciąć lewą czy prawą nogę. Naszej klasie politycznej do "klasy" jest bardzo daleko.

Link to comment
Posted

Nie wyobrażam sobie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w obecnych warunkach. Tak samo nie mogę pojąć uporu partii rządzącej do przeforsowania wyborów w jakiejkolwiek formie za wszelką cenę. Wtóruje temu wszystkiemu telewizja publiczna, która zachwala wszystkie proponowane rozwiązania - w szczególności wybory korespondencyjne, powołując się m.in. na pomyślne wybory w Bawarii (Niemcy). Dla mnie są to podwójne standardy, bo z jednej strony telewizja publiczna negatywnie odnosi się do Niemiec, natomiast w niektórych przypadkach zachwala Niemcy za rozwiązania, które mają być wprowadzane w Polsce.

Link to comment
Posted (edited)

Proponuję zmianę tematu (za jednym z konstytucjonalistów) zamiast Wybory 2020 na Usługa pocztowa 2020, bo tym w gruncie rzeczy będą.

Generalnie PiS łamie kilka konstytucyjnych zasad dotyczących wyborów:

 1. Tajność głosowania - Przychodzi do mnie listonosz z kartą, ja muszę się podpisać imię, nazwisko, pesel, zaznaczam x, oddaję listonoszowi. Brzmi mało tajnie
 2. Bezpośredniość - Nie mam pojęcia czy ów listonosz mój głos doniesie czy nie. Jak mam to sprawdzić? A znając możliwości organów obecnej Najjaśniejszej Rzeczypospolitej spodziewam się że głosów zagubionych w akcji będzie dużo (chyba że są to głosy zgodne z wolą Partii Suwerena)
 3. Powszechność - w gruncie rzeczy wystarczy, że jeden wyborca nie dostanie karty do głosowania, taki z małej Zawadki Rymanowskiej albo innego ja wiem Białegostoku by mówić o braku powszechności. Każdy powinien mieć możliwość zagłosowania i nie, awizo się nie liczy Poczto Polsko

Ja rozumiem, że memy z Dupdą są / były śmiesznie i w ogóle, ale kto w 2020r nawet przy słabych kontrkandydatach nadal chce głosować na niego, to nie wiem. Serio nie wiem co jeszcze może takimi ludźmi kierować. 

 

Dramat.

Edited by Vertigos (see edit history)
Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted
7 minut temu, Gloria napisał:

telewizja publiczna

Nie wiem, czy się ze mną zgodzisz, ale ostatnimi czasy funkcję publicznej telewizji informacyjnej przejął Polsat News. Nie mam interesu w robieniu im reklamy, ponieważ towarzysz Solorz mi za to nie płaci, ale zauważyłem jakiś czas temu, że jest to kanał najbardziej "wypośrodkowany" i bezstronny.

O ile w mojej opinii TVN24 jest stronniczy o tyle TVP wręcz mnie obrzyguje propagandą.

Co do wyborów w Bawarii to pojawiają się głosy, że po tamtejszych wyborach wzrosła liczba zakażeń wirusem.

3 minuty temu, Vertigos napisał:

ale kto w 2020r nawet przy słabych kontrkandydatach nadal chce głosować na niego, to nie wiem

Na pewno nie ja ;)

Link to comment
Posted
O 7.04.2020 at 18:40, Kerosine napisał:

Co sądzicie o przeprowadzeniu wyborów w obecnych warunkach [nie tylko samego ogłoszonego stanu epidemii, ale przede wszystkim jej prognozowanego szczytu]? Jak oceniacie już wprowadzone / w błyskawicznym tempie forsowane zmiany w polskim prawie mające umożliwić je nawet w tak mało sprzyjającym mogłoby się wydawać okresie?

Wybory w obecnej sytuacji to bardzo zły pomysł. Niepotrzebne narażanie zdrowia i życia obywateli. Od strony prawnej to już nawet nie chce mi się tego komentować. @Shady-Lane90 powiedziała właściwie wszystko, co było do powiedzenia w tym temacie. Widać jak na talerzu, gdzie nasi rządzący mają życie ludzkie. Idą po trupach (dosłownie!) do władzy. A inspiracja popłynęła chyba z Węgier, gdzie Viktor Orbán "z okazji" koronawirusa dostał bezterminowo nadzwyczajne uprawnienia - możliwość rządzenia za pomocą dekretów. Naszym też się to zamarzyło i teraz do tego dążą. 

O 7.04.2020 at 18:40, Kerosine napisał:

Weźmiecie w nich udział [jeśli tak - na kogo oddacie swój głos] czy zbojkotujecie je?

Jeszcze nie wiem. To zależy od sytuacji, jaka będzie panowała 10 maja. I od formy wyborów. Do głosowania korespondencyjnego nie mam zaufania.

O 7.04.2020 at 18:40, Kerosine napisał:

Jaki ewentualny inny termin wyborów byłby Waszym zdaniem optymalny?

Padł gdzieś pomysł, żeby wybory przeprowadzić 90 dni po ustaniu epidemii. To byłoby najlepsze. Wybory w maju ani przedłużenie kadencji obecnego prezydenta o 2 lata nie są dobrymi pomysłami.

O 7.04.2020 at 18:40, Kerosine napisał:

Już na szczęście nie. Wycofali się z tego pomysłu.

Link to comment
 • 2 weeks later...
Kalafior_Grozy
Posted

Najpierw Bielsko-Biała a teraz Tarnobrzeg.

Zwiększa się liczba miast, które nie chcą Poczcie Polskiej przekazać danych wyborców. Ciekawe co na to miłościwie Nas opodatkowujący przywódcy.

Wielu ludzi przeciwnych wyborom porusza wątek zdrowotny. Jest jednak coś równie groźnego, czyli potencjalny wyciek danych. Ostatnio wyciekły dane ludzi przebywających na kwarantannie bodaj ze Słupska? Chyba ze Słupska.

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale ci kretyni wymyślili, że nasze dane osobowe (m.in. PESEL) mają być przekazywane poczcie w formie niezabezpieczonych plików .txt.

Mama bliskiej mi Osoby kiedyś zgubiła dowód osobisty. Co ciekawe był to dowód już nieważny. Mimo wszystko osoba, która ten dowód znalazła była w stanie na nieważny dowód osobisty wziąć chwilówkę. Na szczęście babka siedzi, ale pomyślmy jak wielkie pole do przekrętów i brania na nas chwilówek mają hakerzy, którzy być może jakimś cudem przejmą te dokumenty.

Poza tym jak dla mnie te wybory śmierdzą ustawką. I o ile rząd mamy bezczelny o tyle opozycja to banda imbecyli. "Grupowe kaszlenie" pod domem Kaczyńskiego tylko utwierdza mnie w przekonaniu że ludzka głupota na serio jest nieskończona.

 

NEWS UPDATE:

Burmistrz Wadowic też tych danych Poczcie nie udostępni. Co ciekawe on jest z PiS'u

Link to comment
Shady-Lane90
Posted
2 minuty temu, Kalafior_Grozy napisał:

"Grupowe kaszlenie" pod domem Kaczyńskiego

To akurat jedna z zabaw, którą wymyślili normalni użytkownicy fb, niemający niczego wspólnego z polityką. Jest wiele takich irracjonalnych wydarzeń i osobiście nie widzę w tym niczego złego. Bardziej niepokoi mnie wspomniany przez Ciebie wyciek danych. Sytuacja taka - w ciągu ostatnich 2 tygodni - ma miejsce nie pierwszy raz. Początkowo wyciekły dane osób pracujących w wymiarze sprawiedliwości - adresy, dane osobowe, PESELe sędziów, adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, a także pracowników sądów.  Teraz kolejna taka farsa - jeśli chodzi o dane osób, przebywających na kwarantannie. 

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted
1 minutę temu, Shady-Lane90 napisał:

Jest wiele takich irracjonalnych wydarzeń i osobiście nie widzę w tym niczego złego.

Jeśli to tylko taki "event dla jajec" i nikt fizycznie nie weźmie w tym udziału - spoko. Takie heheszkowe inicjatywy sam bym "polajkował".

Ale jeśli serio w jednym miejscu zbiorą się ludzie aby kaszleć to ktoś w ten sposób może się na serio zarazić tym świństwem podczas gdy Kaczor będzie sobie bezpiecznie siedzieć w oknie i się śmiać do rozpuku.

Link to comment
Shady-Lane90
Posted
2 minuty temu, Kalafior_Grozy napisał:

Jeśli to tylko taki "event dla jajec" i nikt fizycznie nie weźmie w tym udziału - spoko. Takie heheszkowe inicjatywy sam bym "polajkował".

Tak, to tylko facebookowe wygłupy. Nikt  raczej nie wybierze się pod dom wodza, by na niego kaszlnąć. A szkoda ;D Tak samo jest np. z corocznym wydarzeniem "sylwester u Dudy" itp. 

 

Link to comment
 • 1 month later...
Damiano_13
Posted

Nie widze już żadnego problemu aby wybory nie mogły sie odbyć.Jeśli Kowalski robi zakupy w sklepie to tez moze iść do lokalu tak uważam.Też uważam ze prezydentura obecnego prezydenta byla dobra,wiekoszość obietnic dotrzymał.Wiec bede na obecnego głosował.Jakoś nie wierzę w tych co rządzili 8 lat polską aby od razu sie nawrócili i chcieli coś dobrego dla polski zrobić,Z ewentaualnych kandydatów to jeszcze Kandydat z kofederacji jest ciekawą propozycją a tak to nie widze nikogo.Pozdrawiam.

Link to comment
Posted
O 7.06.2020 at 16:40, Damiano_13 napisał:

Jakoś nie wierzę w tych co rządzili 8 lat polską aby od razu sie nawrócili i chcieli coś dobrego dla polski zrobić

Jakoś nie wierzę w tych co rządzą 5 lat Polską aby od razu się nawrócili i chcieli coś dobrego dla Polski zrobić. Zwłaszcza Pan Długopis.

w3WSL4L.jpg

*- dokładnie 70 000 000 PLN

Link to comment
Sibethesto
Posted

@Damiano_13 obawiam się, że łaskawie panująca nam partia jednak ma co nieco na sumieniu. Istnieje nawet całkiem ładne, zbiorowe podsumowanie tego: http://100aferpis.pl/. Ciekawe czy dobiją kiedyś do 200, jeśli passa się utrzyma.

Co do samych wyborów, to uważam całą tę sprawę za kompletnie abstrakcyjną i nawet wolę się w to specjalnie nie zagłębiać. Wciąż denerwuje mnie niewprowadzenie stanu wyjątkowego i te wszystkie kombinacje. Na szczęście nie muszę wybierać między bojkotem a udziałem, bo najzwyczajniej w świecie brakuje mi jeszcze kilku miesięcy do osiemnastki. Jest to oczywiście w pewnym sensie irytujące, ale też kandydaci są... bez szału i zdecydowanie się na któregoś byłoby trudne. Pewnie wahałabym się między Trzaskowskim, Biedroniem a Kosiniakiem. Chyba że dokładniejszy reaserch popchnąłby mnie w jeszcze innym kierunku, ale bardzo wątpię.

Link to comment
Posted
O 7.06.2020 at 16:40, Damiano_13 napisał:

Jeśli Kowalski robi zakupy w sklepie to tez moze iść do lokalu tak uważam.

Tak uważam czy tak usłyszałem w telewizji i uwierzyłem bez zastrzeżeń? :P "Jeżeli są warunki do tego, żeby chodzić normalnie do sklepu, to są i warunki do tego, żeby pójść do lokalu wyborczego (...)" - Andrzej Duda, 30 marca 2020. Pomijając to (wybacz tamtą drobną złośliwość), bez jedzenia człowiek przeżyje ok. miesiąca, bez wody kilka dni, a bez wyborów da radę doczekać do końca epidemii, niezależnie od tego kiedy to nastąpi. Wiem, że jest możliwość robienia zakupów online, sama z tego korzystałam w marcu i kwietniu, ale teoria jest piękna, a praktyka niekoniecznie. Po pierwsze, nie każdy sklep oferuje taką możliwość i nie wszystkie produkty są dostępne. Po drugie, zakupy często są odrzucane na etapie zamawiania przez problemy techniczne, a nawet jeśli dojdą do skutku, sklep może nie przysłać Ci produktu, który zamówiłeś i powiedzą Ci, że to dlatego, bo go nie mają. Po trzecie, termin realizacji zamówienia, to 2-3 tygodnie od daty jego złożenia, nawet jeśli zamawiasz ze sklepu, który jest w Twojej najbliższej okolicy. Krótko mówiąc, masz mały wybór, długo czekasz na dostawę i nawet nie wiesz ile i co dostaniesz z tego co zamówiłeś... o ile w ogóle uda Ci się to zamówienie sfinalizować. Nie wspominając już o tym, że jak ostatnio zamawiałam online, to 13 z 20 jajek przyszło zbitych, niektóre owoce/warzywa były popsute itp. ;] Tak więc, czy się chce, czy nie, ciężko unikać sklepów stacjonarnych. A z wyborami wyborcy mogą poczekać. To jedynie politykom się spieszy, bo boją się, że stracą poparcie.

8 godzin temu, Vertigos napisał:

Jakoś nie wierzę w tych co rządzą 5 lat Polską aby od razu się nawrócili i chcieli coś dobrego dla Polski zrobić. Zwłaszcza Pan Długopis.

Pan Długopis to tylko marionetka. Liczy się wola tego, kto pociąga za sznurki, a ten, mam wrażenie, przepadł gdzieś w odmętach zgorzknienia.

8 godzin temu, Vertigos napisał:

w3WSL4L.jpg

*- dokładnie 70 000 000 PLN

Dodajmy do tego lewe maseczki z Chin i te od instruktora narciarstwa, pinionszki dla firm znajomych czy rodzin, pinionszki na TVP i uzbiera nam się całkiem ładna suma.

6 godzin temu, Sibethesto napisał:

(...) kandydaci są... bez szału i zdecydowanie się na któregoś byłoby trudne.

Prawda. Tak naprawdę każdemu zależy na stołku dla siebie, tylko wybory im w głowach, tak jakby nie było ważniejszych spraw (jakiś wirus w koronie coś im może mówi? chyba nie). Głosując, głosuję nie na tego, który najwięcej obieca gruszek na wierzbie, a na tego, który sprawia wrażenie, że najmniej zepsuje. Już się nie łudzę, że którykolwiek cokolwiek naprawi, teraz liczy się, żeby nie zepsuli jeszcze więcej.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up