Gloria

Tinder oczami kobiet

Recommended Posts

Cześć ;)

Chciałbym usłyszeć spostrzeżenie płci pięknej odnośnie korzystania z aplikacji typu Tinder czy Badoo (lub jakiejkolwiek innej aplikacji czy strony do zapoznawania innych osób). Przede wszystkim: czy sama idea aplikacji / strony spełniła oczekiwania? Czy doszło do jakichkolwiek spotkań face to face? Czy doszło do czegoś więcej? Czy relacja długo przetrwała? Ile czasu korzystałyście z aplikacji? Jakie są wasze wnioski, spostrzeżenia?

Pomysł na temat powstał w związku z moim małym eksperymentem, a mianowicie założyłem konto na Tinderze (płeć: kobieta) oraz wstawiłem obrazek (nie przedstawiał żadnej osoby, kobiety, tylko był to... zwykły mem!) Po niecałej pół godzinie miałem ponad 20 polubień od mężczyzn! Usunąłem konto po tym czasie. I teraz nasuwa się pytanie: czy mężczyźni są tak zdesperowani, że polubią nawet osobę bez prawdziwego zdjęcia profilowego?

Czytałem wiele analiz w internecie na temat Tindera i pozycji mężczyzn w stosunku do kobiet. Wynika z nich, że niestety niezbyt urodziwi mężczyźni mają bardzo małe szanse wśród kobiet. Do tego dochodzi "lajkowawnie" praktycznie wszystkich profili kobiet przez mężczyzn (nawet tak jak w moim eksperymencie - sam obrazek wystarczył do polubienia).

Zapraszam do dyskusji :) 

Share this post


Link to post

Nigdy nie miałam konta na takim portalu i nie podejrzewam, żebym kiedykolwiek założyła. Powód jest bardzo prosty - większość zarejestrowanych tam użytkowników nie szuka miłości na całe życie (a nawet jeśli, to jest to ich któryś z kolei, a nie pierwszy, najważniejszy powód, który pcha ich do utworzenia konta na takich stronach), tylko szybkiej i łatwej możliwości znalezienia kogoś na seks. A mnie takie relacje zupełnie nie interesują. Wolę być starą panną z kotem niż umówić się na spotkanie z kimś, komu tylko jedno w głowie.

O 4.03.2020 at 13:37, Gloria napisał:

I teraz nasuwa się pytanie: czy mężczyźni są tak zdesperowani, że polubią nawet osobę bez prawdziwego zdjęcia profilowego?

Myślę, że jest jakaś grupa mężczyzn (stanowiąca być może nawet większość użytkowników portali randkowych), która na tyle desperacko poszukuje kobiety, z którą mogłaby sobie "ulżyć", że wykorzystają każdą okazję, która tylko się nadarzy. A że niektórym potem trochę mina zrzednie, jak się okaże, że ich "wybranka" jest urodziwa inaczej, to już inna sprawa...

O 4.03.2020 at 13:37, Gloria napisał:

Wynika z nich, że niestety niezbyt urodziwi mężczyźni mają bardzo małe szanse wśród kobiet.

Nie zgodzę się. Mało urodziwy mężczyzna może poprawić swoje szanse na rynku matrymonialnym poprzez zdobycie wyższego statusu. Iluż to jest zgrzybiałych miliarderów, u których boku trwa 20-letnia cycata blondyna? Natomiast w przypadku kobiet jest gorzej. Kobieta, jeśli jest nieurodziwa, raczej nie zainteresuje sobą mężczyzny, choćby była bogata. Większość mężczyzn, nawet tych przeciętnej urody i przeciętnych zarobków, przyznaje, że wolałaby ładną kobietę, a biedną niż przeciętną z urody, a bogatą. O brzydkich to już nawet nie wspomnę ;)

O 4.03.2020 at 13:37, Gloria napisał:

Do tego dochodzi "lajkowawnie" praktycznie wszystkich profili kobiet przez mężczyzn (nawet tak jak w moim eksperymencie - sam obrazek wystarczył do polubienia).

Tak jak pisałam, odnoszę wrażenie, że większość mężczyzn na portalach randkowych tak desperacko szuka okazji do seksu, że polajkują każdy żeński profil (za wyjątkiem tych, które przedstawiają brzydkie kobiety ;)). Ale polubienie profilu jeszcze nie znaczy, że do spotkania dojdzie i że ten seks dostaną. Puste lale odrzucą zaloty przeciętniaka, a od raszpli sami uciekną.

 • + 1

Share this post


Link to post

W końcu ktoś odpowiedział w temacie! Dzięki @yiliyane za odpowiedź! :)

23 godzin temu, yiliyane napisał:

Mało urodziwy mężczyzna może poprawić swoje szanse na rynku matrymonialnym poprzez zdobycie wyższego statusu. Iluż to jest zgrzybiałych miliarderów, u których boku trwa 20-letnia cycata blondyna?

Zgodzę się z tym. Jednak jeżeli na swoich zdjęciach taki mężczyzna nie pokaże, że ma wysoki status to mimo wszystko będzie w oczach kobiet traktowany gorzej niż mężczyzna super-przystojniak. Inna sprawa to zdefiniowanie "wyższego statusu" - w jaki sposób się przejawia? Bo chyba nie wszystko kwalifikuje się do tego, że ktoś ma wysoki status? Czy chodzi wyłącznie o pieniądze czy może o prestiż? A może jedno z drugim jest powiązane?

Z resztą się zgadzam :) 

 

Share this post


Link to post
21 minut temu, Gloria napisał:

Jednak jeżeli na swoich zdjęciach taki mężczyzna nie pokaże, że ma wysoki status to mimo wszystko będzie w oczach kobiet traktowany gorzej niż mężczyzna super-przystojniak.

To prawda. Ale zawsze jest tak, że ci ładniejsi mają łatwiej, niezależnie od płci. Tak już nas natura skonstruowała.

21 minut temu, Gloria napisał:

Inna sprawa to zdefiniowanie "wyższego statusu" - w jaki sposób się przejawia? Bo chyba nie wszystko kwalifikuje się do tego, że ktoś ma wysoki status? Czy chodzi wyłącznie o pieniądze czy może o prestiż? A może jedno z drugim jest powiązane?

Jedno i drugie, tak myślę. Chociaż im bardziej kobiecie zależy na poważnym związku, na założeniu rodziny i gromadce dzieci, tym bardziej będzie szukać mężczyzny, który niekoniecznie błyszczy na salonach, a wszystko ma na kredyt, tylko takiego, który ma stabilną i dobrze płatną pracę i nie lansuje się, że stać go na droższy niż normalnie samochód czy urlop za granicą. 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • Hector16
  • Angelika123
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

 • Posts

  • Vertigos
   Wybory Użytkownika Miesiąca
   @mw2 aka Most Waluable 2layer 
  • Vertigos
   Co byście zmienili w Polsce?
   W Polsce nie ma to już chyba żadnego znaczenia *laugh but sad* I tak i nie do końca, bo ten bełkot wynikać może np. z tego, że jakieś określenie potocznie ma kilka znaczeń, więc trzeba dookreślić o co konkretnie chodzi, lub jakieś określenia stosowane są jako potocznie jako synonimy a w prawie mają różne znaczenie bo taka jest potrzeba. Np. albo i lub - potocznie to to samo, ale w umowie zmienić może sens zapisu.  Nie mniej zgadzam się, że tam gdzie można powinno się upraszczać przep
  • Kerosine
   Wybory Użytkownika Miesiąca
   @Sibethesto, obecnie można głosować także na osoby z rangami Znieśliśmy to ograniczenie.
  • Sibethesto
   Wybory Użytkownika Miesiąca
   O matko, nie spodziewałam się, dzięki A sama nawet nie wiem, na kogo głosować, bo osoby najbardziej rzucające się w oczy już z rangami...
  • Hector16
   Krótka znajomość, jedyne wsparcie i gigantyczny dylemat.
   Sześć miesięcy temu poznałem dziewczynę. W prawdzie znaliśmy się od ponad roku, ale tylko przez grupkę na Messengerze, na której byliśmy z kilkoma wspólnymi znajomymi. Sześć miesięcy temu w końcu poznaliśmy się osobiście. Normalna znajomość, typowe dogryzanie nic poza tym. Jakis czas później na grupie napisała, że poszłaby do klubu, ale nie ma z kim. Zaproponowałem swoje towarzystwo, zaznaczając przy okazji, jaki ze mnie marny tancerz. Bawilismy się świetnie, ale do niczego nie doszło. Wcią