Jump to content

Czy to depresja?


Murtha

Recommended Posts

Posted

Hejka, mam problem. Ostatnio bardzo dużo płaczę i jestem przygnebiona nie wiem co robić z tym Fantem. Robiłam kilka testów na depresję ale nie chce mi się w to wierzyć. Porozmawiać  rozmawiać o tym z rodzicami ale nic mówią że to chormony okres itd. Ale ja naprawdę na nic nie mam ochoty dziś nic nie zjadłam i jeszcze nie poszłam do szkoły zostałam w łóżku i się z niego nie ruszam. Pomocy 

Link to comment
Posted

Co to znaczy "ostatnio"? Aby zdiagnozować epizod depresyjny objawy muszą utrzymywać się przez minimum dwa tygodnie. Czy w Twoim życiu działo się ostatnio coś negatywnego?

20 minut temu, Murtha napisał:

Robiłam kilka testów na depresję ale nie chce mi się w to wierzyć.

Internet nie wystawi Ci niestety diagnozy - nie zrobią tego nawet tak doświadczeni w temacie zaburzeń psychicznych użytkownicy jak ja. Moim zdaniem może być coś na rzeczy, ale tak naprawdę jedynie lekarz jest w stanie to potwierdzić. 

Link to comment
Posted

Mam namysli 2 tygodnie przez te 2 tygodnie w szkole mnie wyzywali i nie przestają 

Link to comment
Posted

W takim razie trzeba zająć się przede wszystkim tą sprawą, bo to jest bezpośrednie źródło Twojego problemu i gdy się go rozwiąże Twoja chandra / depresja z dużą dozą prawdopodobieństwa minie jak ręką odjął.

Ile masz lat? Możesz napisać coś więcej o tym, co się dzieje w szkole i dlaczego Ci dokuczają? Czy zgłaszałaś komukolwiek sytuację? Trochę trudno sensownie doradzić dysponując jedynie strzępkami informacji...

Link to comment
Posted

Dobrze, mam 13 lat, do mojej klasy doszły dwie osoby. A jedną z nich jest taka Gabrysia ona gdy zobaczyła że ściełam włosy zaczęła mi dogryzac że wyglądam jak chłopak. Na początku miałam to gdzieś. Jakiś czas temu ubrałam się na czarno do szkoły prawie tak jak zwykle ale taki Bartek to dostrzegł i zacza mówić że należę do jakiejś sekty i jestem demonem i takie przezwiska. Miałam to gdzieś do puki nie odpuszczal i jeszcze się dołączyła Gabrysia i zaczęli mnie gnebic (jak coś mam koleżankę która też jak ja ubrała się na czarno taki normalny look) mama mojej koleżanki zadzwoniła wczoraj do wychowawcy i się zaczęło piekło. Przestraszył się bo wiem jak to się skończy. Jak w 1 głównym pytaniem mówiłam że nie poszłam do szkoły to rodzice się dowiedzieli mama kazała podac ich imiona i nazwiska. I wtedy się rozplakalam i powiedziałam że mi zniszczy życie w szkole. Najgorsze jest to że Luiza (moja koleżanka) jest chora i sama muszę siedzieć na przerwach. I jestem narażona na odcinki tych idiotow. 

Link to comment
Posted

Hmm... na Twoim miejscu zgłosiłabym / pozostawiła sprawę mimo wszystko wychowawcy / nauczycielom [przyznam, że jako osoba autystyczna nie mam za bardzo pomysłu w jaki sposób rozwiązać ją na modłę neurotypowych]. Wcale niekoniecznie musi to poskutkować pogorszeniem Twojej pozycji w stadzie, znalazłszy się wieki temu na początku gimnazjum w podobnej sytuacji co Ty pozwoliłam - bardzo niechętnie co prawda - by w sprawę wdał się wicedyrektor szkoły [będący zarazem nauczycielem fizyki]. Dostawszy od niego na lekcji stosowny ochrzan moi cudowni koledzy w magiczny sposób stali się nagle prawdziwie uczynni i przyjacielscy [inna sprawa, że szkoda została już wyrządzona i ja nie chciałam więcej się z nimi jakkolwiek zadawać] :rolleyes:

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
  • Kerosine
   Założyłeś już taki temat:
  • MightyWozz
   Witam mam 11 lat chodzę do 6 klasy od 1 chodzi do szkoły taka pewna dziewczyna, no tam anime lubi, jest wesoła, no ogólnie bomba. Dałem jej już różę ale teraz mam w planach ją objąć no ale wszystko tkwi w tym że ona cały czas łazi z dwoma koleżankami więc jakby to ująć nie mam jak jej "przytulić" zaprosić na jakieś pogadanko też raczej jest trudno bo albo ona wraca z tymi koleżankami do domu albo... No no poprostu się nie da.. Plis dajcie radę co zrobić w takiej sytuacji bo jeszcze ta klasa i następne dwie to niedługo a później jej raczej nie spotkam. 
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Celt
  Celt
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Nieprzenikniona
  Nieprzenikniona
  2 posts
  supermati2009
  supermati2009
  1 post
  nadia13_modelowa
  nadia13_modelowa
  1 post
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  478 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up