• Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

Gloria

Okazywanie uczuć w związku przez mężczyznę

Recommended Posts

Tutaj pytanie kieruję bardziej do Pań, a mianowicie jak podchodzicie do okazywania uczyć przez mężczyznę w związku? Czy jest to niejako dla was fundament związku i na tym wszystko opieracie? I jak rozumiem wyrażanie uczuć wiąże się przede wszystkim z ich werbalizowaniem? Czy postawa chłopaka/mężczyzny w stosunku do was (a więc działania podejmowane w stosunku do was - np. wspólne wyjście na spacer, do kina) w zasadzie nic nie znaczy, jeżeli nie ma werbalizowania myśli/uczuć?

Wydaje mi się, że męska część populacji ma problemy z okazywaniem uczuć i m.in. przez to związki się rozpadają. Często nawet w internecie można wyczytać, że kobiety nagle uświadamiają sobie, że nic nie czują do mężą/chłopaka, bo ten nie okazuje im czułości, a tylko zajmuje się innymi sprawami, które kobiecie (według niej) nie sprawiają radości i nie ma tej "chemii". 

Ostatecznie, czy to wynika ze sposobu odbierania przez kobietę działań mężczyzny czy może chodzi ogólnie o pewien typ kobiet, które lubią być non-stop adorowane i bez tego nie czują "miłości"? Czy jeżeli partner jest nieśmiały i ma problem z okazywaniem uczuć to mimo wszystko próbujecie jakoś to z niego wyciągnąć czy może udajecie, że wszystko jest w porządku i kumulujecie w sobie złą energię, aby potem w najmniej spodziewanym momencie wybuchnąć i zakończyć relację?

Dzięki za odpowiedzi! :) 

Share this post


Link to post

Moim zdaniem czyny mają większe znaczenie niż słowa. Dlatego też uważam, że wyrażać uczucia można przez czyny. Osobiście zawsze wolę, kiedy w związku partner okazuje mi uczucia nawet skromnymi gestami. Małe znaczenie ma dla mnie kilkukrotne, codzienne powtarzanie, że mnie kocha. Takie słowa tracą po czasie swój sens i jakąś tam "magię", którą w sobie zawierają.

O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

Czy jeżeli partner jest nieśmiały i ma problem z okazywaniem uczuć to mimo wszystko próbujecie jakoś to z niego wyciągnąć czy może udajecie, że wszystko jest w porządku i kumulujecie w sobie złą energię, aby potem w najmniej spodziewanym momencie wybuchnąć i zakończyć relację?

Byłam w związku z nieśmiałą osobą, która miała dodatkowo problem z okazywaniem uczuć. Początkowo dochodziło między nami do małych sprzeczek z tego powodu, ale z czasem po prostu zaakceptowałam ten stan rzeczy. Nie można nikogo zmuszać do niczego, ani zmieniać na siłę. Mój partner z czasem się otworzył, chociaż nadal był oszczędny w słowach. Nie robiłam mu z tego powodu afery, bo wystarczało mi to, że w każdej sferze świetnie się dogadujemy. Chociaż przyznam, że robiło mi się bardzo miło, kiedy uzewnętrzniał swoje uczucia wobec mnie.

 • + 1

Share this post


Link to post
O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

jak podchodzicie do okazywania uczyć przez mężczyznę w związku? Czy jest to niejako dla was fundament związku i na tym wszystko opieracie?

Nie opieram na tym wszystkiego lecz okazywanie uczuć w związku jest dla mnie ważne. Jest to dla mnie swego rodzaju fundament bo związek z moim partnerem jest dla mnie najważniejszą relacją jaką posiadam. I myślę, że właśnie tak powinno być. Na szczęście nie mam problemu z tym żeby mój luby okazywał mi uczucia. Ważna jest również umiejętność komunikowania się.

Lubię spędzać czas z facetem i lubimy go spędzać podobnie. Więc to niejako są dla mnie zawsze super chwilę. Od drobnych gestów, słów, czynów ze strony faceta czuje się szczęśliwa. Dla mnie rozmowa, wyjście do kina, spacer, wspólne zakupy, posłuchanie muzyki czy nawet sprzątanie jest czymś fajnym bo robię to z nim. :)

O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

Wydaje mi się, że męska część populacji ma problemy z okazywaniem uczuć i m.in. przez to związki się rozpadają.

Owszem mają problemy z okazywaniem uczuć ale trzeba sobie umieć odpowiedzieć na pytanie : dlaczego tak jest? Poza tym już ogółem mówiąc okazywania uczuć trzeba się nauczyć. Nie jest to umiejętność wrodzona. Jeśli ktoś tego w życiu nie doświadczył choćby ze strony rodziców niemalże pewne jest to, że będzie miał z tym problem.

 

O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

Często nawet w internecie można wyczytać, że kobiety nagle uświadamiają sobie, że nic nie czują do mężą/chłopaka, bo ten nie okazuje im czułości

A pytanie czy porozmawiały o tym z partnerem czy po prostu coś kończą? Moim zdaniem w dzisiejszych czasach pomiędzy dwojgiem również brakuje przede wszystkim szczerości, rozmowy. Lepiej coś kończyć niż się wysilić i razem spróbować zadbać o to aby było lepiej. A ile się naczytałam artykułów ile par nie mówi sobie wzajemnie czego pragną chociażby w temacie seksu? Oj mnóstwo. A później żale i wyrzuty no bo przecież ta druga osoba ma się domyślić. Także swego rodzaju problemy dotyczą różnych aspektów i związki są nijakie albo po prostu się rozsypują. Nie będę już mówić o tym czy faktycznie łączy ich prawdziwe szczere uczucie czy tylko im się tak wydaje bo zbyt mało czasu było na to aby się poznać. :huh:

O 20.10.2019 at 21:12, Gloria napisał:

czy może chodzi ogólnie o pewien typ kobiet, które lubią być non-stop adorowane i bez tego nie czują "miłości"?

Na pewno są takie kobiety - jak również są tacy faceci którzy lubią adorować swoją kobietę. Ja bym nie mogła być w takim związku :biggrin: Cenię sobie jednak mimo wszystko swego rodzaju przestrzeń.

 

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  There are no registered users currently online

 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Rzadko o coś proszę.
   Ale dzisiaj - proszę Was o pomoc.
   https://zrzutka.pl/bf8wmk
   · 0 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Fifi! Do lekcji! ;D 
   · 3 replies
  • Martusiaaaaaa92

   Martusiaaaaaa92

   Po zamachu na London Bridge media i politycy mówią dobrze o tutejszych Polakach jak nigdy Co ciekawe, głównie lewicowi politycy i media, by pokazać, że imigranci z UE nie są tacy źli jak ich zwolennicy brexitu przedstawiają. Zwłaszcza, że drugi z bohaterów, rodowity Brytyjczyk, okazał się nie być bez skazy: jest mordercą niepełnosprawnej dziewczyny, który dopiero co wyszedł przedterminowo z więzienia.
   · 3 replies
  • Filip

   Filip

   Herbaty dawno nie piłem, tym bardziej na czas, ale podoba mi się kreatywność tych tytułów, z niecierpliwością czekam na następne.  
   · 16 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Gdzie jest Fifi :> ;D 
   · 17 replies
 • Posts