Jump to content

Rola piękna / potrzeba estetyki w naszym życiu

Kerosine

Recommended Posts

Kerosine

... czyli temat poświęcony wrażliwości na szeroko rozumianą urodę świata. W jak dużym stopniu jest u Was rozwinięta i na jakie sposoby się przede wszystkim objawia? Staracie się zwracać uwagę na to, aby przedmioty, którymi posługujecie się w codziennym życiu były nie tylko funkcjonalne, ale i estetycznie wykonane / stanowiły wręcz małe dzieła sztuki, a Wasz dom lub mieszkanie jako całość był(o) urządzone gustownie i stylowo? Dostrzegacie i wzrusza Was nawet bywa, że do łez piękno "rzeczy drobnych" i przyrody - przypominających sznury pereł kropelek rosy nawleczonych na pajęczynę, różanego wschodu słońca wstającego nad łąką zasnutą pasmami mgły, śpiewu ptaków w lesie? Interesujecie się sztuką, być może nawet sami tworzycie?

A może codzienność i szara proza życia zanadto Was przytłaczają, skutkiem czego nie macie już czasu / głowy do takich rzeczy lub z natury nie odgrywają one w Waszym życiu większej roli?

• 2 years later...
WszyscyZginiemy
O 18.05.2018 at 21:17, Kerosine napisał:

W jak dużym stopniu jest u Was rozwinięta i na jakie sposoby się przede wszystkim objawia?

Ciężko mi stwierdzić w jakim stopniu jest ona w moim przypadku rozwinięta, bo nie wiem jaki jest ten przeciętny/normalny stopień. Moja potrzeba estetyki głównie objawia się w doborze kolorów i pewnym uporządkowaniu, w takich dziedzinach życia jak:

• moda i uroda - zazwyczaj moje "outfity" składają się z max. 3 kolorów, które w moim odczuciu współgrają ze sobą i raczej nie robię ryzykownych wyborów jeśli chodzi o łączenie różnych wzorów w jednym ubiorze, włosy w miarę możliwości lubię mieć jakoś ułożone, nawet jak mam je rozpuszczone, to podepnę boki wsuwkami, zrobię małe kitki po bokach lub coś w tym rodzaju, makijaż również w miarę możliwości lubię mieć schludny(?) i naturalny bo to wydaje mi się bardziej przyjemne dla oka
  • wystrój domu, a właściwie w tym momencie pokoju -

Wasz dom lub mieszkanie jako całość był(o) urządzone gustownie i stylowo?

w moim przypadku na pewno on nie będzie stylowy, ale lubię jak wszystko kolorystycznie współgra, meble są jednego rodzaju i jest w nim zachowany przez większość czasu porządek. Książki są ułożone autorami bądź gatunkami i wszystko inne ma swoje wyznaczone stałe miejsce.

• kupno różnych przedmiotów -

Staracie się zwracać uwagę na to, aby przedmioty, którymi posługujecie się w codziennym życiu były nie tylko funkcjonalne, ale i estetycznie wykonane / stanowiły wręcz małe dzieła sztuki

często jestem skłonna wydać na coś trochę więcej jeśli to coś jest bardziej aesthetically pleasing niż inne tańsze coś.

Oprócz tych przejawów potrzeby estetyki, chyba jak znaczna większość ludzi lubię przebywać w pięknych miejscach. W moim przypadku właśnie najczęściej są to miejsca na łonie przyrody, z dala od siedzib ludzkich ale też potrafię docenić urok architektury. Głównie tej starszej, szczególnie barokowej ale gotyk też jest całkiem przyjemny dla oka.

Interesujecie się sztuką, być może nawet sami tworzycie?

Moje zainteresowanie sztuką nie jest aż tak duże jak było kiedyś. Miałam różne zrywy od pasjonowania się rzeźbiarstwem (wierzę, że nawet dodałam tu kiedyś temat poświęcony rzeźbiarstwu, który jednak nie ucieszył się zbyt dużym zainteresowaniem ale jako, że forum ożyło jak nigdy podlinkuje go tutaj) po poezje, malarstwo, rysunek i ilustracje.

Obecnie trochę wróciłam do rysowania i nawet próbowałam do pisania, aczkolwiek raczej znowu będę miała od tego dłuższą przerwę z powodu braku czasu i inspiracji.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Popular Now

• Najnowsze posty

• michaelowax3
      Dla mnie żaden tam status społeczny czy różowe albo zielone włosy nie świadczą o wartości. Myślę, że dla każdego z osobna co innego będzie definiować kogoś jako tego wartościowego. Dla mnie najważniejsze jest być sobą, nie udawać. Charakter, postępowanie, czyny, słowa - to może wpływać na to co o kimś będziemy myśleć i czy uznamy tę osobę wartościową. Choć to pojęcie jest chyba używane nad wyraz bo jednak wartościowy według słownika oznacza jakieś bogactwo. Podpisać pod to kogoś kto ma wiele zalet. Ale wartość określana raczej jako całokształt mówiąca o człowieku.
    • Shady-Lane90
      Pieniądze same w sobie nie dają szczęścia, ale bardzo mogą w szczęściu pomóc. To dzięki nim możemy się leczyć (gdyż na państwową służbę zdrowia w tym kraju nie ma co liczyć), możemy spełniać marzenia (oczywiście te, które da się spełnić za pomocą odpowiednich funduszy). Z drugiej jednak strony zbyt duża ilość gotówki potrafi uprzykrzyć życie. W naszym otoczeniu zaczynają się pojawiać fałszywe jednostki, które udają przyjaciół, chociaż tak naprawdę zależy im tylko na naszych pieniądzach. No i wiadomym jest, że nie wszystko da się kupić za pieniądze. 
    • holdem
      Moi pamiętają, i ja też pamiętam o ich. Za każdym  razem kupujemy sobie "sarkastyczne" prezenty np.: pluszowy jednorożec, ogromna rama do rozbitego lustra albo nunchako (nw jak to się pisze) z kiełbasy... Jest ciekawie,
    • Shady-Lane90
      Ale właśnie szanowna Pani całuśna postawiła sprawę jasno, że partner i dziecko mają być dla niej na równi. To tak nie działa. Kochający rodzic stawia swoje potomstwo ponad partnera. Choćby ten partner był drugim po Bogu.  Reszta argumentów - choćby trafnych - mało nas interesuje, gdyż takie rażące podejście do sprawy przyćmiło wszystko. Poza tym - autor postu pisał, że chadza razem z partnerką na zakupy itp. Nie jest więc tak, że to on sponsoruje zupełnie wszystko w tym związku. Co do wychowania dziecka i wtrącania się przez dziadków. Wybaczcie, ale ten związek trwa 8 miesięcy. Dziadkowie są dziadkami od urodzenia dziecka. To logiczne, że chcą dla wnuka jak najlepiej. Oczywiście zgadzam się, że autor postu powinien porozmawiać z partnerką o tym, co mu się nie podoba. Ale ABSOLUTNIE NIE MA PRAWA WYMAGAĆ, ABY KOBIETA STAWIAŁA GO NA RÓWNI Z DZIECKIEM, albo co gorsza ponad nim. 
    • holdem
      Witaj, co rozumiesz przez samorozwój? możesz to rozwinąć?
  • Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Sis, dziś na Discovery Chanell o 21 będzie film dokumentalny o wypadku PKSu pod Gdańskiem w 1994 roku. Jedną z ocalałych osób z tego wypadku i uczestniczką tego programu będzie sąsiadka mojej ciotki, pani Sabina. W 2008 roku ją poznałem osobiście.
      Polecam ten odcinek jak i całą serię "Największe polskie katastrofy".
      · 4 replies
    • Kerosine
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90  »  Kalafior_Grozy

Zapewne znasz sprawę zbiorowego samobójstwa w Jonestown (chociaż ja nazwałabym to zaplanowanym masowym zabójstwem). Nie wiem czy miałeś okazję słuchać taśmy z ostatnich minut sprzed całej tej katastrofy, więc podsyłam. Mrozi krew w żyłach, ale wiem, że jako fan spraw kryminalnych, powinieneś to przesłuchać. 

· 13 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

Pacz co dla Ciebie mam  
      https://www.youtube.com/channel/UCynFZm_tin-9SgtaupR6TIA
      https://www.youtube.com/channel/UC3FBrY3U9fQslzrGxq1jqhQ
      · 2 replies
    • Shady-Lane90

Shady-Lane90

...
      · 0 replies
  • Popular Contributors