NutterTools

Friends with benefits- kobieta z dzieckiem

Recommended Posts

Witam wszystkich. Założyłem wątek na forum w celu zasięgnięcia Waszej porady bo już sam nie wiem co o tym myśleć. Znam się z dziewczyną około półtora roku. Byliśmy bardzo dobrymi znajomymi. Po jakimś czasie ona zaczęła wysyłać mi sygnały, że coś do mnie czuje. Zaczęło się wypisywanie, dzwonienie, długie rozmowy. W końcu mi wyznała, że od jakiegoś czasu coś do mnie czuje. Unikałem tego tematu jak ognia ponieważ nie byłem pewny swoich uczuć. W związku z przykrymi wydarzeniami z przeszłości (nieszczęśliwa miłość przez parę ładnych lat) bałem się angażować emocjonalnie z obawy, że gdy znów coś pójdzie nie tak, nie będę w stanie się wyzbierać i dojść do siebie przez długi czas. W końcu doszło do sytuacji w której musiałem się określić czy coś do niej czuje. Powiedziałem prawdę, że poza koleżeństwem nie czuję nic głębszego, ale możemy spróbować być razem. Liczyłem na to, że jak pobędziemy chwilę ze sobą to z mojej strony urośnie jakieś uczucie do niej. Niestety tak się nie stało. Po około miesiącu musiałem to zakończyć na co ona bardzo emocjonalnie i żywiołowo zareagowała. Zwyzywała mnie od najgorszych frajerów i kłamców, mówiąc, że już nigdy nie będzie w stanie się na mnie nawet popatrzeć. Po około 2 tygodniach od tego zajścia, odezwała się do mnie wychodząc z propozycją zostania w układzie friends with benefits. Mówiłem jej, że to nie ma sensu bo ona na pewno coś dalej czuje do mnie i będzie się tylko bardziej przez to ranić. Stwierdziła, że wcale tak nie będzie bo potrafi być zimna i też całkowicie zamknąć się na uczucia a ja głupi nie myśląc głową tylko kuta..m uwierzyłem jej. Trwało to wszystko około 2 miesięcy po czym pewnego wieczoru napisała mi, że jednak coś do mnie czuje, tęskni za mną nocami, naszymi rozmowami i rani siebie przez to. I tutaj nasuwa się mój problem. Ponieważ ja sam nie wiem czy coś do niej czuje i nie jestem pewny swych uczuć. Wiem, że nikt z was mi nie odpowie co mam najlepiej zrobić bo sam znam siebie i powinien dobrze wiedzieć co teraz. Z tym, że przez te 2 miesiące wydaje mi się, że z mojej strony jednak coś zakiełkowało bo też zacząłem tęsknić za godzinnymi rozmowami, wspólnym zasypianiem, jedzeniem, kłopotami i szczęśliwymi chwilami. Na myśl, że już nigdy nie będę mógł do niej przyjechać i ją przytulić czy pocałować smutno mi. Jest jednak jedna ważna rzecz, która myślę, że sprawia, że moje uczucia do niej są tłumione do jakiegoś stopnia. Ma 2-letnie dziecko. Na początku mi to w ogóle nie przeszkadzało. Teraz gdy spędzaliśmy chwilę tylko we dwoje czułem się szczęśliwy i spełniony. Jednak przy dziecku czuję się strasznie nieswojo i od razu zapala mi się lampka w głowie i zaczynam się zastanawiać: Co ty robisz? Uciekaj stąd. Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem, zranione serce w związku z poprzednią nieszczęśliwą miłością i faktem, że ona ma dziecko, może wpływać na to, że nie jestem w stanie w pełni otworzyć się na uczucia i coś do niej poczuć? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. 

Share this post


Link to post
5 godzin temu, NutterTools napisał:

Co ty robisz? Uciekaj stąd. Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem, zranione serce w związku z poprzednią nieszczęśliwą miłością i faktem, że ona ma dziecko, może wpływać na to, że nie jestem w stanie w pełni otworzyć się na uczucia i coś do niej poczuć? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. 

Na pierwsze pytanie tylko i wyłącznie Ty możesz poznać odpowiedź. Dzieci z poprzednich związków to duże obciążenie. Powinieneś sobie odpowiedzieć na dwa pytania: czy jesteś gotowy na związek oraz czy jesteś gotowy zaakceptować i wychowywać nieswoje dziecko? 

5 godzin temu, NutterTools napisał:

Z tym, że przez te 2 miesiące wydaje mi się, że z mojej strony jednak coś zakiełkowało bo też zacząłem tęsknić za godzinnymi rozmowami, wspólnym zasypianiem, jedzeniem, kłopotami i szczęśliwymi chwilami.

Być może jest to przesłanka by twierdzić, że coś więcej czujesz do niej, a może to tylko oznaka przyzwyczajenia? 

 

Twój poprzedni nieszczęśliwy związek mógł oczywiście wpłynąć na obecne postrzeganie relacji. Zastanów się jeszcze nad swoim dzieciństwem i tym, w jaki sposób dogadywali się Twoi rodzice, jacy byli w stosunku do siebie oraz Ciebie, ponieważ większość wzorców jeśli chodzi o tworzenie bliższych relacji, czerpiemy z dzieciństwa. 

Share this post


Link to post

Cześć,

wygląda na to, że cały czas nie jesteś pewny swoich uczuć. Co do dziecka, to odpowiedz sobie na pytanie, czy ewentualnie chciałbyś to dziecko wychowywać (jeżeli się zwiążesz z tą kobietą). 

Cytuj

Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem, zranione serce w związku z poprzednią nieszczęśliwą miłością i faktem, że ona ma dziecko, może wpływać na to, że nie jestem w stanie w pełni otworzyć się na uczucia i coś do niej poczuć? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. 

Może wpływać, ale nie musi. Poprzedni Twój związek ile trwał i kiedy się zakończył? Z jakiego powodu? Może zrób sobie podsumowanie, bilans: czy jak spędzasz z nią czas to więcej jest szczęśliwych chwil czy jednak czujesz, że coś nie gra? 

Cytuj

Z tym, że przez te 2 miesiące wydaje mi się, że z mojej strony jednak coś zakiełkowało bo też zacząłem tęsknić za godzinnymi rozmowami, wspólnym zasypianiem, jedzeniem, kłopotami i szczęśliwymi chwilami. Na myśl, że już nigdy nie będę mógł do niej przyjechać i ją przytulić czy pocałować smutno mi. 

Też biologii nie oszukasz, ponieważ przytulanie, całowanie, seks - wszystko sprawia, że więź między partnerami jest umacniana (przynajmniej tak powinno być wedle wszelkich prawideł!) Uwalniane są różne związki chemiczne w mózgu, po prostu czujecie się dobrze.  I teraz do tego wszystkiego włącza się rozum i podświadomość. Tak jak sam zauważyłeś, jednak nie jesteś do końca przekonany swoich uczuć oraz dziecko nie do końca Ci pasuje... Może spróbuj wyobrazić sobie siebie w tym związku za 5 lat. Czy wszystko jest tak, jakbyś sobie wyobrażał?

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • mw2
  • Vertigos
  • Shady-Lane90
  • Kalafior_Grozy
  • Celt
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 8 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
 • Posts

  • Vertigos
   Comic book movies
   Rotten tomatoes xD Pomidory nigdy nie były dla mnie wyznacznikiem czy iść na film czy nie, bo sam system jest dziurawy. Mój główny problem jest taki, że RT promuje przeciętniaków. 100% może uzyskać film, który ma opinie w stylu "film ma swoje problemy, nie jest odkryciem na miarę filmów Kubricka ale wciąż ogląda się przyjemnie". Taka recenzja zaliczana jest do pozytywów. Natomiast film, który powiedzmy będzie odważniejszy, prowokacyjny i zmusi do myślenia, wtedy wiadomo że połowa recen
  • Shady-Lane90
   Najlepsze filmy XXI wieku
   Też nie obejrzałam  Tyle stracić  
  • Vertigos
   Najlepsze filmy XXI wieku
   @Shady-Lane90 Nie obejrzałem jeszcze więc się nie mogę wypowiedzieć :< 
  • Shady-Lane90
   Najlepsze filmy XXI wieku
   @Vertigos co Ty tam wiesz... tylko "Zenek" ;D!!! 
  • Vertigos
   Najlepsze filmy XXI wieku
   The best of the best of the best of XXI part 2:   2011 Koń Turyński Skóra, w której żyję The Artist Słodkich snów - jeden z lepszych hiszpańskich thillerów Intouchables Drive - bo klimat, zdjęcia i muzyka Melancholia   2012 Sugar Man Amour The Master Polowanie aka Dzieci nie kłamią Dredd Django Moonrise Kingdom Skyfall   2013 The Wolf of Wall Street