Jump to content

Śmierć ojca


przemek8

Recommended Posts

Posted

Piszę tutaj w bardzo smutnej sprawie w środę zmarł mój ojciec, był on alkoholikiem pił odkąd pamiętam na początku tylko po wypłacie ale potem już codziennie trwało to kilkanaście lat. Nie mieszkał z nami od 9 lat  ale przychodził do mnie od czasu do czasu bo ja jestem osobą niepełnosprawną ostatnio był u mnie w maju mówił że przyjdzie jeszcze ale nigdy więcej już go nie widziałem. Bardzo tego żałuje jest mi przykro. Mimo tego że gdy mieszkał z nami pił codziennie i często nam dokuczał to jednak go kochałem, zawsze miałem z nim dobry kontakt nawet jak pił. Od środy gdy dowiedziałem się że zmarł jest mi bardzo smutno zastanawiam się czy można mu było pomóc. Pewnie te myśli mnie długo nie opuszczą. Jak Wy poradziliście sobie ze śmiercią bliskiej osoby?

Link to comment
Posted
1 godzinę temu, przemek8 napisał:

zastanawiam się czy można mu było pomóc

Prawdopodobnie i tak i nie. Nie, bo decyzję o zerwaniu z nałogiem może podjąć wyłącznie sam uzależniony / a na najgłębszym poziomie swojego "ja" i tym samym całym lub całą sobą - jeśli zrobi to na którymś z wyższych "pięter", ergo: jedynie cząstkowo, po dłuższych lub krótszych okresach abstynencji i tak będzie wracać do swego narkotyku [jakikolwiek by on nie był]. Zarazem jednak osoba ta - podobnie zresztą jak każdy z nas - nie funkcjonowała mimo wszystko [wbrew pozorom?] w jakiejś nieprzepuszczalnej bańce, pozostając wplecioną w ogromną i nieskończenie skomplikowaną sieć zależności międzyludzkich: swoim postępowaniem wpływała na innych, a inni z kolei wpływali na nią. Biorąc to pod uwagę, wielu z nich [szczególnie tych o największym przypisywanym jej przez nią samą znaczeniu] mogło - zaledwie jednak tylko mogło - wygenerować impuls, który skłoniłby ją do podjęcia [wciąż samodzielnego!] stosownej decyzji na odpowiednim poziomie. Czy i ewentualnie jakie ma to teraz znaczenie musisz jednak ustalić sam.

1 godzinę temu, przemek8 napisał:

Jak Wy poradziliście sobie ze śmiercią bliskiej osoby?

Najważniejsze to nie pomijać żadnego z etapów żałoby oraz pozwolić sobie przeżyć w pełni i absolutnie do końca wszystkie emocje. Radzenie sobie ze stratą wygląda różnie u różnych osób: przykładowo można poszukiwać w tym okresie towarzystwa ludzi lub wręcz przeciwnie, stronić od nich, jedno jednak jest pewne - tych uczuć nie można w sobie zamrozić. Bo i tak będą nam towarzyszyły nawet do końca życia i dawały o sobie znać w najbardziej niespodziewanych momentach.

Tutaj masz link do bardzo wartościowego i pomocnego moim zdaniem artykułu na ten temat: https://michalpasterski.pl/2019/01/jak-przezyc-zalobe/

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   Witam, to mój pierwszy post. Opiszę po krótce.  Jestem 24-letnim chłopakiem, który nawet... nie trzymał dziewczyny za rękę. Winą tego jest, iż nie widziałem nigdy zainteresowania od kobiet, moje próby kończyły się ghostingiem. Być może z powodu przeciętnej twarzy (odpad genetyczny). Wygrałem tylko w wzroście - 190 cm. Nigdy nie miałem koleżanek bliskich, zawsze trzymałem się facetów. W gimnazjum to nawet żadna nie chciała rozmawiać - otyłość, zaawansowany trądzik. Po tym poszedłem do technikum, gdzie sami faceci. Odciąłem od kobiet. W wieku 22 lat pierwszy raz miałem u prostytutki. Z racji tego, że jeśli do tej pory nie widziałem zainteresowania od nich, to nie zobaczę nigdy, a opcja zapasową po 30 nie zamierzam być. Co do charakteru mojego. Jestem introwertykiem, bardziej stroniący się od bycia w centrum uwagi. Dobieram osoby na znajomych pod względem charakteru. Nie piję, nie palę. Zauważyłem, że taki typ faceta w ogóle nie jest pożądany na partnera. Zanim się rozkręciłem, to każda mnie olała, lub nie była zainteresowana. Przestałem już robić pierwszy krok nawet, obojętność się zrobiła wobec kobiet rówieśniczek. Przyszłość moja wyglądać prawdopodobnie będzie tak: zostanę singlem z dużym przebiegiem na prostytutkach (który by jest duży), albo coś sobie zrobię. Co myślicie?    
  • Kerosine
   ... to, że uczeni [tak, właśnie oni] znajdą kiedyś dowód na istnienie Boga.
  • Olcia15273
   Zastanawiam się na ile lat brzmi mój głos dlatego proszę o pomoc. 7 sie, 19.50​.aac
  • yiliyane
   Przytulenie powinieneś zostawić na koniec. Jeżeli znacie się tylko z cześć-cześć, to byłoby trochę dziwne, gdybyś nagle ją przytulił, mogłaby się speszyć i straciłbyś wszystko co osiągnąłeś do tej pory. Skupiłabym się na zaproszeniu jej gdzieś. Próbuj ją upolować jak będzie sama, a jeżeli zawsze porusza się z koleżankami, podejdź do nich, przywitaj się ze wszystkimi i poproś Twoją wybrankę na stronę i wtedy zapytaj ją czy nie chciałaby gdzieś z Tobą wyskoczyć.
  • Kerosine
   ... ciekawe czy żyłam tym życiem już kiedyś. I czy będę żyć jeszcze. Dopóki wreszcie nie dokonam właściwych wyborów...
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   3
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  4 posts
  Kerosine
  Kerosine
  4 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  3 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  Kreciolek16
  Kreciolek16
  1 post
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
  grzechu98
  grzechu98
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  16 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  479 posts
  yiliyane
  yiliyane
  438 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up