Gloria

Okazywanie uczuć w związku przez mężczyznę

Recommended Posts

Tutaj pytanie kieruję bardziej do Pań, a mianowicie jak podchodzicie do okazywania uczyć przez mężczyznę w związku? Czy jest to niejako dla was fundament związku i na tym wszystko opieracie? I jak rozumiem wyrażanie uczuć wiąże się przede wszystkim z ich werbalizowaniem? Czy postawa chłopaka/mężczyzny w stosunku do was (a więc działania podejmowane w stosunku do was - np. wspólne wyjście na spacer, do kina) w zasadzie nic nie znaczy, jeżeli nie ma werbalizowania myśli/uczuć?

Wydaje mi się, że męska część populacji ma problemy z okazywaniem uczuć i m.in. przez to związki się rozpadają. Często nawet w internecie można wyczytać, że kobiety nagle uświadamiają sobie, że nic nie czują do mężą/chłopaka, bo ten nie okazuje im czułości, a tylko zajmuje się innymi sprawami, które kobiecie (według niej) nie sprawiają radości i nie ma tej "chemii". 

Ostatecznie, czy to wynika ze sposobu odbierania przez kobietę działań mężczyzny czy może chodzi ogólnie o pewien typ kobiet, które lubią być non-stop adorowane i bez tego nie czują "miłości"? Czy jeżeli partner jest nieśmiały i ma problem z okazywaniem uczuć to mimo wszystko próbujecie jakoś to z niego wyciągnąć czy może udajecie, że wszystko jest w porządku i kumulujecie w sobie złą energię, aby potem w najmniej spodziewanym momencie wybuchnąć i zakończyć relację?

Dzięki za odpowiedzi! :) 

Share this post


Link to post

Moim zdaniem czyny mają większe znaczenie niż słowa. Dlatego też uważam, że wyrażać uczucia można przez czyny. Osobiście zawsze wolę, kiedy w związku partner okazuje mi uczucia nawet skromnymi gestami. Małe znaczenie ma dla mnie kilkukrotne, codzienne powtarzanie, że mnie kocha. Takie słowa tracą po czasie swój sens i jakąś tam "magię", którą w sobie zawierają.

O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

Czy jeżeli partner jest nieśmiały i ma problem z okazywaniem uczuć to mimo wszystko próbujecie jakoś to z niego wyciągnąć czy może udajecie, że wszystko jest w porządku i kumulujecie w sobie złą energię, aby potem w najmniej spodziewanym momencie wybuchnąć i zakończyć relację?

Byłam w związku z nieśmiałą osobą, która miała dodatkowo problem z okazywaniem uczuć. Początkowo dochodziło między nami do małych sprzeczek z tego powodu, ale z czasem po prostu zaakceptowałam ten stan rzeczy. Nie można nikogo zmuszać do niczego, ani zmieniać na siłę. Mój partner z czasem się otworzył, chociaż nadal był oszczędny w słowach. Nie robiłam mu z tego powodu afery, bo wystarczało mi to, że w każdej sferze świetnie się dogadujemy. Chociaż przyznam, że robiło mi się bardzo miło, kiedy uzewnętrzniał swoje uczucia wobec mnie.

 • + 1

Share this post


Link to post
O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

jak podchodzicie do okazywania uczyć przez mężczyznę w związku? Czy jest to niejako dla was fundament związku i na tym wszystko opieracie?

Nie opieram na tym wszystkiego lecz okazywanie uczuć w związku jest dla mnie ważne. Jest to dla mnie swego rodzaju fundament bo związek z moim partnerem jest dla mnie najważniejszą relacją jaką posiadam. I myślę, że właśnie tak powinno być. Na szczęście nie mam problemu z tym żeby mój luby okazywał mi uczucia. Ważna jest również umiejętność komunikowania się.

Lubię spędzać czas z facetem i lubimy go spędzać podobnie. Więc to niejako są dla mnie zawsze super chwilę. Od drobnych gestów, słów, czynów ze strony faceta czuje się szczęśliwa. Dla mnie rozmowa, wyjście do kina, spacer, wspólne zakupy, posłuchanie muzyki czy nawet sprzątanie jest czymś fajnym bo robię to z nim. :)

O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

Wydaje mi się, że męska część populacji ma problemy z okazywaniem uczuć i m.in. przez to związki się rozpadają.

Owszem mają problemy z okazywaniem uczuć ale trzeba sobie umieć odpowiedzieć na pytanie : dlaczego tak jest? Poza tym już ogółem mówiąc okazywania uczuć trzeba się nauczyć. Nie jest to umiejętność wrodzona. Jeśli ktoś tego w życiu nie doświadczył choćby ze strony rodziców niemalże pewne jest to, że będzie miał z tym problem.

 

O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

Często nawet w internecie można wyczytać, że kobiety nagle uświadamiają sobie, że nic nie czują do mężą/chłopaka, bo ten nie okazuje im czułości

A pytanie czy porozmawiały o tym z partnerem czy po prostu coś kończą? Moim zdaniem w dzisiejszych czasach pomiędzy dwojgiem również brakuje przede wszystkim szczerości, rozmowy. Lepiej coś kończyć niż się wysilić i razem spróbować zadbać o to aby było lepiej. A ile się naczytałam artykułów ile par nie mówi sobie wzajemnie czego pragną chociażby w temacie seksu? Oj mnóstwo. A później żale i wyrzuty no bo przecież ta druga osoba ma się domyślić. Także swego rodzaju problemy dotyczą różnych aspektów i związki są nijakie albo po prostu się rozsypują. Nie będę już mówić o tym czy faktycznie łączy ich prawdziwe szczere uczucie czy tylko im się tak wydaje bo zbyt mało czasu było na to aby się poznać. :huh:

O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

czy może chodzi ogólnie o pewien typ kobiet, które lubią być non-stop adorowane i bez tego nie czują "miłości"?

Na pewno są takie kobiety - jak również są tacy faceci którzy lubią adorować swoją kobietę. Ja bym nie mogła być w takim związku :biggrin: Cenię sobie jednak mimo wszystko swego rodzaju przestrzeń.

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • Bloody.
  • Gloria
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
   · 0 replies
 • Posts

  • Kerosine
   Praca w domu POMOCY !!
   Jako że analiza IP wykazała, iż autor tematu i spamer powyżej to jedna i ta sama osoba - zabieram wątek na Śmietnik.
  • Maestro23
   Praca w domu POMOCY !!
   Ja osobiście od ponad roku inwestuje już tylko i wyłącznie w BitCoiny na platformie [ciach] Na start nie wymagało to ode mnie żadnej wiedzy, wszystkiego się nauczyłem tam od specjalisty który doradzał mi co i jak robić.  Aktualnie zarabiam po 4-5 tysięcy tygodniowo i nie wyobrażam znowu pracować fizycznie. Wszystkie informacje znajdziesz na [ciach]
  • mw2
   Praca w domu POMOCY !!
   Wszystko zależy od tego, jakie masz kompetencje... Jeśli praca zdalna to pewnie coś w rodzaju copywritera, jeśli się w tym czujesz bądź coś związanego z IT. Jeśli chcesz inwestować to pytanie w co? Papiery wartościowe, waluty, inwestycje alternatywne...  Możliwości wbrew pozorom trochę jest  
  • Bloody.
   Sztuka współczesna
   @yiliyane Sztuka współczesna – aktualny okres w dziejach sztuki, którego początek umownie wyznaczono na połowę XX wieku (po II wojnie światowej). Nie podlega on jeszcze ustalonym, czasowym podziałom. Na skomplikowany obraz tej sztuki składają się: ruchy artystyczne, tendencje i manifesty.   Trochę słabo, że ograniczasz to do kropki na białej kartce albo do banana przyklejonego na ścianie. 
  • Kerosine
   Masz czy nie masz
   Nie. Masz głowę w chmurach?