Jump to content

Skąd ludzie mają tyle pieniędzy ?

Darom_82

Recommended Posts

Darom_82

Tak się zastanawiam od dłuższego już czasu - skąd ludzie mają tyle pieniędzy na wszystko ? Chodzą w drogich - markowych ubraniach, w marketach spożywczych robią zakupy za 800 złotych. Kupują sobie rowery za 10 tysięcy czy za 20 tysięcy, kaski rowerowe za tysiąc czy 2 tysiące. Już nie wspominając o innych ubraniach rowerowych kupionych na promocji za 2 tysiące. Kupują sobie po 2 albo po 3 mieszkania za 400 czy 500 tysięcy. Albo kupują jedno mieszkanie za 400 tysięcy i płacą za to odrazu gotówką. I mają jeszcze kasę na urządzenie mieszkania. Dużo ludzi też ma luksusowe, drogie samochody. I można by tu dużo wymieniać, a mówią, że w polsce bieda i ludzie nie mają na nic. 

Nie wierze, że każdy teraz jest milionerem i na takie wydatki sobie może pozwolić. Oglądam ostatnim czasy dużo filmików na youtube i tam wszyscy są youtuberami. Widać po tych osobach, że oni mają na wszystko co chcą i nie ciułaja raczej grosz do grosza. Wiem, że platforma ta zapewnia im za te filmiki wynagrodzenie i początkujący youtuber jest w stanie wyciągnąć 3 tysiące na rekę za filmy, które wstawia, reklamy, subskrypcje, wyświetlenia itd. No ale, żeby robić filmy na youtube też trzeba mieć dobry pomysł, koncepcje i dobre nastawienie. 

Więc wracając do tematu moich rozmyślań, to skąd tych ludzi na to wszystko stać ? Może zdradzicie jakiś rąbek tajemnicy.  

Nieraz widuje ludzi, którzy sobie spacerują powolutku, nie spieszą się nigdzie, widać, że mają czas na wszystko i chyba nie pracują. Ale tez widać, że kasę mają i stać ich na wszystko. Jak to możliwe jest ?  Czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? 

Vertigos

Ciekawe skond na to piniążki majo

37 minut temu, Darom_82 napisał:

skąd ludzie mają tyle pieniędzy na wszystko ?

Pracują, mają bogatych rodziców, wygrali na loterii, obrabowali bank, wygrali w Eurobiznes. Zaradni są.

38 minut temu, Darom_82 napisał:

w marketach spożywczych robią zakupy za 800 złotych

Nie martw się, inflacja sprawi że i ty będziesz za tyle robił zakupy prędzej czy później ;)

39 minut temu, Darom_82 napisał:

Kupują sobie po 2 albo po 3 mieszkania za 400 czy 500 tysięcy.

Kredyty kredyty kredyty

39 minut temu, Darom_82 napisał:

a mówią, że w polsce bieda

Gdzie kto jak? W Polsce przecież bogactwo, tak mówią w TVP

40 minut temu, Darom_82 napisał:

Widać po tych osobach, że oni mają na wszystko co chcą i nie ciułaja raczej grosz do grosza.

To co widać nie zawsze pokrywa się z tym jak jest. YT to show

41 minut temu, Darom_82 napisał:

Wiem, że platforma ta zapewnia im za te filmiki wynagrodzenie i początkujący youtuber jest w stanie wyciągnąć 3 tysiące na rekę za filmy, które wstawia, reklamy, subskrypcje, wyświetlenia itd.

XD 

Nie wierz w bajki, że Google zapewnia początkującym ludziom takie pieniądze. Zwłaszcza w Polsce gdzie stawki za wyświetlenia są niższe niż w Ameryce 

Szybkie szperanie w wyszukiwarce zaprowadziło mnie do takich danych:

Przez około miesiąc film o Popku na YouTube obejrzało ponad 110 000 osób co przełożyło się na UWAGA 2,42$ zysku, czyli przy kursie 1$=3,9 zł wychodzi 9 złotych i 44 grosze, przychodu przed opodatkowaniem. 

Źródło: https://itiq.pl/zarabianie-w-internecie/ile-mozna-zarobic-na-youtubie-na-100-000-wyswietlen-case-study/

No więc jak na miesiąc to przychód dość skromny. A i jaki niepewny bo popularność na pstrym koniu jeździ. 

Ludzie na Youtubie mają najczęściej kilka źródeł przychodów, jak współpraca z dajmy na to elektrosklepami czy na zachodzie 3/4 popularniejszych kanałów zaczyna swoje materiały od 'Skillshare' itp.

Ale żeby ktoś chciał podjąć z Tobą współpracę musisz się wybić.

49 minut temu, Darom_82 napisał:

Nieraz widuje ludzi, którzy sobie spacerują powolutku, nie spieszą się nigdzie, widać, że mają czas na wszystko i chyba nie pracują. Ale tez widać, że kasę mają i stać ich na wszystko. Jak to możliwe jest ?  Czy ktoś może mi to wytłumaczyć ?

Ludzie mają czas na pracę i na odpoczynek. Żeby dorobić się nie musisz wcale pracować od 6 do 22, 7 dni w tygodniu. Balans w życiu to podstawa

Kerosine

Szczerze mówiąc osobiście nie zauważyłam aż takiego wysypu krezusów jak opisujesz [a mieszkam w wielkim mieście] - chociaż faktem jest, że ludzie często  w stanie pozwolić sobie na znacznie więcej niż mogłoby się wydawać słuchając medialnych doniesień o biedzie [z drugiej strony warto pamiętać, że wielu z nich po prostu żyje na kredyt / w myśl zasady "zastaw się, a postaw się"]. To jednak wciąż nie jest poziom bulionerów, wiele widać również przykładów ubóstwa.

Skąd dokonujesz swoich obserwacji? Stolica czy centra największych miast / ekskluzywne dzielnice to miejsca, które rzeczywiście mogą sprawiać wrażenie zaludnionych głównie przez bogaczy, ale to za mało, by na ich podstawie wysnuwać ogólne wnioski.

Darom_82
Godzinę temu, Vertigos napisał:

Kredyty kredyty kredyty

Ale te kredyty też trzeba z czegoś mieć spłacać. Bo to nie jest tak, że idziesz do banku i bierzesz kredyt np. Na 10 tysięcy i więcej Cię nic nie obchodzi i żyjesz sobie przez jakiś czas jak król. Zdecydowanie NIE. Biorąc kredyt oddajesz do banku później  znacznie więcej niż wziołeś. I tutaj znów to pytanie się pojawia: - skąd mają kasę na spłatę tego kredytu ? Dodatkowo, żeby im jeszcze starczyło z tej kasy na jedzenie, bierzące opłaty za rachunki itd. Nie sądzę też, że każdy pracuje w kolporacji i miesięcznie zarabia po 7 czy 8 tysięcy na rękę. Znam ludzi, którzy pracują przykładowo w takim markecie gdzieś na kasie czy na jakimś dziale ładując towar w półkę i jednak mimo tego widać po nich, że ich stać. Jak tacy czy inni ludzie to robią ? Że mają na wszystko, za granice na wczasy jeżdzą itd. 

Godzinę temu, Kerosine napisał:

osobiście nie zauważyłam aż takiego wysypu krezusów, jak opisujesz [a mieszkam w wielkim mieście] 

Ja też mieszkam w dużym mieście i takie rzeczy widzę. Otwierają się nowe galerie z  nowymi bardziej firmowymi markami jak Gucci czy Balanciaga lub Louis Vuitton i inne tego typu sklepy. Ja do tych sklepów nie wchodzę, bo mnie nie stać. Ale widzę, że bardzo dużo ludzi tam wchodzi i kupuje sobie w tych sklepach po kilka rzeczy. Więc ewidentnie mają na to. 

wielu z nich po prostu żyje na kredyt 

I znów postawie to pytanie. Skąd ta kasa na spłatę kredytu ? A jeśli mają nabrane po kilka kredytów naraz to za co to spłacają i jak żyją na codzień ? - żeby nie ciułać grosza do grosza tylko, żeby mieć dla siebie i na życie.

Skąd tak naprawdę dokonujesz swoich obserwacji? 

Moich obserwacjj dokonuje po tym, że widać za ile ludzie robią zakupy , co kupują sobie i ile i za ile. Ja np. gdy stoję w kolejce do kasy w jakimś sklepie to zaobserwuje różne rzeczy. Że mają kurtki zimowe markowe za 500 czy 700 złotych ze sklepu np. 4F też to widać. Ja np. na to nie mam.

1 godzinę temu, Vertigos napisał:

Nie wierz w bajki, że Google zapewnia początkującym ludziom takie pieniądze. 

Jeśli chodzi o wynagrodzenie youtuberów, to można o tym poczytać choćby tutaj: https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/media/internet/jak-i-ile-zarabiaja-youtuberzy/6jv0r2x.amp

1 godzinę temu, Vertigos napisał:

Nie wierz w bajki, że Google zapewnia początkującym ludziom takie pieniądze. 

Jeśli chodzi o wynagrodzenie youtuberów, to można o tym poczytać choćby tutaj: https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/media/internet/jak-i-ile-zarabiaja-youtuberzy/6jv0r2x.amp

Na samym YouTubie nie którzy młodzi, zwykli twórcy, którzy się jakoś nie wybili i nie współpracują z żadnymi markami zarabiaja od 2 tysięcy do 3 tysięcy miesięcznie na ręke. Nie którzy z nich mówią nawet o tym na swoich filmikach.

Dodatkowo mają konta założone na instagramie, facebooku itd, i za fallowersy i inne takie też im płacą za to. 

Filip

Bezsensowne wnioski, które nie mają żadnych podstaw. Mało kto ma tyle szczęścia w życiu, że jest bananowym dzieckiem w bogatej rodzinie i może mieć wszystko w dupie. 95% ludzi do swojej "fortuny" dochodzi sama mając po prostu pomysł na biznes, założenie własnej firmy i staranne jej prowadzenie. YouTuberzy, podobnie jak raperzy mają samochody z wypożyczalni, pokażą na 10k zł na teledysku, a ludzie od razu myślą, że oni zarabiają miliony. Smutne, że ludzie dają się tak omamiać w XXI wieku.

Darom_82

@Filip  A co według ciebie jest dobrym pomysłem w dzisiejszych czasach na biznes ? Czy założenie własnej firmy, własnej działalności gospodarczej jest opłacalne ? - przecież od tego też się odprowadza jakieś składki niezależnie czy jest to firma jedno osobowa czy pracuje tam parę czy kilka osób. Też trzeba mieć na start jakąś kasę na taką inwestycje w swój własny biznes. Tylko pytanie - skąd?

Nie wszyscy YouTuberzy mają samochody z wypożyczalni, bo na przykład taki ktoś jak Friz, Kamerzysta, AdBuster i wielu innych mają swoje własne samochody i to nie byle jakie. Niekiedy mam wrażenie że ci ludzie właśnie nagrywający na YouTubie filmiki pochodzą z bogatych rodzin, których stać na wszystko i pieniądze mają zawsze. Nie zauważyłem raczej by ktoś przeciętny, nie mający grosza przy dupie nagrywał jakie kolwiek filmiki na YouTubie. 

Aerografit

Oj ludzie. Ja to zauważyłem cztery typy "bogatych" ludzi:

1 TYP: człowiek który przez pół życia coś robił, czegoś się uczył, coś doskonalił, czemuś się poświęcił, w dodatku pół życia odmawiał sobie wszystkiego, a zarobione pieniądze "inwestował" dalej i pomnażał je, samemu przez pół życia jeżdżąc najtańszym samochodem, chodząc w najtańszych ciuchach i mieszkając w najtańszym mieszkaniu, względnie z rodzicami i żył bez wodotrysków. Po pół roku takiego ascetyczno-pustelniczego życia ma tyle pieniędzy, że w końcu "z tego co mu zbywa" może sobie pozwolić na kupienie czegoś droższego - auta, domu, itp.
2 TYP: człowiek, który w przełomowym podjął dobrą decyzję, bardzo zaryzykował (niekoniecznie w 100% legalną i zgodną z prawem (i być może nawet moralną) i kolokwialnie rzecz ujmując ktoś by powiedział "miał szczęście", a ja widzę to że "sporo zaryzykował". Reszta jak wyżej.
3 TYP: człowiek, który wcale nie jest bogaty, nie był i nigdy nie będzie, ale chce być i być postrzegany za takiego więc bierze kredyty na auto, na dom, na wakacje a wszystko co zarobi po prostu wydaje. Jak skończy spłacać jeden kredyt, zaciąga drugi i tak w kółko. Generalnie żyje ponad stan i tak naprawdę wszystko to co widzimy na nim nie należy do niego.
4 TYP: człowiek który ma bogatych rodziców i żyje za ich pieniądze.

A osobiście dam wam taką radę: nie patrzcie na to co mają inni i nie porównujcie się z nimi. To, że ktoś ma BMW wcale nie znaczy że go na to BMW stać ani że to jego BMW. A już tym bardziej nie patrzcie na to co wam pokażą jacyś YouTuberzy.

Darom_82

@Aerografit Co Ty bredzisz ?

1 Typ: Za pół roku oszczędzania i życia jak najniższym kosztem to może zaoszczędzi z 500 złotych albo 1000 złotych maksymalnie. Za takie pieniądze zaoszczędzone po tym czasie i tak nie nakupuje nie wiadomo czego. No i też nie poszaleje jak kolwiek. Wystarczy, że wejdzie do pierwszego lepszego sklepu z kurtkami za 600 czy 700 złotych i kupi taką plus spodnie czy buty za 200 czy 300 złotych i po pieniądzach. Więc marnie to widze.

2 Typ:  Nie wiadomo o co  chodzi. A jak nie wiadomo o co chodzi to znaczy, że chodzi o pieniądze. Nie każdy jest w czepku urodzony i nie każdy ma szczęście.

3 Typ: Nie można ciągle żyć na krechę i w wiecznych, nie kończących się długach. Z czegoś jednak trzeba mieć te kredyty spłacać i tak dysponować kasą, żeby jeszcze starczyło na jedzenie i opłaty. A jak się niema na spłate kredytu i na życie ? 

4 Typ: Takich typów chyba jest w obecnym czasie bardzo wielu. Żyją sobie na spokojnie, bez trosko z dnia na dzień. 

W okół tych 4 typów jakby na to nie patrzył cały czas kręci się tylko kedno: rządza pieniądza. A bez tego w realnym świecie jak powszechnie wiadomo - życia niema żadnego. Klepać bide całe życie, żeby tylko jak najwięcej odłożyć na kiedyś tam, na jakieś konto bankowe niema sensu. Bo nie na tym życie polega. Więc dalej jakby brak wiadomości z zakresu zatytułowanego tematu dyskusji.

Aerografit

Czyli... zadajesz na forum pytanie, ktoś ci odpowiada (co prawda subiektywnie, bo jednak, ale co z tego), po czym ty i tak piszesz "co ty bredzisz" :D To po co pytasz "skąd mają hajs" skoro wiesz lepiej? Potrzebujesz żeby ci ktoś przytaknął głową, pokiwał po ramieniu i powiedział "tak tak dobrze mówisz"? Żeby cię uświadomił w twoim błędnym przekonaniu, że trzeba się urodzić bogatym gówniakiem bo inaczej nie da rady? To wybacz ale nie będę jedną z tych osób. 
No i z całym szacunkiem ale z twoim nastawieniem na pewno nie będziesz żadnym z tych dwóch pierwszych typków. Ty nawet nie zrozumiałeś co napisałem i o co mi chodzi i jak widać nawet nie chcesz.

Pytanie jedno: znasz kogokolwiek z tych gości którzy to twoim zdaniem "mają kasę"? Rozmawiałeś z którymkolwiek albo zapytałeś jak to zrobił że ma tyle kasy? Czy tylko tak zauważyłeś cośtam, czegośtam nie zauważyłeś (że te auta, ciuchy i duperele mogą być nie jego/na kredyt) i resztę sobie po swojemu dopowiedziałeś doprowadzając samego siebie do frustracji. Zupełnie niepotrzebnie.

Osobiście znam kilku gości typów nr 1. Znam gościa który zainteresował się tematem montażu filmików w młodości - obecnie (podobno) kręci klipy pewnym "gwiazdom" rapu. Znam gościa co zaczął od robienia prostych stron internetowych (uczył się kiedy reszta jego rówieśników grała w gry komputerowe - on wtedy uczył się skrobać stronę w HTMLu) - dziś ma agencję reklamową z własnym parkiem maszyn, która przebiera w zleceniach plus robi grafiki i branding dla "największych". Znam gościa co zaczął od mycia samochodów, obecnie ma studio detailingu, 2 hale i terminy do końca roku. No i znam też gościa co zainteresował się inwestowaniem na giełdzie i obecnie też go mogę nazwać człowiekiem sukcesu. Każdy z nich opowie ci inną ale bardzo podobną historię: zaczął coś robić, wyrobił sobie fach, jest w czymś bardzo dobry i teraz przebiera w zleceniach.  Ale znacznie łatwiej jest szukać wymówek niż możliwości.

Wiem, że platforma ta zapewnia im za te filmiki wynagrodzenie i początkujący youtuber jest w stanie wyciągnąć 3 tysiące na rekę za filmy,

Pokaż mi gdzie to niby wyczytałeś, że "początkujący" youtuber wyciąga 3 klocki. (podkreślam - początkowy, a nie taki który już czymśtam się wybił)

Darom_82
Posted (edited)
O 11.03.2020 at 02:06, Aerografit napisał:

Pokaż mi gdzie to niby wyczytałeś, że "początkujący" youtuber wyciąga 3 klocki. (podkreślam - początkowy, a nie taki który już czymśtam się wybił)

Proszę bardzo. Piszę tam o osobach nie tych, które się wybiły - tylko o tych, które mają rok czy 2 lata swojej działalności na YouTubie, czyli to są tak zwani mniejsi twórcy.

1. https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/media/internet/jak-i-ile-zarabiaja-youtuberzy/6jv0r2x.amp

2. https://www.radiozet.pl/Technologia/Technologia/Ile-zarabiaja-w-Polsce-youtuberzy

Proszę weź pod uwagę też to, że nie miałem na myśli początkującego YouTubera, który dopiero co założył swój kanał na YouTubie i już po miesiącu dostał nie wiadomo jakie pieniądze duże za to. Tylko raczej miałem na myśli osoby, które już tam rok, dwa lub 3 lata działają na tym YouTubie.

Potrzebujesz żeby ci ktoś przytaknął głową, pokiwał po ramieniu i powiedział "tak tak dobrze mówisz"? Żeby cię uświadomił w twoim błędnym przekonaniu, że trzeba się urodzić bogatym gówniakiem bo inaczej nie da rady? To wybacz ale nie będę jedną z tych osób. 

Raczej nie szukam poklasku. Może nie do końca się zrozumieliśmy. Po prostu jestem ciekaw skąd ludzie na wszystko mają i się niczym nie martwią. Żeby wziąć kredyt to też kogoś musi na to stać i komuś się to musi opłacać. Bo jak na przykład bierze ktoś kredyt hipoteczny przykładowo na 500 000 zł na 40 lat, który spłaca po jakieś 2000 zł miesięcznie, a w pracy w której pracuje zarabia 3000 złotych - to mu potem niewiele zostaje. Z tego jeszcze opłaci rachunki i przy dobrych wiatrach zostaje mu 500 czy 400 zł na życie. I  jak tu wtedy normalnie żyć ?

Pytanie jedno: znasz kogokolwiek z tych gości którzy to twoim zdaniem "mają kasę"? Rozmawiałeś z którymkolwiek albo zapytałeś jak to zrobił że ma tyle kasy? 

Owszem - Znam takie osoby i są to osoby z mojej rodziny nawet. Ale spoza mojej rodziny również znam takie osoby. Jednak z żadnym z nich nie rozmawiałem na takie tematy bo po prosu uznałem , że jest to niekulturalne wtrącać się w nie swoje sprawy. Niemniej jednak widać po takich osobach, że lepiej się ubierają w sensie w markowe ubrania, wożą się dobrymi samochodami, które nie są kupione na kredyt tylko jak mówią, że za gotówkę. 

Znam nawet takie koleżanki, które mówią, że nie muszą pracować i zarabiać na siebie bo mają mężów, którzy bardzo dużo zarabiają. Że jego wypłata jedna wystarcza na utrzymanie ich obydwojga. 

Niedawno też taki sąsiad mówił mi,  że jego kolega kupił sobie trzy mieszkania nowe - dopiero co wybudowane na osiedlu w bloku. Za wszystkie trzy zapłacił gotówką. 

I Skąd ludzie mają na to pieniądze ?  - Zastanawiam się cały czas.

Natomiast co do tych opisanych przez Ciebie rodzajów typów prowadzących swoją działalność gospodarczą - uważam że do tego też trzeba mieć odpowiednie podejście, odpowiedni dryg i smykałkę. Trzeba się na tym znać i przysłowiowo wiedzieć z czym -  co się je. Ja osobiście na tym się nie znam bo nigdy nie prowadziłem własnej firmy, własnej działalności gospodarczej. Od tego też odprowadza się podatki i inne rzeczy. Więc to są kolejne pieniądze, które Ci odchodzą z Twojej wypłaty.

Zatem skąd na to wszystko brać ?

--- Dodano 11.03.2020 ---

Ps. To na przykład jest o dziewczynie, która rzuciła pracę na etat po to, żeby robić filmy na YouTubie: 

Ps2. Teraz na przykład w chwili epidemii koronawirusa ludzie wykupują masowo całą chemię i produkty spożywcze ze wszystkich sklepów. I to nie kupują po jednej rzeczy tylko kupują po kilkadziesiąt sztuk. Po 20 różnych rodzajów makaronów, które lubią, po 30 różnych ryżów, które lubią. Wykupują po pięć, sześć zgrzewek cukru tak samo robią z mąką. Wykupują nawet papier toaletowy w hurtowych bardzo dużych ilościach. - Masakra jakaś ! - Skąd oni na to mają ?

--- Dodano 12.03.2020 ---

@Aerografit czemu nie odpisujesz mi ?

Edited by Kerosine
Scalenie postów (see edit history)
  • 2 weeks later...
yiliyane

Mam wrażenie, że jesteś zazdrosny, że Twoje konto na youtubie nie zarabia, a przecież "inni youtuberzy dookoła śpią na piniążkach". Zamiast wygłupiać się przed kamerą, zdobądź realne umiejętności i idź do dobrze płatnej pracy. Tyle że to wymaga wysiłku, a małpowanie przed kamerą nie.

O 8.03.2020 at 18:10, Darom_82 napisał:

Chodzą w drogich - markowych ubraniach, w marketach spożywczych robią zakupy za 800 złotych. Kupują sobie rowery za 10 tysięcy czy za 20 tysięcy, kaski rowerowe za tysiąc czy 2 tysiące. Już nie wspominając o innych ubraniach rowerowych kupionych na promocji za 2 tysiące. Kupują sobie po 2 albo po 3 mieszkania za 400 czy 500 tysięcy. Albo kupują jedno mieszkanie za 400 tysięcy i płacą za to odrazu gotówką. I mają jeszcze kasę na urządzenie mieszkania. Dużo ludzi też ma luksusowe, drogie samochody. I można by tu dużo wymieniać, a mówią, że w polsce bieda i ludzie nie mają na nic.  

Bzdura. W Polsce nie ma aż takiej biedy, że co drugi człowiek musi żebrać na ulicy o chleb, ale nie ma też aż takiego bogactwa jak piszesz. Może 1% społeczeństwa stać na to wszystko, o czym tu piszesz. Tym bardziej teraz, kiedy najprawdopodobniej będziemy mieć kryzys, a przez koronawirusa dużo ludzi straci wiele swoich oszczędności - jak nie wszystkie.

Nie wierze, że każdy teraz jest milionerem i na takie wydatki sobie może pozwolić. Oglądam ostatnim czasy dużo filmików na youtube i tam wszyscy są youtuberami. Widać po tych osobach, że oni mają na wszystko co chcą i nie ciułaja raczej grosz do grosza. Wiem, że platforma ta zapewnia im za te filmiki wynagrodzenie i początkujący youtuber jest w stanie wyciągnąć 3 tysiące na rekę za filmy, które wstawia, reklamy, subskrypcje, wyświetlenia itd. No ale, żeby robić filmy na youtube też trzeba mieć dobry pomysł, koncepcje i dobre nastawienie. 

Nie równaj do pasożytów. I nie zapominaj, że większość youtuberów żyje na pokaz. Życie jakie pokazują na filmikach niekoniecznie jest ich prawdziwym życiem.

Więc wracając do tematu moich rozmyślań, to skąd tych ludzi na to wszystko stać ?

Wbrew pozorom, większość z nich zarobiła na to uczciwą, ciężką pracą. Owszem, są i tacy, którzy dorobili się na nieuczciwych zagrywkach, balansując na granicy prawa, są tacy, którzy dostali dobrze płatną pracę po znajomości lub wżenili się w bogatą rodzinę, ale mimo wszystko, takich ludzi jest mniejszość. Podobnie jak tych, którzy bogactwo dostali w spadku po nigdy nie widzianym wujku z Ameryki czy którzy wygrali w totolotka.

Za szybko wyciągasz wnioski, błędne w dodatku. Zamożnie wyglądająca rodzina, spacerująca powoli w niedzielne popołudnie to niekoniecznie rodzina, która urodziła się na miliardach i nic nie robi. Zresztą nawet gdyby urodzili się na miliardach, to przy luksusowym stylu życia te pieniądze szybko by zniknęły. Swoją drogą, jestem ciekawa gdzie Ty aż takich bogaczy widujesz. Mieszkam w najbogatszej części kraju, przez 20 lat w stolicy, obecnie tuż pod stolicą i za jednym wyjątkiem nie widziałam nigdy nagromadzenia bogaczy. Ani wielkich bogaczy w ogóle. Ten raz, o którym wspomniałam, to gdy byłam na wycieczce w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, to pod budynkiem widziałam sporo zaparkowanych luksusowych aut, należących do kontrolerów ruchu lotniczego. I tak, to są bogaci ludzie. Ale ta praca wymaga wyjątkowych predyspozycji, by w ogóle ją otrzymać, jest bardzo odpowiedzialna i, na dłuższą metę, wycieńczająca. Więc chociaż ci ludzie są bogaci, to jednak nie zdobyli tych pieniędzy nic nie robiąc.

Kalafior_Grozy

skąd ludzie mają tyle pieniędzy na wszystko ?

Nie wiem i mnie to nie interesuje. Nie mam w zwyczaju zaglądać komuś do portfela :)

• 4 weeks later...
Darom_82
Posted (edited)

Mnie np. Nie stać na to, żeby sobie kupić na zime kurtkę w 4F na zimę za 400 czy 500 złotych. Czy w innym sklepie kurtkę za 200 czy 300 złotych. W Krakowie gdzie mieszkam po otwierali dużo sklepów z markowymi rzeczami np. Galeria Serenada to tutaj Louis Vuitton, Gucci czy inne markowe ubrania, na które mnie nie stać. Tak samo jak Zara czy marco polo. Po ludziach widać, że chodzą ładnie po ubierani. Jak idą na rower to mają kaski na głowę i odzież sportową, która też nie jest tania bo za 500 czy za więcej złotych można kupić. Tak samo jak biegają to mają odpowiednią do tego odzież. Ja np. Nie mam. Więc dlatego ciekawi mnie, skąd ludzie na takie rzeczy mają pieniądze ? 

--- Dodano 20.04.2020 ---

Jakiś czas temu jeszcze przed psndemią widziałem sporo ludzi kupujących buty na wiosne albo na lato w sklepie NewBalance. Pomyślałem, że też jestem na kupnie to wejdę to może coś dla mnie będzie. Wszedłem, zobaczyłem buty za 400 złotych, 500 złotych i za 600 złotych to wyszedłem ze sklepu. A nie którzy nawet, widziałem brali po dwie pary. - Będe musiał kupić buty w daśmanie lub CCC za 100 złotych lub 120 złotych. Na droższe nie mam. A skąd inni mają ? Wszyscy prowadzą firmy i działalności gospodarcze, że mają kase ? Wszyscy pracują w korporacjach ?, że ich stać na takie wydatki ?

Edited by Kerosine
Scalenie postów (see edit history)