Kama

Telefon czy laptop?

3 posty w tym temacie

Zbliżają się moje urodziny i zastanawiam się, co mogę dostać. Telefon czy może laptop?

Jestem aktualnie w klasie szóstej, jadę na czwórkach i piątkach :P

Moim aktualnym telefonem jest Xiaomi Redmi 5 Plus który na razie sprawuje się nawet dobrze, jednak czasami się zacina. Jeśli chodzi o laptop to jest on marki Lenovo który ma jakieś 3 lata. Dość często się laguje, ostatnio zaczęły mi się przycinać klawisze A, Z, Q i 1, ale po przeczyszczeniu sprężonym powietrzem jakoś pracuje. Z komputera korzystam średnio, głównie z powodu gier. Jednak no nie tak często :P

Bardzo proszę o pomoc :<

Jeśli macie jakieś propozycje jeśli chodzi o model telefonu/laptopu to podsyłajcie! Chętnie przejrzę ^^

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przede wszystkim zadaj sobie pytanie czy naprawdę potrzebujesz któregokolwiek z tych sprzętów. Nie natrafisz na idealny telefon czy komputer, każdy z nich będzie miał jakieś swoje wady. Póki nie uniemożliwiają one korzystania ze sprzętu, póty nie ma co go wymieniać. Z tego co widzę, telefon masz nowy - ten model został wprowadzony na rynek pod koniec 2017r., więc, zakładając, że dostałaś go od razu jak tylko pojawił się w sklepach, to ma najwyżej rok z drobnym haczykiem. Twój komputer też nie jest stary. Problemy z klawiszami zapewne wzięły się od różnych drobinek, które pod nie wpadły (np. jeśli jesz coś przy komputerze, to istnieje bardzo duże ryzyko, że okruszki dostaną się pod klawisze i będą je blokować). Lagowanie może wynikać albo z za małej ilości pamięci (gry niestety zajmują dużo miejsca i spowalniają komputer), albo z wirusów, które komputer nałapał, albo, jeśli problemem są wolno odświeżające się strony internetowe - ze słabego połączenia internetowego. To wszystko, w moim odczuciu, nie są jednak powody, dla których trzeba by było laptopa przeznaczyć na złom. Dla porównania, mogę Ci powiedzieć, że mój telefon i laptop mają odpowiednio 4 i 8 lat. Nie mówiąc już o komputerze stacjonarnym, który może i ledwo zipie, ale służy mojej rodzinie dłużej niż Ty jesteś na świecie ;) 

Na Twoim miejscu wstrzymałabym się z zakupem nowej elektroniki. Nie jest ona w tym momencie niezbędna. Lepiej zaoszczędzić pieniądze i wydać je później na nowy, porządny sprzęt, kiedy stary się zepsuje. Kupowanie na siłę nie ma sensu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz