Shady-Lane90

Czy pies może na łoże? ;)

Recommended Posts

Czy jesteście zwolennikami dzielenia swojego łóżka ze zwierzętami, czy raczej w Waszych domach pupile mają swoje legowiska i zakaz wstępu na łóżko?

W moim domu wygląda to w ten sposób, że moje psy - jako pełnoprawne członkinie rodziny- mają oczywiście swoje psie łóżka, jednak nie zabrania się im spania z nami. Z legowisk korzystają głównie za dnia. W nocy - wolą wylegiwać się pod kołdrą.

A jak jest u Was? 

 • + 1

Share this post


Link to post

U mnie w domu psy oczywiście legowiska mają, ale korzystają ich mniej tyle, co nic. Uwielbiają spać na łóżkach, nie da się ich wygonić, przez to jakie są urocze, także uznaliśmy z rodzicami, że nie ma co próbować z nimi "walczyć", mogą spać z kim chcą i gdzie chcą. W sumie i tak traktujemy je jak rodzinę, więc nie jest to problem, a wręcz przeciwnie. :smile:

 • + 1

Share this post


Link to post

Moje koty nie tylko mogą, ale domyślnie właśnie na łóżkach, kanapie i pozostałych meblach przede wszystkim spędzają czas =) W naszym domu nie ma legowisk. Niestety rzadko przychodzą do mnie w nocy [robi to właściwie jedynie Czarnusza, którą czasami właśnie o tej porze nachodzi ochota na czułości] - jestem ruchliwą osóbką i zbyt często zmieniam pozycję podczas snu, by odpowiadało to tak wyczulonemu na bodźce i płochliwemu zwierzęciu jak kot. Wiadomo, kociwłos ściele się gęsto, jednak wychodzę z założenia, że przyjmując pod swój dach zwierzęta należy się tak czy siak liczyć z mniejszym lub większym burdelem :laugh: Koniec końców wszystkie strony wydają się być zadowolone.

 • + 1

Share this post


Link to post

Mój pies miał bezwzględny zakaz wchodzenia na meble. Raz, jako dzieciak, wpadłam na genialny pomysł zwabienia psa na łóżko rodziców, kiedy spali, i pies rzeczywiście wskoczył, ale nie bardzo umiał chodzić po miękkim. Ja oczywiście dostałam burę za ten żart i tak się chodzenie mojego psa po łóżku skończyło. Pies miał swoje legowisko, mógł też spać na dywanach, ale na meble nie miał wstępu. Teraz mam kota i podejście moich rodziców do zwierząt na łóżku diametralnie się zmieniło*. Teraz każdy odbiera to jako zaszczyt, kiedy kot wybierze właśnie jego łóżko do spania (swoją drogą, dzisiaj ja wygrałam, skarb spał ze mną :wub:). Kicia ma swoje legowisko, które leży u mnie na biurku, ma też dwa duże drapaki z miejscami do spania i poduszki na trzech parapetach, ale łóżka, kanapa, krzesła czy fotel też są dla niej dostępne. Jedyny wyjątek to stół w salonie i blat kuchenny - stamtąd kota gonimy ;) 

* Tu wypadałoby napisać drobne sprostowanie. Nie do końca zmieniło się podejście do zwierząt, bo gdybym ponownie miała psa, też nie miałby wstępu na łóżko, ale w przypadku kota rodzice najpierw pogodzili się z losem, że kota nie da się nauczyć niewskakiwania na łóżka, a potem pokochali tę małą śpiącą kuleczkę wtuloną w poduszkę obok człowieka.

 • + 2

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Lato w mieście lesie, wakacje pod sosną.
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Zobaczyć świat w ziarenku piasku,
   Niebiosa w jednym kwiecie z lasu.
   W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar,
   W godzinie – nieskończoność czasu.
   ["how the universe ends is how it begins"]
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   Okresopozytywność
   ... czyli o jednym z nurtów ruchu Body Positivity poświęconemu tym razem społecznej normalizacji postrzegania i traktowania miesiączki (; Pełna otwartość i swoboda przy wypowiadaniu się na tematy związane z okresem oraz wykonywaniu różnorakich czynności z nim związanych [jak np. zakup środków higienicznych], instagramowe fotografie odważnie przedstawiające kobiety w zakrwawionej bieliźnie lub pościeli, ekologiczne tampony / wielorazowe podpaski / kubeczek menstruacyjny, w jednej z [naj]bardziej
  • Kerosine
   Książka, którą aktualnie czytasz
   Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie czytali, jedna z najlepszych książek popularnonaukowych wszechczasów.
  • Kerosine
   Jak minął dzień?
   Słabo - prawdopodobnie położyłam ważną rozmowę telefoniczną [oczywiście głównie dlatego, że kompletnie się jej nie spodziewałam i w związku z tym moje przygotowanie do niej wyniosło mniej więcej zero, spontaniczne podejmowanie decyzji i składanie przytomnych zdań w czasie rzeczywistym zaś zdecydowanie NIE są moimi mocnymi stronami]. Co prawda teoretycznie jeszcze nie wszystko stracone, ale... Wypowiedziane przez drugą osobę słowa jak zwykle dźwięczą w uszach znacznie dłużej niż powinny, pogoda e
  • dannonka
   Wzywam Cię do odpowiedzi!
   @mw2 haha nieźle mnie rozbawiłaś z tym tematem o lęku  Dziękuję  Do zabawy zapraszam @Kalafior_Grozy   Wybrałam dla Ciebie:   i/lub  
  • dannonka
   Zwierzanie się rodzicom
   Mam świetną relację z rodzicami. Mogę z nimi porozmawiać o wszystkim i o niczym. Nie wiedzą jednak o pewnych sprawach w moim życiu. Jakieś sekrety trzeba mieć