Jump to content

brak zaufania do nowo poznanych osób

wiktoria222

Recommended Posts

wiktoria222
Posted

Cześć przychodzę do was takim pytaniem.. jak otworzyć się na ludzi? jak im zaufać? 

Miałam przyjaciółke z którą przyjaźniłam się odkąd pamiętam, bardzo jej ufałam, traktowałam jak siostrę mogłabym nawet tak to powiedzieć. Ale niestety nasze drogi się rozeszły (nie chcę wchodzić w szczegóły bo nie o tym chce z wami pogadać) i przez tą właśnie sytuacje nie potrafie nikomu w 100% zaufać i to jest strasznie uciążliwe. Zawsze z tyłu głowy mam takie uprzedzające myśli... jeśli przyjaźniłam się z nią 10 lat i wywinęła mi taki numer to co mam myśleć o nowo poznanych osobach?? 

Macie jakieś pomysły co mogło by mi pomóc?

Posted

Przez całe życie będzie się przewijać bardzo dużo osób. Możesz im udzielić kredyt zaufania, wejść w fajne koleżeńskie relacje, ale nie zmuszaj się do przyjaźni i wylewnego otwierania przed innymi dopóki nie będziesz czuła pewnego gruntu.
Trzymaj ludków na dystans, który sama będziesz ustalać.

plus.osiemnaście
Posted

Life is brutal. Dosłownie. Wykiwała Cię przyjaciółka z 10letnim stażem, znam to skądś, bo sama tego doświadczyłam, tyle, że nawet więcej niż jeden raz, jeśli Cię to pocieszy. Jakie jest na to lekarstwo? Mówi się trudno i płynie się dalej. Tacy są ludzie, tak wygląda życie, ludzie, relacje z nimi. Jedni zawodzą, a inni bardzo plusują. Często gęsto jest tak, że w kryzysowej sytuacji okazuje się, że nie możesz liczyć na swoją rzekomo najlepszą przyjaciółkę, a na kogoś kogo znacznie krócej znasz i nie tak intensywnie - możesz. Ludzi poznaje się przez całe życie. To smutne, że to wyszło po 10 latach, mi też było i nadal jest przykro, żal pozostanie zawsze. Ale jak tak sobie myślę to lepiej, że to wyszło nawet po tych 10 latach, niż po 20stu i dziś wiem, że to nie była, ani nie jest moja najlepsza przyjaciółka. Dziś mam nowych przyjaciół, a za tamtymi nie tęsknie, jest mi jedynie żal, że ktoś mnie tak potraktował i okazał się być zwykłą świnią. Mi nie jest głupio, to jej powinno być. Czegoś ta znajomość mnie nauczyła, ale nie sprawiła, że jestem dziś zamknięta na ludzi. Może troszkę trudniej mi komuś zaufać, ale uważam, że nie powinno się wkładać ludzi do jednego worka, a tym nowym trzeba dawać szansę (: Dziś z perspektywy czasu widzę nawet, że te nowe przyjaźnie dają mi znacznie więcej niż myślałam, że mi dają te na których się przejechałam. Jestem dziś już inną osobą, zmieniają się moje priorytety i wartości, każdego roku jestem co raz starsza i mądrzejsza dzięki czemu wiem, czego oczekuje od ludzi, jakimi ludźmi chcę się otaczać i jacy ludzie dorabiają mi skrzydeł, a nie je ucinają. Wiem na jakich ludzi powinnam uważać.To jest bardzo ważne i niech ta fałszywa znajomość Cię tego nauczy. Aby świadomie wybierać ludzi, którymi się otaczasz. Pamiętaj, że to Ty decydujesz kto jest u Twojego boku (:

Posted

Myślę, że brak zaufania do nowo poznanych osób nie jest czymś, co powinno się wykorzeniać. To jest zdrowe podejście do ludzi, których się nie zna. Nie wiem dlaczego ostatnimi czasy tak bardzo stawia się łatwowierność na piedestale - bo właśnie tym jest okazywanie zaufania obcym osobom. Otwarcie się na ludzi nie musi oznaczać zaufania. Nawiązuj koleżeńskie relacje jak radzi Nineku, one są bezpieczniejsze. Nie miej wygórowanych oczekiwań i nie zakładaj z góry, że X czy Y będzie Twoim przyjacielem na wieki, wieków. Mało kto jest altruistą zdolnym do prawdziwej, pełnej oddania przyjaźni. Większość ludzi, świadomie lub podświadomie, kalkuluje zyski i straty, i jeśli uważa, że zdrada przyjaciela przyniesie im większą korzyść niż dochowanie wierności - zdradzą. Większość ludzi nie przywiązuje też aż takiej wagi do lojalności i nie uważają przyjaźni za świętą rzecz. Często w ich oczach to, co robią, nie jest zdradą. Czasem dochodzi wręcz do takich paradoksów, że obwiniają zdradzonego o własną zdradę - ot co, wypisz, wymaluj moja była przyjaciółka. Dlatego nie nastawiaj się na zaufanie. Zawsze trzeba mieć oczy dookoła głowy. Im bliżej kogoś do siebie dopuścisz, tym większe ryzyko, że wbije Ci nóż w plecy. Pewna doza braku zaufania jest jak najbardziej zdrowa i pożądana. Nie można oczywiście dopuścić do sytuacji skrajnie odwrotnej - w której każdego posądzasz o złe zamiary, ale zdrowy rozsądek, szczególnie w relacjach międzyludzkich, gdzie w grę wchodzą uczucia, jest jak najbardziej wskazany. Trzymaj się i powodzenia!

Posted

Spójrz na to..

Marysia jak co dzień poszła do sklepu zrobić zakupy. Sklep był niedaleko, bo zaledwie po drugiej stronie ulicy. Niestety potrącił ją samochód i trafiła ciężko ranna do szpitala. Wszyscy dziwili się jak do tego doszło. Droga ta była z pozoru spokojna i nikt nie spodziewał się, że dojdzie do czegoś takiego. Przecież Marysia przechodziła tą drogą wiele razy.

Pozostała więc w szpitalu czekając, aż zagoją się wszystkie rany. Potrzebowała czasu na odzyskanie sił. Kiedy tak się stało, wróciła do domu, a jej ciało pokrywały blizny. Blizny te przypominały jej o wyrządzonej krzywdzie za każdym razem, gdy tylko na nie spoglądała. To jednak uczyniło ją tylko o wiele mądrzejszą i silniejszą. Wiedziała od tej pory, że musi być ostrożniejsza i zawsze spoglądać na prawo i lewo nim przejdzie na drugą stronę, nawet jeśli z pozoru wydaje jej się, że nic nie zagraża.

Teraz porównaj to do swojej sytuacji. Nie mogłaś niczego przewidzieć. Nikt nie mógł, skoro nic na to nie wskazywało. Ludzie są różni i różnie się zachowują. Nie raz się jeszcze na kimś zawiedziesz, ale niezależnie od tego trzeba iść naprzód. Ważne, by wyciągać wnioski. My, ludzie, boimy się zranienia. Sądzimy, że obdarzanie kogoś zaufaniem wiąże się z niebezpieczeństwem, ale czy ten lęk powinien sprawiać, że zaczniemy kroczyć przez życie żywiąc jedynie nieufność i sceptycyzm? Gdyby tak na to patrzeć, Marysia prawdopodobnie już nigdy nie przeszłaby przez ulicę, a tak się przecież nie da. Sądzę, że rozsądku nigdy za wiele, ale zupełne zamykanie się na innych jest na dłuższą metę destrukcyjne i prowadzi do samotności. Człowiek jako istota społeczna długo tak nie pociągnie.

Wniosek nasuwa się sam:

Zapomnij o tym, co cię zraniło, ale nigdy nie zapominaj o tym, czego cię to nauczyło.

I pamiętaj, daj sobie czas.

TheSonglessBird
Posted
18 godzin temu, yiliyane napisał:

Myślę, że brak zaufania do nowo poznanych osób nie jest czymś, co powinno się wykorzeniać. To jest zdrowe podejście do ludzi, których się nie zna. Nie wiem dlaczego ostatnimi czasy tak bardzo stawia się łatwowierność na piedestale - bo właśnie tym jest okazywanie zaufania obcym osobom. Otwarcie się na ludzi nie musi oznaczać zaufania. 

Powiedziałbym, że brak zaufania do nowo poznanych osób jest wręcz cechą pozwalającą na przetrwanie ;) Poznawać nowych ludzi - czemu nie, ale dlaczego od razu miałbym im ufać. Nie ufam nawet do końca samemu sobie, a wiary w ludzi zostało mi tyle, że nawet przechodząc przez jednokierunkową obracam się w dwie strony. 

• yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• There are no registered users currently online
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• grzechu98
      @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
    • Gloria
      Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
    • Gloria
      Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
    • grzechu98
      Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
    • yiliyane
      I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
  • Recent Status Updates

• Lina_Evi

Lina_Evi

Witam ponownie.
      · 2 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 4 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane
      yiliyane
      4
    2. 2
      wolnaczeczenia