• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Komunista

Siema jest tu ktoś z Częstochowy?

Recommended Posts

No elo wszystkim, mam nadzieję że nie ma tu antykomunistów i jest dużo lewaków :D

a tak na poważnie to siema, szkoda że mała aktywność na tym forum bo nie lubię portali społecznościowych a fora już tak. no i tak wogóle to fajnie by było poznać kogoś z Częstochowy, bo mnie prawie nikt nie lubi xD

• - 1

Witaj ^^

Przybliżysz nam troszkę bardziej swoją osobę? Ile masz lat, czym się interesujesz, jaka muzyka / filmy / książki / gry Cię kręcą?

2 godziny temu, Komunista napisał:

mnie prawie nikt nie lubi xD

Dlaczego?

2 godziny temu, Komunista napisał:

szkoda że mała aktywność na tym forum bo nie lubię portali społecznościowych a fora już tak

Myślę, że na tle innych for tego typu i tak wypadamy bardzo dobrze (; Tym bardziej, że forum przeszło i nadal przechodzi sporą reorganizację na wielu płaszczyznach, zatem można spodziewać się tendencji zwyżkowej zamiast spadkowej jeśli chodzi o aktywność. Poza tym - to już nie te czasy kiedy na forach ogólnotematycznych pojawiały się setki postów dziennie, niestety.

Baw się dobrze u nas :happy:

powiem trochę o sobie ale od niedawna dbam bardziej o anonimowość więc dość skromnie. Młody jestem co do wieku. Filmów nie oglądam, rzadko bardzo i tylko wartościowe. Polecam Oni Żyją, Hrabia Monte Christo, no i to w sumie na razie tyle mi do głowy przychodzi z filmów. Z muzyki bardzo lubię AJKS (wykonawca nie gatunek dla jasności), napie***la wprost jak jest. Słucham też futurepop-u, VNV Nation to jeden z bardziej lubianych zespołów moich. Książki kiedyś czytałem sci-fi, Michael Vey najbardziej mi się podobał. Ogólnie to nazwał bym siebie przebudzonym, oświeconym. Widzę co jest wokół i nie ograniczam się jakimiś normami jak reszta ludzi, nie oszukuję siebie samego i innym mówię wprost co myślę. Interesuję się polityką najbardziej, to właściwie jest moja pasja życiowa. Polityka wpływa na życie nas wszystkich, tak naprawdę to nasze życie jest od niej zależne po prostu. Nie podoba mi się to co się dzisiaj dzieje. Jestem komunistą oczywiście jak w nicku, czyli uważam że wszystko powinno być wspólne a ludzie równi (równość ma wiele znaczeń, chodzi mi o równy dostęp do rozwoju, czyli edukacji itp tak żeby można było stawać się lepszym, ale jestem przeciwko zrównywaniu kogoś leniwego z kimś kto ma duży kład w dobro społeczeństwa i jest mądry). Tego nie da się ot tak wprowadzić wiem, potrzeba zacząć od innych przemian. Ogólnie to jestem obiektywny. Dużo by zresztą o mnie pisać, teraz nie będę pisał "wewnętrznego manifestu", może potem to zrobię.

• - 1

12 godzin temu, Bloody. napisał:

Cześć @Komunista ale masz ujemnych punktów. Masakra, komu tak podpadłeś? Dla mnie jesteś spoko, pisz więcej. :) 

pewnie kwestia odmienności, szczególnie poglądów :P

• - 1

Bo to system w którym priorytetem nie jest zysk a dobro ogółu. Działa dzięki współpracy a nie zyskowi tak jak dzisiaj kapitalizm. Uważam że ludzie razem pomagając sobie mogą osiągnąć o wiele więcej i sprawić że każdy będzie miał zagwarantowane chociaż minimum socjalne, a każdy kto ma wkład w dobro społeczeństwa, pracuje na jego rzecz oczywiście powinien mieć za to więcej niż ktoś kto leży i nic nie robi. Jestem absolutnie przeciwko temu żeby wszyscy mieli po równo, bo są ludzie którzy się starają i oni zasługują na więcej. Trzeba zreorganizować hierarchię społeczną tak aby na jej szczycie były osoby mądre, dobre dla innych i pracowite. Oczywiście mówiąc o hierarchii ważne jest też to że ktoś kto ma mniejszy wkład nie może być przez to poniżany, to jest jego wybór i po prostu nie będzie miał dostępu do pewnych rzeczy, będzie to te swego rodzaju prymitywna motywacja. Myślę że z czasem i rozwojem społeczeństwa ludzie zrozumieją że najważniejsze jest to żeby w życiu się cieszyć nie krzywdząc przy tym innych i że praca jest czymś przyjemnym i przynoszącym wiele satysfakcji i innych pozytywnych uczuć; niekoniecznie ta fizyczna, przy obecnym rozwoju jesteśmy w stanie zmechanizować znaczną część produkcji i zmniejszyć potrzebną ilość ludzi do takich mało przyjemnych prac. Poza tym wokół komunizmu powstało wiele nieprawdziwych twierdzeń, jest to zasługa wielu państw totalitarnych które nie będąc komunistyczne w rzeczywistości, zostały takimi nazwane aby zmanipulować ludzi, oszukać ich i wyzyskać. Bo ciężko oskarżać komunistów o wyzysk i to że rządząca kasta nie szanuje obywateli. Żeby była jasność jestem przeciwko wszystkim państwom dzisiaj uznawanymi za komunistyczne (poza Komuną Paryską ale to było miasto wolne akurat). To było zaprzeczenie komunizmu. Wiem że wiele osób napisze/powie/pomyśli że to są jakieś wymysły i że to niemożliwe itp. ale historia już nie raz pokazała że wiele rzeczy niemożliwych nagle stawało się możliwych. Drogą do tego co napisałem jest zmiana mentalności społeczeństwa za pomocą mediów i edukacji oraz ogólnie promowaniu sprawiedliwości, współpracy, braterstwa i jedności przez rząd. Dużo by jeszcze pisać o moich poglądach, napisałem jeszcze manifest wogóle jak ktoś chce przeczytać to proszę: [ciach]

Edited by Kerosine
Linki można wstawiać dopiero mając min. 50 postów na koncie
  • - 1

4 godziny temu, Komunista napisał:

Poza tym wokół komunizmu powstało wiele nieprawdziwych twierdzeń, jest to zasługa wielu państw totalitarnych które nie będąc komunistyczne w rzeczywistości, zostały takimi nazwane aby zmanipulować ludzi, oszukać ich i wyzyskać. Bo ciężko oskarżać komunistów o wyzysk i to że rządząca kasta nie szanuje obywateli. Żeby była jasność jestem przeciwko wszystkim państwom dzisiaj uznawanymi za komunistyczne (poza Komuną Paryską ale to było miasto wolne akurat). To było zaprzeczenie komunizmu.

Nie sądzisz, iż każdy taki przypadek to raczej dowód na to, że komunizm jest ideologią / systemem utopijnym, niemożliwym lub przynajmniej bardzo trudnym [zbyt trudnym z praktycznego punktu widzenia] do zaimplementowania w rzeczywistości? Wszystkie te wypaczenia, o których wspominasz stanowią naturalną konsekwencję natury ludzkiej, która jest niezmienna od momentu powstania naszego gatunku.

4 godziny temu, Komunista napisał:

Wiem że wiele osób napisze/powie/pomyśli że to są jakieś wymysły i że to niemożliwe itp. ale historia już nie raz pokazała że wiele rzeczy niemożliwych nagle stawało się możliwych.

Historia uczy, że ludzkość niczego się z niej nie nauczyła.

Wilhelm Friedrich Hegel

Edited by Kerosine
  • + 1

nieprawda, w Komunie Paryskiej już się udało

7 godzin temu, Bloody. napisał:

@Komunista Nie znam się na polityce itd ale dlaczego uważasz, że teraz jest źle? 

Bo to co robi rząd to jest tragedia... co jedna ustawa to gorsza, ograniczają wolność i sprzedają kraj. Ja jak i każdy inny odczuwa tego skutki, jedni mniej drudzy bardziej, jedni mają lepiej drudzy gorzej, ale niesprawiedliwość w tym kraju jest okropna. Ja tu nie widzę perspektyw. Uciekać też nie będę.

• - 1