Adamz03

Ciągłe kłótnie i spięcia w rodzinie oraz izolacja w związku z chorobą

Recommended Posts

Hej, jestem Adam i mam 16 lat, choruję na Dystrofię Mięśniową Duchenne'a i poruszam się na wózku. Mam pewien problem, a mianowicie. Moja mama ma nerwicę i kompletnie nic nie chce z tym zrobić, w domu nie ma, chwili spokoju, mama co chwilę krzyczy, wszystko ją wkurza i nie da się z nią normalnie porozmawiać. Dużo rzeczy sam nie zrobię więc co chwilę wołam tatę, mamę tylko wtedy, gdy taty nie ma, bo kiedy proszę ją o cokolwiek to nigdy nie ma czasu. Ja święty nie jestem, też mnie wszystko denerwuje, z mamą to kłócę się dosłownie o wszystko, wulgarnie się do siebie odnosimy, z tatą też dosyć często się kłócimy. Mam też 7 letnią siostrę, która też się kłóci z rodzicami o wszystko i ze mną, w tym, że z mamą jeszcze częściej niż ja. Bardzo często mam dni, kiedy mam wszystkiego kompletnie dość, czasami nawet nie chce mi się żyć, ale na drugi dzień mi przechodzi i tak w kółko. Nie wiem co ja mam robić, gdy nie jestem w szkole siedzę zamknięty w pokoju. Ja jestem bardzo nieśmiały, ale zacząłem to zmieniać powoli i mam trochę więcej znajomych. Kiedy znajomi do mnie wpadną, a we wiosnę czy w lato gdzieś w parku czy nad wodą się umawiamy różnie, to wtedy mam chwilę spokoju, a spotykam się z kimś najczęściej 2 razy w miesiącu więc to jest niewiele. Zastanawiam się czy coś z tym mogę zrobić, a jak tak to co? Co byście na moim miejscu zrobili?
Z góry wszystkim dziękuję za pomoc:)

Edited by Kerosine
Sprecyzowanie nazwy tematu