NutterTools

Friends with benefits- kobieta z dzieckiem

Recommended Posts

Witam wszystkich. Założyłem wątek na forum w celu zasięgnięcia Waszej porady bo już sam nie wiem co o tym myśleć. Znam się z dziewczyną około półtora roku. Byliśmy bardzo dobrymi znajomymi. Po jakimś czasie ona zaczęła wysyłać mi sygnały, że coś do mnie czuje. Zaczęło się wypisywanie, dzwonienie, długie rozmowy. W końcu mi wyznała, że od jakiegoś czasu coś do mnie czuje. Unikałem tego tematu jak ognia ponieważ nie byłem pewny swoich uczuć. W związku z przykrymi wydarzeniami z przeszłości (nieszczęśliwa miłość przez parę ładnych lat) bałem się angażować emocjonalnie z obawy, że gdy znów coś pójdzie nie tak, nie będę w stanie się wyzbierać i dojść do siebie przez długi czas. W końcu doszło do sytuacji w której musiałem się określić czy coś do niej czuje. Powiedziałem prawdę, że poza koleżeństwem nie czuję nic głębszego, ale możemy spróbować być razem. Liczyłem na to, że jak pobędziemy chwilę ze sobą to z mojej strony urośnie jakieś uczucie do niej. Niestety tak się nie stało. Po około miesiącu musiałem to zakończyć na co ona bardzo emocjonalnie i żywiołowo zareagowała. Zwyzywała mnie od najgorszych frajerów i kłamców, mówiąc, że już nigdy nie będzie w stanie się na mnie nawet popatrzeć. Po około 2 tygodniach od tego zajścia, odezwała się do mnie wychodząc z propozycją zostania w układzie friends with benefits. Mówiłem jej, że to nie ma sensu bo ona na pewno coś dalej czuje do mnie i będzie się tylko bardziej przez to ranić. Stwierdziła, że wcale tak nie będzie bo potrafi być zimna i też całkowicie zamknąć się na uczucia a ja głupi nie myśląc głową tylko kuta..m uwierzyłem jej. Trwało to wszystko około 2 miesięcy po czym pewnego wieczoru napisała mi, że jednak coś do mnie czuje, tęskni za mną nocami, naszymi rozmowami i rani siebie przez to. I tutaj nasuwa się mój problem. Ponieważ ja sam nie wiem czy coś do niej czuje i nie jestem pewny swych uczuć. Wiem, że nikt z was mi nie odpowie co mam najlepiej zrobić bo sam znam siebie i powinien dobrze wiedzieć co teraz. Z tym, że przez te 2 miesiące wydaje mi się, że z mojej strony jednak coś zakiełkowało bo też zacząłem tęsknić za godzinnymi rozmowami, wspólnym zasypianiem, jedzeniem, kłopotami i szczęśliwymi chwilami. Na myśl, że już nigdy nie będę mógł do niej przyjechać i ją przytulić czy pocałować smutno mi. Jest jednak jedna ważna rzecz, która myślę, że sprawia, że moje uczucia do niej są tłumione do jakiegoś stopnia. Ma 2-letnie dziecko. Na początku mi to w ogóle nie przeszkadzało. Teraz gdy spędzaliśmy chwilę tylko we dwoje czułem się szczęśliwy i spełniony. Jednak przy dziecku czuję się strasznie nieswojo i od razu zapala mi się lampka w głowie i zaczynam się zastanawiać: Co ty robisz? Uciekaj stąd. Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem, zranione serce w związku z poprzednią nieszczęśliwą miłością i faktem, że ona ma dziecko, może wpływać na to, że nie jestem w stanie w pełni otworzyć się na uczucia i coś do niej poczuć? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. 

5 godzin temu, NutterTools napisał:

Co ty robisz? Uciekaj stąd. Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem, zranione serce w związku z poprzednią nieszczęśliwą miłością i faktem, że ona ma dziecko, może wpływać na to, że nie jestem w stanie w pełni otworzyć się na uczucia i coś do niej poczuć? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. 

Na pierwsze pytanie tylko i wyłącznie Ty możesz poznać odpowiedź. Dzieci z poprzednich związków to duże obciążenie. Powinieneś sobie odpowiedzieć na dwa pytania: czy jesteś gotowy na związek oraz czy jesteś gotowy zaakceptować i wychowywać nieswoje dziecko? 

5 godzin temu, NutterTools napisał:

Z tym, że przez te 2 miesiące wydaje mi się, że z mojej strony jednak coś zakiełkowało bo też zacząłem tęsknić za godzinnymi rozmowami, wspólnym zasypianiem, jedzeniem, kłopotami i szczęśliwymi chwilami.

Być może jest to przesłanka by twierdzić, że coś więcej czujesz do niej, a może to tylko oznaka przyzwyczajenia? 

Twój poprzedni nieszczęśliwy związek mógł oczywiście wpłynąć na obecne postrzeganie relacji. Zastanów się jeszcze nad swoim dzieciństwem i tym, w jaki sposób dogadywali się Twoi rodzice, jacy byli w stosunku do siebie oraz Ciebie, ponieważ większość wzorców jeśli chodzi o tworzenie bliższych relacji, czerpiemy z dzieciństwa. 

Cześć,

wygląda na to, że cały czas nie jesteś pewny swoich uczuć. Co do dziecka, to odpowiedz sobie na pytanie, czy ewentualnie chciałbyś to dziecko wychowywać (jeżeli się zwiążesz z tą kobietą). 

Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem, zranione serce w związku z poprzednią nieszczęśliwą miłością i faktem, że ona ma dziecko, może wpływać na to, że nie jestem w stanie w pełni otworzyć się na uczucia i coś do niej poczuć? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. 

Może wpływać, ale nie musi. Poprzedni Twój związek ile trwał i kiedy się zakończył? Z jakiego powodu? Może zrób sobie podsumowanie, bilans: czy jak spędzasz z nią czas to więcej jest szczęśliwych chwil czy jednak czujesz, że coś nie gra? 

Z tym, że przez te 2 miesiące wydaje mi się, że z mojej strony jednak coś zakiełkowało bo też zacząłem tęsknić za godzinnymi rozmowami, wspólnym zasypianiem, jedzeniem, kłopotami i szczęśliwymi chwilami. Na myśl, że już nigdy nie będę mógł do niej przyjechać i ją przytulić czy pocałować smutno mi. 

Też biologii nie oszukasz, ponieważ przytulanie, całowanie, seks - wszystko sprawia, że więź między partnerami jest umacniana (przynajmniej tak powinno być wedle wszelkich prawideł!) Uwalniane są różne związki chemiczne w mózgu, po prostu czujecie się dobrze.  I teraz do tego wszystkiego włącza się rozum i podświadomość. Tak jak sam zauważyłeś, jednak nie jesteś do końca przekonany swoich uczuć oraz dziecko nie do końca Ci pasuje... Może spróbuj wyobrazić sobie siebie w tym związku za 5 lat. Czy wszystko jest tak, jakbyś sobie wyobrażał?