Jump to content

Problem strachu przed seksem.


luki55

Recommended Posts

Posted

Witam. Na wstepie chciałbym podkreślić, że mam 17 lat i moja dziewczyna również. Problem polega na tym, że wcześniej razem współżyliśmy, lecz z ciągłym strachem przed ciążą. Oczywiście się zabezpieczam prezerwatywą , i rownież z nią bardzo uważam. Lecz po stosunku zaśmiecam sobie głowę pytaniami czy nic nie wyleciało, czy nic sie nie zsuneło, i rożne dziwne myśli.... Po prostu bardzo się boję, że moja dziewczyna zajdzie w ciążę, bo juz w internecie naczytalem się różnych artykułow na ten temat, w sensie ze przezerwatywa nie zapobiga ciąży w 100 %. Ogólnie przez ten strach juz nie współżyjemy a oboje bardzo tego chcemy, lecz ten strach mnie od tego odpycha. Rownież się przestraszylem jak mojej dziewczynie okres się spozniał tydzień, lecz wczesniej uzywalem przezerwatywy i bardzo uwazalem, lecz na sczescie go miala. Bradzo jest to uciążliwe dla mnie, i dla niej bo bardzo tego chcemy ale ten strach przed ciążą jest odpycahjący od tego.... Proszę o jakies porady...

Link to comment
Posted

Nie byliście (i nie jesteście) gotowi do współżycia. Chociaż podeszliście z głową do antykoncepcji (co się Wam bardzo chwali), to nie jesteście w stanie udźwignąć ciężaru psychicznego, jaki wiąże się ze współżyciem. Może gdyby Twoja dziewczyna dodatkowo zabezpieczała się np. przez tabletki antykoncepcyjne, bylibyście spokojniejsi. Tyle że a) tabletki przepisuje ginekolog (nieletnia do lekarza musi iść z rodzicem/opiekunem prawnym), b) są pewne przeciwwskazania do brania tabletek, c) tabletki mogą powodować pewne powikłania, np. zakrzepicę. Proponowałabym Wam wstrzymać się ze współżyciem aż Twoja dziewczyna skończy 18 lat, żeby mogła chociaż samodzielnie, na spokojnie wybrać się do ginekologa i żeby ten dobrał dla niej odpowiednią metodę antykoncepcji. Niestety współżycie zawsze niesie ze sobą ryzyko nieplanowanej ciąży i dlatego ważne jest, by nie podejmować go dopóki człowiek nie jest w stanie udźwignąć jego konsekwencji. Możliwe, że zawsze gdzieś z tyłu głowy będzie siedział Ci strach przed ciążą Twojej partnerki, co z jednej strony jest dobre, bo świadczy o dojrzałym podejściu do sprawy, a z drugiej bardzo może utrudniać Ci wspólne pożycie nie tylko teraz, kiedy jesteś jeszcze nastolatkiem, ale również za 10 czy 15 lat. Gdyby te problemy ze strachem nie zmalały z czasem (mówię tu o latach, nie miesiącach), pewnie będzie trzeba skontaktować się z seksuologiem/psychologiem. Nie chcę Cię taką wizytą "straszyć" (chociaż to nie jest nic złego i zapewne o tym wiesz), piszę jedynie na wszelki wypadek, żebyś wiedział co robić, gdyby w przyszłości lęk pozbawiał Cię możliwości normalnego współżycia z Twoją dziewczyną.

Link to comment
Posted
27 minut temu, yiliyane napisał:

a) tabletki przepisuje ginekolog (nieletnia do lekarza musi iść z rodzicem/opiekunem prawnym)

Nie do końca - prawo mówi jedynie, że osoba pomiędzy 16 a 18 rokiem życia [a w takim wieku jest dziewczyna autora wątku] potrzebuje zgody swoich rodziców lub opiekunów prawnych. Nie precyzuje przy tym bynajmniej czy musi ona być wyrażona na piśmie, co w praktyce oznacza, że możliwe jest, iż w danym przypadku wystarczy jedynie ustne zapewnienie pacjentki o jej posiadaniu. Oczywiście nie zawsze tak będzie i wiele zależy tutaj od lekarza.

Wspomnę jeszcze o drugim warunku, jaki musiałaby spełnić dziewczyna @luki55, aby ginekolog mógł jej przepisać antykoncepcję hormonalną - a mianowicie regularnym miesiączkowaniu przynajmniej od roku, stanowiącym dowód na dojrzałość i poprawne funkcjonowanie układu rozrodczego.

Link to comment
Posted
7 godzin temu, yiliyane napisał:

 

 

@yiliyane Właśnie problem był po każdym wspołżyciu , jak wczesniej wspomnialem ten strach. Lecz chciałbym aby ktos mi przetłumaczył, że to jest bezpieczne, ktoś kto ma w tym doświadczenie, ponieważ to ja jestem tą stroną ktora bradziej się obawia...

@Kerosine A czy prezerwatywa nie jest dobrym srodkiem antykoncepcji ? Ponieważkiedy wczesniej jej uzywałem bardzo z tym uważałem, ciagle sprawdzalem podczas stosunku, co wlasnie stres przewyższał nad tką jaby rozkoszą i podnieceniem.Wstaw inne media

@yiliyane A co może być powodem , że nie jestesmy do tego przygotowani ? Moim zdaniem jestem dosyc rozsądny, lecz mam czasami wrazenie, że nie jestem doedukowany na ten temat.

Link to comment
Posted (edited)
8 godzin temu, luki55 napisał:

@Kerosine A czy prezerwatywa nie jest dobrym srodkiem antykoncepcji ? Ponieważkiedy wczesniej jej uzywałem bardzo z tym uważałem, ciagle sprawdzalem podczas stosunku, co wlasnie stres przewyższał nad tką jaby rozkoszą i podnieceniem.

@luki55, nagie fakty - wskaźnik Pearla mówiący o skuteczności danej metody antykoncepcji wynosi w przypadku prezerwatywy od 3,0 [dla tzw. stosowania idealnego, to jest przestrzegając w 100% sposobu zakładania / użytkowania i korzystając z gumki przy każdym stosunku] do aż 14,0 [dla tzw. stosowania typowego]. Oznacza to, że na 100 kobiet, których partnerzy zabezpieczają się tą metodą w ciągu roku zajdzie w ciążę od 3 do 14. W przypadku tabletek antykoncepcyjnych analogiczne wartości to odpowiednio 0,01 / 0,2 / 0,5 [pigułki dwuskładnikowe i dwuskładnikowe monofazowe / dwuskładnikowe dwu- i trójfazowe / jednoskładnikowe] oraz 0,3 / 1,0 / 2,0 / 2,5 [pigułki dwuskładnikowe monofazowe / jednoskładnikowe / dwuskładnikowe trójfazowe / dwuskładnikowe i dwuskładnikowe dwufazowe]. Jeszcze bardziej korzystnie proporcje wyglądają w przypadku plastrów czy zastrzyków hormonalnych, ale na temat tego nie będę się już rozpisywać i odeślę jedynie do źródła moich danych.

Oczywiście jeszcze skuteczniejszą metodą byłoby stosowanie zabezpieczenia podwójnego i korzystanie jednocześnie z antykoncepcji hormonalnej i prezerwatywy, wtedy trzeba by mieć naprawdę kosmicznego pecha, aby zaliczyć wpadkę :D Aby podnieść skuteczność kondomów można również wybierać te pokryte środkiem plemnikobójczym.

Edited by Kerosine (see edit history)
Link to comment
Posted
16 godzin temu, luki55 napisał:

@yiliyane Właśnie problem był po każdym wspołżyciu , jak wczesniej wspomnialem ten strach. Lecz chciałbym aby ktos mi przetłumaczył, że to jest bezpieczne, ktoś kto ma w tym doświadczenie, ponieważ to ja jestem tą stroną ktora bradziej się obawia...

Tak jak Ci Kerosine napisała, fakty wyglądają jak wyglądają. Nikt nie da Ci stuprocentowej gwarancji, bo to niemożliwe. Rzecz w tym, czy godzisz się akceptować to ryzyko, czy też nie.

16 godzin temu, luki55 napisał:

@yiliyane A co może być powodem , że nie jestesmy do tego przygotowani ? Moim zdaniem jestem dosyc rozsądny, lecz mam czasami wrazenie, że nie jestem doedukowany na ten temat.

W kwestii współżycia bycie rozsądnym to jedno, a dojrzałym psychicznie to drugie. Rozsądek to np. dbanie o antykoncepcję, a dojrzałość psychiczna to nie tylko zdawanie sobie sprawy z ryzyka i zmniejszanie go do minimum, ale również akceptacja tego ryzyka, którego wyeliminować się nie da i psychiczna gotowość do poniesienia konsekwencji, gdy czarny scenariusz się zrealizuje. Pełna gotowość psychiczna przyjdzie z wiekiem dopiero - kiedy będziesz pewny, że Twoja dziewczyna to ta kobieta, z którą chcesz spędzić życie i kiedy oboje będziecie na tyle samodzielni i stabilni finansowo, że ewentualna wpadka będzie jedynie drobnym utrudnieniem, a nie końcem świata. I to jest niestety coś, czego nie przeskoczysz. W wieku 17 lat nie uda Ci się spełnić tych warunków, bo to fizycznie niemożliwe. Jedyne co możesz zrobić, to, dla swojego (i swojej dziewczyny) komfortu, zadbać o dodatkową metodę antykoncepcji. Ryzyko wtedy znacząco się zmniejszy i łatwiej będzie Ci zaakceptować ten ułamek procenta, który będzie wieścił czarny scenariusz.

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Celt
   Jak dla mnie, najbardziej wkurzające cechy kobiet to: nieszczerość, brak empatii, obrażanie się o byle co i milczenie lub owijanie w bawełnę zamiast mówienia wprost o co chodzi - połączone ze skazywaniem drugiej osoby na domysły, co owa druga osoba zrobiła źle (według kobiety). Wkurzających cech ludzi ogólnie jest znacznie więcej. Jednak brak empatii razi, przynajmniej mnie, szczególnie u kobiet, zaś obrażanie się o byle co i silna niechęć do mówienia wprost, o co chodzi, to rzeczy, które spotykam wyłącznie u kobiet - i doprowadzają mnie wtedy do szewskiej pasji. To szczególny rodzaj nieszczerości, wyjątkowo rażący.
  • Celt
   Zależy, co właściwie ma oznaczać zwrot "wspólna depilacja". Depilacja których części ciała (nóg, pach, miejsc intymnych), i czy chodzi o wspólne pójście do kosmetyczki z zamiarem wspólnego wydepilowania się przez Was, czy o wzajemną depilację Ciebie i dziewczyny. I czy mowa o depilacji sensu stricto, czyli woskowaniu lub podobnym zabiegu, czy o usuwaniu owłosienia w inny sposób, np. poprzez golenie. Ogólnie to IMHO lepiej zostawić depilację kosmetyczce, chyba że samemu/samą ma się kompetencje w tej kwestii. A jeśli chodzi o wzajemne golenie miejsc intymnych, to na pewno zależy od wprawy obojga - choć w sumie, nie miałbym nic przeciwko temu. Jednak sam raczej bym tego nie zasugerował - po prostu, byłbym otwarty na taką propozycję, gdyby wyszła od drugiej strony.
  • Celt
   Elektryczną maszynką. Choć ogólnie, nie lubię się golić.
  • Doradca
   Chciałem się tylko przywitać, cześć wszystkim!  
  • Tatiana876
   Osobiście chciałabym zostać skremowana tradycyjny pogrzeb to relikt przeszłości
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Martusiaaaaaa92
   Martusiaaaaaa92
   2
  2. 2
   Gloria
   Gloria
   2
  3. 3
   xxxhunnybunnyxxx
   xxxhunnybunnyxxx
   1
  4. 4
   CoolKiidOfDeath
   CoolKiidOfDeath
   1
  5. 5
   Kalafior_Grozy
   Kalafior_Grozy
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Celt
  Celt
  10 posts
  yiliyane
  yiliyane
  9 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  8 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  Gloria
  Gloria
  3 posts
  Martusiaaaaaa92
  Martusiaaaaaa92
  2 posts
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
  GabrielkaNoska
  GabrielkaNoska
  1 post
  Kalafior_Grozy
  Kalafior_Grozy
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Celt
  Celt
  27 posts
  Kerosine
  Kerosine
  18 posts
  yiliyane
  yiliyane
  17 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  445 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up