redu

Alkomat

Recommended Posts

Pewnie, że warto, ale nie byle co, bo wyniki nie będą wiarygodne. Na pewno szukaj elektrochemicznego, a nie półprzewodnikowego. Sam będziesz używał czy więcej osób?

Zdecydowanie elektrochemiczny, mam w domu alkohita x50, używany już od dłuższego czasu, działa bez zarzutu, można nim szybko dzięki lejkowi sprawdzić wiele osób, po imprezkach zawsze są chętni, tylko oczywiście o taki alkomat trzeba dobrze dbać.

alkomat będę najczęściej używał sam ale jak się wydarzy jakaś impreza to pewnie też zabiorę.
Czemu elektrochemiczne są lepszymi alkomatami??
Poszukam sobie informacji na temat tych alkohitów.

Elektrochemiczne mają lepsze sensory, zupełnie inaczej skonstruowane. Sensory mają bardziej czułe, dlatego taki alkomat może określić dokładność do setnych części, półprzewodnikowe mają dużo większy błąd pomiaru a nikt nie chciałby pi razy oko wiedzieć czy może jechać czy nie. Elektrochemiczne są też bardziej żywotne, można nimi zrobić nawet kilkaset tysięcy pomiarów.

No jak używasz na imprezach to najlepiej z lejkiem, mniej zachodu ze zmianą ustników. Może alkohit x50 albo x60? Ten drugi jakiś czas temu pokonał nawet alkomat policyjny w testach "Motoru"

O 11.07.2019 at 20:00, kimlo napisał:

Elektrochemiczne mają lepsze sensory, zupełnie inaczej skonstruowane. Sensory mają bardziej czułe, dlatego taki alkomat może określić dokładność do setnych części, półprzewodnikowe mają dużo większy błąd pomiaru a nikt nie chciałby pi razy oko wiedzieć czy może jechać czy nie. Elektrochemiczne są też bardziej żywotne, można nimi zrobić nawet kilkaset tysięcy pomiarów.

dzięki za wyjaśnienie na temat różnicy sensorów w alkomacie.
Widziałem dużo pozytywnych opinii na temat alkohitów. 

Bo to bardzo dobre urządzenia, mają europejskie albo amerykańskie sensory, długą gwarancję na samo urządzenie i na sensor, co jest rzadkością przy tego typu sprzęcie. Wiem jedno, nie warto oszczędzać na alkomacie, dobry alkomat to przynajmniej 300-400 zł

ja przy swoim alkomacie kalibrację robię średnio raz do roku, zresztą każdy model ma określone co ile kalibrację trzeba robić, w moim jest ten program darmowych