NutterTools

Friends with benefits- kobieta z dzieckiem

Recommended Posts

Witam wszystkich. Założyłem wątek na forum w celu zasięgnięcia Waszej porady bo już sam nie wiem co o tym myśleć. Znam się z dziewczyną około półtora roku. Byliśmy bardzo dobrymi znajomymi. Po jakimś czasie ona zaczęła wysyłać mi sygnały, że coś do mnie czuje. Zaczęło się wypisywanie, dzwonienie, długie rozmowy. W końcu mi wyznała, że od jakiegoś czasu coś do mnie czuje. Unikałem tego tematu jak ognia ponieważ nie byłem pewny swoich uczuć. W związku z przykrymi wydarzeniami z przeszłości (nieszczęśliwa miłość przez parę ładnych lat) bałem się angażować emocjonalnie z obawy, że gdy znów coś pójdzie nie tak, nie będę w stanie się wyzbierać i dojść do siebie przez długi czas. W końcu doszło do sytuacji w której musiałem się określić czy coś do niej czuje. Powiedziałem prawdę, że poza koleżeństwem nie czuję nic głębszego, ale możemy spróbować być razem. Liczyłem na to, że jak pobędziemy chwilę ze sobą to z mojej strony urośnie jakieś uczucie do niej. Niestety tak się nie stało. Po około miesiącu musiałem to zakończyć na co ona bardzo emocjonalnie i żywiołowo zareagowała. Zwyzywała mnie od najgorszych frajerów i kłamców, mówiąc, że już nigdy nie będzie w stanie się na mnie nawet popatrzeć. Po około 2 tygodniach od tego zajścia, odezwała się do mnie wychodząc z propozycją zostania w układzie friends with benefits. Mówiłem jej, że to nie ma sensu bo ona na pewno coś dalej czuje do mnie i będzie się tylko bardziej przez to ranić. Stwierdziła, że wcale tak nie będzie bo potrafi być zimna i też całkowicie zamknąć się na uczucia a ja głupi nie myśląc głową tylko kuta..m uwierzyłem jej. Trwało to wszystko około 2 miesięcy po czym pewnego wieczoru napisała mi, że jednak coś do mnie czuje, tęskni za mną nocami, naszymi rozmowami i rani siebie przez to. I tutaj nasuwa się mój problem. Ponieważ ja sam nie wiem czy coś do niej czuje i nie jestem pewny swych uczuć. Wiem, że nikt z was mi nie odpowie co mam najlepiej zrobić bo sam znam siebie i powinien dobrze wiedzieć co teraz. Z tym, że przez te 2 miesiące wydaje mi się, że z mojej strony jednak coś zakiełkowało bo też zacząłem tęsknić za godzinnymi rozmowami, wspólnym zasypianiem, jedzeniem, kłopotami i szczęśliwymi chwilami. Na myśl, że już nigdy nie będę mógł do niej przyjechać i ją przytulić czy pocałować smutno mi. Jest jednak jedna ważna rzecz, która myślę, że sprawia, że moje uczucia do niej są tłumione do jakiegoś stopnia. Ma 2-letnie dziecko. Na początku mi to w ogóle nie przeszkadzało. Teraz gdy spędzaliśmy chwilę tylko we dwoje czułem się szczęśliwy i spełniony. Jednak przy dziecku czuję się strasznie nieswojo i od razu zapala mi się lampka w głowie i zaczynam się zastanawiać: Co ty robisz? Uciekaj stąd. Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem, zranione serce w związku z poprzednią nieszczęśliwą miłością i faktem, że ona ma dziecko, może wpływać na to, że nie jestem w stanie w pełni otworzyć się na uczucia i coś do niej poczuć? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. 

Share this post


Link to post
5 godzin temu, NutterTools napisał:

Co ty robisz? Uciekaj stąd. Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem, zranione serce w związku z poprzednią nieszczęśliwą miłością i faktem, że ona ma dziecko, może wpływać na to, że nie jestem w stanie w pełni otworzyć się na uczucia i coś do niej poczuć? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. 

Na pierwsze pytanie tylko i wyłącznie Ty możesz poznać odpowiedź. Dzieci z poprzednich związków to duże obciążenie. Powinieneś sobie odpowiedzieć na dwa pytania: czy jesteś gotowy na związek oraz czy jesteś gotowy zaakceptować i wychowywać nieswoje dziecko? 

5 godzin temu, NutterTools napisał:

Z tym, że przez te 2 miesiące wydaje mi się, że z mojej strony jednak coś zakiełkowało bo też zacząłem tęsknić za godzinnymi rozmowami, wspólnym zasypianiem, jedzeniem, kłopotami i szczęśliwymi chwilami.

Być może jest to przesłanka by twierdzić, że coś więcej czujesz do niej, a może to tylko oznaka przyzwyczajenia? 

 

Twój poprzedni nieszczęśliwy związek mógł oczywiście wpłynąć na obecne postrzeganie relacji. Zastanów się jeszcze nad swoim dzieciństwem i tym, w jaki sposób dogadywali się Twoi rodzice, jacy byli w stosunku do siebie oraz Ciebie, ponieważ większość wzorców jeśli chodzi o tworzenie bliższych relacji, czerpiemy z dzieciństwa. 

Share this post


Link to post

Cześć,

wygląda na to, że cały czas nie jesteś pewny swoich uczuć. Co do dziecka, to odpowiedz sobie na pytanie, czy ewentualnie chciałbyś to dziecko wychowywać (jeżeli się zwiążesz z tą kobietą). 

Cytuj

Chciałbym zapytać czy Waszym zdaniem, zranione serce w związku z poprzednią nieszczęśliwą miłością i faktem, że ona ma dziecko, może wpływać na to, że nie jestem w stanie w pełni otworzyć się na uczucia i coś do niej poczuć? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i porady. 

Może wpływać, ale nie musi. Poprzedni Twój związek ile trwał i kiedy się zakończył? Z jakiego powodu? Może zrób sobie podsumowanie, bilans: czy jak spędzasz z nią czas to więcej jest szczęśliwych chwil czy jednak czujesz, że coś nie gra? 

Cytuj

Z tym, że przez te 2 miesiące wydaje mi się, że z mojej strony jednak coś zakiełkowało bo też zacząłem tęsknić za godzinnymi rozmowami, wspólnym zasypianiem, jedzeniem, kłopotami i szczęśliwymi chwilami. Na myśl, że już nigdy nie będę mógł do niej przyjechać i ją przytulić czy pocałować smutno mi. 

Też biologii nie oszukasz, ponieważ przytulanie, całowanie, seks - wszystko sprawia, że więź między partnerami jest umacniana (przynajmniej tak powinno być wedle wszelkich prawideł!) Uwalniane są różne związki chemiczne w mózgu, po prostu czujecie się dobrze.  I teraz do tego wszystkiego włącza się rozum i podświadomość. Tak jak sam zauważyłeś, jednak nie jesteś do końca przekonany swoich uczuć oraz dziecko nie do końca Ci pasuje... Może spróbuj wyobrazić sobie siebie w tym związku za 5 lat. Czy wszystko jest tak, jakbyś sobie wyobrażał?

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • yiliyane
  • Kalafior_Grozy
  • Kerosine
  • Vertigos
  • Celt
  • Shady-Lane90
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 8 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
 • Posts

  • Celt
   Najlepsze filmy XXI wieku
   Też nie oglądałem Żenka, i nie zamierzam oglądać. Oprócz bardzo silnej niechęci do disco polo odstręcza mnie od tego filmu nachalna jego promocja przez TVPiS. "Toy Story 3" lubię, choć mniej niż dwie poprzednie części (najbardziej lubię dwójkę). "Maksa i Mary" ani "Kubo i dwie struny" nie oglądałem, więc się nie wypowiem. Ogólnie to zdecydowana większość moich ulubionych filmów animowanych powstała w XX wieku.
  • Celt
   Filmy muzyczne
   "Miłość w rytmie rap", oprócz tego że trudno to nazwać filmem muzycznym (tzn. musicalem), jest filmem zupełnie nieromantycznym, za to pełnym właśnie rapu. Osobiście bym odradził. Momentami można najwyżej śmiać się z bohatera, który jest biały i na siłę próbuje mieć sposób bycia czarnego rapera - choć ten efekt komiczny raczej nie był przez twórców zamierzony... Ogólnie to też nie przepadam za musicalami jako takimi, choć gdy jakiś ma naprawdę dobrą muzykę, to wtedy go lubię i nieraz nawet n
  • Shady-Lane90
  • Vertigos
   Hayao Miyazaki
   Widziałem tylko Mój sąsiad Totoro, Spirited Away i Ruchomy zamek Hauru. Na szczęście Netflix wrzuca teraz filmy Studia Ghibli więc będą miał okazję ponadrabiać
  • Vertigos
   Filmy muzyczne
   Nie lubię musicali. Nigdy nie mogłem się do nich przemóc.  Jedyny film muzyczny jaki lubię to Once (2007) To ten film z Vanilla Ice XD Polecam