Jump to content

Magiczny Świat Ani


Borowy

Recommended Posts

Posted

Postanowiłem, że taki temat powinien sie znaleźć na tym forum, jest to mroczne, jest to ciekawe, jest to tajemnicze. Ale czy na pewno?

Najstraszniejszy kanał na polskim YouTube, czyli 'Magiczny świat Ani' to coś, co długo nie pozwala zasnąć. I wcale nie przesadzamy. Takiej dawki niepokoju, przerażenia i wszystkiego co creepy, próżno szukać w horrorach. Czym jest kanał? Kto go prowadzi? Kim jest Ania? Jaka zagadka kryje się za jej zaginięciem? Takich pytań jest więcej.

Kanał 'Magiczny świat Ani' działa mniej więcej od września 2017 roku. Dość nieregularnie pojawiają się na nim kolejne nagrania. Obecnie jest ich dziesięć. Wszystkie z zagadkowymi tytułami w stylu "Bezczelność rzeczy martwych" czy "Krystalizacja kości". Znacznie bardziej zagadkowa i przerażająca jest jednak ich treść.

Każdy filmik to pełen surrealistycznej grozy, psychodeliczny klip, w którym chaotyczny montaż pokazuje nam zaskakujące, dziwne i straszne obrazy. Często pojawia się też tajemnicza osoba w masce kobiety.

Jak to wszystko się rozwinie? Trudno powiedzieć. Jedno jest jednak pewno. Magiczny świat Ani to najstraszniejszy kanał na polskim YouTube.
Opis zapożyczyłem z EskaRock

Od siebie dodam, że na kanale Magiczny Świat Ani za opis kanału robi ta informacja:

29 maja 1993 r. zaginęła 20 letnia studentka Anna Słowińska. Ostatni raz widziana była w godzinach wieczornych 27 maja 1993 w swoim domu. Zaginiona miała w chwili zaginięcia około 165 cm wzrostu, proste włosy do ramion w kolorze blond z grzywką do brwi oraz niebieskie oczy. Do chwili obecnej zaginiona nie nawiązała żadnego kontaktu z najbliższą rodziną. W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji o Annie Słowińskiej prosimy o natychmiastowy kontakt.

Dużo internautów rozwiązuje ich mroczne zagadki wierząc, że całą tą akcje prowadzi skruszony wyrzutami sumienia morderca, lub sama Ania. 

......................................................................................................

Ja sam zaś uważam, że to jakaś akcja marketingowa jaką kiedyś była "Kraina Grzybów". Zrobią szum w internecie, a potem otworzą sklep z koszulkami.

 

Link to comment
Posted

Możliwe że jest to coś na zasadzie krainy grzybów - psychodelika w celu zdobycia popularności, aby potem osiągnąć inne korzyści. Chociaż krainie grzybów dużo szybciej udało się to osiągnąć (praktycznie od razu stali się memem, a w sumie o to chodziło). 

Natomiast artystycznie kanał o Ani dużo bardziej mi się podoba, bo jest mega dopracowany. Serio można się doszukać jakiejś historii, która łączy się w całość i w której można odgadywać zagadki (np. profil Ani na facebooku, przekierowanie do Tumblra). Tak jakby twórcy autentycznie chcieli zaangażować widzów w odkrywanie kolejnych szczegółów, jak w jakiejś grze. To dodatkowo budzi pytanie, czy autorem nie jest morderca lub sama Ania :wink: - istotny element w tworzeniu atmosfery grozy. 

Generalnie fajna rzecz, nie zdziwiłabym się gdyby ostatnim elementem zagadki było znalezienie linku do strony nowego sklepu (wgl wyobraźcie sobie gdyby to była reklama Escape Roomu, ja tam bym się skusiła :D). Albo po prostu ciekawy projekt artystyczny.

Link to comment
Kalafior_Grozy
Posted
5 godzin temu, Borowy napisał:

Ja sam zaś uważam, że to jakaś akcja marketingowa jaką kiedyś była "Kraina Grzybów". Zrobią szum w internecie, a potem otworzą sklep z koszulkami.

Wydaje się to być najbardziej prawdopodobnym wnioskiem. Przede wszystkim filmy są robione w podobnym stylu i montowane tym samym oprogramowaniem, więc to pierwszy trop, który powinien wzbudzić jakieś podejrzenia. Z drugiej strony może to być też próba zwrócenia uwagi na sprawę Ani, choć po krótkim zastanowieniu stwierdzić mogę, że jednak kanał na YT nie jest odpowiednim środkiem przy tego typu sprawach.

W przypadku Krainy Grzybów natychmiast powstał prawie profesjonalny kanał "Kraina X", który w zaskakująco trafny sposób wskazywał nie tylko rozwiązania zagadek i szyfrów ale także też źródło z którego czerpali urywki filmowe. Później okazało się, że to ci sami ludzie stworzyli ten kanał.

Link to comment
Shady-Lane90
Posted
O 2.04.2018 at 10:12, Borowy napisał:

Dużo internautów rozwiązuje ich mroczne zagadki wierząc, że całą tą akcje prowadzi skruszony wyrzutami sumienia morderca, lub sama Ania. 

Mit. To po prostu zabawa w szukanie wyimaginowanej osoby, która niby zaginęła. 

Oczywiście - są jakieś tam wycinki z gazet, jakieś dziwaczne nagrania rozmów telefonicznych, w których to rzekomo matka Ani zgłasza jej zaginięcie. Ale osoba taka nie figuruje w żadnym rejestrze osób zaginionych. 

O 2.04.2018 at 10:12, Borowy napisał:

Ja sam zaś uważam, że to jakaś akcja marketingowa jaką kiedyś była "Kraina Grzybów"

Bingo! Całkiem możliwe, że za tym projektem stoją nawet te same osoby. A jeśli nie - to twórca kanału o Ani na pewno inspirował się właśnie krainą grzybów. 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Who's Online (See full list)

  • There are no registered users currently online
 • Popular Now

 • Najnowsze posty

  • grzechu98
   @Gloria Ale sam w sobie już jestem alertem, jeśli wszystko zbierzemy do kupy. Jeśli nie widziałem do tej pory np spojrzeń.  Tylko nie mam gdzie poznawać młodszych, gdyż na studia nie chodzę, dzienne i zaoczne. Zauważyłem, że dużo właśnie młodszych dziewczyn mało coś od siebie daje; prowadzi tak rozmowę bym ją prowadził i ciągle dawał. Facet introwertyk ma o wiele gorzej w tych sprawach.
  • Gloria
   Moim zdaniem, mógłbyś troszeczkę popracować nad dowartościowaniem się. Na pewno posiadanie dziewczyny nie może być wyznacznikiem tego, jakim człowiekiem jesteś. Co do samego poznawania kobiet, to trzeba by po prostu udać się w miejsca, gdzie kobiety można spotkać (w zasadzie może być to jakiekolwiek miejsce). Piszesz o rówieśniczkach - być może warto zapoznać się z młodszymi dziewczynami? W końcu one także nie powinny mieć dużego doświadczenia w relacjach damsko-męskich. Często zdarza się, że kobiety szukają starszych od siebie mężczyzn.
  • Gloria
   Słabo się znam, ale jak już mam coś wybierać to może przedział 14 - 17 lat?
  • grzechu98
   Nie wiem jaki sam jestem w skali 1-10. Nigdy nikogo nie pytałem o to, ale jeśli nigdy nie widziałem zaintesowania od drugiej strony, to znaczy że jestem odpadem genetycznym. Warsztów z moich ulubionych dziedzin brak w mojej okolicy. Przeglądam grupy na Facebooku z tym. Oswoilem się wokół kobiet dzięki tej pracy i poprzedniej, gdzie 90% kadry to kobiety w różnym wieku. Dwie tylko moje rówieśniczki. Nie biorę pod uwagę z pracy, bo romansowanie itp w pracy to się źle kończy.  Facet chodzący na prostytutki, pokazuje że nie jest pożądany przez kobiety. A kobiety z tego co widzę, wola tych, co kręci się wokół kobiety. Zresztą skreślamy jest facet, co ma 25 lat i "czystą kartkę" posiada.
  • yiliyane
   I to był błąd. Po pierwsze, skoro ich nie znałeś, nie mogłeś wiedzieć, czy były wolne. Po drugie, jeśli startowałeś do dziewczyn typu supermodelka, samemu będąc przeciętnym... to też nie mogło skończyć się dobrze. Nie zrozum mnie źle, to nie tak, że przeciętny mężczyzna nie może być z piękną kobietą. Tylko musi czymś to nadrobić. A trudno jest to nadrobić, jeśli kompletnie się wcześniej nie znaliście. Bo ona widzi tylko Twoją powierzchnię i wyłącznie na tej podstawie Cię ocenia. Aplikacje randkowe też bazują wyłącznie na wyglądzie. Niczym innym nie można się tam wykazać, więc przeciętni mają znacznie trudniej. I to dotyczy obu płci. Warto to zmienić. Nie po to, by podrywać wszystkie dziewczyny jak leci i a nuż się uda, a by nauczyć się czuć swobodnie w damskim towarzystwie. Gdy się nauczysz, będzie Ci dużo łatwiej poderwać jakąś dziewczynę. Może jakieś warsztaty, kursy, wykłady byłyby dobrym pomysłem? Jako rozwijanie swoich hobby i jako poznawanie nowych ludzi. Czy Twoi znajomi nie spotykają się czasem w szerszym gronie, tj. gronie mieszanym? Może warto byłoby na takie spotkanie pójść. Po to, żeby interakcje z płcią przeciwną były dla Ciebie równie proste jak interakcje z tą samą płcią. Żadna koleżanka z pracy Ci się nie podoba? Mielibyście wspólny punkt zaczepienia. Mógłbyś którąś zaprosić np. na lunch, jeśli macie lunchowe przerwy w pracy. To stereotyp. Chociaż też zależy w jakim środowisku się obracasz. Normalna, zdrowa psychicznie, dojrzała kobieta, szukająca stałego związku będzie chciała wspierającego partnera, który umie słuchać i chce pomagać. Trudno mi to oceniać z medycznego punktu widzenia, ale z punktu widzenia kobiety mężczyzna chodzący na prostytutki jest mało ciekawą partią. Jak rozwiązać ten problem, może by Ci seksuolog doradził. Ja niestety w kwestii medycznej nic Ci nie powiem.
 • Recent Status Updates

  • Lina_Evi

   Lina_Evi

   Witam ponownie.
   · 2 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy

   Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
   · 5 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
   · 0 replies
  • Pizzaro

   Pizzaro

   Czy jest tutaj życie?
   · 4 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   yiliyane
   yiliyane
   4
  2. 2
   wolnaczeczenia
   wolnaczeczenia
   2
  3. 3
   Celt
   Celt
   2
  4. 4
   wabbit
   wabbit
   1
  5. 5
   Weronika
   Weronika
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  yiliyane
  yiliyane
  6 posts
  Kerosine
  Kerosine
  5 posts
  grzechu98
  grzechu98
  4 posts
  Celt
  Celt
  3 posts
  MightyWozz
  MightyWozz
  2 posts
  Gloria
  Gloria
  2 posts
  Olcia15273
  Olcia15273
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  24 posts
  Celt
  Celt
  17 posts
  yiliyane
  yiliyane
  13 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  480 posts
  yiliyane
  yiliyane
  440 posts
  wardrum
  wardrum
  163 posts
×
×
 • Create New...
Please Sign In or Sign Up