Jump to content

Wulf (II)

Bloody.

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam, zapraszam do ostrzelania pytaniami @Wulfa ;) . Pytamy przez 7 dni ;)

Edited by Kerosine
Poprawa nazwy tematu (see edit history)
Posted

1. Jaka doktryna polityczna jest Tobie najbliższa?

2. Co sądzisz o anarchokapitalizmie?

3. Lepsza utopia czy antyutopia?

4. Wierzysz w magię?

5. W jakim zawodzie pracujesz/ chciałbyś pracować?

6. Co sądzisz o jakobinach?

7. Czy uważasz, że lackość powinna być wpisana w Konstytucję RP?

Posted

Ulubiony zespół?

Czy słuchasz jednego gatunku, czy lawirujesz pomiędzy tym, co wpadnie w ucho, bez szufladkowania?

Kalafior_Grozy
Posted

1. Czy według Ciebie imigracja z Afryki jest szansą czy zagrożeniem dla Europy?

2. Poprawność polityczna - zjawisko pozytywne czy negatywne?

3. Antifa - wojownicy o wolność czy organizacja terrorystyczna?

4. Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentarnych?

5. Cenzura na Youtube - zjawisko pozytywne czy negatywne?

6. Czy Aneks do raportu o likwidacji WSI powinien zostać odtajniony?

7. Poszerzone granice obrony koniecznej - dobre czy złe posunięcie Min. Sprawiedliwości?

8. Lecznicza marihuana - za czy przeciw?

9. Czy według Ciebie zmiana czasu z zimowego na letni itd. powinna zostać w Polsce zniesiona?

10. Prawica czy lewica i dlaczego?

Posted
11 godzin temu, Anarchist napisał:

1. Jaka doktryna polityczna jest Tobie najbliższa?

Zdrowy rozsądek. Jeśli idzie o gospodarkę to kurczowe trzymanie się jakiejś doktryny zwłaszcza skrajnej zwykle niezbyt dobrze się kończy. Jeśli idzie o tgz, sprawy społeczne to moje poglądy są dość liberalne. Inna rzecz, że na poziomie jednostek kwestie gospodarcze i społeczne stanowią jedność. 
W sumie wychodzi mi, że jestem gdzieś pomiędzy marksizmem, socjalizmem demokratycznym, czy socjalizmem libertariańskim. 
W przełożeniu na partie polityczne w Polsce najbliżej mi do Razem której jestem członkiem. 

2. Co sądzisz o anarchokapitalizmie?

Szkodliwe, oderwane od rzeczywistości bajkopisarstwo polityczne. 
W czasach I Międzynarodówki miała miejsce klasyczna polemika pomiędzy Marksem, a Bakuninem. Z grubsza teza Marksa była taka, że wprowadzenie anarchizmu jest jedynie chwilowe bo szybko odtworzą się w nim kapitalistyczne stosunki pracy (które wcale nie są tak dobrowolne jakby niektórzy chcieli wierzyć) i ... chroniące je państwo. 
Poza tym serio...prywatna policja, prywatne sądy, skutki chyba łatwe do przewidzenia. 

3. Lepsza utopia czy antyutopia?

Na podstawie tych drugich są lepsze filmy ;) 

4. Wierzysz w magię?

Jeśli rozumiesz przez to czary-mary to nie. 

5. W jakim zawodzie pracujesz/ chciałbyś pracować?

Recepcja. Odpowiada mi to. 

12 godzin temu, Anarchist napisał:

6. Co sądzisz o jakobinach?

Mieszane uczucia. Z jednej strony krok w stronę zdemokratyzowania Francji, zniesienie feudalizmu. Z drugiej Wielki Terror - choć po części zrozumiały z uwagi na wojny z sąsiadami i kontrrewolucję - nie jest zbyt chwalebny.

12 godzin temu, Anarchist napisał:

7. Czy uważasz, że lackość powinna być wpisana w Konstytucję RP?

Tak. Bezwzględnie. 

10 godzin temu, Nineku napisał:

Ulubiony zespół?

Czy słuchasz jednego gatunku, czy lawirujesz pomiędzy tym, co wpadnie w ucho, bez szufladkowania?

Taki ulubiony za wsze czasy to pewnie Behemoth, nawet jeśli aktualnie częściej słucham innych kapel. 
W większości gatunków umiem znaleźć coś dla siebie, ale najczęściej jest to jednak coś w okolicach black/death metalu. 
https://www.last.fm/pl/user/Mitanged

3 godziny temu, Kalafior_Grozy napisał:

1. Czy według Ciebie imigracja z Afryki jest szansą czy zagrożeniem dla Europy?

Dla nich pewnie szansa na lepsze życie. 
Osobiście nie patrzę na to w tych kategoriach. Widzę to raczej jako problem do którego zresztą sami (jako Europa czy Zachód) w dużej mierze się przyczyniliśmy. Zresztą jest to bardziej problem skali niż samego procesu który i tak trwał, a na to ani nasz rynek ani systemy socjalne nie były gotowe. 
Z drugiej strony odsyłanie, ani tym bardziej przetrzymywanie latami w obozach sprawy nie rozwiąże, a tylko wszystko pogorszy. 

Posted

2. Poprawność polityczna - zjawisko pozytywne czy negatywne?

To zależy. Póki eliminowało to poglądy delikatnie mówiąc niedopuszczalne typu "Żydzi/Komuchy/Pedały/co tam chcesz do gazu" to było ok. Gdy zaczęło to służyć zamykaniu debaty publicznej jak przykładowo w kwestiach gospodarczych postawa typu "to istny komunizm nie gadajmy o tym", to wtedy robi się problem. 

Inna sprawa, że bardziej niepokoi mnie druga strona tego zjawiska, a mianowicie pozytywne wartościowanie wypowiedzi tylko dlatego, że są "niepoprawne politycznie" niezależnie od tego jak wielka głupota jest pod tym płaszczykiem wypowiadana. 

3. Antifa - wojownicy o wolność czy organizacja terrorystyczna?

Wojownicy o wolność to może przesadnie pompatyczne, ale bliżej tego pierwszego. 

4. Na kogo zagłosujesz w najbliższych wyborach parlamentarnych?

Razem, do którego należę. 

5. Cenzura na Youtube - zjawisko pozytywne czy negatywne?

Czasem mam wrażenie, że jest jej tam za mało. Pomijając tony złej muzyki to jest tam też masa rzeczy promujących delikatnie mówiąc szkodliwe bzdury.
No, ale taka jest polityka korporacji. ;] 

6. Czy Aneks do raportu o likwidacji WSI powinien zostać odtajniony?

Pewnie by się przydało. Spekulacje są często bardziej szkodliwe od prawdy. 

7. Poszerzone granice obrony koniecznej - dobre czy złe posunięcie Min. Sprawiedliwości?

Nie uważam by było to potrzebne, dotychczasowe zapisy uważam za wystarczające. 

8. Lecznicza marihuana - za czy przeciw?

Większość osób promujących temat to delikatnie mówiąc matołki, które robią z tej roślinki lek na całe zło tego świata.

Generalnie jeśli jakaś substancja ma pożądane w medycynie właściwości, przejdzie odpowiednie badania potwierdzające jej skuteczność na danym obszarze to powinna być ona dopuszczona. 

9. Czy według Ciebie zmiana czasu z zimowego na letni itd. powinna zostać w Polsce zniesiona?

W sumie to jest mi doskonale wszystko jedno. Współcześnie argumentacja która stała za jego wprowadzeniem się zużyła, niemniej nie jest to znów, aż tak wielka komplikacja. 

10. Prawica czy lewica i dlaczego?

Pytanie kliszowe to i kliszami odpowiem. 
Lewica bo:
Egalitaryzm>Elitaryzm
Równość>Hierarchiczność 
Życie zgodnie z sobą>Życie zgodnie z wartościami narzuconymi

Posted

1. Wierzyłeś w coś zanim zostałeś ateistą?

Posted

1). Z tego co pamiętam to kiedyś miałeś poglądy wzbudzające większą kontrowersje. Co się zmienilo? 

2). Żałujesz czegoś w życiu?

3). Jesteś szczęśliwy?

4). Jakie masz plany na przyszłość?

Chyba mogę nadmienić w tym poście @Wulf,że bardzo Cię lubię, szanuje i cenie. I chyba nie przesadze jeżeli dodam, że na pewnym etapie mojego życia odegrałeś dość ważna i istotną dla mnie rolę. Dzięki ;)

Posted
9 minut temu, Bloody. napisał:

1). Z tego co pamiętam to kiedyś miałeś poglądy wzbudzające większą kontrowersje. Co się zmienilo? 

Coś co kiedyś było kontrowersyjne dziś często jest normalne. Znaczy chyba nie tyle Ja się zmieniłem tylko raczej rozkład poglądów w społeczeństwie, albo po prostu ludzie przywykli do szerszego spektrum poglądów. 

22 minut temu, Bloody. napisał:

2). Żałujesz czegoś w życiu?

Każdy chyba ma trochę takich rzeczy. Trochę fatalnych decyzji, kiepskich wyborów często ze złych powodów, rzeczy których się nie zrobiło itd. Niemniej nie spędzam całych dni na rozpamiętywaniu tego co poszło nie tak.

30 minut temu, Bloody. napisał:

3). Jesteś szczęśliwy?

Na tyle na ile jestem do tego zdolny. 

33 minut temu, Bloody. napisał:

4). Jakie masz plany na przyszłość?

Czasem mam wrażenie, że jedyne co planuje na przyszłość to to na jakie koncerty się wybiorę w najbliższym czasie, Generalnie ciężko u mnie z planowaniem niemniej w przyszłym roku się żenię. ;)

Dzięki za dobre słowo :)

Posted

Jaki masz stosunek do dzieci ( z perspektywy możliwego rodzicielstwa)?

Posted
19 godzin temu, mw2 napisał:

1. Wierzyłeś w coś zanim zostałeś ateistą?

Pierwszoosobowo chyba nigdy. Z lekcji religii zrezygnowałem gdzieś po 2 klasie podstawówki. W sumie to wątpię bym kiedykolwiek mógł się określić jako osoba wierząca.

Posted
15 godzin temu, Nineku napisał:

Jaki masz stosunek do dzieci ( z perspektywy możliwego rodzicielstwa)?

W mojej pierwszej myśli przypomniał mi się kawał o tym którą stroną wkłada się niemowlaka do sokowirówki, no ale chyba nie o tym miało być. W sumie - chyba mam to po mamie - nie za bardzo lubię małe dzieci, zwłaszcza te krzyczące (w ogóle kiepsko toleruje krzyk).
Z drugiej strony jak już zostawałem z takowymi to raczej dobrze sobie radziłem i nawet nie miałem jakiś specjalnie natarczywych późnoaborcyjnych myśli. :)
Z jakiegoś powodu fascynujący wydaje mi się wychowywanie dziecka będącego w wieku nastoletnim, niestety takie się nie rodzą.

Będzie to będzie, a jak nie to nie.

Posted

2. Jakimi wartościami kierujesz się w życiu? 

3. Gdzie w przypadku pomocy społecznej, według Ciebie, leży granica? (Mam na myśli m.in.: ilość wydatków budżetowych, bo budżet jak wiadomo, jest ograniczony). 

4. Uważasz za moralne zabieranie ludziom części ich dochodu wbrew im woli i przeznaczanie go innym ludziom, których cechują mniejsze zdolności i często brak zaradności w życiu?

Posted
2 godziny temu, mw2 napisał:

2. Jakimi wartościami kierujesz się w życiu? 

Najlepsza odpowiedź na tego typu pytania.
https://www.youtube.com/watch?v=_oZqSaba34o

Takie wielkie słowo wobec małego szarego życia.
Jeśli pytasz o słowa-drogowskazy to niech będą uczciwość, empatia. Filozoficznie dość przyjaźnie patrzę na Singerowską etykę (dla wielu dość skrajna postać utylitaryzmu). Niemniej to tylko tabliczki koniec końców jak chyba większość ludzi posługuje się - zapewne częściowo zracjonalizowanym - wewnętrzym kompasem moralnym.

3. Gdzie w przypadku pomocy społecznej, według Ciebie, leży granica? (Mam na myśli m.in.: ilość wydatków budżetowych, bo budżet jak wiadomo, jest ograniczony).

Poproszę o skonkretyzowanie pytania, bo nie wiem czy pytasz o relację do PKB, czy świadczenie będące wyrazem skrajnego rozpasania socjalnego, czy też zakres dopuszczalnej interwencji państwa.

4. Uważasz za moralne zabieranie ludziom części ich dochodu wbrew im woli i przeznaczanie go innym ludziom, których cechują mniejsze zdolności i często brak zaradności w życiu?

Uważam to za etycznie właściwe.
Zresztą to nie zdolności i zaradność są głównymi determinantami różnic dochodowych.

Posted

@WulfPodpiszesz intercyzę przed ślubem? Jaki masz stosunek do tego?

Posted (edited)
13 godzin temu, Wulf napisał:

Poproszę o skonkretyzowanie pytania, bo nie wiem czy pytasz o relację do PKB, czy świadczenie będące wyrazem skrajnego rozpasania socjalnego, czy też zakres dopuszczalnej interwencji państwa.

W zasadzie to o wszystko. Zarówno relację do PKB jak i czy są granice interwencjonizmu państwa poprzez wydawanie pieniędzy poprzez pomoc socjalną.

Przy okazji jeszcze jedno pytanie :D 5. Myślisz, że sztuczna inteligencja może stanowić zagrożenie dla ludzkości w przyszłości?

Edited by mw2 (see edit history)
Posted
23 godzin temu, Bloody. napisał:

@WulfPodpiszesz intercyzę przed ślubem? Jaki masz stosunek do tego?

Nie, bo nie jest mi to do niczego potrzebne.
Czasem są sytuacje gdy jest to korzystna umowa np. jeśli przyszły małżonek/ka ma jakieś zobowiązania finansowe (długi/alimenty/kredyty), w innych sytuacjach gdzie pełni to formę przemocy ekonomicznej czy jak kto woli dyscyplinowaniu drugiej strony (jak coś przeskrobiesz to Cię zostawię z niczym). to wydaje mi się to poronionym pomysłem.

Posted
13 godzin temu, mw2 napisał:

:D 5. Myślisz, że sztuczna inteligencja może stanowić zagrożenie dla ludzkości w przyszłości?

Celowo odwróciłem sobie kolejność pytań.
Tak, w zasadzie to już zaczyna nim być. Nie chodzi mi tu oczywiście o fizyczną eksterminację a la Terminator, ale raczej o kwestie społeczno-ekonomiczne i głębiej o kwestie samego człowieczeństwa.
Pierwsza kwestia to oczywiście robotyzacja, niby wszystko fajnie, ale zabierają pracę, a ludzi wcale nie ubywa. Ktoś powie powstaną nowe np. przy produkcji robotów, ale to też nie do końca trafny argument. Wszak automatyzacji zapewne ulegnie i sam proces. Zresztą coraz częściej mówi się np. o zastępowaniu przez SI zawodów "umysłowych" jak np. analityków finansowych (już są mniej wydajni niż komputery), części tabloidowych dziennikarzy - czy raczej "mediaworkerów" (jeszcze widać różnicę pomiędzy tekstami pisanymi przez ludzi i komputery) itd.   
Coś z tymi bezrobotnymi bądź biednymi pracującymi których już teraz jest całkiem sporo, a których pewnie by przybyło (bo alternatywnym skukiem może być wzmocnienie pauperyzacji miejsc pracy).
Będzie to pewnie spory problem do rozwiązania, zwłaszcza na gruncie panującego systemu kapitalistycznego.

Teraz wyobraźmy sobie, że SI osiąga poziom najzdolniejszych ludzkich jednostek. Taka maszyna mając dostęp do cyfrowej bazy danych napisze książkę historczyną czy jakąś inną naukową w chwilę, podczas gdy dla ludzi to często praca na lata. Czy dalej będzie powód by człowiek w ogóle podejmował jakiś wysiłek w tę stronę, mając wszystko na tacy?
Moja teza to w istocie ciemna strona spełnionej Utopii, wizja końca ludzkiej cywilizacji polegająca nie na jej eksterminacji co przejęcie głównego nurtu procesu wytwarzania kultury przez maszyny. 

15 godzin temu, mw2 napisał:

W zasadzie to o wszystko. Zarówno relację do PKB jak i czy są granice interwencjonizmu państwa poprzez wydawanie pieniędzy poprzez pomoc socjalną.

Cóż relację do PKB ciężko określić, bo w zależności od różnych zmiennych właściwych danemu państwu (np. etap rozwoju, konieczność posiadania sił zbrojnych itd.)
Jeśli idzie o skrajne podejście to - w nawiązaniu do pytania o SI - bezwarunkowy dochód podstawowy, koniec końców takie rozwiązanie może okazać się...konieczne. Oczywiście nie twierdzę, że teraz już zaraz.
Generalnie jednak popieram różnego rodzaju zasiłki, 500+ i inne abstrahując od tego jak wygląda sam proces (który czasem jest absurdalny i kosztowny) ich wypłacania.

Jeśli to nie do końca to o co Ci chodziło to śmiało dopytaj. :)

Posted

Co myślisz o Sepulturze?

Posted

@WulfJezeli będziesz mieć potomstwo w jakiej wierze będziesz je wychowywać? 

Posted
4 godziny temu, Nineku napisał:

Co myślisz o Sepulturze?

Niewiele o niej myślę, bo ta kapela specjalnie mnie nie kręci. Czasem płyta "Roots" gdzieś poleci w tle z youtube, większość z całej reszty jest dla mnie ciężkosłuchalna.

4 godziny temu, Bloody. napisał:

@WulfJezeli będziesz mieć potomstwo w jakiej wierze będziesz je wychowywać? 

W żadnej.

Posted

@Wulf dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :) 
6. Jeśli chodzi o zasiłek 500+, nie widzisz zagrożenia dla polskiej gospodarki we wzroście bezrobocia wśród kobiet wychowujących dzieci i pobierających zasiłek?

Posted
4 godziny temu, mw2 napisał:

@Wulf dzięki za wyczerpujące odpowiedzi :) 
6. Jeśli chodzi o zasiłek 500+, nie widzisz zagrożenia dla polskiej gospodarki we wzroście bezrobocia wśród kobiet wychowujących dzieci i pobierających zasiłek?

Jest dokładnie odwrotnie. 
Zaczynając od końca to takie pytanie: "Jak gówniana musi być praca, żeby przy 500+ opłacało się ją rzucić?"
Mając na uwadze, że mimo wszystko skala odejść z pracy motywowana 500+ jest niewielka, to samo takie zjawisko źle świadczy nie o polityce socjalnej/zasiłku tylko o rynku pracy. Jeśli normalna pełnoetatowa praca nie daje Ci środków na normalne godne życie, to znaczy, że coś chyba jest nie tak. 
Ten program jest tak naprawdę bardzo pozytywny dla gospodarki, albo może inaczej dobrze zalecza efekty patologii w naszej gospodarce. Tak naprawdę kryzysy w kapitaliźmie biorą się z pułapki popytowej, tzn niskie płace powodują, niższą konsumpcję, ta z kolei spadek zysków, wycofywanie się inwestorów, a to z kolei cięcia w zatrudnieniu i płacach itd. Program ten jak pokazały statystyki dobrze wpłynął na konsumpcję, nastroje w odniesieniu do gospodarki itd.. Oczywiście z racji nieco neokolonialnego charakteru naszej gospodarki spora część z tego zysku poszła gdzie indziej (co widać choćby po danych z wymiany handlowej), ale to nieco inna kwestia. 
Jedyny problem jaki mam z 500+ to koszt jego obsługi który zresztą z uwagi na irracjonalną "walkę z wyłudzeniami" jeszcze wzrośnie. Nadal niestety mamy państwo teoretyczne w sensie o jakim mówił min. Sienkiewicz, i to dobrze widać na tym przykładzie.
No i mimo wszystko kiepsko idą z akcją podatkową, żeby budżet wyrównać.

Choć muszę uczciwie przyznać, że z uwagi na 500+ jedna branża przeżyła prawdziwe załamanie, a mianowicie jakieś upadło 40-50% firm zajmujących się udzielaniem tgz. chwilówek. Akcje samego Providenta niedługo po wprowadzeniu 500+ zanurkowały o jakieś 40%. 
Wcale mi ich nie żal : ) 

500+ to nie żadne rozpasanie, to jest cywilizacyjny standard, przynajmniej na zachodzie Europy.   

Posted

@Wulf: 1. Co myślisz o zasadach: "Chcącemu nie dzieje się krzywda" i "Gdy nie ma ofiary, to nie ma przestępstwa"?

2. Co myślisz o zniesieniu przymusu ubezpieczeń?

3. Co myślisz o prywatyzacji służby zdrowia?

4. Co myślisz o tym, żeby dopuścić posiadanie na własny użytek dowolnych roślin, grzybów i substancji, bez względu na to, jak one działają?

5. Co myślisz o tym, że większość Polaków chce, żeby w publicznych szkołach i innych miejscach publicznych wisiały krucyfiksy i żeby w szkołach publicznych odbywały się lekcje religii?

6. Co myślisz o "wychowaniu do życia w rodzinie"? Czy uważasz, że edukacja seksualna powinna być obowiązkowa, czy za zgodą rodziców?

7. Co myślisz o wprowadzeniu standardu złota w ekonomii?

8. Kara śmierci - za czy przeciw?

9. Jakiej muzyki słuchasz poza metalem? Co sądzisz o muzyce elektronicznej? I co sądzisz o tzw. czarnej muzyce (jazz, soul, funk, gospel, disco)?

10. Twój ulubiony kraj i dlaczego?

Posted

Cześć Miśku :3

1. Pogrywasz jeszcze coś na kompie, konsoli?

2. Masz jeszcze jakiś kontakt z Arbo?

3. Nie męczy cię odpowiadanie na tyle, bądź co bądź, poważnych pytań? 

• Kerosine changed the title to Wulf (II)
  • Bloody. locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

• wardrum
  • Popular Now

• Najnowsze posty

• Recent Status Updates

• Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Serdecznie z tego miejsca pozdrawiam Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. Buziaczki <kiss> <kiss>
      · 0 replies
    • Kalafior_Grozy

Kalafior_Grozy

Witam Was ponownie po rocznej nieobecności.
      · 5 replies
    • Kerosine

Kerosine

Ku pamięci wszystkich naszych bliskich, którzy nie mogą - już nie - zasiąść z nami do wigilijnego stołu i dla wszystkich tych, którzy musieli w kończącym się właśnie roku z kimś pożegnać. Czasami nie to, co jest, a to czego nie ma jest bardziej niż to, co jest.
      · 0 replies
    • Pizzaro

Pizzaro

Czy jest tutaj życie?
      · 3 replies
    • _Balladyna_

_Balladyna_

idę pogadać z siostrą

· 0 replies
  • Popular Contributors

1. 1
      yiliyane