Nineku

Regulamin forum

19 postów w tym temacie

Regulamin forum powinien być przejrzysty i czytelny, w momencie kiedy pojawiają się na stronie głosy, że jakaś jego część budzi wątpliwości, oddaję głos KAŻDEMU niezależnie od rangi, by wypowiedział się odnośnie tego, co należy zmienić, co powinno dodatkowo znaleźć się.

Macie nieokreślony czas na tzw burzę mózgów. Zastrzegam jedynie, że za kłótnie i brak merytorycznych wypowiedzi będą wyciągane konsekwencje. 
jako administrator udostępnię wam całą swoją wiedzę o forum, wszelkich opcjach, które mogą wpłynąć na zmiany dotyczące użytkowania strony.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W regulaminie, jak zauważył @Kamineko jest trochę błędów interpunkcyjnych, ale już mniejsza z tym. I... Skoro regulamin  będzie prawdopodobnie zmieniany, to sądzę, że całkiem przyjemną opcją byłaby możliwość zmiany nicku. Nie w każdej chwili, ale powiedzmy maksymalnie raz na kilka miesięcy. Albo w ogóle raz. Nie twierdzę, że to bardzo ważne, ale zdarzają się "błędy młodości" w postaci głupiej nazwy, którą chciałoby się zmienić... W końcu niektórzy zostają tu na naprawdę długo, a ludzie i ich wizje swojego konta się zmieniają. A usuwać trochę głupio. ;)

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Sibethesto zanotowano :). Myślę, że jednorazowa zmiana nicku nie zaszkodziłaby, trzeba tylko ustalić po jakim czasie pobytu na forum mogłoby się to odbyć, czy po ilu postach.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli to możliwe, to moim zdaniem, każdy powinien znać powód, dla którego posty są usuwane (chyba, że to spam czy reklamy, gdzie za wiele tłumaczyć nie trzeba).
Chodzi mi dokładnie o ten punkt regulaminu:

§5. Ekipa forum ma prawo do edycji, przenoszenia i usuwania postów użytkowników, bez konieczności tłumaczenia się z podjętych przez siebie decyzji.

Oczywiście, to tylko pomysł, ostateczna decyzja należy do Was ;) 

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do jednorazowej zmiany nicku - myślę, że można by to rozważać w przypadku stażu co najmniej rocznego. Jeśli zaś chodzi o ilość postów - co najmniej 500. Obie przesłanki musiałby jednak zaistnieć jednocześnie, żeby nikt nie zawracał administracji głowy.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, mw2 napisał:

Jeśli to możliwe, to moim zdaniem, każdy powinien znać powód, dla którego posty są usuwane (chyba, że to spam czy reklamy, gdzie za wiele tłumaczyć nie trzeba).
Chodzi mi dokładnie o ten punkt regulaminu:

Oczywiście, to tylko pomysł, ostateczna decyzja należy do Was ;) 

Uwierz mi Wodo, że są użytkownicy którym nie wytłumaczysz czemu post zniknął, chociaż ewidentnie łamał regulamin. Kilku stronicowe wiadomości o niczym na pw, a tak zawsze się można wykpić punktem w regulaminie. :D

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Borowy napisał:

Uwierz mi Wodo, że są użytkownicy którym nie wytłumaczysz czemu post zniknął, chociaż ewidentnie łamał regulamin. Kilku stronicowe wiadomości o niczym na pw, a tak zawsze się można wykpić punktem w regulaminie. :D

Nie  wszyscy tacy są, Borowy! :D  
Po prostu ja wolałabym wiedzieć za co mój post znika, gdyby takowa sytuacja zaistniała, a one bywają różne :D  

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, mw2 napisał:

Nie  wszyscy tacy są, Borowy! :D  

No i nie zawsze nieinformujemy! :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Borowy napisał:

No i nie zawsze nieinformujemy! :D

Mimo wszystko lepszą opcją byłoby "z podawaniem przyczyny za wyjątkiem...". :P 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, mw2 napisał:

Mimo wszystko lepszą opcją byłoby "z podawaniem przyczyny za wyjątkiem...". :P 

Łooo Pani, jak to mądrze brzmi XD zawyżasz nam poziom intelektualny 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Nineku napisał:

Łooo Pani, jak to mądrze brzmi XD zawyżasz nam poziom intelektualny 

To było niechcący!:D Miało być "z podaniem..." :D:D 

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co nie zmienia faktu, że już widzę jak nam ładnie korektę będziesz robić. :D

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
30 minut temu, Nineku napisał:

Co nie zmienia faktu, że już widzę jak nam ładnie korektę będziesz robić. :D

Mogę spróbować oczywiście po akceptacji pomysłu :D

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

§6. Dodawanie treści określonych w regulaminie jako spam jest zabronione i karane ostrzeżeniem lub banem, w zależności od decyzji moderatora. Ban przyjmuje postać oznaczenia jako spamera, treść wpisów takiej osoby zostaje automatycznie ukryta dla pozostałych użytkowników, a sam user nie może dodawać nowych treści. Ten rodzaj bana jest zarezerwowany jedynie dla użytkowników, którzy złamali Regulamin spamując.

spam - wszelkie treści i linki promujące/reklamujące konkretne artykuły i działalność, za których dodawanie grożą ostrzeżenia, a także blokady nakładane przez moderatorów;

Poza tym podbijam sugestię @Sibethesto o wprowadzeniu możliwości przynajmniej jednorazowej zmiany nicka w trakcie swojego pobytu.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

§6.   Nieuzasadnione powiększanie, kolorowanie, pogrubianie czcionki jest również sprzeczne z regulaminem. Na naszym forum liczy się minimalizm upiększania, a maksymalizm merytoryki wypowiedzi!

Chciałbym prosić o liberalizację powyższego podpunktu regulaminu, ponieważ niektórzy użytkownicy mogą posiadać słabszy wzrok(czyt. wadę wzroku), dlatego wygodniej byłoby im czytać niektóre posty, gdyby czcionka byłaby pogrubiona bądź powiększona.

1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Anarchist napisał:

§6.   Nieuzasadnione powiększanie, kolorowanie, pogrubianie czcionki jest również sprzeczne z regulaminem. Na naszym forum liczy się minimalizm upiększania, a maksymalizm merytoryki wypowiedzi!

Chciałbym prosić o liberalizację powyższego podpunktu regulaminu, ponieważ niektórzy użytkownicy mogą posiadać słabszy wzrok(czyt. wadę wzroku), dlatego wygodniej byłoby im czytać niektóre posty, gdyby czcionka byłaby pogrubiona bądź powiększona.

Wciśnij "Ctrl i +" będziesz miał powiększoną czcionkę do czytania. Jak zezwolimy na dobrowolne używanie kolorów, powiększenia itd. to będzie tu niezły meksyk. Plus patrz, że jest tylko NIEUZASADNIONE używanie zabronione, więc tam gdzie trzeba tego użyć to nie będziemy się czepiać.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Borowy @Anarchist myślę, że można nieco załagodzić ten podpunkt, pod warunkiem, że jasno określi się, że wszelkie zmiany czcionki mają jedynie charakter kosmetyczny i służą ułatwieniu czytania czy wskazania istotnej części w tekście, a nie są widzi mi się autora. Anarchist, jak byś to widział?

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Nineku Z mojego punktu widzenia wyglądałoby to tak, iż osoba, która ma problemy ze wzrokiem napisałaby do Ciebie na PW wniosek o pozwolenie w używaniu pogrubionej czcionki, natomiast jeśli dany/a delikwent/delikwentka nie napisałaby do Ciebie na PW wniosku o pozwolenie, lecz używałaby pogrubionej czcionki w celach egoistycznych bez żadnego uzasadnienia, wtedy nie widzę problemu, aby wyciągnąć konsekwencję w stosunku do tejże osoby.

2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie jest urząd, gdzie będzie składać się wnioski i czekać na decyzje. Trzeba po prostu określić, czemu ma służyć zmiana czcionki oraz ułatwić to pracę moderatorom, którzy będą wiedzieć, dlaczego ktoś jest inaczej traktowany na tle innych użytkowników.

0

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz