BiałyKruk

Witam serdecznie

Recommended Posts

Witam wszystkich

Na wstępie zacytuję fragment książki pt. "W pośpiechu" autorstwa Tadeusza Konwickiego
"Wie pan, każdy człowiek ma jakąś potrzebę kontaktu z ludźmi, ale kontaktu nie przypadkowego, tylko jakiejś bliskości charakteru, myślenia, nastroju."

W tym celu założyłem konto na tym forum. Jakiś czas temu przeszedłem poważną operację. Od tego czasu trochę posmutniałem i ucichłem.

Lubie dobre filmy i seriale w szczególności fantastykę. Próbuje też czytać książki, ale trudno mi to idzie. Ostatnio zacząłem malować akwarelą. Chętnie gram w gry- od karcianych po planszowe i na komputerowych kończąc. Interesuję się zwierzętami. Mam pieska, hoduję węża i 4 pająki- nie licząc tych zza szafy. Nie lubię jak mi zmarzną stopy.

• + 1

Witaj ;) Kojarzę Cię z wypowiedzi w jednym z tematów kilka tygodni temu, fajnie, że postanowiłeś nie ograniczyć swojej aktywności jedynie do niego i zamierzasz bardziej rozgościć się na forum.

9 godzin temu, BiałyKruk napisał:

Lubie dobre filmy i seriale w szczególności fantastykę.

Wymienisz konkretne tytuły?

9 godzin temu, BiałyKruk napisał:

Mam pieska, hoduję węża i 4 pająki- nie licząc tych zza szafy.

Jaki wąż [i jaki piesek]? Na wypadek gdybyś chciał pochwalić się zdjęciami swojego zwierzyńca teraz lub w przyszłości - https://m-forum.pl/topic/161-nasze-zwierzaki-d/ =)

Mam nadzieje, że się na starcie nie zbłaźniłem w oczach moderatorki :)

Z tych, które już zakończyłem i najbardziej zapadły mi w pamięci to Tajemnica Sagali, Z archiwum X, Nie z tego świata, The Strain i Gra o tron. Obecnie oglądam, a raczej czekam na kolejne sezony Lucyfer i Wiedźmin, a w między czasie oglądam Daredevil. Czekam też na serial, który ma wyprodukować Amazon "The Lord of the Rings" 
Jeśli o filmie mowa to jestem fanem "Matrix" "Harry Potter" "Star Wars" i "Władca Pierścieni" / "Hobbit" 

Piesek to Husky syberyjski, a wąż Boa tęczowy. Znajdę czas to wrzucę jakieś zdjęcia :) Pająków też, co sądzisz o pająkach ???
Jak już o zwierzakach mowa to lubię filmy dokumentalne o nich. Najbardziej te w których czyta Krystyna Czubówna. Na Netflix jest fajny miniserial pt. "Nasza planeta". W sumie filmy dokumentalne lubię nie tylko o zwierzętach. Tematyka kosmosu przed snem to super sprawa.

Pozdrawiam

57 minut temu, BiałyKruk napisał:

Mam nadzieje, że się na starcie nie zbłaźniłem w oczach moderatorki :)

W ani jednym swoim poście, mój drogi ♥

Z archiwum X

Tak

Obecnie oglądam, a raczej czekam na kolejne sezony (...) Wiedźmin

Tak

Gra o tron

TAK

Czekam też na serial, który ma wyprodukować Amazon "The Lord of the Rings"

:wub:

Tajemnica Sagali

A ten tytuł z kolei przypomina mi pewną produkcję chyba z czasów dzieciństwa... nie miałam okazji obejrzeć, niestety.

Pająków też, co sądzisz o pająkach ???

To trochę śliski / niejednoznaczny temat, szczerze mówiąc. Cierpię na entomofobię, więc w gorszych okresach nawet motyle potrafią wydać mi się zdumiewająco odpychające - z drugiej strony, autentycznie lubię i fascynuję się skorpionami, które uważam za swoje "zwierzę mocy" [a które jak wiadomo są pajęczakami]. Czasami myślę sobie, że właśnie hodowla / bezpośredni kontakt ze skorpionem mógłby pomóc mi przełamać w końcu raz a dobrze lęk przed robactwem :) Nie mam jednak niestety [?] ku temu większych możliwości, drzemią też we mnie mimo wszystko resztki odpowiedzialności.

Węże są spoko i piękne, nie mam też nic przeciwko myszom :3

Tematyka kosmosu przed snem to super sprawa.

Zgadzam się jak najbardziej ♥ Chociaż osobiście lubię sobie o nim bardziej poczytać albo pooglądać na Stellarium... lub też na żywo =)

Sprawdziłem na filmweb. Tajemnica Sagali jest z 96 roku polsko-niemieckiej produkcji.
Ja sam pewien nie jestem czy widziałem wszystkie odcinki bo zakończenia nie pamiętam. Wiem ze oglądałem i mi się podobał. Zawsze można pooglądać bo jest na cda.pl

Nie mam jednak niestety [?] ku temu większych możliwości, drzemią też we mnie mimo wszystko resztki odpowiedzialności.

Entomofobia kojarzy mi się z entami :) Czemu nie masz możliwości ? Chodzi tylko o odpowiedzialność ?? Ja już 10 lat hoduję ptaszniki. Brałem kiedyś na rękę i żaden mnie nie dziabnął. Odpowiedzialny człowiek umie podejść do takiej sprawy z ostrożnością. Jak chcesz to mogę Ci pomoc wybrać odpowiedni gatunek :D Też kiedyś myślałem nad skorpionem, ale pająki/ptaszniki bardziej mnie fascynują. Ich różnorodne ubarwienie jest po prostu niewiarygodne.

Spoiler

spacer.png

Węże są spoko i piękne, nie mam też nic przeciwko myszom :3

Racja, myszki są fajne. Na szczęście mój je szczury. One choroby roznoszą. 

17 godzin temu, BiałyKruk napisał:

Tajemnica Sagali jest z 96 roku polsko-niemieckiej produkcji. (...) Zawsze można pooglądać bo jest na cda.pl

Czyli dobrze skojarzyłam z czasami swojego dzieciństwa! :D Faktycznie, można zerknąć w wolnej chwili.

Czemu nie masz możliwości ? Chodzi tylko o odpowiedzialność ??

Nie, to tylko jeden z powodów - moja rodzina chyba wyrzuciłaby mnie z domu gdybym sprowadziła do niego takiego lokatora =) Poza tym osobną kwestią jest trzymanie podobnych zwierząt jako takich, a osobną karmówki dla nich - brr.

Ukłucia się nie boję, zresztą gatunki, na których przede wszystkim by mi zależało [Pandinus imperator, Heterometrus spp.] charakteryzują się łagodnym usposobieniem, słabym jadem i robieniem użytku przede wszystkim ze swych masywnych szczypiec zamiast telsona [chociaż uszczypnięcie skorpiona to też ponoć nic przyjemnego i jest w stanie nawet przeciąć skórę]. Jak najbardziej można od czasu do czasu wziąć je na rękę, oczywiście z zachowaniem niezbędnej ostrożności i szacunku do zwierzęcia.

Spoiler

20190422160443.jpg

Też kiedyś myślałem nad skorpionem, ale pająki/ptaszniki bardziej mnie fascynują. Ich różnorodne ubarwienie jest po prostu niewiarygodne.

Chyba większość terrarystów tak ma ;) Nawet jeśli trzymają skorpiony, to jako swoiste uzupełnienie kolekcji złożonej przede wszystkim z pająków - rzadko trafia się osoba zafascynowana głównie tymi pierwszymi.

Edited by Kerosine

No, no, no...  przygotowałaś się :D Forum młodzieżowe, a ja się czuję jakbym czytał wikipedie. Ogólnie taka zasada panuję wśród skorpionów, że im mniejsze ma skrzypce tym siła jadu jest mocniejsza. Natura- jednym dodaję tu ale odejmuję tam, a innym na odwrót tak, że każdy ma mniej więcej równe szanse. Wiesz że skorpiony zanim wyszły na ląd miało ponad metr długości ?? 

Godzinę temu, BiałyKruk napisał:

No, no, no...  przygotowałaś się :D Forum młodzieżowe, a ja się czuję jakbym czytał wikipedie.

Spoko, raczej tylko ja taka jestem ;p Poza tym ta wiedza od jakiegoś czasu tkwiła już w mojej głowie, "przygotowanie" nie było zanadto potrzebne =)

Godzinę temu, BiałyKruk napisał:

Wiesz że skorpiony zanim wyszły na ląd miało ponad metr długości ??

Wiem :D A Ty wiesz, że niektóre z ich gatunków nie potrzebują wcale samców, by wydać na świat potomstwo? Ich sposobem rozmnażania jest partenogeneza, a sama populacja składa się niemal wyłącznie z samiczek. Skorpiony świecą także efektownie w ultrafiolecie, choć podobno nie jest zalecane celowe poddawanie ich jego ekspozycji.

Nie, tego nie wiedziałem. Słyszałem że z sexem w królestwie zwierząt różnie bywa. U koników morskich samica składa jajka w ciele samca. Potem w jego ciele dochodzi do zapłodnienia i do momentu porodu samiec chodzi z brzuchem tz. pływa :) 

• + 1