Celt

31 przypadkowych faktów o sobie

Recommended Posts

Tu każdy, kto chce, może napisać o sobie 31 przypadkowych faktów.

Dlaczego 31? Bo tzw. okrągłe liczby wynikają tylko ze stosowania systemu dziesiętnego. :)

1. Uwielbiam kulturę Japonii i rzeczy charakterystyczne dla tego kraju  - kimona, karate, łaźnie, ceremonie picia herbaty, anime itd.

2. Uwielbiam żarty zwane sucharami.

3. Mam wielką słabość do psów rasy bokser z powodu ich usposobienia i mimiki, tak podobnej do mimiki ludzkich dzieci. :)

4. Kocham wiewiórki i wiele innych gryzoni, zwłaszcza szynszyle

5. Jestem uzależniony od słodyczy, zwłaszcza zawierających czekoladę.

6. Przepadam za mandarynkami, pomarańczami, arbuzami, gruszkami, jabłkami, ananasami, mango i większością pozostałych owoców.

7. Jestem bałaganiarzem niecierpiącym sprzątać i niemogącym znieść nadmiernego porządku - wolę, jak wokół mnie jest bałagan.

8. Uwielbiam komedie Blake'a Edwardsa z Peterem Sellersem jako inspektorem Clouseau.

9. Jestem fanem Monty Pythona i tego rodzaju humoru.

10. Z mięsa jem tylko ryby, choć docelowo zamierzam zrezygnować również z ryb, a w dłuższej perspektywie nie wykluczam przejścia na weganizm.

11. Odkąd pamiętam, moją ulubioną surówką jest ta z marchwi i jabłek, bez niczego więcej. Dla mnie "surówka" domyślnie oznacza startą marchew z jabłkami, w zbliżonych proporcjach.

12. Jako krótkowidz noszę okulary.

13. Bardzo lubię zapach kawy, choć w życiu nie wypiłem ani jednej kawy - raz spróbowałem i mi nie smakowało.

14. Nie wypiłem w życiu ani jednego piwa.

15. Piję praktycznie tylko wodę, soki owocowe i różnego rodzaju herbaty. Rzadziej niż raz na rok zdarza mi się podczas pobytu za granicą spróbować jakiegoś lokalnego napoju alkoholowego, a poza tym jestem niepijący.

16. Strasznie boję się igieł, zwłaszcza pobierania krwi, i nigdy nie mogę patrzeć na tego typu zabiegi, a na samą myśl robi mi się niedobrze.

17. Zwłaszcza w czasach podstawówki często pisałem palcem w powietrzu, i to nie po co, żeby coś komuś przekazać, tylko sam dla siebie, w sumie sam nigdy nie wiedziałem, dlaczego to robię.

18. Jestem fanem beatboksu, i sam też bardzo często lubię naśladować ustami dźwięki perkusji lub bitu.

19. Praktycznie nie potrafię się golić rano. Muszę się golić wieczorem, albo przynajmniej po południu.

20. Nigdy nie miałem papierosa w ustach i nie zamierzam mieć.

21. Kiedy czytałem "Anię z Zielonego Wzgórza", to pomyślałem, że chciałbym znać osobiście taką dziewczynkę, bo wydała mi się fascynująca dzięki swojej wyobraźni. Tak samo gdy oglądałem filmy o Pippi Langstrumpf (w ogóle to dwie postacie jakoś zawsze zdawały mi się być "bliźniaczkami").

22. Z licealnych lektur szkolnych podobały mi się tylko "Śluby panieńskie", "Świętoszek", "Makbet", "Moralność pani Dulskiej", "Tango" i "Mistrz i Małgorzata" i to są jedyne, które przeczytałem. Żadnej innej nie dałem rady doczytać do końca, bo wymiękałem niedługo po rozpoczęciu czytania.

23. Uwielbiam siedzieć w saunie, zwłaszcza suchej.

24. Lubię patrzeć na błyskawice podczas burzy, a podczas deszczu słuchać kropli bębniących o szyby - taki dźwięk działa na mnie kojąco i usypiająco.

25. Lubię ambient, goa trance i psychedelic trance, choć częściej słucham innych, bardziej "komercyjnych" rodzajów muzyki.

26. Nie cierpię odgłosów pociągania nosem. I nigdy nie zrozumiem tych, którzy zamiast kichnąć i pozbyć się "nadwyżki" z nosa, w ostatniej chwytają się za nos, żeby powstrzymać kichnięcie - zawsze uważałem takie coś za skrajny absurd.

27. Gdy w pobliżu mnie znajdzie się komar, to nie odpuszczę, dopóki go nie zabiję. Jak wieczorem/w nocy usłyszę brzęczenie komara, to zawsze wstaję, zamykam drzwi od pokoju, zapalam światło i poluję na komara do skutku.

28. Nie cierpię majonezu, który uważam za obrzydliwą i śmierdzącą maź.

29. Odkąd pamiętam, to mam tak, że rozkładam wyrazy, zwłaszcza nazwy własne, na czynniki pierwsze i odgaduję ich domniemane pochodzenie - np.  w czasach podstawówki stwierdziłem, że Jastarnia to skrót od Jasna Latarnia, jasełka to skrzyżowanie jaskółek i światełek albo skrót od jasnych światełek, Orawiany to skrzyżowanie orangutanów z pawianami, janicek to krótsza wersja jamnicka (czyli jamniczka), rajstopy wzięły się od raju dla stóp, optymista ma związek z optykiem, czyli również z okulistą i okularami, czeladnik to czekoladnik (czyli ktoś wyrabiający czekoladę), z którego ukradziono "ko", rzemiosło to skrzyżowanie rzemienia z wiosłem, pogruszki (byłem pewien, że tak to się pisze, bo znałem tylko formę mówioną) mają związek z gruszkami, lustracja ma związek z przeglądaniem się lustrze, koalicja ma coś wspólnego z kolacją i Alicją, Świnoujście to miejsce, z którego wychodzą świnie, Poznań to miasto, w którym ludzie się poznają, Toruń to miasto, w którym są tory, Gdynia to miasto, w którym jest dynia, Nakło to skrót od "Namokło", czyli że w Nakle musi często padać, Paryż ma coś wspólnego z parą i ryżem, w Gorzowie musi być gorzko, imię Małgorzata wzięło się od słów "mała" i "gorzka" itd.

30. Pierwszym kabaretem, jaki w życiu obejrzałem, był kabaret Dudek, który pokazał mi dziadek, gdy miałem coś koło 8 czy 9 lat. I bardzo długo był to jedyny znany mi kabaret.

31. Jak byłem mały, to zarówno na hydrant, jak i na wiejską figurkę Matki Boskiej mówiłem "lala".

4 minuty temu, Celt napisał:

Dlaczego 31? Bo tzw. okrągłe liczby wynikają tylko ze stosowania systemu dziesiętnego. :)

Zgadza się, co nie zmienia faktu, że 31 to mimo wszystko trochę dużo :ohmy: Anyway, ten temat jest moim zdaniem zanadto podobny do tego:

• - 1

@Paradoxy, fakt, nie zauważyłem tamtego tematu. Jeśli moderacja uzna, że mój dzisiejszy temat jest zbyt podobny do tamtego, to może scalić oba tematy i np. inaczej je zatytułować, np. "Przypadkowe fakty o Tobie/sobie".

Nie mam nic przeciwko Twojemu tematowi. 10 faktów to nieco mniej niż 31. Zapraszam więc do zabawy ;) 

• - 1
  • + 1

Wątek 10 faktów już wykorzystałam, więc teraz pobawię się tutaj, a co :P Fakty będą mniej dobrane niż tam, ot co mi pierwsze do głowy przyjdzie to napiszę :P 

1. Ze wszystkich smaków najbardziej nie lubię gorzkiego. Za to uwielbiam słodki, kwaśny też całkiem lubię.
2. Kolekcjonuję wąsy mojego kota.
3. W moim domu na ścianie wisi kolaż ze zdjęć wykonanych przeze mnie.
4. Zrobiłam kartę pływacką w wieku 7 lat.
5. Mam (nabyty) lęk wysokości, ale jako 8-latka trenowałam skoki do wody. 
6. W przeszłości byłam dużą fanką urbexu i zawsze ciągnęło mnie tam, gdzie nie trzeba.
7. Przez cztery lata byłam akredytowanym fotografem koncertowym.
8. Od grudnia regularnie oglądam filmy (głównie klasykę kina). W ciągu niecałych dwóch miesięcy obejrzałam 18 filmów, więcej niż zwykle oglądałam przez cały rok.
9. W dobie internetu i powszechności filmów online nadal korzystam z wypożyczalni płyt DVD.
10. Mam większą wiedzę o świecie Gwiezdnych wojen niż o świecie realnym. Serio :blush:
11. Moje pierwsze "zarobione" pieniądze to stypendium od prezydenta Warszawy za wyniki w nauce. Dostałam je w II klasie gimnazjum.
12. W ciągu całego swojego życia uprawiałam osiem różnych dyscyplin sportowych.
13. Nałogowo piję soki i czarną herbatę.
14. Uwielbiam głaskać zwierzaki po uszkach :wub:
15. Śpię z pięcioma małymi poduszkami typu jasiek. Dużej poduszki nie używam.
16. W tym roku moje wakacje będą trwały od końca lutego do początku października :cool:
17. Przy mojej torebce wiszą trzy breloczki - jeden metalowy, drugi gumowy, a trzeci pluszowy.
18. Od kilku lat nie chodzę już w rozpuszczonych włosach.
19. Poruszając się środkami komunikacji publicznej, zawsze czytam książkę w trakcie podróży.
20. Nie wejdę do morza, jeśli widzę glony bądź meduzy.
21. W wieku 12 lat pocałowałam małego krokodyla w pyszczek. To był mój pierwszy pocałunek w życiu :laugh:
22. Jako dziecko miałam nadzieję, że w dniu 11 urodzin dostanę list z Hogwartu. Listu nie dostałam, ale za to odwiedziłam już parę lokacji filmowych związanych z serią, a za miesiąc wybieram się do studia Harry'ego Pottera pod Londynem.
23. Leciałam samolotem ok. dwustu razy w życiu i nadal panicznie boję się latać.
24. Pierwszą propozycję mariażu dostałam w wieku 8 lat, a ostatnią - w wieku 14. Ponieważ adoratorzy byli dla mnie za starzy, zostali przegonieni przez moich rodziców. No i teraz jestem starą panną z kotem :laugh:
25. Nie piję kawy, alkoholu ani żadnych napojów gazowanych.
26. Pięć lat temu opluła mnie lama :laugh:
27. Niesamowicie podobają mi się długie suknie stylizowane na historyczne.
28. Odwiedziłam już wszystkie kraje sąsiadujące z Polską.
29. Nie umiem prowadzić samochodu i wątpię, bym kiedykolwiek się tego nauczyła.
30. W przeciwieństwie do większości młodzieży nie posiadam instagrama ani snapchata, ani nie dzielę się też moim życiem prywatnym na facebooku.
31. Jestem bardzo systematyczna, dobrze zorganizowana i zawsze muszę mieć wszystko uporządkowane - za wyjątkiem, rzecz jasna, swojego pokoju :P