calisxbdh

Układ? Czy jest szansa pójścia dalej?

Recommended Posts

Jakiś czas temu około 1-1.5roku byłem z dziewczyna , krótko bo krótko 3 miesiące. Chociaż przeżyłem ten związek gorzej jak 2.5 roczny.

W miedzy czasie ja miąłem kogos , ona tez. Po jakims czasie odnowił nam się kontakt, wspólne imprezy, etc. Umówiliśmy sie ,że to będzie TYLKO łóżko, potem że nie będziemy się określać, bo po co? 
Spotykamy się tak od 1.5 miesiąca i zaczynam czuć że chce czegoś więcej. 
Problem tkwi w tym że raczej ona nie widzi tego , wiele razy mówiła bym nie agnażował się etc . A z drugiej strony nie rozumiem kompletnie , jeśli układ to tylko układ. Zdarzają sie wyjścia do knajpy we dwójkę, do klubu, noclegi bez seksu, zaproszenia na obiad, kolacje z jej strony, leżenie i rozmawianie. Na początku raz ja zaczynąłem rozmowy raz ona, pytała sie co u mnie etc. Teraz gdy to pisze nie rozmawiamy cały dzien (wczesniej było codziennie) . 
Czasem myślę ,ze chce ale się boi? Jej ostatni zwiążek i związek przedemną raczej nie należał do najlepszych z tego co wiem i została skrzywdzona.

Pytanie, odpuścić? Olać? Postarać się czy może odsunąć troche na bok? Jakieś porady? nie chce rozmawiać ze znajomymi bo mają swoje problemy oraz nie wiem czy chce by wiedzieli na ten moment ze spotykam się. 
Dodatkowy problem że jest to dziewczyna z grupy z paczki znajomych ;) 

Powiedz jej szczerze, że zaczynasz do niej coś czuć i zapytaj czy ona też coś do Ciebie poczuła, czy woli pozostać w starym układzie. Jeżeli to pierwsze, to możecie wejść w związek, a jeżeli to drugie, to wtedy będziesz się zastanawiał co dalej - czy ciągnąć relację stricte łóżkową, czy zakończyć wasze układy i zostać zwykłymi znajomymi, którzy widują się od czasu do czasu przy okazji grupowych spotkań z innymi znajomymi.

2 godziny temu, calisxbdh napisał:

Zdarzają sie wyjścia do knajpy we dwójkę, do klubu, noclegi bez seksu, zaproszenia na obiad, kolacje z jej strony, leżenie i rozmawianie.

To może być jakiś sygnał, ale nie musi. Przyjaciele (chociaż głównie tej samej płci, w przypadku osób heteroseksualnych) też chodzą we dwójkę na miasto, czasem nocują u siebie czy zapraszają się do siebie do domu na wspólne spędzanie czasu.

@calisxbdh opis Waszej relacji przypomina bardziej coś na kształt friends with benefits niż "układ". 

Zastanów się, czego tak naprawdę chcesz. Czy jesteś w stanie trwać w takiej relacji dopóki np. ona się nie zakocha w kimś? Moim zdaniem powinieneś z nią porozmawiać. Musisz być przygotowany na wszystko - najlepiej zastanów się, czy jesteś skłonny przedłużać obecną relację, by tylko z nią się spotykać, a może chcesz czegoś więcej w znaczeniu poważnego związku?  

Przy tak fundamentalnych kwestiach określających typ relację, nie ma miejsca na różnicę oczekiwań. Albo chcecie być razem i kochacie się, albo jest to pewien stan przejściowy, a każde z Was chce mieć własne życie i w każdym momencie może zakończyć relację. Oczywiście może zdarzyć się tak, że Twoja przyjaciółka/partnerka została na tyle mocno skrzywdzona, że boi się tak poważnych relacji, dlatego pytanie ile czasu upłynęło od tamtych związków? Czy chcesz czekać, a może powinna wybrać się na terapię? 

Jaki był powód rozstania po tych 3 miesiącach?

Myślę, że powinieneś się określić czego chcesz. Jeżeli obecny układ Ci odpowiada - to ok. Jeżeli nie, to powiedz jej co czujesz i jeżeli ona nie czuje tego samego, to po prostu ogranicz kontakt. Po co masz się męczyć i robić sobie nadzieje, skoro ona sama Ci mówi, żebyś się nie angażował itd. 

Czasem myślę ,ze chce ale się boi? Jej ostatni zwiążek i związek przedemną raczej nie należał do najlepszych z tego co wiem i została skrzywdzona.

Tego nie wiesz. Możesz się spytać i spróbować dowiedzieć.