duce

Mistrzostwa Ukrainy w piłce nożnej 2018/2019

20 postów w tym temacie

0a522328cf31.png

Być może temat będzie interesująca tylko dla mnie, ale spróbuję przetłumaczyć moje materiały na język polski (piszę dużo o piłce nożnej, mam nawet własną kolumnę na stronie sportowej). Zamierzam zapoznać was z "wewnętrznym światem" ukraińskiego futbolu i wyjaśnij szczegółowo tezę o tym, dlaczego uważam go za zmarłego.

• + 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

03df70484b59.png

Klub piłkarski "Połtawa" musiał grać w Premier-lihe, ale odmówił. Powód - stadion "Lokomotywa" nie spełnia standardów ligowych. i pieniądze na jego naprawę - nie. Dla mnie pozostaje tajemnicą, dlaczego złożyli dokumenty certyfikacyjne? O problemach ze stadionem przywódcy klubów wiedzieli. W ubiegłym sezonie nie mogli grać w Pucharze Ukrainy na stadionie "Lokomotywa". W rezultacie zespół "zmarł". Zamiast „Połtawa” będzie grać "Czornomoreć".

Klub "Lwów" to kolejna diagnoza ukraińskiego futbolu. W ubiegłym sezonie do udziału w mistrzostwach, z naruszeniem prawa dozwolone "Veres" ("Połtawa" odmówił udziału w mistrzostwach, powód jak teraz - stadion.). W skrócie - zgodnie z przepisami klub musi grać na terytorium, na którym jest zarejestrowany, (wyjątki są możliwe tylko dla klubów z Krymu i Donbasu). "Veres" jest zarejestrowany w Równem, ale ich stadion nie spełniał standardów ligowych. Dlatego "Veres" przeniósł się do Lwowa, i dlatego grał poza regionem rejestracji. Jednak zgodnie z zasadami w mistrzostwach musiał grać "Desna". Ale w Czernihowie nie miał czasu na naprawę stadionu. Burmistrz miasta powiedział, że do września naprawa zostanie zakończona. Ale "Desney" został odrzucony. "Veres" (z tymi samymi problemami) - nie. W lutym 2018 r. Veres otrzymał rejestrację we Lwowie. A w czerwcu zmieniono nazwę na klub piłkarski "Lwów". I klub piłkarski "Lwów" (który grał w D3), zmienił nazwę na "Veres" i wrócił do Równego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
11 godzin temu, duce napisał:

Być może temat będzie interesująca tylko dla mnie

Ja chętnie poczytam.

11 godzin temu, duce napisał:

Zamierzam zapoznać was z "wewnętrznym światem" ukraińskiego futbolu i wyjaśnij szczegółowo tezę o tym, dlaczego uważam go za zmarłego.

Temat mnie osobiście zaciekawił. Swoją drogą w kraju, który trawi wojna jednak regularnie dwa kluby grają w europejskich pucharach (mam tu na myśli Szachtara i Dynamo Kijów).

• + 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

Temat mnie osobiście zaciekawił. Swoją drogą w kraju, który trawi wojna jednak regularnie dwa kluby grają w europejskich pucharach (mam tu na myśli Szachtara i Dynamo Kijów).

Niestety kluby te "oddychają" tylko kosztem pieniędzy oligarchów. Kiedy Rinat Achmetow i Igor Surkis są zmęczeni piłką nożną - kluby znikną. To było już z "Dnipro". W sezonie 2014/2015 klub grał w finale Ligi Europy. A w sezonie 2018/2019 zagra w lidze amatorskiej. Ponieważ oligarchy Kołomojśkyj przestał dawać pieniądze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzisiaj wszystkie kluby zdecydował z kanały telewizyjne, które będą rozgłaszać ich mecze domowe. Mecze będą wyświetlane na 4 kanałach: "Piłka nożna-1" i "Piłka nożna-2" (będą nadawać mecze 9 klubów), "2+2" (2 kluby), Lwowskie "Karpaty" zawarły umowę z kanałem "ZIK". 
Który kanał transmituje mecz za SuperCup określają później. Nie będę zaskoczony, jeśli będą to kanały "Piłka nożna-1" i "Ukraina".

5a7385c98baa.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sezon rozpoczyna się meczami pucharowymi. Podstawowa data meczów to 18 lipca.

d7cd65b57f86.png

Jeszcze przed rozpoczęciem zawodów klub "Naftowyk-Ukrnafta" oświadczył bankructwo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
O 12.07.2018 at 07:50, duce napisał:

stadion "Lokomotywa" nie spełnia standardów ligowych.

Jakie wymagania musi spełnić obiekt, aby być dopuszczonym do najwyższej klasy rozgrywkowej?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, Kalafior_Grozy napisał:

Jakie wymagania musi spełnić obiekt, aby być dopuszczonym do najwyższej klasy rozgrywkowej?

Podstawowe wymagania:

- rozmiar pola - 105х68 m
- dostępność systemu odwadniającego
- dostępność sztucznego ogrzewania trawnika
- trybuny dla 5000 widzów
- elektroniczna tablica wyników
- miejsca dla operatorów
- miejsca dla co najmniej 50 dziennikarzy

a364c5dd58ba.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

D3 i D4 to poziomy rozgrywek, z których są dane kluby? np. Dywizja 3, dywizja 4?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
5 minut temu, Kalafior_Grozy napisał:

D3 i D4 to poziomy rozgrywek, z których są dane kluby? np. Dywizja 3, dywizja 4?

Tak. D4 to Amatorska Liga, D3 - najniższa ranga ligi zawodowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, duce napisał:

Tak. D4 to Amatorska Liga, D3 - najniższa ranga ligi zawodowej.

Jeśli można, opisze jak rozgrywki pucharowe wyglądają w Polsce. Tak się składa, że jestem kibicem klubu, który gra w nieco niższych ligach.

Generalnie Ekstraklasa, 1 Liga oraz 2 Liga - czyli trzy najwyższe poziomy rozgrywek są "centralne", oznacza to że nie ma podziałów na regiony czy województwa. Jeszcze do niedawna 2 liga dzieliła się na wschodnią i zachodnią (po 8 województw), teraz jest jedna.

Niżej jest 3 Liga, jej jest IV grupy i w każdej grupie są po 4 województwa.

Później jest 4. liga - każde z 16 województw ma swoją 4 ligę. Bywa, że jest ich więcej, np. w województwie małopolskim są dwie 4 ligi.

Po 4 lidze jest tzw. Klasa okręgowa i tu liczba okręgówek zależna jest od województwa i liczby klubów. W moim województwie jest jedna okręgówka. W innych mogą być na przykład dwie.

Niżej jest A-klasa, B-klasa i C-klasa. I tu jest to tez zależne od województwa. Nie w każdym jest na tyle klubów by była B-klasa i C-klasa.

Kluby od 3 ligi w dół grają w Pucharze Okręgowym. Z tym, że Puchar Okręgowy rozgrywany jest osobno dla każdego województwa, czyli jest 16 zwycięzców. Puchar Okręgowy ma kilka rund i zaczyna się krótko po początku sezonu czyli tak powiedzmy końcówka lipca - początek sierpnia. Finał Pucharu Okręgowego zazwyczaj jest w czerwcu.

Jeśli np. mój klub wygra Okręgowy Puchar Polski dla naszego województwa na sezon 2017/2018 (czyli wygra finał w czerwcu 2018) to latem 2018 jest dla niego losowany klub z 2 ligi, czyli zwycięzca Okręgowego Pucharu Polski ma prawo do udziału w Pucharze na stopniu centralnym.. Jeśli awansuje, może w dalszych rundach trafić nawet na klub z Ekstraklasy.

• + 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję. Interesujące było czytanie i uczenie się nowych informacji. :)

Na Ukrainie wszystko jest łatwiejsze: istnieją 3 profesjonalne ligi. Premier-liha i Pierwsza liga - są ogólne. Druga liga podzielona jest na dwie grupy: Północno-Zachodnią i Południowo-Wschodnią.
Klubów z Drugiej ligi zwykle nie ponyzhuyutsya w klasie. Każdego roku znika kilka klubów. Aby dostać się z ligi amatorskiej do Drugiej ligi, zazwyczaj muszą dostarczyć gwarancji finansowych przynajmniej na sezon. Jako przykład "Kałusz" - klub z mojego miasta zajął wyższe miejsce w amatorskiej lidze 2017/2018, klub z mojego miasta został mistrzem regionu, ale w drugiej lidze gra "Kałusz".
Poniżej jest regionalni ligi, w każdym regionie - swoim własnym. Ale zwycięstwo tam nie ma znaczenia.
W Pucharze Krajowym grać kluby ze wszystkich profesjonalnych lig (z wyjątkiem podwójnych). A także zwycięzca i finalista pucharu amatorskiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2482879381d9.png

W weekendy były 3 mecze. Bez niespodzianek. Liderzy będą organizować mecze 25 lipca.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz