duce

Liga Mistrzów/Liga Europejska 2018/2019

38 postów w tym temacie

Jutro rozpoczyna się nowy klubowy sezon piłkarski w Europie. Od tego sezonu w regulaminie nastąpiły zmiany. Kluby z federacjami, które mają najniższy rating rozpoczną rywalizację od Rundy Wstępnej.

Runda wstępna Liga Mistrzów odbędzie się na Gibraltarze. W półfinałach zagrają:
"FC Santa Coloma" (Andora) - "KF Drita Gnjilane" (Kosowo)
"SP La Fiorita" (San Marino) - "Lincoln Red Imps" (Gibraltar)

Polskę reprezentować będzie Legia z Warszawy. Ona zagra z "Cork City" z Irlandii.

Liga Europejska również zaczyna się jutro. W pierwszym meczu zagra:
"UE Sant Julià" (Andora) - "Gżira United" (Malta).

Polska będzie reprezentowana przez trzy kluby:

I runda kwalifikacyjna:
"Górnik Zabrze" (Polska) - Zarea Bielce (Mołdawia)
"Lech Poznań" (Polska) - "Gandzasar Kapan" (Armenia)

II runda kwalifikacyjna:
"Jagiellonia Białystok" (Polska) - "Rio Ave" (Portugalia)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Europie polskie kluby mogą się dobrze zaprezentować wyłącznie pod względem kibicowskim. Jako aktywny szalikowiec poczynania naszych drużyn śledzę tylko i wyłącznie pod tym kątem. Niestety piłkarsko odjechała nam nawet Białoruś (Bate Borysow w miarę regularnie gra w pucharach) i Ukraina (Dynamo Kijów, Szachtar Donieck). A swego czasu Jagiellonia przegrała z Irtyszem Pawłodar. Warto również odnotować że w zeszłym sezonie do Ligi Mistrzów awansowała FK Astana.

Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie na temat Ligi Mistrzów.

Skoro to Liga Mistrzów, powinni w tej lidze grać sami mistrzowie. Mistrzowie z 32 lig powinni być pogrupowani w 8 grup po 4 drużyny. I tradycyjnie losowanie według koszyków: pierwszy, drugi, trzeci oraz czwarty. Niestety nigdy do tego nie dojdzie ze względów finansowych. A szkoda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W pełni zgadzam się z poglądami na temat Ligi Mistrzów. Puchar Mistrzów Europy byłby o wiele bardziej interesujący.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dawniej było coś takiego jak Puchar Europejskich Mistrzów Krajowych, ich następcą jest obecna Liga Mistrzów (od 1992 roku). Były też rozgrywki o nazwie Puchar Zdobywców Pucharów i ich kontynuacją był Puchar UEFA a anastępnie Liga Europy.

A co do wystepów naszych klubów, odbądą sie one w dniach:

- 10.07.2018, 17.07.2018  Legia Warszawa - Corc City FC

- 12.07.2018, 19.07.2018  Górnik Zabrze - Zaria Bielce

- 12.07.2018, 19.07.2018  Lech Poznań - Gandzasar Kapan

- 26.07.2018, 02.08.2018  Jagiellonia Białystok - Rio Ave FC

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nadal żałuję, że UEFA zamknęła Puchar Zdobywców Pucharów. Osobiście podobał mi się ten turniej bardziej niż Puchar UEFA.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zakończył się pierwszy mecz w Lidze Europejskiej. Reszta meczów odbędzie się w czwartek.
3bcf30a13ddb.png

W Finał rundy zagra "Lincoln Red Imps" i "KF Drita Gnjilane". Przegrane kluby będą grać w Lidze Europy.
42d9f86a78ae.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

UEFA zablokowała włoskiego Milana od dwóch lat na europejskich zawodach za naruszenie zasad finansowego fair play, oficjalnej strony organizacji.
Należy zauważyć, że od tej decyzji można się odwołać do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

cd6946d84225.png

Kluby Kosowo podobała mi. Przedstawiciele Gibraltaru nie mogli powtórzyć wyczynu. Byłem naprawdę zaskoczony zwycięstwem "SP Tre Fiori".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Największą niespodzianką I rundy eliminacji LM jest bez wątpienia odpadnięcie APOELU. Kilku minut zabrakło aby odpadł norweski Rosenborg. Tym razem karny w doliczonym czasie gry ich uratował, ale w kolejnej rundzie czeka Celtic i z taką grą, jak Rosenborg zaprezentował z Islandczykami to nie będą faworytami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Lech i Górnik na farcie uniknęli kompromitacji. Legia jakoś tam sobie poradziła, ale nie zmienia to faktu, że obawiam się następnej rundy.

Kilka lat temu Lech potrafił rozgrywać całkiem dobre mecze w Lidze Europy. Oglądałem wszystkie z racji sympatii do tego Klubu i można zatęsknić za tamtymi chwilami.

Nikt mi nie powie że chcę cudów. Lech jest drugim po Legii najbogatszym Klubem w Polsce. Jego budżeto to dobrze ponad 80 milionów i od takiej marki jaką jest Lech możemy coś ta wymagać. A tymczasem jadą do Armenii grać z klubem, którego nazwy nie potrafię nawet wymówić i rzutem na tasmę unikają dogrywki.

Odejdę trochę od tematu. Kto oglądał ostatnią kolejke zeszłego sezonu Ekstraklasy ten widział co się stało na meczu Lecha. No dobra, nie do końca popieram rzucanie piro i wjazdy na murawę ale ani trochę nie dziwię się zwyczajnemu wkurwieniu kibiców. Od piłkarzy, którzy zarabiają kilkanaście tysięcy tygodniowo można wymagać nawet nie tyle wyników co zaangażowania.

Zobaczymy jak pójdzie polskim klubom. Oto pary:

Legia Warszawa - FK Spartak Trnava (Słowacja) - 24.07, 31.07

Jagielonia Białystok - Rio Ave (Portugalia) - 26.07, 02.08

Lech Poznań - Szachtion Soligorsk (Białoruś) - 26.07, 02.08

Górnik Zabrze - AS Trencin (Słowacja) - 26.07, 02.08

• + 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, Raffael95 napisał:

Trnava=Słowacja, Trencin=Słowacja

Poprawione, dzięki :)

Udostępnij tego posta