Anarchist

Mobbing oraz przeciwdziałanie

Recommended Posts

Co sądzicie o zjawisku mobbingu w miejscu pracy? Czy mieliście/ miałyście styczność osobistą z mobbingiem? Jakie kroki należy podjąć, aby przeciwdziałać mobbingowi? Uważacie, że w Polsce mobbing jest powszechny a prawo zbyt łagodne?

Share this post


Link to post

Mobbing w pracy to niestety w wielu miejscach norma. Zdarzyło mi się być ofiarą mobbingu, jednak współpracownicy szybko się przekonali, że ta "nowa, młoda" ma język w gębie i potrafi się odgryźć.

Uważam, że jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie samemu z takimi zagraniami ze strony "kolegów' z pracy czy też szefostwa, to powinniśmy zwrócić się o pomoc. Oczywiście - podstawą do tego, by ktoś nam uwierzył jest zgromadzenie odpowiednich dowodów. Nagrania dyktafonem są również dopuszczane jako dowód w sprawie w takich przypadkach. Dobrze także mieć świadków naocznych, którzy potwierdzą nasze słowa.

Mając już podstawy do dochodzenia poszanowania własnych praw, to przede wszystkim pierwszym podmiotem, który powinien zadbać o przeciwdziałanie mobbingowi jest nasz pracodawca. To do niego powinniśmy się zgłosić z problemem. Jeżeli jednak to nie przynosi skutku, bądź też szef sam stosuje mobbing - możemy zgłosić się m.in. do PIP bądź też sądu pracy. 

  • + 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now