Jump to content

Czy i w jaki sposób zrobić osiemnastkę?


Jack028

Recommended Posts

Cześć wszystkim :)

W czerwcu skończę 18 lat. W poprzednich latach tak się złożyło że nigdy nie robiłem imprezy urodzinowej dla znajomych, zawsze coś wypadało w podobnym terminie albo nie miałem pomysłu, dodatkowo w podstawówce i gimnazjum delikatnie mówiąc nie miałem zbyt wielu dobrych znajomych. Osiemnaste urodziny są jednak uznawane jako szczególne, no i można by je zrobić w sumie. Z tym że nie jestem typem imprezowicza, mam dużo pasji i celów w których się realizuję i mimo zdecydowanie ponadprzeciętnie mocnej głowy nie czekam tylko na piątek żeby iść się nawalić jak sporo osób w tym wieku :D Byłem na kilku osiemnastkach na salach i średnio rozumiem ich fenomen: jest spora liczba gości i solenizant musi wszystkich w miarę ogarniać, tylko część z gości to jego przyjaciele czy rodzina a dużo osób jest zaproszonych bo są popularne, są osobami towarzyszącymi lub na dopełnienie listy. Duże koszty a najśmieszniejsze jest to że tydzień wcześniej i później jakiś znajomy ówczesnego solenizanta zrobi swoją 18, która będzie wyglądać identycznie, z podobnymi gośćmi i możliwe nawet że na tej samej sali. Co w tym fajnego i wyjątkowego :dry: Nie wspominając już o tym że trzeba uważać żeby ktoś czegoś nie rozwalił, a tylko część osób przyjdzie bo naprawdę lubi solenizanta, niektórzy chcą się po prostu na**bać jak świnie a dziwnym trafem tacy imprezowicze mają najsłabsze głowy często. Jakieś dziwne akcje że ktoś coś rozwali lub się porzyga za salą na przeciętnej imprezie od biedy mogłyby być nawet trochę śmieszne, ale mieć takie wspomnienia ze swoich urodzin to według mnie nic fajnego. 

Myślałem o zrobieniu 18 na działce, bo mam taką możliwość, z grupką lepszych znajomych, korzystając z tego że urodziny mi wypadają w lato kiedy jest zazwyczaj piękna pogoda. Jakiś grill, przekąski, muzyka, popołudnie spędzone w fajnym gronie, może tort - problemem byłoby nie za wiele miejsca i kłopot z tym aby napoje, jedzenie itp przetrwały w 30-stopniowym upale w altance bez lodówki, ewentualnie jeszcze starsi sąsiedzi dookoła którym impreza może średnio się podobać no ale takie coś jest raz kiedyś więc chyba przeżyją :D Zalety to niewątpliwie kameralna atmosfera i nieco mniejszy koszt. Co o tym sądzicie? Są jeszcze jakieś opcje poza salą/działką? Dom raczej odpada bo jest zbyt mały. I jak z alkoholem, kupienie mniejszej ilości chyba będzie dobrym rozwiązaniem, mógłbym nawet całkiem z niego zrezygnować na upartego. Nie dlatego że mam coś przeciwko spożywaniu go na wyjątkowych okazjach ale na moich urodzinach wolałbym żeby było wesoło ale każdy w miarę ogarniał a nie zmieniło się w to jedno wielkie chlanie. 

Kolejną kwestią jest dobór gości: towarzystwo moich lepszych znajomych jest dość zróżnicowane i obawiam się żeby nie wypadło nudno albo że wszyscy będą po prostu siedzieć i nie wiedzieli co ze sobą zrobić. Dodatkowo problemem jest to, że np. w klasie spędzam identyczną ilość czasu z 4 kolegami, ale 2 z nich chciałbym naprawdę zaprosić, a 2 kolejnych już mniej bo tak naprawdę nie mam z nimi tyle tematów i wspólnego co z pozostałymi, w dodatku są to takie osoby które mogłyby coś dziwnego odwalić szczególnie po alkoholu, no i zwyczajnie nie czułbym się w pełni komfortowo w ich towarzystwie i moich innych sporo spokojniejszych znajomych. Ale dziwnie będzie wyglądało jak ich nie zaproszę skoro spędzam z nimi tyle samo czasu, a o 18 raczej się dowiedzą bo ktoś wspomni w szkole. Co byście z tym zrobili? Czy może osobno wyjść gdzieś z kolegami z klasy a osobno zrobić 18 na działce dla tych z którymi się rzadziej widzę?

Trochę się rozpisałem :D Dzięki za przeczytanie i będę wdzięczny za wszystkie rady, pomysły, sugestie czy odpowiedzi jak to u Was wyglądało kiedy robiliście swoje osiemnastki.

Link to post

Zaoszczędziłabym do czasu trochę pieniędzy na Twoim miejscu. Zamiast posiadówki na działce, która wygląda jak każda inna okazja, wybrałabym się z paczką dwóch bliskich znajomych do innego miasta, może w góry. Zorganizować wycieczkę nawet stopem, tym bardziej że wakacje, na mazurskie jeziora.

 

Link to post

@Jack028 - Masz rację 18 lat to szczególna okazja i nalażałony ten dzieć wspominać mile,a będzie to możliwe tylko wtedy,kiedy zaprosisz odpowiednich kolegów,którzy będą umierli się zachować kulturalnie.Proponowany przez - Nineku - wyjazd  na Mazury lub w góry to pomysł bardzo dobry, ale i kosztowny, z tym, że tę 18-tkę ma się raz w życiu i może warto o tym pomyśleć? a sam pomysł z grillem na działce też nie jest zły, na ten czas zawsze możesz załatwić podręczną lodówkę,na przekąski.Dobra muzyka, niezbyt głośna,odpowiednie towarzystwo,nie za dużo alkoholu, grill z różnych gatunków mięs,ryb  i zabawa będzie wyśmienita. Potańczycie,pośmiejecie się i zobaczysz, że będziesz zadowolony,a że urodziny wypadają Ci latem troszkę czasu jeszcze Ci zostało,może jeszcze jakie inne opcje wpadną Ci do głowy,lub ktoś coś Ci podsunie ,a ponieważ dzień jest długi, możecie posiedzieć dłużej,a sąsiadów zawsze należy uprzedzić,aby nie mieli żadnych pretensji.:) 

Link to post
 • yiliyane locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Who's Online (See full list)

  • Zielona.
 • Najnowsze posty

  • Gloria
   Morsowania jako takiego nie uprawiałem, ale zdarzył mi się epizod, że brałem zimne prysznice. Wzięło się to z tego, że wyczytałem o prozdrowotnych właściwościach takich kąpieli. Pamiętam, że codziennie rano brałem zimny prysznic... Na początek trwało to parę chwil, a później - w miarę upływu czasu - wydłużałem stanie w zimnie. Po pewnym czasie wytrzymywałem dosyć długo (jak na moje wyobrażenie!). Podobało mi się to. Niestety, po kilkunastu dniach zaczęła dobierać się do mnie choroba. I tak po czasie pomyślałem, że chyba za często brałem te zimne (a w zasadzie to lodowate) prysznice. Myślę, że zimny prysznic raz na 2 dni albo chociaż raz w tygodniu byłby wystarczający. Mimo wszystko przyznam, że lubię po ciepłej kąpieli spłukać się na koniec zimniejszą wodą... Do samego morsowania mnie nie ciągnie, bo przeraża mnie wizja zdjęcia z siebie ubrań w zimowej porze. Pewnie wszystko by się zmieniło, gdybym trochę więcej poczytał o tym, bo nawet jakbym chciał morsować to nie wiem, jakbym miał się za to zabrać, a nie chciałbym sobie zrobić krzywdy.
  • Kerosine
   ... maila z umową o pracę >.<
  • Kerosine
   @mw2, wyznacz jeszcze następną parę i wybierz dla niej tematy 
  • Kerosine
   Dla mnie zawsze największą zaletą for była możliwość z jednej strony oderwania się od swego "realnego" ja [choćby poprzez posługiwanie się nickiem zamiast prawdziwego imienia i nazwiska czy avatarem w miejsce zdjęcia], a z drugiej poniekąd bycia z innymi, ale jednak obok nich. Następca - pożal się borze - tej formy dyskusji, czyli Facebook i jego grupy umożliwiają istotnie poczucie bliższej więzi z naszymi rozmówcami i ogólnie w większym stopniu sprzyjają nawiązywaniu / utrzymywaniu bliskich znajomości, ale dla mnie to właśnie wada, ponieważ wcale nie głębokich relacji szukam / szukałam w internetach... przynajmniej nie w takim rozumieniu, które cechuje 99,99% osób. Aby w pełni zaspokoić swe społeczne [i nie tylko] potrzeby z powodzeniem wystarcza mi samo udzielanie się na forum; dawno już zauważyłam, że przy próbie przeniesienia zawartych za jego pośrednictwem znajomości na bardziej prywatny grunt szybko tracę nimi zainteresowanie [ostatecznie m. in. na powrót zbliżają mnie one do "prawdziwego" świata...]. Zdaję sobie jednak sprawę, że ze swym szczególnym podejściem do tematu jestem niczym prawdziwy jednorożec. Fora takie jak nasze, uzupełniłabym. Tematyczne wciąż potrafią cieszyć się zaskakującą [a może wcale nie?] popularnością... niestety także i tam zaczynają się coraz bardziej wkradać FB / Messenger, Skype'y i inne koszmarki, zwłaszcza na poziomie zarządzania stroną [które przy braku zgody na korzystanie z wyżej wymienionych może okazać się wręcz niemożliwe (!)].
  • Celt
   "Clickbait" - przez pierwsze odcinki zapowiada się ciekawie, i widać wtedy, że aspiruje do miana czegoś ambitniejszego i poruszającego ważne społecznie tematy, jednak koniec końców serial rozczarowuje i marnuje swój potencjał. Zwłaszcza ostatnie trzy odcinki. Fabuła jest zawiła i przekombinowana. Wątki i postacie drugoplanowe pojawiają się i znikają, nie są rozwijane tak, jak by mogły. Np. w pewnym momencie kluczowymi postaciami wydają się być Ben Park i Roshan Amiri, jednak w pewnym momencie twórcy zdają się o nich zapominać, gdy twórcy chcą zrobić kolejny zwrot akcji - i te postacie albo znikają, albo stają się zupełnie epizodyczne i nieistotne, stają się jedynie tłem. Serial wciąga m.in. właśnie tymi zwrotami akcji. Jednak z czasem wychodzi na to, że nie mieli dopracowanego pomysłu na to, ile czasu poświęcić fabule, a ile postaciom - i wychodzą płaskie postacie o motywacjach nie wiadomo skąd, a przynajmniej niektóre z postaci. A najbardziej rozczarowuje końcówka, która jest naprawdę mocno naciągana i wydaje się być wymyślona w ostatniej chwili i nie kleić się z tym, co widzieliśmy wcześniej. Twórcy chcieli zaskoczyć widzów rozwiązaniem, które by wszystkich zaskoczyło, jednak to rozwiązanie jest fabularnie dziurawe i wręcz niewiarygodne. Nie kupuję zachowania i motywacji tego, kto okazał się być sprawcą. Twórcy chcieli złapać za ogon naprawdę wiele srok, jednak tylko w kilku przypadkach im się to udało - i to nie wystarczyło, żeby efekt końcowy był satysfakcjonujący. Ten serial mógłby być czymś więcej - mógłby być bardziej zaangażowaną opowieścią o tym, co z ludźmi robią media społecznościowe, poruszającą przy tym temat np. rasizmu czy obwiniania ofiar (w tym tzw. kultury gwałtu), czym momentami nawet wydaje się być. Jednak z czasem zrobił się z tego zbyt typowy i schematyczny kryminał i dreszczowiec w jednym. Im dalej w odcinki, tym więcej absurdów i tym bardziej naciągane to wszystko. Widać tu inspirację Davidem Fincherem, jednak bez jego talentu i polotu. Tak że w sumie, pierwsze 5 odcinków to jak dla mnie 8/10, jednak ostatni odcinek to 3/10. Szósty i siódmy to jakieś 6/10.
 • Recent Status Updates

  • Anarchist

   Anarchist

   Och, te remonty w mieście, nie widać końca :C 
   · 2 replies
  • Shady-Lane90

   Shady-Lane90

   Więcej czasu potrzebne od zaraz! :/
   · 2 replies
  • NYC

   NYC  »  Martusiaaaaaa92

   Odpisałam;)
   · 0 replies
  • Kerosine

   Kerosine

   Z okazji dzisiejszego święta - ku przypomnieniu, że pokochanie drugiego człowieka [przynajmniej tym zdrowym rodzajem miłości] jest niemożliwe bez uprzedniego przynajmniej zaakceptowania i uszanowania samego siebie, a każdy z nas już na starcie jest kompletną całością, nie zaś czyjąkolwiek połówką 
   · 0 replies
  • Kalafior_Grozy

   Kalafior_Grozy  »  Shady-Lane90

   Dziś tak bardziej...
   Zimowo. O.
   · 0 replies
 • Popular Contributors

  1. 1
   Anarchist
   Anarchist
   6
  2. 2
   yiliyane
   yiliyane
   3
  3. 3
   Kerosine
   Kerosine
   2
  4. 4
   Highline
   Highline
   1
  5. 5
   mw2
   mw2
   1
 • Top użytkownicy (7 dni)

  Kerosine
  Kerosine
  20 posts
  Jolkaa
  Jolkaa
  17 posts
  Anarchist
  Anarchist
  15 posts
  Monalissa
  Monalissa
  15 posts
  yiliyane
  yiliyane
  5 posts
  kacper2001
  kacper2001
  2 posts
  glowacz
  glowacz
  1 post
  mw2
  mw2
  1 post
  Celt
  Celt
  1 post
 • Top użytkownicy (miesiąc)

  Kerosine
  Kerosine
  39 posts
  Anarchist
  Anarchist
  36 posts
  yiliyane
  yiliyane
  25 posts
 • Top użytkownicy (rok)

  Kerosine
  Kerosine
  828 posts
  yiliyane
  yiliyane
  704 posts
  Shady-Lane90
  Shady-Lane90
  639 posts
×
×
 • Create New...