• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Shady-Lane90

Kalafior Grozy (II)

Recommended Posts

1. Cieszysz się z wyników tegorocznych wyborów? :D 

2. Jesteś szczęśliwy? 

• + 1

Czy to prawda, że jesteś zwolennikiem super trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej - Jerzego Brzęczka? :D

• + 1

Witam wszystkich :)

23 godzin temu, Shady-Lane90 napisał:

1. Co myślisz o wyborze Pawłowicz i Piotrowicza do TK przez Sejm, mimo sprzeczności wyboru z prawem?

Skoro jest sprzeczny z prawem, powinien zostać anulowany. Żadna z tych dwóch postaci nie wzbudza mojej sympatii. O pani Pawłowicz na dobrą sprawę usłyszałem wtedy, gdy "grzano" w telewizjach tym, że jadła sałatkę na Sali Plenarnej by odwrócić uwagę od przesłuchania Komorowskiego w sprawie kontaktów z jakimiś ruskimi cynglami. Aby ocenić Piotrowicza powinno się upublicznić akta wszystkich spraw w jakich był oskarżycielem a to nie jest raczej możliwe. Wkurza mnie, że instytucje takie jak TK są "złotym Graalem" dla partii politycznych, które mają swoich kandydatów na sędziów. Niestety nasza klasa polityczna to dno i obsadzanie choćby TK swoimi pionkami nie wróży tym instytucjom niczego dobrego.

2. Dlaczego poduszka to pod-uszka, a kołdra to nie na-brzuszka? ;D 

A jak ktoś śpi na plecach? :) Na-plecek (żeby nie napisać gorzej)? A co jest pod plecami? Każdy wie. :) Na-plecko-dupek? :D Fajnie by się panią w JYSK pytało o cenę tej na-plecko-dupki :D

22 godzin temu, mw2 napisał:

1. Cieszysz się z wyników tegorocznych wyborów? :D 

Nie Paulinko, nie cieszę się. Jak wspomniałem wcześniej - nasza klasa polityczna to dno. Niepokojące dla mnie jest to, że coraz bardziej zmierzamy w stronę duopolu, czyli czegoś takiego jak jest w Stanach. Dlaczego jest to niepokojące? Dlatego, że gdy zechcesz zaistnieć ze swoim genialnym pomysłem, który na serio może nam pomóc, będziesz musiała opowiedzieć się po jednej z dwóch stron. Nawet, gdy z żadną się nie zgadzasz, więc musisz zrobić coś wbrew sobie.

A jakież to "obozy" polityczne mamy? :)

Mamy PiS, czyli pobożną lewicę, która z jednej strony grzmiała, że nie będzie przyjmować imigrantów a z drugiej przyjmuje ich tysiące (tajemnicze zniknięcie strony migracje.gov.pl przed wyborami samorządowymi i jej powrót w "uboższej" wersji po nich). Co najlepsze dla zagranicznych korporacji, które szukają taniej siły roboczej unikając płacenia podatków w PL. Suma summarum mamy z tego guzik :) Mają się za prawicę a uprawiają rozdawnictwo godne Grecji i popierają czerwonego aparatczyka w wyborach na Marszałka Sejmu. Ich polityka zagraniczna to kpina. Sympatię mam tylko do kota, bo lubię koty.

Mamy POKO co nie jest spoko. Uważają się za lek na całe zło, jednocześnie będąc takim samym guano co wymienieni wyżej :) Ich polityka zagraniczna jest bardzo podobna do PiS. Różni się tylko kierunek wypinania tyłka :) Rządź 8 lat, zraź do siebie ludzi, którzy głosowali na PiS nie z sympatii do PiS ale z nienawiści do PO. Obrażaj ludzi niepełnosprawnych (akcja "nie świruj"), promuj na swoich listach kretynów (Jachira) i na koniec dziw się że ludzie w większej części zagłosowali na kogoś innego :) Aha, wchłonęli partię "kropkaN", której długi jako podatnicy spłacamy wszyscy :) 

Mamy lewicę, której największym sukcesem jest to, że będzie można używać słowa "Posłanka". Ciekawe czy jak któraś lewoskrętna poślinka pewnego dnia obudzi się i stwierdzi, że jest facetem będzie znów chciała podmiany słowa "posłanka" na "poseł" :) Ogólnie dla mnie są dostarczycielem beki. Szkoda tylko, że ja się do tego cyrku dorzucam z własnego portfela.

Inne ugrupowania to nisza.

Jeśli chcesz znać moje zdanie (a pewnie chcesz, skoro pytasz), partie polityczne są potrzebne tylko samym partiom. Mamy kulawy system, gdzie możesz ciągnąc z budżetu forsę w formie subwencji nie dostając się ani razu do Sejmu. Osiągasz w wyborach 3,5%, dostajesz subwencję i możesz ubiegać się o zwrot kosztów kampanii (chyba że jesteś Nowoczesną, co brała kredyty i nie umiała wypełnić papierów o subwencje :) ). Bardziej od partii liczą się ludzie. Kojarzysz Liroya? Śmiali się z niego gdy wchodził do Sejmu a okazał się być jednym z niewielu, którzy mieli coś mądrego do powiedzenia. I jego nie ma, mamy za to panią, która uprawia wątpliwej jakości "satyrę" na Youtube ;)

Potrzeba zmian systemowych. Zamiana jednej partii na drugą nic nie da. Do tego czasu każde wybory będę uznawał za mało satysfakcjonujące ;)

23 godzin temu, mw2 napisał:

2. Jesteś szczęśliwy? 

Nie. Wbrew pozorom nie jestem. Mam jakieś tam poczucie humoru, które czasem potrafi nawet kogoś rozbawić. Napiszę śmiesznego posta, wstawię śmieszny obrazek czy gif. Powiem więcej, potrafię być duszą towarzystwa gdy mam "swój dzień". Niestety to wszystko jest fasadą. W głębi duszy jestem raczej smutasem i introwertykiem, który wciąż szuka swojego miejsca na Ziemi i boi się, że go nie znajdzie. Nie obwiniam o to nikogo oprócz siebie. Dokonywałem złych wyborów, często brakowało mi odwagi by wyrazić to co czuję. I teraz z biegiem czasu dostrzegam jak wiele mnie przez to ominęło. Ale trzeba ten wózek jakoś pchać i pcham go :) Tli się gdzieś w głowie myśl, że kiedyś karta się odwróci i tego się trzymajmy :)

3. Dlaczego mówimy plecy, skoro plec jest jeden? xD 

"Boli mnie plec." Jak to brzmi? No jak? :D 

23 godzin temu, Nineku napisał:

1. Dokąd nocą tupta jeż? 

spacer.png

:D

19 godzin temu, Ŧ ι l ι ρ napisał:

Czy to prawda, że jesteś zwolennikiem super trenera reprezentacji Polski w piłce nożnej - Jerzego Brzęczka?

Pragnę te krzywdzące pogłoski stanowczo zdementować :D Nie, nie jestem zwolennikiem "wuja" :D

7 godzin temu, Bloody. napisał:

1. Quo vadis?

Dokąd idę? Sam bym chciał to wiedzieć. Wiem tylko gdzie się moja droga skończy, tam gdzie droga każdego czyli na cmentarzu komunalnym. Wszystkie wcześniejsze etapy są dla mnie niewiadomą. Nie wiem też jak długa będzie ta droga. Chcę by była jak najdłuższa i jak najmniej wyboista.

• + 2

Czy mógłbyś wymienić kilku swoich ulubionych piłkarzy oraz jakąś ulubioną drużynę piłkarską? 

Poważnie - czy myślisz, że w obecnej formie nasi piłkarze, pomimo tego ciulowego trenera, wyszliby z grupy na Euro 2020? 

Śledzisz obecną edycję Ligi Mistrzów? Masz swojego faworyta? 

• + 1

O 27.11.2019 at 19:40, Ŧ ι l ι ρ napisał:

Czy mógłbyś wymienić kilku swoich ulubionych piłkarzy

Żeby była jasność :D Jestem po 30-stce, więc moje lata nastoletnie przypadały na przełom wieków. Dlatego moi piłkarscy "idolowie" są nieco inni niż tych, którzy dorastają teraz ;)

Moim największym piłkarskim "herosem" jest Ronaldo, ale nie Christiano Ronaldo, tylko Brazylijczyk Ronaldo. Konkretnie Louis Nazario da Lima (tak brzmi jego pełne imię i nazwisko). Ogólnie w moich latach nastoletnich byłem wielkim fanem piłkarskiej reprezentacji Brazylii. Do dziś pamiętam jak w 1998 roku z moim już niestety świętej pamięci przyjacielem oglądaliśmy finał Mistrzostw Świata, gdzie Francja pokonała Brazylię 3-0. Jako 12-letni gnój płakałem jak bóbr po tym meczu... Miałem niezliczone ilości koszulek z Ronaldo. Nie tylko koszulki Interu Mediolan i reprezentacji Brazylii, ale takich z nadrukiem kupowanych za 20 zł na targowicy :) Wiązało się to z zabawną sytuacją. Wszyscy "chłopacy" z mojego bloku byli za Milanem. Ja jeden jedyny chodziłem na boisko w koszulce Interu z numerem 10 i napisem Ronaldo. Minęło przeszło 20 lat, wciąż mam tą koszulkę.

Tu krótka próbka tego, co potrafił:

oraz jakąś ulubioną drużynę piłkarską? 

Jestem szalikowcem jednego z III-ligowych klubów piłkarskich. I to jest mój ulubiony klub ;) Jest tak od niemal zawsze. Było tak nawet gdy po upadku Klubu zaczynaliśmy w lidze okręgowej i jeździliśmy na mecze do miejscowości, gdzie nawet samochody Google'a się nie zapuszczały ;) Obecnie "moje" rozgrywki ligowe się skończyły, czekam na styczeń i mecze sparingowe przed rundą wiosenną.

Poważnie - czy myślisz, że w obecnej formie nasi piłkarze, pomimo tego ciulowego trenera, wyszliby z grupy na Euro 2020? 

Myślę, że przy odpowiedniej dawce farta by nam się udało. Lecz poczekajmy do losowania grup, one już niedługo. Pamiętaj jednak, że Portugalia losowana jest z 3 koszyka, My z 2, więc teoretycznie możemy trafić do grupy: Hiszpania, Polska, Portugalia i ktoś mocny z barażów. W takim przypadku trudno by było o awans. Z drugiej strony możemy trafić do grupy: Ukraina, Polska, Czechy, Walia. I tu awans do fazy pucharowej jest całkowicie w naszym zasięgu. Nie powiem, że nasza kadra gra "piach" bo sam pewnie widziałeś choćby w meczu z Izraelem, że umiemy "mieć momenty". Jak chcemy to potrafimy. Więc o naszych szansach pogadamy jak już odbędzie się losowanie grup :) Jest osobny temat odnośnie naszej reprezentacji, tam chętnie wymienię spostrzeżenia ;)

Śledzisz obecną edycję Ligi Mistrzów?

Nie, nie śledzę tych rozgrywek od kilkunastu lat. Wyjątkiem jest sezon, gdy w fazie grupowej grała Legia.

Masz swojego faworyta?

Zawsze dobrze życzyłem Interowi Mediolan, choćby ze względu na to, że w tym klubie grał kiedyś Ronaldo.

• + 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Who's Online (See full list)

• Filip
    • gressip
  • Chatbox

Load More
    You don't have permission to chat.
  • Recent Status Updates

• Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Filip

Fifi! Do lekcji! ;D 
      · 3 replies
    • Martusiaaaaaa92

Martusiaaaaaa92

Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
      · 3 replies
    • Filip

Filip

Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
      · 16 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Filip

Gdzie jest Fifi :> ;D 
      · 17 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Borowy

Bierz kalendarze z pracy.
      Rozkręcamy biznes. Zyskiem podzielimy się po połowie ;D
      · 19 replies