axa

konta społecznościowe,relacje

Recommended Posts

Witam,jestem matką,córka ma 14lat,proszę was,jej rówieśników o opinię,jak to wygląda z waszego punktu widzenia,wypowiedzcie się ,bo sama już głupieję.Córka od 7kl.zmieniła szkołę,nie udało jej się zaistnieć w grupie,chyba nie jest tak popularna i lubiana jak w poprzedniej szkole,zamiast lepiej to gorzej,porażka .Dobrze się uczy ,ma zainteresowania,osiągnięcia,w poprzedniej szkole jako jedyni rodzice na zakończenie dostaliśmy gratulacje i podziękowania za nią od dyrektora szkoły ,ma dobry charakter ,w realu ma dwie bliźsze koleżanki,które zna od przedszkola ,jedna cicha,druga bardziej przebojowa,z jedną chodzi do klasy ,reszta sporadycznie.Chodzi o jej profile społecznościowe ,mimo wielu ,znajomych, mało kto komentuje albo wogóle,więcej jest lajków i też nie za wiele.Mam swoje zdanie na temat profili społecznościowych,ale wydaje mi się,że w dzisiejszych czasach jak nie jesteś popularny w sieci,to nie istniejesz ,jest to dla was mega ważne,fejs itp.są wyznacznikiem wartości ,liczy się przebojowość,charyzma,skromność nie popłaca.Ona próbuje ale jej to nie wychodzi,zaczęła się malować..Niektórzy ze znajomych mają odwrotnie ,masa pozytywnych komów mimo przekleństw i odzywek,nawet jej dawna koleżanka ,która lazła do szkoły w kratkę i zachowywała się z lekka niepoczytalnie..jest lubiana,ma sympatię .Od czego to zależy,kim to trzeba być?Obawiam się,że wkońcu się załamie ,to są najpiękniejsze lata ,a ta zamiast korzystać,żyć pełnią piersią ,to się zatrzymała,wycofuje się ,żyje z dnia na dzień ,po feriach do szkoły nie chciała iść,boję się o nią .

Pozdrawiam

 

Share this post


Link to post

Przede wszystkich powinnaś uświadomić córkę, że polubienia i komentarze nie są wyznacznikiem popularności. Ja nie miałam problemu z brakiem komentarzy na facebooku czy instagramie, bo zdawałam sobie sprawę, że nie jest to potrzebne. Mam swoje koleżanki, z którymi widzę się w realu, nie potrzebujemy naszych spotkań przerzucać do sieci. Ja też cenię sobie swoją prywatność. Nie chcę, by wszyscy widzieli o moim poczynaniach w sieci. Wiem, że to nie jest dobre. Moim zdaniem powinnaś porozmawiać z córką. To na pewno trudny wiek. Możesz się też zdać na psychologa, jeżeli nie wiesz jak rozmawiać z córką. Jestem zdania, że psycholog bardzo pomaga, szczególnie wyzwolić się z kompleksów, nabrać pewności siebie. 

Share this post


Link to post

Dziękuję ,chodzi mi o to ,że się diametralnie zmieniła ,odkąd zmieniła szkołę.Wydaje mi się,że przez te portale społecznościowe ,widzi różnicę, to pewnie się zastanawia co z nią nie tak,ja już w sumie też.Osobiście wolałabym żeby się usunęła z sieci .Próbuję zrozumieć co się stało,co jest przyczyną tego ,że się tak zmieniła.Ona była osobą aktywną ,miała grafik napięty do granic możliwości,ciągle wymyślała jakieś kółka,zajęcia,jeszcze znajdowała czas dla koleżanek.Dzisiaj zamiast się jeszcze bardziej rozwijać ,to się wycofuje tylko szkoła,występy w musicalach i udział w wolontariacie .Całe ferie przesiedziała w chacie ,akurat nigdzie nie wyjeżdżała ,koleżanka na godzinkę wpadła i to wszystko,z nikim się nigdzie nie umówiła,twierdziła,że woli spać,masa czasu,a ta nic .Całe 2tygodnie wycięte z życiorysu ,jeszcze do tej szkoły nie chciała iść po feriach.

 

Share this post


Link to post

Twoja córka nie odnajduje się w nowej szkole. Brak większego zainteresowania jej osobą na portalach społecznościowych jedynie to odzwierciedla i bardzo dobrze, że zwróciłaś na to uwagę, jednak nie zmienia to faktu, iż zasadniczy problem nie leży po stronie internetów tylko "prawdziwego" życia. Odpuść śledzenie jej Facebooka i Instagrama, a zamiast tego zacznij badać, co dzieje się w szkolnym życiu Twojej pociechy - może to być coś znacznie więcej niż jedynie brak szerszego grona koleżanek i kolegów. Wycofywanie się z szeregu dawnych aktywności, zaszycie w domu na cały okres ferii oraz brak chęci powrotu do szkoły po ich zakończeniu to zdecydowanie nie są dobre oznaki.

PS. Jeśli rzeczywiście coś jest na rzeczy, Twoja córka będzie najprawdopodobniej bardzo niechętna do podjęcia tego tematu i wyznania prawdy - do tego stopnia, że spytana o to, czy i ewentualnie co jest nie tak może nawet zdecydowanie zaprzeczyć. Taka rozmowa wymaga z jednej strony ogromnej delikatności i taktu, cierpliwości i zrozumienia, a z drugiej stworzenia atmosfery całkowitego bezpieczeństwa i zaufania. Musisz dać jej do zrozumienia, że jakkolwiek może na Ciebie w zupełności liczyć, to jednak m. in. nie pogorszysz jeszcze sprawy swą potencjalną nieudolną interwencją.

Share this post


Link to post

To jest własnie to, ze każde serduszko i kciuk do góry buduje samoocenę. To po jest straszne jak zmienia się społeczeństwo i to jak wirtualna aprobata wpływa na nasze poczucie wartości :(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now

 • Who's Online (See full list)

  • Kerosine
  • Shady-Lane90
  • yiliyane
 • Chatbox

  Load More
  You don't have permission to chat.
 • Recent Status Updates

  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90  »  Filip

   Trzymam magiczne kciuki! Serduchem jestem z Tobą Fifi! Pamiętaj, że jak coś, to ściągamy odszkodowanie! ;D 
   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   "Żyję w kraju, w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ch*ja. Za moją kasę."
   · 4 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   · 9 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Chińska klątwa brzmi: "Obyś żył w ciekawych czasach.".
   I my faktycznie żyjemy w ciekawych czasach.
   · 3 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor, let the bodies hit the floor...
   · 0 replies
 • Posts

  • yiliyane
   Samotność
   Pierwsze co mi przychodzi do głowy, to zapisanie się na jakieś zajęcia dodatkowe. Mogą to być pozalekcyjne zajęcia w szkole (może w innej klasie jest ktoś fajny, z kim mogłabyś się zaprzyjaźnić?), a mogą być to zajęcia poza szkołą. Znajdź coś, co Cię zainteresuje i co jednocześnie nie będzie zajęciami indywidualnymi - nie tylko zredukujesz nadmiar czasu wolnego i nudy, ale też będziesz miała szansę poznać kogoś nowego. Możesz próbować też nawiązać jakiś kontakt ze swoim kuzynostwem, jeśli masz k
  • Lilia122
   Samotność
   Mam 16 lat, w Sierpniu 2018 przeprowadziłam się do Polski po mieszkaniu w Anglii przez 9/10 lat. Wiedziałam że to nie będzie łatwe ponieważ zaczynam swoje życie na nowo ale mój problem nie jestem związany ze szkołą lecz ze znajomymi. Wszystkie moje kontakty z Anglii się urwały oprócz jednego, dalej piszę ze swoją najlepszą przyjaciółką. A tu w Polsce chodziłam rok do gimnazjum i byłam z takimi dziewczynami które były spoko ale już nie piszemy ze sobą, i teraz jestem w szkole średniej, mam tu sup
  • Komunista
   Brak chęci do życia...
   ja bardzo źle się dogaduję z rodzicami ale się przyzwyczaiłem, a w życiu do niedawna była naprawdę pustka skąd jesteś wogóle?
  • Damiano_13
   W co grasz??
   Ostatnio w co gram to w God of War super gierka i fifa 20  
  • Kerosine
   Witam serdecznie
   W ani jednym swoim poście, mój drogi ♥ Tak Tak TAK   A ten tytuł z kolei przypomina mi pewną produkcję chyba z czasów dzieciństwa... nie miałam okazji obejrzeć, niestety. To trochę śliski / niejednoznaczny temat, szczerze mówiąc. Cierpię na entomofobię, więc w gorszych okresach nawet motyle potrafią wydać mi się zdumiewająco odpychające - z drugiej strony, autentycznie lubię i fascynuję się skorpionami, które uważam za swoje "zwierzę mocy" [a które jak w