Dusia0218

Matura z języka polskiego, historii i WOS'u.

Recommended Posts

Witam. :)
Mam pewien problem i potrzebuję Waszej opinii, mam nadzieję, że mi ktoś coś doradzi. Jak sugeruje tytuł, chodzi o maturę z przedmiotów: polski, historia, WOS. Moja sytuacja wygląda tak, że jestem w liceum na profilu humanistycznym, a swoją dalszą edukację wiążę z filologią angielską, na którą wymaganą mam maturę z polskiego rozszerzonego oraz przedmiotu dodatkowego, z czego preferowanymi przedmiotami są WOS i historia. Problem polega na tym, że dowiedziałam się od nauczycieli, iż nie mogę rozszerzyć języka polskiego z WOS'em, gdyż zajęcia odbywają się w tym samym czasie (HiS jest w tym samym czasie co przyroda, biologia rozszerzona jest wtedy, kiedy historia, a polski jest wtedy, kiedy jest WOS). Natomiast moje dwie znajome, które obecnie są studentkami, bądź są od niedawna po studiach, zapewniają mnie, że jeśli napiszę stosowne podanie do dyrekcji lub, jeśli to nic nie pomoże, do kuratorium - zostanie mi umożliwione rozszerzenie wiedzy o społeczeństwie, a ponadto, jest mi to zagwarantowane w konstytucji. Nie mogę jednak znaleźć żadnej podobnej wzmianki w internecie, a przydałyby mi się takie materiały, jeśli chcę się podjąć dialogu z kimkolwiek. Czy ktoś z Was mógłby się na ten temat wypowiedzieć? Od siebie dodam tylko, że jestem głęboko poruszona i zdumiona, że jest możliwe rozszerzenie matematyki z historią (świat ścisły i humanistyczny w jednym), a nie mogę rozszerzyć dwóch przedmiotów humanistycznych, tym bardziej, że takie połączenie jest najwięcej punktowane, nie na moich, lecz bardzo wielu kierunkach studiów. Proszę o pomoc. :(