Maggie

Life is Strange

Recommended Posts

Dla niewtajemniczonych: Life is Strange – epizodyczna komputerowa gra przygodowa o charakterze fikcji interaktywne.Fabuła gry śledzi poczynania Maxine Caulfield, młodej studentki fotografii, która odkrywa, że potrafi w dowolnym momencie cofnąć czas, co sprawia, że wszystko, co zrobi, wywołuje efekt motyla. (tak to wikipedia)

W Life is Strange grałam kilka miesięcy temu - zimowa wyprzedaż na steamie mnie przekonała. Teraz zaczynam prequel - Before the Storm, a że nie znalazłam, żebyście pisali coś o tej grze jestem ciekawa Waszych opinii na temat pierwszej części :)

Grał ktoś z Was może w tą świetną (moim zdaniem) grę? Jakie były Wasze odczucia, podobała Wam się? I jakie wybory podjęliście w grze, zwłaszcza na końcu? :D 

p.s we wrześniu wychodzi LiS 2 ^^

• + 1

22 godzin temu, Maggie napisał:

Grał ktoś z Was może w tą świetną (moim zdaniem) grę? Jakie były Wasze odczucia, podobała Wam się? I jakie wybory podjęliście w grze, zwłaszcza na końcu? :D 

Osobiście nie grałem. Śledzę wszelkie "growe" newsy, bo zwyczajnie mnie to jara i oczywiście sam ciągle w coś gram. Gdy zapowiedzieli pierwszą część byłem ciekaw bo dla mnie było to coś nowego. Nie jakaś kolejna gierka typu "point & click". Mówili o bardzo mocnym wątku fabularnym i o nieliniowości tej produkcji. Mieli rację.

U jednego z youtuberów (mniejsza o nazwę kanału) obejrzałem zarówno pierwszą część jak i "Before The Storm". Nie będę Ci robił spoilerów, więc skupię się tylko na pierwszym "lisku".

Najbardziej uderzył mnie moment jak Max pod koniec 3 epizodu troszkę pomanipulowała czasem chcąc uratować ojca Chloe. I gdy wróciła do Arcadia Bay otworzył jej ojciec Chloe a ona po chwili przyjechała na wózku. Ten moment po prostu zrył mi bańkę i sprawił że odliczałem dni do wyjścia następnego epizodu.

Wiesz? Osobiście bym poświęcił Arcadia Bay na rzecz Chloe. To miejsce było zepsute, pełno tam było zła. Chloe pewnie była jedyną prawdziwą przyjaciólką Max. Takiego przyjaciela spotyka się raz w życiu. Na miejscu Max uratowałbym Chloe.

W tej grze fabuła odgrywa kluczową rolę. Wątek jest mocny jak zapach gaci dżokeja po Wielkiej Pardubickiej. Odczucia były jednoznacznie dobre.

Mam nadzieje że twórcy pisząc "dwójkę" nie spieprzą tematu. Trzymam za nich kciuki.

Historia opowiedziana w Life is strange jest rewelacyjna, możliwość przeniesienia się w świat Max była dla mnie niesamowitą przygodą, zżyłem się z niemal każdą postacią. Jeśli kręci Cię świat przygodówek to polecam Grę o tron w której również dokonujesz wyborów i mają one wpływ na dalszy rozwój wydarzeń :)

O 4.08.2018 at 03:00, Subrosa napisał:

Historia opowiedziana w Life is strange jest rewelacyjna, możliwość przeniesienia się w świat Max była dla mnie niesamowitą przygodą, zżyłem się z niemal każdą postacią. Jeśli kręci Cię świat przygodówek to polecam Grę o tron w której również dokonujesz wyborów i mają one wpływ na dalszy rozwój wydarzeń :)

@Subrosa, a nie wiesz czy ta gra może jest też na Steamie? :D

Czy ktoś się orientuje kiedy wychodzi 2 epizod 2 części Life is Strange? Bo nie widzę w internetach informacji, a już trochę minęło od premiery 1 epizodu :( 

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Who's Online (See full list)

• redu
    • gressip
    • 空白愛
  • Recent Status Updates

• Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

Jak się nazywa ten większy dzyndzel, co się go zakłada na mniejszy dzyndzel przy słuchawkach? Takie to samo, ale większe braciszku.  
      · 1 reply
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Nie ma to jak świętować 30. rocznicę odzyskania wolności, która jeszcze nie przyszła.
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

· 0 replies
    • Borowy

Borowy

Witajcie, mam do Was ogromną prośbę... potrzebuje wypełnionych ankiet do badań naukowych... na koniec maja mam termin oddania. Temat Tabu - SEKSUALNOŚĆ, dlatego rodzice do których kierowałem tą ankietę nie chcą mi jej wypełniać, choć uważam, że nie ingeruję w ich życie intymne. 2 miesiące temu ankieta już istniała online, a dostałem tylko 4 odpowiedzi :c Zajmie od 5 do 10 minut. Prawie wszystkie zadania zamknięte.
      Musielibyście wcielić się w rodzica, który ma dziecko z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim. Ankieta jest oczywiście anonimowa.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc35FjqvALX9OYdkmC8p4LFMjfvp9sEyGFAuHiG6MCFurqWBQ/viewform?fbclid=IwAR0BBy3Clovc9HZH-pMkOzC8sUF6UJ-LuOPcDC2HSLdZsHL_dVYN5zb9mzE
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Czy posiadanie "judasza" w drzwiach to już antysemityzm?
      · 3 replies
    • 空白愛
      Nieodwzajemniona miłość?
      Witam wszystkich, którzy to czytają. Piszę to, ponieważ uważam, że nie jestem w stanie myśleć już trzeźwo, a nie mam osoby, która mogłaby mi z tym pomóc. Jestem 19-letnim chłopakiem, który niedługo zacznie studia. Około półtora miesiąca temu zakochałem się w swojej znajomej, przez pierwszy tydzień nie byłem świadomy swoich uczuć, ale powoli zaczęło do mnie docierać co do niej czuję. Zacząłem sobie wyobrażać nas razem, po paru dniach od uświadomienia sobie co do niej czuję zacząłem myśleć „P
    • wojtek1337
      Co dalej z tą Polską?
      Jeśli Cię ten wstęp zainteresował zapraszamy do poświęcenia chwili . Czy widzisz co ludzie u władzy robią z naszym pięknym krajem?  Czujesz się tym podirytowany? Polak jest obrócony przeciwko drugiemu polakowi.  Nikt w Warszawie nie jest w stanie się dogadać, a co będzie powiedzmy za ten może nie nawet rok, ale 3-4 lata? Chciałbyś  wstać i ruszyć ten świat?  Czas coś zrobić i zacząć organizować się!  Jeśli nie uważasz tego za puste słowa sklejone w zdania,  chcielibyśmy zaprosić
    • little_julietta06
      Pomożecie mi?
      Hej. Mam na imię Julia. Mam 13 lat. Idę teraz do siódmej klasy. Niestety albo i stety moja klasa się rozpadła. Był w niej chłopak, z którym byłam dwa razy. Raz 1 miesiąc, a za drugim razem niecały tydzień. Pewnie zastanawiacie się czemu niecały tydzień.? Ponieważ nie czułam już nic do niego, po prostu no nie ufałam mu już. Jak zaczęłam z nim chodzić to dziwnie się zachowywał, ale unikałam tego. Pewnego dnia jak ze sobą pisaliśmy to traktował mnie jak dzieciaka...DOSŁOWNIE. Pytałam się mojej przy
    • Shady-Lane90
      Opisz siebie jednym słowem!
      Przemęczenie
    • Shady-Lane90
      Co Cię dzisiaj wkurzyło ?
      Jutro lub pojutrze - szpital. Muszę być pod telefonem. Fuck.