Jump to content

Czy to już czas ?


niebieska.malinka

Recommended Posts

niebieska.malinka
Posted

Mam 17 lat . 

Z moim chłopakiem jesteśmy razem prawie półtorej roku (z małą przerwą i różnymi przygodami). On jest o rok starszy, zdał niedawno prawo jazdy i będziemy mieć większe możliwości do spotkań.Tak jest to związek na odległość, dzieli nas 400 kilometrów.Od dłuższego czasu rozmawiamy o seksie. Z jednej strony chciała bym już to z nim zrobić  . Bardzo go kocham i wiem, że on  mnie też. I oczywiście mam też swoje potrzeby. Ale z drugiej strony boję się. Nie chce żeby nasze spotkania w pozniejszym czasie obierały się tylko na seksie. Jak myślicie czy powinnam się już zdecydować?

Proszę oszczędzić sobie komentarze typu ,, jesteś jeszcze dzieckiem". Seks w tym wieku jest raczej rzeczą normalną

Link to comment
Posted

Wpierw zadaj sobie kilka pytań:

 • Czy jesteś gotowa na ewentualną ciążę? Zabezpieczenia zawsze mogą zawieść, nawet jeśli, przy stosowaniu kilku rodzajów naraz, ryzyko jest niewielkie.
 • Jak Twój chłopak zareagowałby na ewentualną ciążę? Spytaj go wprost. Czy taka odpowiedź chłopaka satysfakcjonuje Cię?
 • Czy jesteś w stanie poradzić sobie z psychicznymi konsekwencjami współżycia? Co zrobisz, jeżeli chłopak rozstanie się z Tobą, bo, okaże się, że dostał to, co chciał? Lub też - co zrobisz, kiedy relacja między Tobą a nim zejdzie wyłącznie na tory łóżkowe (czego zresztą się obawiasz)? Jak zareagujesz, jeżeli chłopak będzie nakłaniał/zmuszał Cię do robienia w łóżku rzeczy, na które nie masz ochoty? Nie wychodź z założenia, że on się przecież tak nie zachowa, bo Cię kocha - życie pisze różne scenariusze. Nigdy nie wiesz co tak naprawdę siedzi w środku człowieka.

Nie odpowiadaj na te pytania mi, odpowiedz sobie. Odpowiedzi powiedzą Ci czy faktycznie już jesteś gotowa. Bo gotowość nie jest wtedy, kiedy pojawia się pożądanie ani nawet wtedy, kiedy między dwojgiem ludzi jest w miarę stabilne uczucie - gotowość jest wtedy, kiedy jest się w stanie udźwignąć konsekwencje swoich czynów.

W kwestii obaw najlepiej byłoby porozmawiać na ten temat z chłopakiem. Skoro planujecie współżycie, zatem nie jest to impuls chwili, tylko przemyślane działanie, warto by było, oprócz swoich erotycznych wyobrażeń, podzielić się też z drugą stroną swoimi lękami - i zobaczyć jaka będzie reakcja. To również wiele Ci powie - zarówno w kwestii jego dojrzałości i podejścia do Ciebie, jak i w kwestii tego, co możesz się po nim spodziewać.

Jeżeli natomiast chodzi o moją prywatną opinię, półtoraroczny związek i ledwo skończone 17 lat to nie jest najlepszy pomysł. Wstrzymałabym się co najmniej do ukończenia przez Ciebie 18 lat - zarówno Wy, jak i Wasza relacja będziecie mieli jeszcze trochę czasu, by dojrzeć.

Link to comment
Posted
O 8.08.2018 at 22:10, niebieska.malinka napisał:

Jak myślicie czy powinnam się już zdecydować?

Sam fakt, że zadajesz takie pytania dobrze świadczy o tobie.

Jeżeli chodzi o odpowiedź na pytanie, to @yiliyane bardzo dobrze to przedstawiła.

Sama sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie, biorąc pod uwagę wszystkie plusy i minusy. Niektóre dziewczyny decydują się na pierwszy raz w wieku 14 czy 15 lat... Inni czekają z tym do ślubu...

 

Link to comment
niebieska.malinka
Posted

@yiliyane @Gloria Dziękuję wam bardzo za odpowiedź :) Przemyśle to jeszcze dobrze .

Link to comment
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up